Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2015., 21:13   #1
ninozg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Pomoć oko starijih laptopa!

Pozdrav!Pokušavam pomoći sestri oko laptoma.Ona ima Dell Inspirion 1525 spec-http://www.pcworld.com/product/31104/dell-inspiron-1525.html ali ekran krš.Sada je kupila zbog sebe i djece polovni Acer Aspire 3022 spec-http://www.cnet.com/products/acer-aspire-3022wlmi-15-4-mobile-sempron-2800-plus-win-xp-home-512-mb-ram-60-gb-hdd/.ISPRAVAN ali jednostavno preslab.
Ako ima ko kakvu ideju i ako je to moguće sprovesti;platili bi za pomoć!
Hvala,
ninozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 21:19   #2
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Prodaj oba laptopa - odroni su !

Dodaj nešto love i kupite bolji laptop .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2015., 21:23   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Prodaj oba laptopa - odroni su !

Dodaj nešto love i kupite bolji laptop .


vjeruj mi, dual core na 2GHz je sve osim odrona. preporuka, prodati ovaj drugi koji jest odron i zbofg procesora i zbog rama i zbog hard diska, uzeti najobicniji 15.4 ekran za dellonju, ako treba i dodati rama (jer je full jeftin), bubnut W7 i tjera lap uobicajan rad bez problema.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 21:24   #4
ninozg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Hvala ali ograničeni su s novcima(možda kupiti 2 puta po 1 gb ram)za nju i djecu mislim dovoljno!Puno hvala na brzom odgovoru.
ninozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 21:32   #5
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova


vjeruj mi, dual core na 2GHz je sve osim odrona. preporuka, prodati ovaj drugi koji jest odron i zbofg procesora i zbog rama i zbog hard diska, uzeti najobicniji 15.4 ekran za dellonju, ako treba i dodati rama (jer je full jeftin), bubnut W7 i tjera lap uobicajan rad bez problema.
Ne mogu si pomoći , imam visoke standarde
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 22:05   #6
ninozg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova


vjeruj mi, dual core na 2GHz je sve osim odrona. preporuka, prodati ovaj drugi koji jest odron i zbofg procesora i zbog rama i zbog hard diska, uzeti najobicniji 15.4 ekran za dellonju, ako treba i dodati rama (jer je full jeftin), bubnut W7 i tjera lap uobicajan rad bez problema.
Mislim da cu to probati ali je taj monitor rađen u V.B. za Američko tržište pa neznam kako da nađem odgovarajući ekran.Thanks unaprijed.(inače djeca su si skupljala novce da bi imali komp) pa mi ih je žao.Dali su 500 kn za Acer..hebiga htjeo bih pomoći.
ninozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 22:10   #7
ninozg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Mislio sam na laptop..da je rađen za USA
ninozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 22:15   #8
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ekran iz tog Acera bi trebao odgovarati na Della, kao i većina 15.4" ekrana. Nažalost to je najbolji način kako ga može iskoristiti.

Nebitno za koje je tržište, dijelovi su isti.

RAM nije nužno dodati, 2GB je ok za lagano korištenje čak i na Win7. Taj Dell je bolji od ovih novih krševa za 2k kn.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 22:18   #9
ninozg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Probat cemo,koliko bi koštalo spajanje jer ja neznam...ono..cca
ninozg je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 22:24   #10
ninozg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Baš zato sam to i napisao.......bili su oni kod "stručnjaka" ili stručnjaka koji je navodno isprobao 10-tak ekrana i nijedan nije odgovarao...pa je rečeno da to vrijedi (laptop) 100 kn.Nisam baš u shemi ali probat cemo nešto..
ninozg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.01.2015., 22:40   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313


redscro ti je sve rekao. ako iz ovoga acera ne ide (neda mi se guglat koji je tocno ekran, gdje je konektor i koliko je pinova), 99% da ce ti pasati od HPa 15.4" ekrani, a toga ima na vagone od mrtvih amd-a.....

drugo, to sto su laptopi bili kod strucnjaka je sorry, tvoja ili od vlasnice greska. ja svakome kazem, danas bas curi koja je pocela konobarit, ona ima nekoga tko joj dize vindovse za 50 kuna. ja rekoh ok, ja nema sanse da bi se dao jebavati za 50 kuna za min 3 sata posla, ako racunamo updateove, to je prakticki cijeli dan.

ali isto tako, ja ne znam kakav je to "strucnjak" koji to radi za 50 kuna. da si ti ili vlasnica trazili ovdje nekoga na forumu, naslo bi se par fusera koji bi ti najvjerovatnije napravili ono sto je trebalo - osposobiti della. ovako imas dva laptopa, jednog bez ekrana i sposobnog, drugi sa svim i nesposoban .


dok za novcano stanje itd, gle, ja imam grubo razmisljanje prema svemu, tako i ovoj situaciji. nemoj, ali molim te nemoj mi spominjati i kukati kako se nema para, a prvo - ona ima laptop. ona nema PC koji je manje ulaganje u pocetku, koji je dugotrajniji, koji kada nesto ode - je jeftinije za popraviti itd.

drugo, ima se para (ocito) da se obilazi kojekakve strucnjake. garant nisu niti oni volontirali, ma koliko god bili nestrucni. zar ne?

i na kraju, 500 kuna je pljunuto jer eto, za drugi laptop koji realno vrijedi 350 kuna, jer zahjeva ulaganje da se dovede donekle u upotrebljiv laptop.

kad sve zbrojis i oduzmes, moj prijedlog od dodatnih 100 kuna za 2x1GB ili 1x2GB sodimm ddr2 rama je onak', jako mali izdadak . racunaj da je ekran nekih 200-250 kuna, zamjena 50 do 100 kuna, cijela prica sa ekranom i zamjenom i dodanim ramom (a mozda i reinstalacijom pendzera po PS-u) bi kod mene najvjerovatnije izasla ispod 500 kuna. eto .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na