Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Odnos prema Google servisima (2012)
Dok mi Gmail isporucuje postu, Google daje rezultate, do mile volje spijuniraj me veliki brate! 60 28.17%
Osjecam da je Google otisao predaleko i doista me zanimaju alternative njegovih usluga 64 30.05%
Nemam sto skrivati, bas me briga sto radi s mojim podacima 49 23.00%
Vec neko vrijeme koristim, ili se trudim korisiti alternative Google servisima 29 13.62%
Google je postao internet, uzalud ti kume bilo kakve alternative! 29 13.62%
Google je postao internet, ali vjerujem u pamet i slobodu alternativnih izbora. 41 19.25%
Dat cu ja vama privatnost! Primite se radije motike, jer ja se i dalje mucim na Dial-up vezi! 8 3.76%
Anketa s više izbora. Glasači: 213. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2012., 11:36   #31
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Ovo je jedna fina alternativa http://duckduckgo.com/ , sad kad je Scroogle ugašen.
Upravo moj izbor, naime pored toga što se razlikuje od Googlea po trackingu, logiranju i još kojoj sitnici, rezultati pretraga su često bolji, iako ga koristim dosta kratko, par tjedana. Čovjek bi pomislio da je u ovom slučaju alternativa kompromis, kad tamo.
Meni jako zanimljiva opcija pored !pretraga je prilagodba sučelja, a kad se sve postavi, nema potrebe za cookies-ima nego se automatski generira URL, a poslije je korisniku da izabere šta s time, kod mene je postavljen keyword search na d i dodan je kao primarni search engine u FF-u, sve podešeno po volji.

Default vs. prilagođeno

Kad je već počela priča o ekstenzijama za browser, za koje smatram da mogu barem djelomično neke stvari popraviti, borbeni komplet glasi:

Portable FF kao glavni browser, sa sljedećim ekstenzijama: AdBlock Plus, BetterPrivacy (za Flash kolačiće), FlashBlock (nema neke uloge u ovoj temi, ali zgodno dođe), Ghostery (odlično!), NoScript.

Dodate su još CS Lite i HTTPS Everywhere, ali tek ću da vidim jesu li za zadržati. Prvi sam nekad davno koristio, ali bilo je nekih problema, vidit ćemo hoće li se to ponoviti.

Za korisnike AdBlocka bilo FF izvedba ili neka druga dvije jako zanimljive filter liste, posebno ova sa naglaskom Social -> Adversity. Sa par filter lista, neke od navedenih ekstenzija poput Ghostery-a gube na značaju, kao što je slučaj sa nekim od ponuđenih *privacy filter lista.
A što kaže vaš browser o vama -> Panopticlick (EFF).

Prije par godina nakon što sam naletio na članak o Google-u u kontekstu reklamne industrije, dobio sam zanimljive rezultate kod reklama tako što sam poslao sam sebi par mailova (GMail) sa ključnim riječima (lijekovi), kakve tek tad nebuloze čovjek vidi.

Dva od četiri GMail računa su ispražnjena, sva četiri su prebačena na POP pristup sa Thunderbirdom, dok će se ova dva vjerojatno zamijeniti alternativama poput Hush/Lavabit, iako se rješenje još uvijek traži.

Jučer sam pokazao prijatelju i bratu šta kaže Google Web History / Youtube (Search) History, da je samo bilo snimiti izraze lica.
Za YT dio dobar dio korisnika zna, ali mislim da većina ne zna da spletom okolnosti njihove pretrage na Google-u završe zabilježene.

Možda je ipak vrijeme za najbolju alternativu.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 02.03.2012. u 10:57.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 19:34   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
@Kvaju, TOta

Preduhitrili ste me. Neki dan, na Bug-ovom forumu, netko takodjer spomenu patku jer dobih email od prijatelja (uz link na temu) pitajuci me zasto ne spomenu u PCE temi.

Patku sam htio kasnije spomenuti, kao i jos jednu, jer ima ih jos koji ne pecaju podatke. Zapravo, zelio sam jednim duzim uvodom spomenuti sve alternativne pokusaje i njihova propadanja. Bojao sam se u pocetku, da ce vecina forumasa rasipati previse paznje u zelji da uopce probaju nesto drugo osim googla. Ustaljena navika je gadna stvar - kraljica odbijanja. Zato prvo inzistirah na Startu kao i dalje prvom izboru, no, to cu i lako podebljati. Pozelih barem pola mjeseca da odlezi Start, pa da uz novu naviku, spomenemo jos i ostale. No dobro, nista strasno jer alternativna ideja je vidim po reakcijama, vrlo dobro primljena.

Iskljucimo Javicu i sto se desava :

,

Startu mozes pristupiti s bilo kojeg sucelja i skripta moze biti uspavana. Duck je nakon korisnickih kritika i autorovih nastojanja, tek kasnije ponudio sigurniju varijantu i Java impotentnu soluciju : Duck NoS, no tada mu neke zanimljive opcije postaju kaput.

Start od pocetka vozi samo i jedino na Verici Enkripciji. Start jedini moze to dokazati preko trece strane! Autor Patke je jako susretljiv i komunikativan lik, koji sve kritike prihvaca u cilju poboljsanja. Istina, patka nudi jako simpa sucelje i neke zanimljive stvari. No, buduci da je kao i Start ipak Danica METAarica, Start + Google mi je za kompleksnije pretrage jaca kombinacija nego Patka + Yahoo i kompanija koju koristi. Daleko od kritike, FENOMenalno je da mozemo uopce pricati o izboru vise od dvije alternativne trazilici i divim se njegovom trudu i realizaciji. Ako je nekome Patka bolja dapace, samo je koristite ili, realnije, kombinirajte (neminovno za kompleksnije pretrage) vise kombinacija. To uostalom, rade i oni koji ih koriste od samog pocetka.

