Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2009., 19:22   #31
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
za pr0n fkors
Eh, kad nisi koristio prije kljucne rijeci na koje trzam.

Tesko da ces naci samo HBA bez "naprednih ficura" (a la RAID, IOP, cache...) sa 8 portova. OTOH, obzirom da imas pristojan budjet, baci oko sto nudi Lab2k, mogao bi naci Adaptece za nekih ~3k kn...

OTOH, mislim da su neki wannabe kontroleri bili u Autronicu, nesto u stilu Promisea, HPT-a i slicnih, pa baci oko i tamo...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2009., 14:05   #32
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
što misliš o ovome?

3ware 9650SE-8LPML Multi-lane Internal SATA II HW RAID

http://www.3ware.com/products/serial_ata2-9650.asp

isto čuo sam da sad Apple ugrađuje Highpoint Rocketraid u MacPro rješenja, između 3WARE 9650SE-8LPML i Highpointa RocketRAID 2322 koji su slični slični po specifikacijama kojeg bi ti izabrao?

thx
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2009., 03:22   #33
Stiv83
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
konfa za home server

Pozdrav ljudi.
Kad ste mi već toliko puta pomogli, možda ćete moći i ovoga puta.

Prvo sam mislio kupiti WD Ethernet disk, ali baš si razmišljam da bi za 2500 kn kolko košta to čudo, mogao kupiti neku kunfiguraciju koja bi mogla raditi i više od samog storagea. Mogao bih si dići neku domenu za po doma, neki php server, itd...

Što se novaca tiče, što manje to bolje, ali neka vas to ne ograđuje.

Obavezno je slijedeće:
- 500GB - 1TB diska
- gigabitni LAN
- što manja potrošnja jer će biti uključen 24/7
- fanless (neka bude najtiši komp ikad )
- nekakvo plosnato kučište jer će mi ležati na ormaru u hodniku

Ono što bi još dobro došlo je:
- dvije mrežne kartice da mi služi kao gateway i firewall
- wireless da se mogu spojiti laptopom na internet preko njega
- kad bi bio složen barem većinom u ve-mil-u bilo bi super jer imam onaj AMEX vaučer pa dobijem popust od 1000 kn

Vjerojatno ću dići Windows Server 2008 na njemu ako to igra ikakvu ulogu.

Još jednom pozdrav i hvala
Stiv83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 11:30   #34
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
što misliš o ovome?
O 3wareu opcenito - sve najbolje.

Citiraj:
isto čuo sam da sad Apple ugrađuje Highpoint Rocketraid u MacPro rješenja, između 3WARE 9650SE-8LPML i Highpointa RocketRAID 2322 koji su slični slični po specifikacijama kojeg bi ti izabrao?
Osim sto HPT i 3ware uopce nisu usporedivi jer nisu ista klasa, ova dva kontrolera ni po cemu nisu ni priblizno slicna, a koji je bolji mozes vidjeti po vjerojatno ogromnoj razlici u cijeni. No, u tvom slucaju, isao bih na sto jeftiniju kombinaciju, obzirom da ti za JBOD ili single drive zaista ne treba 3ware...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 11:41   #35
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Ako bas mora biti u VeMilu, za ~1900 dobijes najjeftiniju Socket 775 plocu, Celeron 430, 1GB RAM, 1TB disk, optiku, dodatnu Gbit mreznu i mATX kuciste sa nekakvim napajanjem. IOW, imas jos 600 kn lufta za uzimati dodatan hardver ako bas moras, iako bi ovakva konfiguracija i vise nego kvalitetno zadovoljila sve tvoje zahtijeve. No, kao sto rekoh, ako bas "moras" potrositi tu lovu, ulupaj je na stisavanje postojecih komponenti (zamijenis box cooler i eventualno ventilator u napajanju te kucistu) i to je manje vise to. Racunaj da na ~1900kn varijantu u VeMilu, nazalost, nisu sve komponente dostupne u Zagrebu, tako da ces mozda morati ici na neke par kuna skuplje kombinacije...

Eh, da, Windows 2008 server i PHP? Nije da se ne moze, da pace, ali za namjenu kakva tebi treba, mislim da je taj OS totalni promasaj.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 12:17   #36
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
I ja planiram izradu slicnog servera. Pogledaj malo ovdje
Trenutno je izgleda najbolja solucija AMD sa svojim Semprom Le procesorima. Naravno downclockaju se na 1Ghz@ 0.800v i prosjecna konfa trosi oko 35W. Takoder AMD podrzava Cool & Quiet dok najslabiji inteli to nemaju. Samo nadi plocu koja ti njavise odgovara
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 15:38   #37
loki617
Premium
 
loki617's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: osijek
Postovi: 85
storage server(video arhiva) za montazu

treba mi konfiguracija koja bi sluzila kao storage server(arhiva) za video materijal, na kojeg bi se kacile 2 montaze preko mreze.montaza informativnog sadrzaja.
vazno je da ima raid i da je osiguran velik prostor,sigurnost podataka i brzina.
cijena konf max 20 000kn
thx i pozz
loki617 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 05:55   #38
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Atom 330

