Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2013., 13:58   #31
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ne, ovo što Google radi nema nikakvog smisla. Znači korisniku ne ostavljaju nikakvu mogućnost izbora nego ga prisiljavaju da koristi G+. Recimo ja želim biti anoniman na internetu, nemam fejsić, ne želim imati G+, nemam twitter. I sada ako hoću postaviti pitanje na Youtubeu moraju svi moji tzv. "frendovi" to znati? Moš si mislit.

Opet ponavljam, ne želimo svi biti social hoes na internetu, nekima je korištenje interneta samo gubljenje vremena i zabava!;=)
Pa dobro da se još uvijek ne utvrđuje identitet kod otvaranja bilo kojeg accounta, samim time još uvijek možeš imat ImePrezime account ili bilo što slično tome pa komentirat "anonimno".

Ako si mislio da ti je prije "anonimnost" bila zajamčena varaš se IP adresa se od pamtivijeka zapisuje što po forumima što po jačim servisima ali ukratko: anoniman si samo ako pristupaš sa fizički javne adrese (poput web kafića), drugim riječima nečega što se ne može unatrag povezat sa tobom.

Tako da ... povezivanje ima smisla iz razloga što se legitimnim korisnicima omogućava lakše korištenje i pojednostavnjuju mnoge procedure.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 14:02   #32
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Oh neeee. Ne mogu vidjeti komentare više. Noooooo.
...
Šta si sladak kada se uzbuđuješ.
Slažem se sa ostalim i ne odgovara mi da vežu Google+ uz sve živo. Imao sam poseban račun na youtube, kada su uvjetovali povezivanje sa gmail adresom povezao sam, kada su počeli uvjetovati google+, prestao sam se logirali u zabranio youtube.com cookie.
Na Android Play trgovini sam prestao davati ocjene i komentare od kada su to vezali za google+.

Pokušao sam jer sam baš htio pohvaliti neke aplikacije, ali sam odustao kada vidim da mi želi aktivirati Google+.
Ne živcira me to puno, jer svakim danom manje i manje koristim google usluge i mislim da mi to nije tako niti loše.

Isto tako, ukoliko se dobro sjećam sa početka Google+ kada sam imao račun, ti nisi mogao nikoga blokirati da te doda u krugove, ali si mogao objavljivati da on nevidi.
Ukoliko možeš blokirati da nevide niti komentare na youtube/play, onda nije niti toliko strašno.
Ali sumnjam pošto su otvoreno rekli da namjeravaju takve stvari stavljati u reklame (kao preporuke npr.), tako da je privatnost vjerovatno 0.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2013., 14:13   #33
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Ak nećeš gledat YT jer ti ne pašu uvijeti korištenja, odi na vimeo ili drugi servis.

Ako ti ne pašu google.com uvijeti koristenja, odi na yahoo ili drugi servis.

Nitko nije primoran da koristi google, a niti yt, ako baš moraš onda ćeš to na način koji oni diktiraju, a ne korisnik, na kraju krajeva njihov je servis a ne "tvoj".
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 14:25   #34
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Treba samo shvatiti da smo MI proizvod u besplatnim servisima i onda sve sjedne na mjesto. Da plaćam uslugu googlu, bunio bih se jako, ali ne plaćam.
Ja isto ne želim da svi vide što i kada ja gledam. Nije me briga što google to vidi ili što sređuje reklame po tome. Nije me čak ni briga što se to može trejsat na mene, iako ne može do kraja (5 nas je na istoj vezi). Smetalo bi mi da mi društvo zna što i kada gledam, ali ne koristim google plus pa mi ne smeta to.

Uostalom, imam hrpu fake accova za takve upotrebe .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 14:44   #35
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Koja ste vi razmažena derišta. Da li vam netko brani gledati video sadržaj na youtubeu? NE.

Ti želiš biti anoiman na internetu? Zašto trebaš imati youtube account? A ti bi komentirao anoimno? E nećeš!. Hoćeš gledati video tamo samo? No frx. Ne želiš da ti "prijatelji vide kaj si komentirao na youtubeu"? Zašto ih dodaješ u krugove onda na Google plusu kojeg ne koristiš?

Cry me a river.

Također, automatski ignore ide apple fanboyevima. Svi znamo zašto se žale...
Dečko tebi sve nisu na broju.
Želim imati YouTube account kao sto sam i imao svih ovog godina jer imam 180 pjesama spremljenih u playlisti,isto toliko pod favorites. Da ne pričam da sam to sve napravio davno prije ove diktature Googla,negdje 2007 godine.
Ajmo dalje, pod google+ nemam nikakve prijatelje ni poznanike niti nikakve krugove kvadrate trokute, nego ako želim pitati nešto pod nekim videom moram slati privatnu poruku vlasniku videa, jer je postalo nemoguće ostaviti komentar bez da svi koje imam na gmailu znaju to da sam ostavio komentar. To se zove guranje nosa tamo di mu nije mjesto fatass
Zašto bi ja radio fejk GMail account samo da bi mogao normalno koristit yt? Znači morali su ostaviti izbor, to ti se zove demokracija druže.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 15:25   #36
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Dečko tebi sve nisu na broju.
/snip
Zašto bi ja radio fejk GMail account samo da bi mogao normalno koristit yt? Znači morali su ostaviti izbor, to ti se zove demokracija druže.
Vidis, problem tebe i takvih koji u "demokraciji" imate konotaciju drugarstva u carstvu.

