Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2008., 02:56   #1
tempestcro
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Project Rackmount

Evo poceo je 6. mjesec, skola zavrsila, vrijeme je da se bacim na nekakav projektic.

Kodno ime projekta: Project Rackmount

O cemu se uopce radi?

Skupih nekoliko serverskih komponenti, nekoliko starih PC-a, jedan noviji, pa bih zelio to sve potrpati u jedno "kuciste".

Rackmount ( Rackshelf, od sada Rackmount )cu raditi vjerojatno cijelo ovo ljeto, pa nemojte sada ocekivati svaki dan postanje u ovu temu, jer ne radim samo to.

Ovo je okvirni izgled rackmounta, nacrtan u 10min i u skoro 3:00am.



Malo pojasnjenje slike bi glasilo:

Ovo dvoje dolje su vodilice koje ce se postavljati na svakih x cm i one ce u biti drzati svaki rack. Ovo sa strane je plexi, odnosno staklo - nisam odlucio jos. Ovo gore predstavljaju rupe za vent. Nisu ventovi od tolike koristi, koliko mi svaka od ovih 120mm rupa olaksava rackmount.

To je okvirno to. Jos cu naravno raditi rupe za kablovinje, mozda uz rub neke kanale ( kanalčine ) za kablove, prekidace za palit cijeli rack, regulaciju hladjenja racka, itd itd ( bit ce jos ideja )

Rackovi ce isto bit samogradnja, al to jos nisam nacrto nazalost.

Eto da cujem vasa misljenja i materijal od kojeg radit, te druge prijedloge. Iako najvjerojatnije cu konstrukciju od zeljeza, jer ga imam doma a i sav potreban alat za njegovu obradu. Jedino me brine masa tog cuda posto imam ideju o nekih 1.70m visine ( )
tempestcro je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 03:16   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ambiciozno, nema sta..
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2008., 03:46   #3
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Jedva cekam nastavak!
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 08:30   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A svrha toga svega? Mislim osim trpanja u taj case radi slave taj će "server" obnašati koju dužnost?
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 12:13   #5
tempestcro
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Pa bit ce vise odvojenih servera, sto mojih, sto tudjih. A sta ce obnasat, pitaj boga. Http, ftp, ssh, irc, data server, router, firewall, baza podataka jedna veca itd itd

Isto tako 2 servera mi trebaju za wireless.

Naravno da mi pola ovih stvari netreba, ali projekt je takav kakav je, cisto iz fore. Da mogu trebama kad uletavam izvalit: " Yo mala, napraih doma self made rackmount, oces vidjet" ( a i cvrst je tako da i ona moze gore )
tempestcro je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 13:27   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Hmmm... Anyway nadam se da imaš neko "napried natrag" hlađenje u samom rackovima predviđeno inače će postato pakleno vruće u tome, posebno ako nakeljiš staklo na stranice...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 19:52   #7
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
rupe na vrhu ti nemaju previše smisla ako će ti rackovi bit horizontalni. trebaš imat naprijed-nazad protok zraka, inače će sve zakuhat.

plexi sastrane. ja bi možda rađe stavio čisto dekorativno neko staklo preko drvene stranice... jer nekoliko kompjutera (različitih) posložit da liče na nešto neće biti lako...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 21:00   #8
tempestcro
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Da, hvala na primjedbama/prijedlozima.

Ove 4 rupe na vrhu idu ovom logikom: U njih ce se ugrađivat ispušni ventilatori. Morat cu stavit slike rackova pa cete vidjet da u biti postoji protok prema gore. Zato što svaki rack sadrži rupe i ventilatore koji ce odvodit zrak iz njih.

Izgledat ce to odlicno s obzirom da cu ja konstruirat svaki rack prema potrebi. Jedna vrsta kucista za komp, druga za UPS, treca za modem itd itd. Tako da nece bit odskakanja od izgleda, osim minornih razlika zbog kontrole temp, mreze itd.

Rack cu nacrtat veceras pa cu ga stavit ovdje da ga majstori za toplinu pogledaju i kazu dal ce to radit onako kako ja to zamislih.

Inace, danas sam malo bio u izvidnici u podrumu/tavanu/garazi/dvoristu i naso sam štange od 2 metra oblika L, bas ovakve kao na slici koje drze konstrukciju.

Zadnje izmijenjeno od: tempestcro. 01.06.2008. u 23:58. Razlog: Promjena ideje
tempestcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 11:33   #9
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
a dobro, nacrtaj pa da vidimo

moja recimo neka ideja bi bila, da se stave dva okomita tunela te se jednim upuhuje zrak okomito gore, a drugim na drugoj strani racka ispuhuje. tako bi se mislim moglo riješit.

ako nije jasno bacim skicu
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 11:38   #10
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
1.7 m... Aj, I wish you luck.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2008., 13:13   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Aha mislim da sam ga skužio vjerojatno misli one zazore sa strana koji ostaju između ruba racka i bočne strane ormara koristit kao tunele koji se gore sastaju... To bi možda moglo raditi ali bi IMHO ipak bilo bolje naprijed natrag to obavit jer ovako kvar "centralnih" ventilatora uvjetuje grill party a u "naprijed natrag" varijanti toga nema jer nema centralnih, osim toga ima manje gubitka prostora i manje mjesta za taloženje prašine...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 14:16   #12
tempestcro
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
*UPDATE*

Evo nakon malo razmisljanja dosao sam do zakljucka da obrada metala je dosta skuplja i kompliciranija od obrade drva, pa sam malo rekonstruirao svoj Rackmount.

Slike mozete vidjeti ovdje:



Sve oznaceno kao drvo ce biti u biti MDF, debljine 6 ili 8mm. Izbacena je prvobitna ideja po protoku zraka prema gore, te ova 2 ventilatora ce samo izbacivati topli zrak iz unutrasnjojsti ( topli zrak laksi od hladnoga pa ide gore )

2 usisna i 1 ispusni vent u svakom racku ce stvarat dovoljan protok zraka da temperature ostanu u granicama normalne. Na ovoj slici to jos nije napravljeno, ali izbusit cu rupe 120mm za ventove i na straznjoj strani rackmounta pa ce propuh bit dobar.

E sad ako netko jos zna neku firmu gdje se moze kupit MDF ( medijapan ) tih debljina moze mi poslat pm ili stavit tu, bio bih mu zahvalan.

Rackmount je dimenzija odprilike 600x500x1700 ( W x L x H ). Ovi railovi ce jos bit doradjenj, mozda cak i CNCom cu kanale napravit da ako ne bude preskupo. Sad kad saznam di da kupim MDF i kad ispilim i polakiram ovu zeljeznu konstrukciju mogu krenut u izradu tog cuda.

Zadnje izmijenjeno od: tempestcro. 02.06.2008. u 20:31. Razlog: Slike ne rade
tempestcro je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 14:35   #13
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor tempestcro Pregled postova
Rackmount je dimenzija odprilike 600x500x1700 ( W x L x H ).

ZanimljivoO.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 20:19   #14
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Neće mi otvorit tvoju sliku ali zvuči puno bolje od onog prije...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na