Eto složio i ja "ekološki" home server:

CPU+MB: Mini-ITX D945CLF2 Dual Atom 330 (550 kn)
Kuciste: AOPEN S-152 (490 kn)
HDD: HITACHI 1TB (640 kn)
RAM: 2 GB (140 kn)

Sve skupa cca 1800 kn


Trebao mi je minijaturni NAS/Database server. NAS-ovi su bezobrazno skupi, najjeftiniji koji sam nasao s gigabitnim LAN-om i dva diska je PLANET 2 bay SATA za 1000 kn. Gotovo ista cijena kao za gornju konfiguraciju bez diska, plus, kad vec sve ide na NAS, zasto nebi išle i MySQL baze, a može i još štošta korisno raditi.

Prednosti:

- Atom 330 je izuzetno brz za tako mali procesor (otprilike 2.5 puta sporiji od Brisbane Atholna X2 5200+).
- Za razliku od ploče s Atomom 230 ova ima gigabitnu mrežu i S-Video izlaz.
- Kučište je vrlo kvalitetne izrade i ima mjesta za 2 3.5" HDD-a i slim DVD.
- Napajanje od 150W je i previše za ovakvu konfiguraciju.

Mane:

- Ventilator na čipsetu užasno zuji, nepodnošljivo.
- Chipset troši više struje nego sve ostale komponente u računalu zajedno. Mislim ono, AMD-ov 790G dekodira FullHD, vrti COD2, kuha kavu i čuva malu djecu, a sve za duplo manje struje.
- Atom 330 ne podržava SpeedStep, nije da bi ušteda od 2W ikome išta značila, ali eto čisto radi ekologije.
- Nema RAID-a, kome treba, mora ugraditi kontroler u jedini PCI slot.
- Ventilator na napajanju (flex ATX) je još bučniji, ali nema onaj iritantan zvuk kao ventilator na ploči.
- Napajanje nema SATA utičnice, pa treba dodati konverter.


Sa ta dva 40mm nesnosna venta (pogotovo onog na ploči), ovaj mali home server je zvučao kao Carnetovo čvorište. Nije bilo druge nego povaditi te ventilatore i stvaiti jedan 80mm od 1500 o/min. Kako u napajanju nema više ventilatora, ostavio sam ga otvorenog (bez poklopca). Posljedica: grobna tišina, a temp. procesora se smanjila sa 52 C na 41 C, a HDD-a sa opasnih 49 C na podnošljivih 39 C.


Zaključak:

Izuzetno zgodno ITX računalo za home servere i HTPC SD rezolucije. Za Full HD mini HTPC trebala bi neka mini-ITX bazirana na 780G ploča kao ova: http://www.jetwaycomputer.com/NC81.html i neki od Lima AMD-ova kojih kod nas još nema.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 17:11   #39
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
slike?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 18:35   #40
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ima li neko slicno kuciste ali koje ima mjesto za 5.25" ODD?
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2009., 17:16   #41
Zagorski Tarzan
Premium
Moj komp
 
Zagorski Tarzan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Laz
Postovi: 50
Izgradnja Windows Home Server mašine

Ovako radi se o tri računala i laptop koji bi se kaćio wirelessom.

Planirao sam ovaj hardver:
Mbo: asrock a780gxh
Cpu: Athlon 64 7755
Mem: 2x1gb kingmaxa
Hdd: hitachi 500gb, samsung spinpoint f1 tb 2X
Case: Sharkoon rebel12
PSU: 500w sharkoon

Mišljenja, prijedlozi?
Zagorski Tarzan je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 17:33   #42
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
Ako kupujes novo, ne isplati se. A ako vec imas komponente, udri.
lVlark je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 17:47   #43
Zagorski Tarzan
Premium
Moj komp
 
Zagorski Tarzan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Laz
Postovi: 50
Nisam napomenuo radi se o maloj firmi, stavio bih na hitachi hdd whs os, a samsung jedan za backup, drugi za sheranje?
Zagorski Tarzan je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 19:53   #44
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
Ako je namjena kompa samo storage, brzina cijelog kompa nije previse bitna i slobodno uzmi najslabije komponente (neki athlon64 LE ili sempron LE, 1 GB rama). Bilo bi isplativije da umjesto ovog kucista uzmes Rebel9 jer ti ne treba toliko prostora, a usteda je 50%. Umjesto Sharkoon napajanja uzmi Corsaira CX 400, bit ce sasvim dovoljno snage a i Corsair je puno kvalitetniji.

