Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2011., 12:52   #1
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
proporcionalnost i popunjavanje papira

skeniram knjigu koja nije formata proporcionalnog formatu papira A4, pa kada ju printam iz pdf-a, ne mogu dobiti nikako da mi cijeli A4 bude pokriven bojom, tj da nema onih bijelih rubova koji nisu ispisani bojom i tekstom radi neproporcionalnosti formata.

znači, trebam nekako ili
a) razvući knjigu po visini da se popuni cijeli A4 papir u ispisu
b) proporcionalno razvući i visinu i širinu knjige da ostane isti omjer proporcionalnosti formata, a da se odreže dio skeniranog dijela sa lijeve i desne strane, nauštrb toga da po visini bude kompletan ispis na papir.

probao sam sve moguće opcije printanja iz pdf-a i acrobat-a, ono shrink to fit i sve ostale postavke, igranje s time, ali niti jedna ne napravi posao.

U PDF-U SVE IZGLEDA SUPER, TJ NEMA PRAZNIH PROSTORA, CIJELI FORMAT JE POPUNJEN I NEMA NIKAKVIH BIJELIH ILI CRNIH RUBOVA KOD SKENIRANJA. SAMO KOD ISPISA NA PAPIR IMA.

jedino što je djelomično uspjelo je pretvaranje svih stranica u jpeg pa onda pomoću windows fax and print viewera podešavanje postavke na "full screen photo print" za svaku sliku posebno, ali to je predugotrajno i prekomplicirano rješenje za cure koje rade ovaj posao.
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 17:06   #2
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
podesi margine kada printas sto manje, mada neces ih uspjet uklonit 100%
Paxton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2011., 18:31   #3
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
ne pomaže. gdje da ih podesim? na stroju ili u pdf-u?
ako su na stroju, onda već jesu najmanje jer mi po širini printa skroz do ruba papira bez da se crta vidi, a za proporcionalne formate printa i po visini i širini po rubu.

a ako u pdf-u, gdje? ja sam sve postisako i ne ide
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 19:30   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel ti printer uopće može printat od ruba do ruba? Možda banalno pitanje al susretao sam se s tim. I svakako pogledaj opcije kako su ti već rekli
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 07:50   #5
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Canon printeri recimo imaju opciju za kliknut "borderless printing".
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 17:50   #6
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
grrr rekao sam vam da printa bez problema od ruba do ruba kad je format proporcionalan formatu A4 papira.

ali kad nema te proporcionalnosti tj kad je knjiga različitih dimenzija koje kad se podijele ne daju isti omje kao što daju dimenzije a4 papira, onda nije od ruba do ruba i ne znam to podesit u pdf-u.

dakle meni treba nešto čime bih u pdf-u mogao podesiti postavke printanja da mi taj pdf fajl printa sa razvučenim stranicama po cijelom papiru.

znači da tekst bude viši nego što je u originalu, ali da barem onda zauzima cijelu površinu papira.

stretched print.

evo kao što je ovaj tekst, jasno je ko dan da je taj tekst razvučen tj da mu je širina smanjena u odnosu na visinu da bi stao u neki format. (izdužen je po visini).

e to ja pokušavam dobit s printanjem knjiga iz pdf-a.
kako?
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 23:13   #7
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
ako sam dobro shvatio opcija "fit to page" on ce ju sam razvuce na zeljenu dimenziju...u printeru stavis cca A4 format i on ce ju proporcionalno razvuci do A4...u acrobatu imas mali programcic quite impossing (naknadno se instlira) i s njim mozes editirat bleed (upuste i prijepuste) tako da ako imas od scana viska bijele/sive boje sto ti netreba smanjis prema unutra...tesko je ovako sad napamet ali se sve to da rijesiti, no ako sam sve dobro shvatio "Fit To Page" ce odraditi kak treba ovo

EDIT:

zaboravih napomenuti neces naci u samom acrobatu opciju fit to page nego pod opcijama printera
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 17:55   #8
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
fit to page nije da je on sam razvuče na željenu dimenziju nego je on razvuče na neku svoju dimenziju i logiku, a ja na to ne mogu nikako utjecati.

probao sam sve opcije u acrobatu i ništa ne pomaže.

dajte mi recite kojim se programom još mogu pregledavati pdf dokumenti a da ima različite mogućnosti printanja?

čime mogu probati podešavati postavke printanja?

želim mogućnost razvlačenja skeniranog zapisa na željenu dimenziju tj mogućnost promjene veličine dokumenta da negdje u "edit" ili options odem na resize document i onda upišem veličinu željenog skeniranog dokumenta prilikom ispisa.


drugo pitanje, kojim se programom mogu printati više fotografija (jpeg) jedna za drugom u nizu, a da ima više opcija printanja i podešavanja veličine slike na papiru od onog šugavog windows fax and picture managera?


hvala.
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na