Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2010., 23:19   #1
TheToX
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Plextor PX-DB608AL - vrijedi li dati 300 kn za to?

Pozdrav!

Kao što sam naslov kaže...
Vrijedi li za uređaj Plextor PX-DB608AL dat 300kn? Neki lik prodaje na oglasu... Veli da je novo... U paketu je... To je DVD pržilica. Ali ima kućište koje je veličine obične pržilice za komp, samo u to kućište stanu 2 pržilice za laptop. E sad... Imam laptop koji ne radi a ima obični CD rom, a uz ovaj paket PX-608AL dolazi i pržilica i to kućište. Pa sam si mislio ubacit taj stari CD rom i tu pržilicu koja se dobije u paketu u to kućište i onda sve to skupa grunut u komp!

Zanima me samo da li je 300 kuna previše za to?
Evo ovdje možete naći neku cijenu na internetu i specifikacije uređaja:
http://en.kioskea.net/guide/915798-p...-r-dl-ide-bulk


Hvala unaprijed!
=)

Zadnje izmijenjeno od: TheToX. 02.10.2010. u 23:26. Razlog: Dodatne korisne informacije!
TheToX je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2010., 23:48   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Vrijedi li 300kn, to moraš sam ocijeniti.

S jedne strane, radi se o jednom od najboljih slim DVD snimača (traži recenzije PX-608AL ili Pioneer DVR-K06 - to ti je isti snimač), uz to je i jedan od rijetkih modela koji koristi slot-in sustav (lakši za upotrebu od modela s ladicom), a dobiješ još i taj dual bay pa ga možeš spojiti na stolno računalo.

S druge strane, iako je jedan od najboljih slim snimača, oni ipak realno dosta zaostaju za half-height DVD snimačima (najviše u pogledu performansi, ali i ponešto u pogledu kvalitete zapisa). S te strane, ne vidim neku svrhu stavljanja u stolno računalo. Nadalje, radi se o IDE sučelju što danas sve više postaje mana jer većina novijih ploča ima samo jedan IDE konektor, a neke (kao moja) niti jedan.

Da je namjena zamjena neispravnog optičkog uređaja u laptopu, rekao bih da se isplati (ako ima garanciju), jer takvi uređaji koštaju oko 350kn ili više. Ali za stolno računalo...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2010., 00:01   #3
TheToX
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Da je namjena zamjena neispravnog optičkog uređaja u laptopu, rekao bih da se isplati (ako ima garanciju), jer takvi uređaji koštaju oko 350kn ili više. Ali za stolno računalo...
Prije svega, hvala na brzom odgovoru!


Da, a očito ću morat sam odlučit jel previše ili ne ... Možda ipak uzmem neš jeftinije... Ne znam! Vidit ću!
Plextor je ipak marka! A ko zna... ak mi jednog dana crkne pržilica na laptop-u...
Hehe...
TheToX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na