Sto se tice diskova, u poslovnim uvjetima bi bilo najbolje napraviti RAID1 polje (mirror - na oba diska potpuno isti podaci) za zastitu od gubitka podataka, pa podijelis polje na 2 particije, za backup i za sharing. Tu bi kapacitet za koristenje bio sveukupno 1 TB. Ako je to malo, onda bi bilo dobro kupiti 4 diska, pa i za backup i za sharing koristiti po dva.

Samsungi su ok, ali ja bi isao na WD (green ako brzina prijenosa podataka nije previse bitna, black ili re3 ako je vazno da leti).

Ako hitachija koristis samo za OS, 500 GB je pretjerivanje i neki 80-160 GB disk ce savrseno obaviti svoj posao.

I gdje ces nabaviti WHS u Hrvatskoj? Nema ga nigdje koliko ja znam.
lVlark je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 20:05   #45
Zagorski Tarzan
Premium
Moj komp
 
Zagorski Tarzan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Laz
Postovi: 50
Super hvala, idem onda sa slabijim komponentama, serveru bi se još trebalo pristupit i od kuće preko interneta, printer sharing, i to je to više manje.
Ima ga za nabavit: http://www.nabava.net/trazilica.php?...server&x=0&y=0
Zagorski Tarzan je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 16:24   #46
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Kućni server

stvari stoje ovako, slažem kućni server od nekih starijih dijelova:

Athlon 1800+
~512Mb DDR
GeForce FX5200
80GB HDD za početak

zanima me koji OS staviti na njega? server bi služio za pohranjivanje glazbe i filmova, skidanje s interneta i još jednu stvar, ako je moguća. dakle, zanima me je li moguće namjestiti da server bude sposoban za reprodukciju filmova na tv-u? znači, server bih smjestio iza tv-a (tj police na kojoj je tv), i da ja preko svog računala naštimam reprodukciju i da ona jednostavno započne na tv-u. sadržaj se, naravno, nalazi na serveru. nadam se da sam ispravno objasnio.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 28.12.2009. u 16:29. Razlog: pronašao pripadajuću temu
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 16:28   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znaci, HTPC koji je ujedno i server.
S obzirom da neznas kaj bi stavio gore, stavi jednostavno XP gore.

ako si malo vise entuzijastican, ja bio isao na Debian i ubaci jos neki low memory footprint desktop manager.
  Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 16:38   #48
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
pa nekakav polu-HTPC jer bi server služio samo za gledanje filmova i ništa više, jednostavno mi je dosadilo gledati u monitor pored tv-a, a ako se to već može uštimati, zašto ne. sve mi se to činilo jednostavno, no sad sam se totalno pogubio.. možeš mi objasniti kako bi to s Debianom išlo? ne bih imao nikakvih problema u kompatibilnosti s ostalim računalima jer su na XP-u/Visti? driveri? sry na puno pitanja..

Zadnje izmijenjeno od: McG. 28.12.2009. u 16:56.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 11:54   #49
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Kako sloziti server za "po doma"

Od jednoga kompa bih napravio server koji bi djelio po kuci sve sto je za "djelit"...znaci mp3-ce, filmove, slike, neke pdf-e i tako neke sitnice.
Kako to nisam nikada radio, dali mi moze netko reci kako krenit i sa cime pocet?
Isto tako sam mislio da ta kanta bude spojena 24/7 na net......
Nakon sto sve slozim, maknio bih monitor, tipkovnicu, mis i sve te djelove koji su "visak" da mi zauzima sto manje mjesta pa bih pristupao tome kompu preko svojega kompa u stanu....pa mi i za to treba savjet kako to izvesti?

Znaci sta trebam:

1. Kako sloziti da taj komp djeli sve sta hocu po cijelome stanu i sta mi sve za to treba?
2. Koji OS staviti gore?
3. Kako sloziti da ja preko svojega kompa mogu sve instalirat na tome kompu posto taj drugi vise nece imati nista osim "gole" kante.

Zahvaljujem unaprijed!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 12:03   #50
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
2. Debian recimo. Možeš i ubuntu (a možeš i neš treće)
1. Napraviš particiju (nemam blage veze o konfiguraciji pošto nisi niš napisao) koju dijeliš sa ostalim kompovima u mreži. Ako je trusted home mreža uvijek možeš strpati da imaju pravi read-a i write-a u tom nekom folderu na toj nekoj particiji. Nebo je granica kaj se tiče kaj sve možeš iskonfigurirati.
3. imaš program za windowse npr. putty ili ako imaš linux samo se sshaš na taj komp i to je to.

