Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2011., 11:20   #1
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Acer Aspire one D150 BSOD loop

Imam ovaj laptop kojeg koristim za gledanje filmova, surfanje itd. U zadnje vrijeme, kako je laptop skoro cijelo popodne upaljen, bateriju ispraznim do pola i izvadim i laptop je priključen na struju stalno. Čisto radi informacija, kad odem spat ugasim šteker u kojeg je laptop ukopčan.

Danas, iz čistog mira, Windows XP Pro se počeo loadat sporo, i nije se pojavila ona traka sa plavim kockicama koja prolazi dok se OS loadira.

Nakon 2-3 sekunde postupnog posvjetljavanja ekrana sa Windows XP boot screenom, ekran bi zablicao BSOD na pol sekunde, nedovoljno da išta vidim šta piše, i reset.

I onda mi nudi

Last Good Configuration, Safe Mode, Start Windows Normally i ostalo.

Niti jedna ne radi, sve naprave isto, počnu se punit Windowsi, plavih kockica, čak ni lampica od diska ne svijetli, i nakon par sekundi toga blicne BSOD na pol sekunde i opet u krug.

Jel ima pomoći, šta da napravim?
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 11:23   #2
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Jesi mjenjao nedavno sta od hardware-a na kompu? Probaj uslikat BSOD da vidimo sta pise, to bi moglo pomoc.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2011., 11:56   #3
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Probat ću to nekako uhvatit, a šta se tiče hardwarea, nisam nikad nijedan vijak maknuo sa njega, nikad nije bilo ništa otvarano na njemu ni mjenjano, laptop ima već skoro 2 godine i nije nikad bilo problema sa njim.
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 14:57   #4
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Kako sam uspio pofotkat, ovo je poruka;

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check for viruses on your computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated. Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption, and then restart your computer.

Technical information

STOP: 0X0000007B (0XF7CA0524, 0XC0000034, 0X00000000)


HDD lampica ne svijetli...

PS - izvadio sam disk i spojio ga na komp preko Scythe Kama USBa. Disk je Toshiba HDD2H03 i koliko vidim, svi podaci su na njemu. Kama je spojena na iMac.

Kako oporavit ovo najbolje? Popravljat ili backup/format? Koji program je najbolji za totalno brisanje diska, da kad snimim XP da ne bude nekih bad sektora ili čega već. Morat ću preko USBa, vidio sam u BIOS-u opciju USB boot device, pretpostavljam da ću moć bootat instalaciju OSa sa sticka?

Zadnje izmijenjeno od: Mylo. 11.01.2011. u 15:25.
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 15:46   #5
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
0x0000007B: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Windows lost access to the system partition or boot volume during the startup process. Typical causes: Installing incorrect device drivers when installing or upgrading storage adapter hardware, or a virus.
Eto, jel mozes na pocetku stisnit F8 pa probat startat Safe mode u CMD pa napravit CHKDSK /F?
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 08:09   #6
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Eto, u 15-godišnjoj kompjuteraškoj karijeri vrijeme je da i mene zakači virus koji me totalno razje...

Nikad mi se tako nešto nije dogodilo. U zadnje vrijeme idem na net preko VIP sticka, i to uvijek iste stranice, index, face, gmail i wikipedia.

Kad izaberem bilo koju opciju (bilo koji od 3 Safe moda) isto napravi, bljesne BSOD na pol sekunde i onda restart.

Prebacit ću sve bitno na drugi disk a ovog formatirat komplet. Na koji način mogu pravilno formatirat hard da bude kao "iz dućana"? Jel to radi program Wipeout?
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 19:56   #7
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
danas sam spojio hard od Acera na USB adapter i preko OSX-ovog Disk Utilitya ga izbrisao. Onda sam hard vratio u lap i spojio eksterni DVD na USB i ubacio XP CD, opet formatirao hardpreko XP-ovog setupa i to NTFS complete, ne quick, i snimio XP Pro SP2.

Napominjem da je lapu zadnje vrijeme stalno spojen na struju, baterija je vani.

Nakon šta sam došao doma, opet BSOD. I ja odem u BIOS i vidim da je disk namješten na AHCI. Skužio sam da je 99,9% to bilo i neki dan, ali sam previdio to i formatirao disk.

Promjenio sam AHCI u IDE, datum promjenio iz 1.1.2001. u današnji i u Windowsima sve normalno.

Ali nije htjelo VIPov wifi stick prepoznat, pa sam spojio ga na eksterni monitor pa je jednom ostao bez slike, i opet sam restartao i opet BSOD. Promjenio AHCI u IDE i datum opet i eto.

Jel ovo ona baterija na matičnoj? Kako to zamjenit na ovom lapu, koji model je točno da znam naručit?
Mylo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na