Zanimljiv razgovor : DuckDuckGo included in Opera (2011)

Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
sad kad je Scroogle ugašen.
Vracamo se na pricu koju sam prvobitnim uvodom zelio pokriti. Zanimljive stvari su se odvijale u 2010. godini. Za one koji nisu pratili pricu od pocetka, Scroogle je nastao upravo na kritici Google narusavanja privatnosti. No autor je previse hvalisavo nastupao u svojim planovima. Ne u smislu mogucnosti trazilice, vec u stalnim rafalima sto misli o Googlu. Lako mozete istraziti pricu, pa nema potrebe dalje pisati, posebno o nejasnim DDoS napadima. Spominju se, kao i po meni najbolji Cuil, u dosta video materijala na temu Google privatnosti.

Cuil su pokrenule bivse Google ekspert pretrazivacke face. Cuil je od pocetka trebao biti super trazilica koja je imala jos bolje algoritme, zapravo (po njima) sve bolje od Google-a. Najbrzi rast su imali medju trazilicama i hvalu medju investitorima. No, njihov kraj je takodjer zacementiran iste godine. Uz vrlo mlake price o nedostaku novaca; neisplacenim honorarima i kojekakvim limunadnim objasnjenjima. Velika steta, jer Cuil je trebao imati sve sto prizeljkujemo u trazilici + potpuno samostalan i suveren u pretrazivanju, uz posebno inzistiranje na privatnosti korisnika. I njih je trebao krasiti email servis, no, mozda je tako i bolje. Ne vjerujem bas u sigurnost trazilice koja ne destinira u pansionu margine (naspram Google i velikana) te ujedno moze odoliti necijoj ponudi da postane drugacija. Posebno kad pocne ukrupnjavati šolde i previse paznje na sebe privlaciti. Cak i ako je iluzija, Start je bas u pravoj mjeri poznat jer budino realni, Google ce neumoljivo ostati vecini prvi i jedini izbor. Znanje u skromnosti, puno je dublja sjena hladovine i sigurnosti od zastite mocnika u sili - rece davno stric Chesterfield

Cuil je ostao u nekoj tihoj izvedbi i dalje dostupan, ali vise ne koristi svoj engine, vec se oslanja na Google. Cuil je stvoren na temelju odbijanja prikupljanju privatnih podataka. Spomenutom cilju ostadose vjerni do kraja. Cuil globalno/lokalno ne skuplja podatke, no, kako se vec dugo vremena nista od njih nije culo, tesko je 100% znati kako stvari danas stoje : C u i l . Hr


Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Dodate su još CS Lite i HTTPS Everywhere, ali tek ću da vidim jesu li za zadržati. Prvi sam nekad davno koristio, ali bilo je nekih problema, vidit ćemo hoće li se to ponoviti.
CS Lite ti nikakve probleme nece raditi, ako dobro prihvatis naviku privremenih i stalnih zabrana. Onda postaje rutina koja te nece nikad zezati. JonDoFox je puno bolje podesen i opravljen od samostalnog koristenja druge stavke koju spominjes.

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Prije par godina nakon što sam naletio na članak o Google-u u kontekstu reklamne industrije, dobio sam zanimljive rezultate kod reklama tako što sam poslao sam sebi par mailova (GMail) sa ključnim riječima (lijekovi), kakve tek tad nebuloze čovjek vidi.
Na tapeti teorijeZ, vjerojatno najinteresantniji video
na temu Googla. Posebno dio "zracnoj" slobodi prolaska
tvoraca i njihovom parkirnom mjestu za letala : DNA Plans ~ Google
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2012., 09:28   #33
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Za korisnike AdBlocka bilo FF izvedba ili neka druga dvije jako zanimljive filter liste, posebno ova sa naglaskom Social -> Adversity.
Promjeni ovaj link u http://adversity.uk.to/ , https verzija ne radi.

Pregledao sam sve pretraživače koje ste stavili, Startpage mi je milina, u biti ništa ne mjenjaš. Jedino mi fali da ima lokalizirane rezultate sa google.hr , ne mora imati prijevod na hr. Pošaljite im mail/dva ako tko od vas koristi kako bi možda uveli i hrvatsku lokalizaciju.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 20:27   #34
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Firefox-ov addon Web Search Pro.
Pretražiš net, otkriješ tražilice koje vide i ono što Google ne vidi pa ih odabereš za pretraživanje svega što te zanima. Dovoljan je desni klik ili povučeš traženi pojam mišem i ubaciš u željenu tražilicu.
Dobar način kako se riješit monopolista i dobiti više nego što on nudi.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2012., 16:41   #35
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
dobra tema, prije sam se zanimao za anonimnost na netu i koristio brdo alternativnih tražilica među njima je i goduck i još jedna zanimljiva https://blekko.com/
koristio i brdo addonova za FF kao i tOta, ali se previše toga nakotilo pa sve pobrisao i ostao samo na adblocku i CookieCuller-u (pokazao se kao jedini neprimjetan i da obavlja svoj posao kako treba od 10ak cookie addonova koje sam isprobao)
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22