Ne, milo moje, moras samo platiti porez i umrjeti. Nikoga nije briga za tvojih sedam pjesmica na JuTjubu, jer ces ih sve izgubiti ako neces biti dobar decko i imati deset frendica na G+. Nitko nece plakati za tobom, ne brini, naci ce se n novih koji ce htjeti i bok.

Cu's price, Google je njemu MORAO ostaviti izbor. Pre-stra-sno!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 16:12   #37
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Treba samo shvatiti da smo MI proizvod u besplatnim servisima i onda sve sjedne na mjesto. Da plaćam uslugu googlu, bunio bih se jako, ali ne plaćam.
Ja isto ne želim da svi vide što i kada ja gledam. Nije me briga što google to vidi ili što sređuje reklame po tome. Nije me čak ni briga što se to može trejsat na mene, iako ne može do kraja (5 nas je na istoj vezi). Smetalo bi mi da mi društvo zna što i kada gledam, ali ne koristim google plus pa mi ne smeta to.

Uostalom, imam hrpu fake accova za takve upotrebe .
Nije problem acc iman g+ sa fejk racunom, stvar je da youtube postaje beskoristan. Neko je nesto komentira, ne moze glasat za komentar *ako je dobar* ne moze popratit replayove, u tome je problem. Ne svrbi me toliko g+ koliko reducirana funkcionalnost bar zasad.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 16:34   #38
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
izgleda da ću i ja ugasit yt acc, kao i obadva gmaila.. ovo više nije podnošljivo...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 16:58   #39
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Vidis, problem tebe i takvih koji u "demokraciji" imate konotaciju drugarstva u carstvu.

Ne, milo moje, moras samo platiti porez i umrjeti. Nikoga nije briga za tvojih sedam pjesmica na JuTjubu, jer ces ih sve izgubiti ako neces biti dobar decko i imati deset frendica na G+. Nitko nece plakati za tobom, ne brini, naci ce se n novih koji ce htjeti i bok.

Cu's price, Google je njemu MORAO ostaviti izbor. Pre-stra-sno!
Upali sarkazam detektor u vezi drugarstva i demokracije.
Ovo im je politika s kojom ce izgubit hrpu korisnika.
A da ce bit debila uvijek koji ce pohitat na g+, fejsic i twittic ne sumnjam:top:
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 17:17   #40
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Cisto sumnjam da bi radili tako nesto ako ce "izgubiti hrpu korisnika", tj. ako im se to ne isplati.
Svi koji placu zbog toga, imate alternativne servise, nitko vas ne tjera da koristite youtube.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2013., 17:22   #41
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Mene jučer Yahoo neugodno iznenadio. Koristim njihov mail već godinama i krenuo sam napraviti još jedan račun, kad ono problemi. Broj mobitela je obavezan?! - Ma mrš.
  Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 00:22   #42
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
ja želim biti anoniman na internetu, nemam fejsić, ne želim imati G+, nemam twitter.
...
ne želimo svi biti social hoes na internetu
upravo to
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 00:31   #43
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Al ček malo pa nije od jučer po svim servisima social shit .... pa ne moš nikud ulogiran ako baš hoćeš - jerbo svi prepoznaju login (tako su ionako api pisani) tako da....

Tu se referenciram tipa ulogiran na face odem na index i on meni opciju - komentar pod trenutnim face acc.om ....

Ali mislim da ima negdje neki plugin i čim mi se bude dalo bit će istraživanja .

A sve ostalo: njihova (besplatna!) usluga - njihova pravila igre.

Kad smo kod mjenjanja pravila: sad me svatko može nać na fejsu jer - nema smisla više imat anonimnost opciju tj. hidden (ima smisla ali opet ).

