Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2002., 03:37   #1
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Je*o mu p*s...Athlon Classic problemi jope

Ajmo pametni narode, vi sve znate...

Ovake, imo ja (imam jos uvijek) Athlon-a Classic (Slot A) na 500 MHz sa Asus k7M plocom. Nedze u prvom mjesecu sve riknulo. Odnosno, odjednom se vise masina nije htjela opce upalit.

Ploca je oduvijek bila, sto bi rekli Irci, dodgy, tak da sam ja reko 'Krepala ploca'. I kupio sam Pentiuma 4, i sve ostale trice, i imam lijep i fini komp doma...

No, sad, hocem prodat ovu AMD kanturinu, pa sam skupio raznoraznog odtpada da slozim stroj za koji mogu dobit par stotina Eura. Izmedju ostalog sam na eBay-u kupio i novu Slot A plocu, i to MSI k7 Pro.

E sad nastaje problem. Naime, ak sve pospajam i poustekavam (graficka, memorija, proc + hard), kad upalim stroj, na tren se sve zavrti (ventilatori, hard itd.), i onda sve rikne, koda je neko iskljucio struju.

Na dbracketu (Ona MSI izmisljotina, koja nije opce losa) se uspije desit tzv. prvi (od 16) korak prije neg se sve ugasi. (To znaci da prije 'Power off' stanja se inicijalizira BIOS).

Iscupo sam procesor, sve ostalo ostavio unutra, i struje normalno ima (Sve se vrti, ploca normalno ima struje (dbracket javlja da nemre napravit prvi korak)).

Iscupo sam sve osim procesora, i desi se shutdown...

Malo mi je glupo da ak je procesor rikavela, da ploca moze sama od sebe napravit shutdown...

Takodjer, napajanje je 300W, normalno radi tak da ni s tim bas ne vidim da bi trebalo bit problema...

Nisam ni sam pametan koji je to kurac...

Ajde pomagajte!! KMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

SBP

P.S. Ne zaboravite da sam ja NE-EXPERT!
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2002., 09:25   #2
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
jel moguće da u bios-u imaš nekaj tipa shut-down temperature vezanu na broj okretaja ventilatora na procesoru, a da si recimo ventilator spojio na neki drugi header i ploča ti očitava da se ventilator ne vrti i ne da procesoru da se pregrije i gasi se?
choby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2002., 10:38   #3
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Vidis vidis....Ova opce nije losa...

O tome zapravo opce nisam razmisljo. Odnosno, smatro sam da je ploca 'mastodont', i da nema nikakve 'cake' tog tipa. No, tvoja ideja je dost logicna, jer naravno, nisam se zamaro spajanjem 'ocitivaca temperature'. (Fanovi se spajaju direktno na PWS, a ne na MOBO, ali imam 'kablich' koji ide na MOBO za temp. reading...)

Bumo probali!

Thx..

Sbp

P.S. Ak jos neko ima ovak (kvalitetnu) ideju, slobodno nek se javi
sbp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na