Zadnje izmijenjeno od: vranjba. 20.03.2012. u 18:03.
vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2012., 23:12   #36
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
bas sam ovakvu temu mislio otvoriti da se informiram. ok, zakljucak neke dosadasnje rasprave bio bi:
google search -> duckduckgo i startpage
gmail -> hushmail?

osobno me najvise smeta kod google inzisitranje na upisu nekih osobnih podataka (sto stvarno, bar meni dovodi u pitanje privatnost), evo primjerice, sad non stop kod ulogiravanja dosadjuje s upisivanjem broja mobitela, tipka za preskakanje toga je minimalisticka, vjerojatno je neki ni ne vide, a onda te jos jednom dodatno pita za broj. ne bi se cudio da uskoro postane obavezno upisivanje mobitela ili nema dalje.

da pitam jos, kolko sam shvatio, trazenjem na startpage nista ne gubimo, jer on takodjer preko googlea trazi rezultate, zanima me jel duckduckgo takodjer trazi preko googlea?

jel postoji jos neka alternativa gmailu, odn koji bespatan e-mail najvise stiti privatnost svojih korisnika (moze nekoliko primjera osim tog hushmaila?)?
faal je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2012., 17:30   #37
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
od koga i cega se skrivate toliko?

ja sam vise da iza svakog accounta stoji ime i prezime i da se ne otvaraju mnogobrojni anonimni racuni sa ciljem spamanja, vrijedjanja i inih stvari kojima nije mjesto u civiliziranom svijetu...

potrebu za anonimnosti vidim samo za nelegalne ili nemoralne stvari..

takodjer ne mislim da bismo ja i netko tko ima oprecne interese i poglede mojima trebali imati iste rezultate pretrazivanja u smislu da nas ne zanimaju iste stvari..
ako je rezultat pretrazivanja priblizen mojim obicajima, navikama, interesima i zeljama, ne vidim sto je u tome lose.. dapace..?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 12:59   #38
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Citiraj:
Autor faal Pregled postova
bas sam ovakvu temu mislio otvoriti da se informiram. ok, zakljucak neke dosadasnje rasprave bio bi:
google search -> duckduckgo i startpage
gmail -> hushmail?

osobno me najvise smeta kod google inzisitranje na upisu nekih osobnih podataka (sto stvarno, bar meni dovodi u pitanje privatnost), evo primjerice, sad non stop kod ulogiravanja dosadjuje s upisivanjem broja mobitela, tipka za preskakanje toga je minimalisticka, vjerojatno je neki ni ne vide, a onda te jos jednom dodatno pita za broj. ne bi se cudio da uskoro postane obavezno upisivanje mobitela ili nema dalje.

da pitam jos, kolko sam shvatio, trazenjem na startpage nista ne gubimo, jer on takodjer preko googlea trazi rezultate, zanima me jel duckduckgo takodjer trazi preko googlea?

jel postoji jos neka alternativa gmailu, odn koji bespatan e-mail najvise stiti privatnost svojih korisnika (moze nekoliko primjera osim tog hushmaila?)?
I mene zanima neka alternativa gmailu pošto mi je to glavni mail. I ne moraju biti utjelovljenje privatnosti al bar da mi ne čitaju mailove poput googlovog gmaila.

Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
od koga i cega se skrivate toliko?

ja sam vise da iza svakog accounta stoji ime i prezime i da se ne otvaraju mnogobrojni anonimni racuni sa ciljem spamanja, vrijedjanja i inih stvari kojima nije mjesto u civiliziranom svijetu...

potrebu za anonimnosti vidim samo za nelegalne ili nemoralne stvari..

takodjer ne mislim da bismo ja i netko tko ima oprecne interese i poglede mojima trebali imati iste rezultate pretrazivanja u smislu da nas ne zanimaju iste stvari..
ako je rezultat pretrazivanja priblizen mojim obicajima, navikama, interesima i zeljama, ne vidim sto je u tome lose.. dapace..?
Samo za nelegalne i nemoralne stvari jeli? LOL. Tebe znači ne smeta da živiš u big brotheru i bez da si toga svijestan i da se tvoje privatne stvari tipa pretrage na netu koriste u marketinške svrhe? Pogotovo sada kada se najavljuje da će isp-ovima biti obveza pratiti naše pretrage zbog mogućih nelegalnih aktivnosti.


Evo i mene čitanje ove teme ponukalo da malo iskušam Startpage i zasad nemam zamjerki što se rezultata tiče, a jako mi se sviđa ideja privatnosti i anonimnosti pretraživanja. Korištenje ove tražilice je ujedno i dobra zaštita u vezi anonimnog korištenja raznih trakera o čemu smo raspravljali u temi o SOPA i ACTA-i jeli?
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 14:12   #39
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
... ako je rezultat pretrazivanja priblizen mojim obicajima, navikama, interesima i zeljama, ne vidim sto je u tome lose.. dapace..?
Kako to moze biti dobro? Zivot u balonu!
Sistem ti plasira pretrage, sam kanalizirane vijesti i rezultate bez mogucnosti donosenja vlastitog suda, kritickog stava i istrazivackog razmisljanja.

but
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 15:17   #40
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
https://disconnect.me/tools