Jednom kad narihtaš nećeš imati potrebe za nekim dodatnim intervencijama tak i onak!
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 12:04   #51
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 20:06   #52
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
2. Debian recimo. Možeš i ubuntu (a možeš i neš treće)
1. Napraviš particiju (nemam blage veze o konfiguraciji pošto nisi niš napisao) koju dijeliš sa ostalim kompovima u mreži. Ako je trusted home mreža uvijek možeš strpati da imaju pravi read-a i write-a u tom nekom folderu na toj nekoj particiji. Nebo je granica kaj se tiče kaj sve možeš iskonfigurirati.
3. imaš program za windowse npr. putty ili ako imaš linux samo se sshaš na taj komp i to je to.

Jednom kad narihtaš nećeš imati potrebe za nekim dodatnim intervencijama tak i onak!
Ma tu bi "masinku" ostavio sa Windozima. Da stavim gore Win 2003. Server ili 2008.?
Konfa je koma.....neki Celeron, 256 MB RAM, ATI Rage ......
No sada sam stavio oglas da kupujem neke stvari pa se nadam da ce uskoro doci do promjene i dok sve skupim onda dizem server jer mi ovo nema smisla.....
Prvo skupljam dijelove i onda cu dignit server.....
Mislio sam sa ovim dijelovima no nema smisla jednostavno.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 20:11   #53
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ima itekako smisla sa ovim djelovima. Jedino ovisi podrška za diskove i to je to. (pošto opet nisi napisao konfiguraciju). A debian će ti više nego normalno šljakati sa tim komponentama.

Ali, ako želip na windowse, slobodno :P
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 20:48   #54
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Zaobiđeš Debian/Win server koji su totalno nepotrebni i odi na FreeNAS.
Instaliraj na stick, podesi i zaboravi da postoji.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 20:52   #55
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ako mu uopće podržava pokretanje sa sticka.
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 20:56   #56
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
IDE adapter i CF kartica od 1gb, ko bog...
-->
CF-->IDE adapter i CF kartica od 1gb, ko bog...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 18:28   #57
aard
Premium
Moj komp
 
aard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Potpis za FreeNAS, definitivno najbolje rjesenje za ovakve kucne file serverice. Stvar se vrti na svemu i jednostavan je za konfigurirati
aard je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 09:45   #58
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Od jednoga kompa bih napravio server koji bi djelio po kuci sve sto je za "djelit"...znaci mp3-ce, filmove, slike, neke pdf-e i tako neke sitnice.
Kako to nisam nikada radio, dali mi moze netko reci kako krenit i sa cime pocet?
Isto tako sam mislio da ta kanta bude spojena 24/7 na net......
Nakon sto sve slozim, maknio bih monitor, tipkovnicu, mis i sve te djelove koji su "visak" da mi zauzima sto manje mjesta pa bih pristupao tome kompu preko svojega kompa u stanu....pa mi i za to treba savjet kako to izvesti?

Znaci sta trebam:

1. Kako sloziti da taj komp djeli sve sta hocu po cijelome stanu i sta mi sve za to treba?
2. Koji OS staviti gore?
3. Kako sloziti da ja preko svojega kompa mogu sve instalirat na tome kompu posto taj drugi vise nece imati nista osim "gole" kante.

Zahvaljujem unaprijed!
Imas svega ovoga na ovoj temi vec odgovoreno, ali ajde...
  • 1. Najjednostavniji i najjeftiniji nacin ti je fino da kupis neki mali 5-portni switch i sve kompove spojis na njega.
    4 porta koristis za kompove i jedan da switch spojis sa routerom (ADSL modem). Shareas na tom kompu podatke koje hoces za usere koje hoces i vozi.

  • 2. XP ti je najjednostavniji ako nisi brijao po drugim OS-ovima, gore metnes i utorrent fino nek ti vuce kaj vec treba vuc

  • 3. Najjednostavniji ti je Windows remote desktop koji vec imas instaliran s windowsima. Das sebi maximalne ovlasti i eto. Postoji mogucnost da to negdje zasteka ali ja jos nisam dosao do te mogucnosti, meni sve radi ok. Jedino kaj nikako da prokuzim kako restartati racunalo preko remote desktopa, pretpostavljam da bi mozda trebao nesto malo kvalitetnije srediti za remote administraciju i pristup.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 09.04.2010. u 14:43.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 12:59   #59
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Jedino kaj nikako da prokuzim kako restartati racunalo preko remote desktopa, pretpostavljam da bi mozda trebao nesto malo kvalitetnije srediti za remote administraciju i pristup.
Ako misliš na kompove sa Win XP onda vidi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 02:43   #60
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
  • 2. XP ti je najjednostavniji ako nisi brijao po drugim OS-ovima, gore metnes i utorrent fino nek ti vuce kaj vec treba vuc
Postoji i Windows Home Server koji je jos i laksi za konfiguriranje od XP-a, a baziran je na Windows 2003 Serveru koji je stabilniji od XP-a koliko i XP od 98-ice (drugim rijecima, ne rusi se prakticno nikad).
xvx1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na