Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2011., 21:53   #1
sicka1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: osijek
Postovi: 3
Acer Aspire 5738zg

Imam acer aspire 5738zg i par problema. Čim sam ga kupio instalirao sam Win 7. prvi problem je u tome što mi laptop zablokira kad radim nešto s USB-om (kopiram podatke s njega, priključim fotoaparat i sl.). Jednostavno se zamrzne i moram ga ručno gasiti na tipku. Drugi je problem u tome što mi se grafička kartica pregrijava kod igranja igrica (ne igram ove nove zahtjevne nego bilo kod koje igrice nakon nekog vremena, ovisno o igrici) temperatura dođe do 98°C i komp mi se isključi. Instalirao sam najnovije driver prije nekih mj. dana i nije ništa pomoglo. Jel ima itko ikakvu ideju šta da radim? Jel možda stvar u BIOS-u (što se USB-a tiče)? Hvala unaprijed
sicka1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 22:26   #2
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
To s USB-om ocito ne stima kako bi trebalo. Temperature su isto previsoke. Laptop je stariji ili mladji od godinu dana? Ako ima garanciju salji na servis, ako nema temperature mozes sredit ciscenjem vjerojatno (ako se kao nov nije grijao onda se s vremenom zastopao).
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2011., 22:58   #3
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Otvori ga i ocisti prasinu sa radijatora hladnjaka za CPU i GPU dok nije nesto crklo.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 23:00   #4
sicka1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: osijek
Postovi: 3
laptop je star oko 2 godine i već sam ga jednom nosio na popravak gdje su mi rekli da je s njim sve uredu. Čistio sam ga prije nekih mjesec-dva tako da ne vjerujem da je u pitanju prašina. Temperatura mi je u normalnom stanju oko 55-65°C
sicka1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 23:02   #5
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Otvori ga ponovo i vidi sta se desava. Nemoguce je da je u njemu sve u redu, a da je temperatura skoro 100 stepeni.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 02:38   #6
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Jel ti se povisuje temp na CPU ili na GPU u igrama? Ako si cistio dosad mozes i jos jednom da otklonis tu mogucnost, ovisi gdje ga drzis. A opet mi nije jasno da je u normalnom pogonu i na max opterecenju tolika razlika.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 10:27   #7
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ili kad ga je čistio nešto nije sjelo na svoje mjesto, svakako još jednom otvoriti, očistiti, nova pasta i pažljivo sastaviti.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 08:59   #8
sicka1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: osijek
Postovi: 3
evo ovo je temperatura u normalnom radu, uključen mi je jedino msn i chrome
sicka1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 09:41   #9
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Ja mislim da nešto nije dobro sijelo na mjesto i zato se pregrijava, rastavi, ili nosi nekom stručnijem da ti to rastavi počisti kad je več rastavljeno, stavi novu pastu, pa vidi što se dešava!!
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 22:32   #10
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Evo imam i ja problem sa dotičnim laptopom,samo drugačije prirode,pa ako netko zna neka pomogne.

Friško instalirani Windowsi 7 kod mene doma,sve uredno radi bez ikakvih problema,internet leti spojen wireless na amisov Thomson TG78.
Problem se javlja kada laptop odfuram kod frenda,koji mu je i vlasnik,a kod njega t-com ruter mislim gigaset otvara stranice sporo da se ubiješ.Kaj je najbolje njegov stari laptop na XP-u na tom ruteru radi savršeno sve na wireless.

Ako itko zna u čemu bi mogao biti problem jer mi je nelogično da zbog rutera ovisi brzina na wireless.Hvala.
makaza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na