Neki bivši zaposlenici Googla napraviti alat za blokiranje Googla, Facebooka i Twittera da ne prate sufranje po raznim stranicama.
Uglavnom, ako se koristi adblock za blokiranje googla ovo vam ne treba.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2012., 15:38   #41
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Kako to moze biti dobro? Zivot u balonu!
Sistem ti plasira pretrage, sam kanalizirane vijesti i rezultate bez mogucnosti donosenja vlastitog suda, kritickog stava i istrazivackog razmisljanja.

but

tako je, rezultati pretraga koji mene zanimaju..
vijesti? gdje na googlu citam vijesti? citam ih na portalima..?

vlastiti sud? cega? rezultata pretrazivanja? pa nije da sam uskracen za nesto.. nije bas da imam jedan link..

neznam, al eto ja malo drukcije mislim.. jer da ti i ja uzmemo istu novinu necemo citat iste clanke..
necemo mozda ni istu novinu citat..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 16:04   #42
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Sve portale koje posjećuješ i šta čitaš zabilježava google preko svojih prozvoda za webstranice, adsense, google analytics, google+ itd...
Te skripte za praćenje prometa i reklame se spajaju na google server i šalju podatke o trenutno posjećenoj stranici, naslovu stranice, odakle si došao na baš ti stranicu itd., a on to veže za tvoj google račun.

Npr. index.hr ti koristi oba dva, monitor.hr koristi analytics + doubleclick koji je ako se nevaram kupio google prije nekoliko godina, vecernji.hr koristi analytics i google+ itd...
Uglavnom, ukoliko te google bilježi, bilježi sve stranice koje posjećuješ, sve mejlove koje pišeš, ukoliko imaš dokumente na google docs onda i sav njihov sadržaj, ako sinkroniziraš svoje android kontakte onda dijeliš i imena, adrese, telefone, rođendane i ostale podatke svih svojih kontakta, a ukoliko slučajno u kontaktu imaš i njihovu gmail adresu onda super, fino odmah znaju i tko je točno to.

Uglavnom, nemoraš raditi nešto protuzakonito da ti se ne sviđa da netko ima toliko stvarno privatnih podataka o tebi.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 16:24   #43
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
sve je to meni jasno, al ne kuzim zasto bi me to trebalo previse zabrinjavat..

sve i da sinkroniziram kontakte (sto ne radim) i da google ima podatke o mojim poznanicima i njihovim rodjendanima.. sto to znaci? da ce im poslat cestitku, poklon? bombu na vrata?

pol mlrd ljudi il kolko ih vec ima na onom facebooku sami daju sve podatke i vise od ovog gore sto si napisao..

sto meni znaci sto negdje u bazi google ima popis mojih posjecenih stranica? ne vidim sto bi to googleu moglo trebati osim za biznis u ovom ili onom smislu..

mailove koje pisem.. pa zamisli si koliko ljudi koristi gmail, koliko se mailova razmjeni.. ne kuzim sto mislis da se sa tim zabiljezenim mailovima radi? dal ih netko cita? naravno da ne.. dal ce ih netko citat.. naravno da ne..

ako to znaci da ce mi rezultat pretrage bit usmjeren na recimo portale koje najcesce citam pa to je ono sto i zelim..

koristim operu za "normalno" surfanje, gdje me google "spija", dakle logiran sam zbog gmaila.. 90% vremena..
za neko "underground" surfanje upalim firefox koji je nekoliko sakriven i gdje me google ne spija..

da se razumijemo, otvorio sam i prosao temu ne da se izjasnim, vec naravno i mene zanima moze li se surfati bez googlea il je to utopija
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 18:37   #44
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Imaš gore nekoliko pretraživača koji zamjenjuju Google, po meni jedini dobar je Startpage koji koristi Google za rezultate, ali ne postavlja cookie i ne šalje podatke o pretraživanju Googlu.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 23:31   #45
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Imaš gore nekoliko pretraživača koji zamjenjuju Google, po meni jedini dobar je Startpage koji koristi Google za rezultate, ali ne postavlja cookie i ne šalje podatke o pretraživanju Googlu.
A dali ta tražilica Startpage otvara i one stranice koje google blokira jer sam često puta u zadnjih par mijeseci na Google primjetio da mi dolje na dnu piše da su neke stranice blokirane zbog autorskih prava i tomu slično uglavnom namijerno mi blokira.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 01:37   #46
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
evo ja vec par dana koristim startpage i zadovoljan sam, google upotrebljavam jos za pretrazivanje stvari vezanih za hrvatsku i na hrvatskom jeziku, cisto za provjeru rezultata. svidja mi se duckduckgo zbog dosta opcija, medju ostalim mozes si namjestiti izgled, meni je to dobro da si mogu prilagoditi.

google mi je postao i naporan zbog svog mjenjanja loga i takvih stvari, hrpe usluga, trazenja broja itd. ja bas zelim jednu obicnu dobru sirovu trazilicu, koja nije "in" (mislim po ovom mjenjanju loga povodom ovog dana, onog rodjenja i slicnih gluposti), koja je samo trazilica. a startpage i ddg se cine takvi zasad.

sto se tice alternative gmailu, u principu ne trebam alternativu u smislu neogranicenog prostora, google talka i slicnih dodataka, nego trebam obican mejl s dobrim (najboljim) pravilima privatnosti.

