Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2003., 12:42   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
snimanje glazbe

kupio u Ve-mila 10 cd 90min traxdata za 35kn i kaze meni tip samo ti to stavi na overburn do 90 min i naslijepo to sprzi sto imas mozes ti przit. ok ... i ja uzmem muziku i sprzim bijednih 40 min na 24 X , stavim u kompjuter normalno stavim u liniju stane malo svako par desetaka sekundi, kako rijesiti problem ili koristiti samo za podatke?
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 12:48   #2
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
problem je u brzini snimanja. ti mediji imaju vrlo zgusnute trake i zato stane na njih više nego na druge medije. već su 80min mediji izvan specifikacija red bok standarda, a kamoli ovi. poslijedica toga je ta što laser kada prži, trake su preblizu jedna drugoj i onda laser ošteti susjednu traku, jer se traka koja je maloprije bila snimana ne stigne ohladiti dok CD napravi jedan krug.

riješenje je smanjiti brzinu snimanja. savjetujem da pržiš na 4x. ako snimaš na 8x, pogledaj ScanDisk u Nero CD Speedu - žutih blokova ne smije biti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2003., 13:42   #3
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Ja kod frenda isao si snimiti neke empetrice i fino uzeo ja CD/RW od 700MB i nasnimio na njega 766MB i pola CD-a je bilo citljivo a pola nije.
Probao sam i s CD-R recovery al nije pomoglo.
Tako da se opet moram spustati 4 kata nize da si to opet sprzim
marac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 16:28   #4
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Originally posted by medo
problem je u brzini snimanja. ti mediji imaju vrlo zgusnute trake i zato stane na njih više nego na druge medije. već su 80min mediji izvan specifikacija red bok standarda, a kamoli ovi. poslijedica toga je ta što laser kada prži, trake su preblizu jedna drugoj i onda laser ošteti susjednu traku, jer se traka koja je maloprije bila snimana ne stigne ohladiti dok CD napravi jedan krug.

riješenje je smanjiti brzinu snimanja. savjetujem da pržiš na 4x. ako snimaš na 8x, pogledaj ScanDisk u Nero CD Speedu - žutih blokova ne smije biti.
hvala medo, pokusat cu sad, a reci mi za podatke mogu sto hocu?

skenirao sam ova dva cd sto nevaljaju nigdje nema zutih a opet mi zastajkuje ma mater im jebo ove cdeove od 90min
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!

Zadnje izmijenjeno od: gospar. 15.04.2003. u 17:06.
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 18:31   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by gospar
hvala medo, pokusat cu sad, a reci mi za podatke mogu sto hocu?
ne. nema veze šta snimaš na CDe, sve što snimiš snimit će se jednako dobro ili loše.

Citiraj:
skenirao sam ova dva cd sto nevaljaju nigdje nema zutih a opet mi zastajkuje ma mater im jebo ove cdeove od 90min
CD/DVD-ROM ti ne zna vratiti C2 error info kako spada. probaj ga u još par uređaja pročitati. ako zapinje, onda sigurno mora imati žutih blokova.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 18:47   #6
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Originally posted by medo

riješenje je smanjiti brzinu snimanja. savjetujem da pržiš na 4x. ako snimaš na 8x, pogledaj ScanDisk u Nero CD Speedu - žutih blokova ne smije biti.
Cak i SCSI Plextor przilica (12x) te medije ne przi iznad 4x, svaki pokusaj przenja iznad 4x krepa na 80% snimanja... Barem je tako kod mene bilo, 3 medija mi riknula zbog toga. Onda sam snimio medij na 4x, i sve radi. Cak sam i neki losi traxdata medij sprzio, 789 MB, gurnuo u frendov Sony mp3 discman i radilo je sve do zadnjeg megabajta...

Al' sve u svemu, mislim da su ti 90min mediji sranje, nepotrebni su.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 18:53   #7
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
s tim medijima samo pizdarija
najbolje radit sa 800 mb i bez brige ....
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 19:48   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Ma ja neke 90 min CD nisam mogao snimati nikako (na punih 90 min)! Isprobao sve programe, položaje CDRW, razno razne prže(PLX,LG,LITEON,RIOCH) nema što nisam probao (omogučio sam overburn za one koje se sjete to pitati ) ali ne ide. Jedini zaključak koji sam izveo na kraju je da su se zajebali u tvornici i pogrešno naljepili naljepnice
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 23:57   #9
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
je.... te cdeove. ima u novom bugu test tih "velikih" cd. nepotrebno je zajeb... s njima. uzmes 80 i kuris na xx i svi sretni i zadovoljni. inace ak bas moras onda uzmi vise razlicitih proizvodaca po par cda pa isprobavaj.



(kaj nebi ovo trebalo u medije? mod? )
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2003., 16:23   #10
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by zwer
Cak i SCSI Plextor przilica (12x) te medije ne przi iznad 4x, svaki pokusaj przenja iznad 4x krepa na 80% snimanja...
a kaj bi to trebalo značiti da ako u njemu ne radi da neće nigdje drugdje...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2003., 16:26   #11
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
imao sam 100min medij koji sam snimio na 12x (u kutiji sa crvenim coverom naprijed, piše 100 u stilu digitalnih brojki). prošao je, ali negdje između 70-80min ima žutih blokova u scandisku. na 8x je sve zeleno. snimljeno je 786MB na njega, jer je frend biser fulao bitrate kad je kodirao film, pa mu je ispao veći, nije mu se dalo prekodiravati, a ja sam htio imait taj film....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2003., 13:34   #12
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
drugovi trebam vasu pomoc opet. kupio sam altec lansing 621 i nekako zvuk mi je ... dobro dobar je ali je mut jer je rijec o mp3, sad mozete li mi reci ako ja sad uzmem 16 tih mp3-ica naprimjer i snimim ih na CD u audio, hoce li se zvuk popraviti, koliko naprema prvotnom cd originalu, koliko ce se izgubiti na zvuku? preporuka program,nacin,codec da to bude sto bolje
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2003., 15:40   #13
biljo
The Member
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 152
Citiraj:
Originally posted by gospar
...
ako ja sad uzmem 16 tih mp3-ica naprimjer i snimim ih na CD u audio, hoce li se zvuk popraviti, koliko naprema prvotnom cd originalu, koliko ce se izgubiti na zvuku?
...
Ak zapržiš mp3ce audio cd, zvuk ostaje isti ko i u mp3ci. Dakle, ako imaš mp3 u 128kbps, nemozes ocekivati da ti audio cd bude jednak originalu.
biljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2003., 17:14   #14
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Originally posted by medo
a kaj bi to trebalo značiti da ako u njemu ne radi da neće nigdje drugdje...
Ne. No ja smatram da je taj plextorov model i dalje najbolja przilica na trzistu (iako mislim da su je prestali proizvoditi).

Jednostavno, ja sam s njom sprzio preko 2000 medija, krepalo mi je tokom snimanja maximalno 40 komada... Rijetko koji iz cistog mira... I dan danas radi ko i prvi dan, ladica se nije nimalo rasklimala, ripa audio CDe 1.5x vise od nazivne brzine... Isprobao sam paralelno s tim PlexWriterom jos 3 (LG, Benq, Ricoh, sve 40x i brze) i nisam bio zadovoljan... Voda.

Otprilike ovako... Ako su ove danasnje przilice vojnici, moja je General ;-)

HehE
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na