Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2009., 19:52   #1
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
teoretsko pitanje: prvo programi onda driveri

Imam jedno pitanje, da li ako instaliram winse (xp sp3), pa onda sve programe (uključujući npr. AutoCAD) NE i drivere, će on lošije raditi ako i kad naknadno instaliram sve drivere, nego da sve ide svojim redom?

Zanima me da li on (i bilo koji drugi programi) prilikom instalacije ocjenjuju računalo (a onda nema VGA drivera) i zauvijek se ponašaju u skladu s tim. Ili reevaluiraju svaki put, ili jednostavno to ne rade, uvijek koriste max kolko komp da?

Hvala
matman je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 20:00   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Novi ACAD daje ocjenu performansi. A mislim da bez grafickih drivera nece radit.

Kontrapitanje = A zasto bi netko to isao radit?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2009., 00:18   #3
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,156
Hmmmmm, ak se nevaram sysprep ce ti deregistrirati sve drivere. Ovo govorim samo ako zapravo trazis rjesenje kako da jednu instalaciju windowsa prebacis na vise racunala. Ak ne trazis to onda jbga, nekuzim cemu gnjavaza...

Tako bi mogao nakon sto instaliras drivere instalirati i Acad pa lijepo nakon toga deregistrirati drivere...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 16:15   #4
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
to je to. Znam za te neke dodatne opcije. Zanima me čisto teoretski, motivacija je bila ta.

Znači znam da ocjenjuje, ali da li to ima veze ako se "poboljšaju" prilikom stavljanja drivera.
Jer onda bi procjenil krivo i u slučaju deregistriranje drivera, ako su računala bitno različita (grafičke, na nultom i ostalima).
matman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 19:19   #5
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
Imam jedno pitanje, da li ako instaliram winse (xp sp3), pa onda sve programe (uključujući npr. AutoCAD) NE i drivere, će on lošije raditi ako i kad naknadno instaliram sve drivere, nego da sve ide svojim redom?

Zanima me da li on (i bilo koji drugi programi) prilikom instalacije ocjenjuju računalo (a onda nema VGA drivera) i zauvijek se ponašaju u skladu s tim. Ili reevaluiraju svaki put, ili jednostavno to ne rade, uvijek koriste max kolko komp da?

Hvala
Nema baš nekog smisla preskakat instalaciju drivera koji su ti potrebni za uporabu komponenti koje koristiš redovito. Pogotovo za AutoCAD, koji ima potrebu za potencijalima grafičke kartice.

Svakako je dobro da na početku instaliraš zadnje drivere za grafičku karticu a i zadnji driveri za IDE/SATA controller bi bili poželjni.

Što se tiče "pamćenja", uglavnom XP nema problema ali bi svakako preporučio da nakon svake uninstalacije pokreneš neki kvalitetniji registry cleaner (npr. TuneUp Utilities) da eventualno ukloni ostatke prijašnjih drivera. A još bolje je koristiti Total Uninstall i TuneUp kod instalacije i deinstalacije.

Jebga....malo sam zakomplicirao
de sign je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na