ja ne mislim da me itko prati, niti ne vjerujem u teorije zavjere i slicne stvari, ali zelim imati privatnost. mislim, jednostavan primjer je - zasto se nitko na ovom forumu nije registrirao sa svojim punim imenom i prezimenom u nick koji koristi i za profilnu sliku nije stavio sliku iz osobne recimo, a u lokaciju upisao svoju adresu? jednostavno, zbog privatnosti. o tom se radi.

btw, google analytics i slicna cuda imam blokirana odavno pomocu ghosteryja, mozda sam prije nesto drugo za blokiranje toga koristio

Zadnje izmijenjeno od: faal. 27.03.2012. u 01:46.
faal je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 14:25   #47
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
naišao na još jednu tražilicu koja ne bilježi ip
https://privatelee.qrobe.it/
daje više rezultata od googla jer pretražuje još i yahoo i bing
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 13:55   #48
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
od koga i cega se skrivate toliko?

ja sam vise da iza svakog accounta stoji ime i prezime i da se ne otvaraju mnogobrojni anonimni racuni sa ciljem spamanja, vrijedjanja i inih stvari kojima nije mjesto u civiliziranom svijetu...

potrebu za anonimnosti vidim samo za nelegalne ili nemoralne stvari..

takodjer ne mislim da bismo ja i netko tko ima oprecne interese i poglede mojima trebali imati iste rezultate pretrazivanja u smislu da nas ne zanimaju iste stvari..
ako je rezultat pretrazivanja priblizen mojim obicajima, navikama, interesima i zeljama, ne vidim sto je u tome lose.. dapace..?

Hehehe, zanimljiv ti je nick. Btw. zašto fino ne napišeš ime, prezime, adresu, JMBG i br. telefona pa da se sve lijepo vidi kad postaš!?

Radi se o zdravim principima.
Onaj koji ima vlast, polako...uzima sebi slobodu ulazit u privatan život individue. Filozofija "nemam šta sakrit" je jako opasna i nepromišljena.
Po tom principu nemaš ništa protiv da svatko tko poželi može slobodno vadit iz tvog kaslića poštu, otvarat koverte...a može i pratit tvoje razgovore preko tel. ili mob. Zašto ne bi tvoji bankovni računi bili javni?
Zašto ne bi ušao u tvoju kuću? Čisto da vidi šta se u njoj dešava?
Nemaš šta sakrit pa je sve dozvoljeno!?
Ok. Tvoj izbor sa vrlo škakljivim posljedicama.

Čovjeku ipak bude neobično to što se troši golemi trud u praćenju kretanja surfera po netu.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 14:27   #49
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Ako se koristi VPN tunneling zajedno sa blokiranjem cookie-a, NoScript, BetterPrivacy i Ghostery i pametno konfiguriran firewall svaka tražilica (i surfanje) je ok pod uslovom da dopušta blokiranje skripti i cookie-a.
Jedini dobri, bandwidth-neograničeni i brzi besplatni VPN za sada je od AnchorFree HotSpot Shield i ExpatShield. Ali treba istražit kako u stvarnosti njihovo interno poslovanje funkcionira.

Google koristim samo u slučajevima kada trebam odabrati stranice sa hrvatskog područja ili vremenski odabir. Mada za vremenski odabir već postoje pretraživači koji to nude.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 15:41   #50
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Hehehe, zanimljiv ti je nick. Btw. zašto fino ne napišeš ime, prezime, adresu, JMBG i br. telefona pa da se sve lijepo vidi kad postaš!?
na nekim forumima (javnim) postam pod prezimenom kao nickom..
tamo stojim iza svake napisane prezimenom..


Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Radi se o zdravim principima.
Onaj koji ima vlast, polako...uzima sebi slobodu ulazit u privatan život individue. Filozofija "nemam šta sakrit" je jako opasna i nepromišljena.
Po tom principu nemaš ništa protiv da svatko tko poželi može slobodno vadit iz tvog kaslića poštu, otvarat koverte...a može i pratit tvoje razgovore preko tel. ili mob. Zašto ne bi tvoji bankovni računi bili javni?
Zašto ne bi ušao u tvoju kuću? Čisto da vidi šta se u njoj dešava?
Nemaš šta sakrit pa je sve dozvoljeno!?
Ok. Tvoj izbor sa vrlo škakljivim posljedicama.

Čovjeku ipak bude neobično to što se troši golemi trud u praćenju kretanja surfera po netu.

tko to prati razgovore preko tel ili moba?
kome?
pracenje i snimanje razgovora moguce je jedino uz sudski nalog, ne vidim sto google ima s tim..

neznam sto mislis s ovim otvaranjem poste koju moze otvoriti i pogledati svatko tko zeli.. tu imas neku krivu ideju..

a sve i da mi mailove citaju svakodnevno i dalje ne znam tko i zasto..

pracenje posjecenih stranica, pojmova trazenja.. ne vidim neku pretjeranu bojazan obzirom da mislim da je tu primarni interes istrazivanje trzista, ljudskih zelja, navika, trendova .. ..
posto je ovdje vrlo direktni i precizan pristup, sa enormnom kolicinom individualnih rezultata, prikupljeni podatci imaju veliku tezinu..
i tu vidim losu stranu jer kako se kompanije vrte oko interesa trzista, a znajuc da su ljudi u globalu ovce, tada je i ponuda priblizena toj masi.. a to je ono sto ne valja..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 17:25   #51
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
na nekim forumima (javnim) postam pod prezimenom kao nickom..
tamo stojim iza svake napisane prezimenom..