Bottom line: sve manje i manje privatnosti .. al tak to ide . Bit će sam još gore u budućnosti.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 08:42   #44
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 20:01   #45
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
stavi zasto ljudi koriste facebook. jer ga svi imaju.

a na g+ ima vise korisnih, zanimljivih i poucnih postova nego na svim hrvatskim portalima i forumima zajedno samo sto su hrvati internetski zaostali po nekoliko godina pa imas dojam da nema nikoga.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2013., 18:37   #46
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova

a na g+ ima vise korisnih, zanimljivih i poucnih postova nego na svim hrvatskim portalima i forumima zajedno samo sto su hrvati internetski zaostali po nekoliko godina pa imas dojam da nema nikoga.
Je, kako da ne
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2013., 21:09   #47
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Upravo lagano deletao g+, hvala i dovidenja, jos malo ce i krug s papira kad dupe obrises morat dodat u svoje krugove
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 09:16   #48
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Iskreno, meni ne smeta G+. Ne koristim ga. U prijevodu to znači da ne objavljujem nikakve postove/statuse ni išta slično. U osobnim informacijama stoje podaci samo koji su nužni i nisu vidljivi javnosti. Na YT-u rijetko komentiram, a i ako komentiram, komentari nisu takvi da bi se trebao skrivati. Sad da li google pretjeruje sa nekim stvarima - pretjeruje, ali mi tu baš i nemamo prevelikog utjecaja.
Dokle god ja smatram da su uvjeti korištenja meni osobno prihvaljivi, ja ću ga 'koristiti'.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 10:14   #49
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Iskreno, meni ne smeta G+. Ne koristim ga. U prijevodu to znači da ne objavljujem nikakve postove/statuse ni išta slično. U osobnim informacijama stoje podaci samo koji su nužni i nisu vidljivi javnosti. Na YT-u rijetko komentiram, a i ako komentiram, komentari nisu takvi da bi se trebao skrivati. Sad da li google pretjeruje sa nekim stvarima - pretjeruje, ali mi tu baš i nemamo prevelikog utjecaja.
Dokle god ja smatram da su uvjeti korištenja meni osobno prihvaljivi, ja ću ga 'koristiti'.
Upravo tako, ista situacije je i kod mene. Ono što me više smeta je da YT u zadnje vrijeme ne radi tako dobro kao nekad...

@ domis

Možda zato kaj ga u zadnje vrijeme intezivno koristim pa sam tek sad počeo primjećivati neke stvari
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated

Zadnje izmijenjeno od: Thorax. 24.11.2013. u 10:24.
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 10:18   #50
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
u zadnje vrijeme?
ne sjećam se da je jutub ikad radil tak dobro ko prije preuzimanja od gugla
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 10:28   #51
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
U to vrijeme (a i nakon akvizicije sve do valjda pol godine, godinu prije zatvaranja) sam koristio video.google.com jer je brže reagirao.
  Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 13:02   #52
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Ima neko rijesenje za to da me svaki put odlogira sa chroma tj. gmaila kad ga ugasim?
To su nedavno uveli i bas me smeta.
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 13:21   #53
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pogledaj što si stavio pod opcijama jer to ne radi normalno.
  Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 15:13   #54
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Oh neeee. Ne mogu vidjeti komentare više. Noooooo.

Čekaj. Vidi, firefox, nelogirani na jubitubi
http://www.pohrani.com/f/I/y3/1wyYd6oH/1/komentari.jpg

Vidi sada moj Chrome, logiran na moj account.
http://www.pohrani.com/f/3p/ol/1Qdj4PKM/kom2.jpg

90% stvari ovdje koje su izrečenu su jednostavno, krive i ne odgovaraju situaciji. Ali lagano je biti papiga i ponavljati ono što si čuo, a za takve. Samo pokazuje da ne koristite te servisa ovako ili onako.
Čak i ako zanemarimo idiotski video koji ti je upaljen, postavlja se pitanje- zašto ovo google radi? Uskoro ćemo morati davat otiske prsta da bi se spojili na servis, ali opet će se naći ekipa koja će to braniti. Zlatno doba interneta lagano završava, a mi se možemo j***t.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 22:51   #55
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 20:10   #56
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Jesam li nešto propustio ili je odnedavno postalo nemoguće ukloniti g+? Naime, danas mi je prisilno aktiviran google plus. U postavkama sam kliknuo na "delete google+ profile" koji me odveo na "delete entire google account". WTF?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 20:35   #57
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Kako jebeni imdb natirat da ne prevodi filmove jer nam je jezik (mea culpa) glup???
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 20:51   #58
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Update general site preferences --> stavi Original na Title display country, a na Title display language mos stavit ingliš
-->
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Kako jebeni imdb natirat da ne prevodi filmove jer nam je jezik (mea culpa) glup???
imas u opcijama Site settings --> Update general site preferences --> stavi Original na Title display country, a na Title display language mos stavit ingliš
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 21:41   #59
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Update general site preferences --> stavi Original na Title display country, a na Title display language mos stavit ingliš
Moran bit ulogiran jer ne vidin opciju
-->
Citiraj:
Autor The Comedian Pregled postova
imas u opcijama Site settings --> Update general site preferences --> stavi Original na Title display country, a na Title display language mos stavit ingliš
Moran bit ulogiran jer ne vidin opciju
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 21:44   #60
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Moran bit ulogiran jer ne vidin opciju
aha, da .. moras imat account na imdbu.. zaboravih napomenut
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na