tko to prati razgovore preko tel ili moba?
kome?
pracenje i snimanje razgovora moguce je jedino uz sudski nalog, ne vidim sto google ima s tim..

neznam sto mislis s ovim otvaranjem poste koju moze otvoriti i pogledati svatko tko zeli.. tu imas neku krivu ideju..

a sve i da mi mailove citaju svakodnevno i dalje ne znam tko i zasto..

pracenje posjecenih stranica, pojmova trazenja.. ne vidim neku pretjeranu bojazan obzirom da mislim da je tu primarni interes istrazivanje trzista, ljudskih zelja, navika, trendova .. ..
posto je ovdje vrlo direktni i precizan pristup, sa enormnom kolicinom individualnih rezultata, prikupljeni podatci imaju veliku tezinu..
i tu vidim losu stranu jer kako se kompanije vrte oko interesa trzista, a znajuc da su ljudi u globalu ovce, tada je i ponuda priblizena toj masi.. a to je ono sto ne valja..
Nismo se razumjeli u onom što sam napisao.
Ne kažem da sve prate. Mada to nas dvojica ne možemo znat.
Apropo pitanja.....stotine milijuna ljudi su umirali samo zato što su bili ideološki obojani. Nacizam, rasizam ili "unutarnji neprijatelj".

Kada nekolicini ljudi na vlasti daš slobodu da te prati u svakom koraku, lako im je spojit elemente koji im odgovaraju izvan konteksta i priložit to kao dokazni materijal.
Stvar ima puno širi kontekst od naših prosječnih svakodnevnih života.
Ne tiče se samo nas već i ljudi kao što su npr. istražiteljski novinari koji koriste slobode određenih zakona.
Diskrecija je pogonska sila koja nam zakonski omogućuje djelovanje u situacijama gdje možemo biti zaštićeni od raznih kancerogenih interesnih sila na vlasti. Drugim riječima, mijenjaš li zakon o privatnosti, otvaraš pristup i destrukciju ljudi koji su dovoljno hrabri otkriti neke informacije vezane za pravu prirodu onih koji su olfo legalna vlast....ili legalna stvar koja se u društvu odvija.
Nije pitanje nas koji nemamo šta za sakrit ali je pitanje podrivanja zakona koji dozvoljavaju ograničavanje djelovanja onih koji jedini iskreno rade u našu korist i otkrivaju što se stvarno dešava iza zavjesa.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 17:40   #52
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
ti pises i razmisljas o temi koja je vezana uz ove silne pokusaje vlade jamerike da kontolira. nadgleda, .. ..
vise prikladno za onu drugu temu o acti/cispi..

ovdje je rijec vise o guglovom pracenju navika, posjecenih stranica, upita, na sto ja gledam kao osnovni princip na kojem funkcionira internet kakvog poznajemo danas - broj klikova i unikatnih posjeta = toliko $..
mene na kraju dana to ne brine, jer te informacije koje sam pogledao, procitao meni su free, a "platim" ih upravo posjetom.. sasvim fer.. doduse sa moje strane i nije toliko obzirom da ne vidim ni jedan reklamni banner dok surfam, al eto..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 18:32   #53
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
samo cu reci da bilo tko pismen ne vidi nista sporno u googleovim uvjetima pruzanja usluga.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 20:03   #54
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
ti pises i razmisljas o temi koja je vezana uz ove silne pokusaje vlade jamerike da kontolira. nadgleda, .. ..
vise prikladno za onu drugu temu o acti/cispi..

ovdje je rijec vise o guglovom pracenju navika, posjecenih stranica, upita, na sto ja gledam kao osnovni princip na kojem funkcionira internet kakvog poznajemo danas - broj klikova i unikatnih posjeta = toliko $..
mene na kraju dana to ne brine, jer te informacije koje sam pogledao, procitao meni su free, a "platim" ih upravo posjetom.. sasvim fer.. doduse sa moje strane i nije toliko obzirom da ne vidim ni jedan reklamni banner dok surfam, al eto..
Ok.
Slažeš li se da te netko prati svakodnevno a da te to ništa ne košta?
Može da je uvjet da svaki dan dobiješ kavu besplatno?

Ponavljam....ne vidiš od drveta šumu.
Radi se o principu koji je američka vlada već iskoristila u ime zaštite od "terorizma".
Drugim riječima, onaj tko donosi zakone, može čitavi sustav prilagoditi sebi ako te želi opalit po glavi zbog toga jer si samo čovjek i npr. ne paše ti što taj sustav radi.
Pitanje je koliko smo uporni sve mi ovce da dajemo da nas "legitimna vlast" šiša otpozadi na foru "pa ja samo surfam"
Ne bavim se cyber kriminalom ali znam da se mnogi kriminalci bave skupljanjem podataka pa bazu očito prodaju raznim debilnim firmama za reklamiranje povećanja penisa, ili nuđenja poslova koji traže ulaganje i sl.

Ako instaliraš neki od PeerBlock programa, možeš vidjet da se čak i legalni vladini instituti spajaju na tvoj komp. da proučavaju tvoje ponašanje kao da si majmun u labosu i pronalaske na osnovu statistike predaju ekipi na vlasti koja zna jako dobro na koji način pustit informaciju o npr. ratu u Iraku...jer znaju kako reagiraš bolje od tebe samog.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 21:57   #55
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Ok.
Slažeš li se da te netko prati svakodnevno a da te to ništa ne košta?
Može da je uvjet da svaki dan dobiješ kavu besplatno?
stvarno me nitko ne prati svakodnevno, kao ni tebe
ne prate me kao osobu ime_prezime, vec sam dio milijunske statistike koja oslikava pretpostavljam ljudsko drustvo u globalu..

eh sad.. tu je sad ono - dal se ljudima servira ono sto zele, il ljudi zele ono sto im se servira..


Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Ponavljam....ne vidiš od drveta šumu.
Radi se o principu koji je američka vlada već iskoristila u ime zaštite od "terorizma".
Drugim riječima, onaj tko donosi zakone, može čitavi sustav prilagoditi sebi ako te želi opalit po glavi zbog toga jer si samo čovjek i npr. ne paše ti što taj sustav radi.
da, vidi se utjecaj pogledanih filmova koji imaju ovu tematiku ukljucenu u radnju

iako je zaista toliko toga ovisno o toj americi i trendovi vecinom nastaju ondje i prenasaju se sirom svijeta, mene kao gradjanina republike hrvatske, americka vlada ne bi trebala zanimat u mjeri da se osjecam kao da se to odnosi na mene..



Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Ako instaliraš neki od PeerBlock programa, možeš vidjet da se čak i legalni vladini instituti spajaju na tvoj komp. da proučavaju tvoje ponašanje kao da si majmun u labosu i pronalaske na osnovu statistike predaju ekipi na vlasti koja zna jako dobro na koji način pustit informaciju o npr. ratu u Iraku...jer znaju kako reagiraš bolje od tebe samog.

ovdje lezi upravo razlika mog pogleda na situaciju jer sam se nekako naucio (vjerojatno ucen nasim medijima) da vijesti ne uzimam zdravo za gotovo, a pogotovo vlasiti sud ne temeljim na recenome.. tako da se ne bojim za sebe da ce necija rezija utjecat na moje navike/ponasanje/shvacanje i zato sam nesto vise ravnodusan prema svemu..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 22:14   #56
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
na nekim forumima (javnim) postam pod prezimenom kao nickom.. tamo stojim iza svake napisane prezimenom..
U vremenu najljepse komunikacije BBS-a, ime i prezime je bio jedini nacin pristojnog komuniciranja. Svaki BBS korisnik je jedino tako i mogao imati racun na svom odabranom BBS-u i nisam imao prituzbe. Dapace, nekima je toliko uslo u naviku, da se recimo, tvorac i danas zna obrusiti ako mu email stigne s nadimkom bez potpisa tko salje

Tada nije postojala korporativna ruka nad korisnicima, vrijeme ciste ugode i otkrivanja medija. Cak i ugodnih nekoliko godina (1994-1999) post BBS vremena kad ni na webu generalije nisu bile odbojne. No, ubrzo se pocela nadzirati statistika svih statistika. Kao pocetak biljezim (valjda se jos netko sjeca) niz "klikajucih" prekobarskih motivatora za koje je vojska korisnika (i uz mizernu $timulaciju) naivno, besplatno prikupljala podatke iz svoje zemlje. I onda se pojavi strana firma koja dolazi na trziste, ali ne kao konkurent, vec kao totalni dominator jer ima do savrsentva ispitane navike i prostor djelovanja. Pricam vise od 12 godina starom uvodu u danasnju pricu.

Od tog trenutka, pristojnost koristenja generalije sam tajno umirovio na webu.

Primjera radi u dobroj vjeri nastanka maligne tvorevine za koju, nesto kasnije, cak i umjereni skeptici su shvatili da je 90% koristen za diplomatsku spijunazu i cak i od tvoraca kasnije priznato : 99% za industrijsku spijunazu!

Ali spijunazu po narudjbi! Vladina tvorevina je "bidala" ponudjacima usluge u garanciji da ce biti konkurentni naspram protivnicke/konkurentne kompanije! Prijatelj koji je davno odradjivao post diplomski iz vojnih znanosti, pokazao mi je neke knjige i urezao mi se za sva vremena jedan citat bivseg djelatnika. Uostalom imas i dva dokumentarna filma od BBC-a. Taj covjek je rekao nesto zbilja posebno. Pitao je prisutne - sto je po vama tocno Echelon? Na skali objasnjenja dobio je razne odgovore, od onih koji su bili fascinirani i onih koju su djelili zabrinutost.

No onda je odgovorio : Echelon je najbesposleniji sustav zastite na svijetu! Od prvog dana se ne bavi svojom deklarativnom namjenom, vec za potrebe najboljeg ponudjaca.

Bez krajnjeg cilja, nemoguce je sagledati opasnost kad covjek udje u preveliku statistiku koruptirane moci pojedinca ili grupe. 'Nemam sto skrivati' samo je zamisljeni prostor utvrdjivanja dosega vlastitih sloboda. Vec samo poravnavanje pitanja ukazuje na stoljecima stari postulat : ukidanje sloboda radi sigurnosti je uvijek korak u diktaturu. U zemlji najvecih odluka razumljivo je da mora biti i najvise izvora zabave; najvise programa, najvise sadrzaja... pa se onda ukidanje cini puno manje restriktivnim.

Citiraj:
Autor silvio Pregled postova
Ako instaliraš neki od PeerBlock programa, možeš vidjet da se čak i legalni vladini instituti spajaju na tvoj komp. da proučavaju tvoje ponašanje kao da si majmun u labosu i pronalaske na osnovu statistike predaju ekipi na vlasti koja zna jako dobro na koji način pustit informaciju o npr. ratu u Iraku...jer znaju kako reagiraš bolje od tebe samog.
Svidja mi se tvoje razmisljanje dovitljivce

Upravo neki dan spomenuh slicnu stvar. Pojedini akteri koji se pojavljuju, jednostavno nemaju sto traziti na pocetnim stranicama raznih portala i sajtova. No oni znaju da velika posjecenost nudi i bezplatni uvid u stosta zanimljivo. Sad zamisli most izmedju pismenosti vlasti i ovakvih radnji i njene sposobnosti da uvidi njihovu nepotrebnost! A pricamo tek o minijaturnom dnevnom lurkanju gdje ih se ne tice.

.,,
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 02.05.2012. u 22:28. Razlog: CS Lite je u stanju paranoje :(
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 23:24   #57
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Naivan i strahovito štetan stav je "nemam šta izgubiti" jer se time podržava virtualna vrijednost koja je idealna za kontrolu.
Puno manje treba sredstava i logistike za virtualnu (ideološku) vrijednost nego za recipročnu vrijednost u maniri "milo za drago".
Nije isto ako ja tebi dajem 5000 kn za CPU a ti meni dionice. Bilo bi zgodno vidjet takav trejd.

Podržavanje te luđačke "virtualne ekonomije" tvoj rad i trud postaje potpuno bezvrjedan osim ako nisi uspio unovčit tuđi fizički i intelektualni trud.
Ali priča se nastavlja...jer mnogi će prije krenut putem "vladanja" nad drugima pa se dovodi u pitanje tko će zapravo htjeti poziciju podređenog!?

A što je sa obrazovanosti, iskustvu i inteligencijom vladajućih?


Big picture.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2012., 23:51   #58
Freebee
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ovo me podjeća na jednu situaciju,kad sam kod poslovnog kolege doživio pitanje od njegove 13 godišnje kćeri: Dal je istina da CIA čita sve moje stvari na fejsbuku?

Uz blago teleći pogled i lagani slintavi smiješak sam odgovorio NE,a zapravo sam mislio: "Da,gen.director D.Petraeus osobno nadgleda koje si ocjene dobila iz biologije,kolko si puta doživila orgazam dirajući se na stvar "Ai Se Eu Te Pego" od Michel Tela,kako je bilo na loptanju u parku te koji buš "kačket" obukla sutra da se syncaš sa svojom frendicom iz A razreda.....a i sam MOSSAD katkad stisne onog cionista Zuckenberga za iste informacije"

Ljudi moraju shvatit da su nebitni,a ako one stvari koje bi mogle biti bitne googlu(ili nekoj trećoj strani kao što je i CIA) obavljaju i sad preko tog istog Googla,onda su dovoljno glupi da ne zaslužuju biti u ovom evolucijskom lancu....

Čitao gospodin Petraeus/Lin/Hoolbrooke/Suarez/Ahmetov ... moje requestove za recepte na Coolinarki,pro/cons za mobilne OSove pa makar i teen porn da ukucam....ili ne....I don't give a damn....jednostavno sebe ne dižem na ljestvici važnosti da bi dizao ikakvu halabuku oko toga.

Long live the Google king(pin)!

(PS,Visage,ovo nije ciljano na tebe ko pojedinca,nego na cijelu halabuku oko toga koju pratim na svim forumima,portalima itd...

PPS,ACTU ne miješajte sa ovim,to je druga tema s drugim pogledima )
Potpisujem sve.
Čini mi se veći problem paranoja od agenata CIA-e koji prate svaki naš korak i gledaju da tko ne pobjegne iz matrixa nego što google istražuje tržište. Ali naravno, dobro je da postoji alternativa i da svatko može pronać uslugu koju želi svejedno iz kojeg razloga.
A i slaba im ta cenzura nešto, danas je mainstream biti anti-mainstream.
Freebee je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2012., 20:53   #59
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Možda naoko benevolentna vijest, ali u meni je nešto malo uznemirilo.
http://www.bug.hr/vijesti/domene-google-lol/116366.aspx

Domene .google i .lol

Citiraj:
vrlo je vjerojatno da ćemo kao nove domene dobiti i takve kao što su .cloud, .global, .press, .music, .youtube, .docs i brojne druge
Ovo je još jedan korak prema ideji interneta kao osobnog računalua. Umjesto d:\filmovi u commanderu sada ćemo otipkati terminator.youtube na mjesto URLa.
Korak dalje prema cloud computingu. Jedna mala razlika je što taj "osobni" folder više nije osoban kao što je to s OSOBNIM računalom.
Iluzija privatnosti ovim potezom dostiže svoj vrhunac.
Naravno, govorim o potencijalnoj budućnosti. Sama .google domena na ovoj razini neće uništit svijet.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2012., 21:37   #60
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Korak dalje prema cloud computingu. Jedna mala razlika je što taj "osobni" folder više nije osoban kao što je to s OSOBNIM računalom.
Iluzija privatnosti ovim potezom dostiže svoj vrhunac.
Naravno, govorim o potencijalnoj budućnosti. Sama .google domena na ovoj razini neće uništit svijet.
Nije mi jasno, netko te tjera da nabijes RJ45 kabel u svoju mreznu karticu i otkrijes cari mreze svih mreza? Koliko sam zadnji puta informiran, racunala sasvim uredno rade i bez konekcije na Internet.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na