Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.09.2018., 11:20   #31
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ne lock, nego delete pa neka traži pomoć na forum.hr.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 12.09.2018., 11:24   #32
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
sancta
window09 je offline  
Staro 12.09.2018., 11:25   #33
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,693
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.09.2018., 11:40   #34
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
sancta
odlično, sto kupovina tamo imam svaka prošla u redu, sve se dogovori i izađu u susret

moraš nekako moć to riješit, sumnjam da oni to namjerno rade iako tako ispada, pre veliki su da bi se s tim zajebavali
__________________
mamutarka je offline  
Staro 12.09.2018., 11:55   #35
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
sancta
Jebiga tako.
Iz ZG si, idi tamo i pitaj.

Očito te ili muljaju ili nešto treće, ja nikad problema s njima nisam imao.
Mommistake je offline  
Staro 12.09.2018., 11:57   #36
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 472
par kuna što su jeftiniji ?
ima provjerenih trgovina u HR koji ne rade scene , ako što i bude rješe stvar, ali za te i još par drugih osobno ni čačkalicu nebih nikada kupio, čak i da mi je daju kao poklon za đabe !

godinama iskustva nešto me naučilo, ma koliko god niske cijene mogu biti to je mogučnost "glavobolje" vća
Ako treba i Šeldon če napisati matematičku formulu za to
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline  
Staro 12.09.2018., 12:07   #37
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
par kuna što su jeftiniji ?
ima provjerenih trgovina u HR koji ne rade scene , ako što i bude rješe stvar, ali za te i još par drugih osobno ni čačkalicu nebih nikada kupio, čak i da mi je daju kao poklon za đabe !

godinama iskustva nešto me naučilo, ma koliko god niske cijene mogu biti to je mogučnost "glavobolje" vća
Ako treba i Šeldon če napisati matematičku formulu za to
Joj ljudi daj ne pišite gluposti, sancta domenica je svašta ali jeftina nije.
Jedan od skupljih dućana u HR, ako ne i najskuplji.
__________________

ShebY je offline  
Staro 12.09.2018., 16:20   #38
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Joj ljudi daj ne pišite gluposti, sancta domenica je svašta ali jeftina nije.
Jedan od skupljih dućana u HR, ako ne i najskuplji.
Da, ovo je skroz profulan komentar.

Ja mogu reći da su moja iskustva sa Sancta Domenicom izvrsna. Tako da se ovdje sigurno problem može riješiti odlaskom u najbliži dućan ili eventualno centralni i razgovara s nekim mirno tamo. Oni nisu PeroŽdero d.o.o. tko namjerno ne želi vratit lovu, nego valjda neki njihov zaposlenik koji je zadužen za ovaj slučaj izvodi nešto što samo on zna. Možda je nekome od njih taj laptop pao, pa tako postao neispravan, pa se sad natežu svi tamo šta radit, pokrivaju se.. Uglavnom, eskalirati do nekog voditelja kako je prije bilo rečeno, ali osobno u nekom dućanu, i sigurno će se riješiti.
Elven je offline  
Staro 12.09.2018., 16:40   #39
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Također, imao sam nekoliko narudžbi od njih i sve super prošlo. Gnjavio djelatnike sat vremena u trgovini dok sam tražio laptop i još ga testirao tamo. Neki dan sam dobio pola naružbe, poslao mail što fali i sljedeći dan dobio ostatak. Stvarno ne mogu naći nijednu zamjerku Sancti. Ovo je ili loše iskomunicirano ili nabijanje postova.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 12.09.2018., 17:25   #40
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Žao mi je što vam ne mogu pomoći u ovom slučaju, jer nisam pravnik... iskreno znam da ja osobno ne bih tako mirno čekao nego bi im napravio i scenu usred dućana, dok imaju gomilu kupaca.
Osim ako naravno nije riječ o webshopu (što vjerojatno je).

Ali pišem sve ovo, jer bih vas molio ime dućana. Ovo je neoprostivo. Razumijemo mi da oni čekaju drugi uređaj od proizvođača, da oni sami nemaju lager, ali nedostatak komunikacije i laganje "sutra će biti poslan" je nedopustivo. Pogotovo jer ste im vi vjerojatno rekli "ako ne može sutra, molim vas da mi vratite novac da sinu mogu kupiti drugi laptop negdje drugdje", pa je njihov (njima) prirodan odgovor na to bio "sutra će biti poslan".

NE O PRO STI VO!
Tipično balkanski, odi tamo i deri se u dućanu.

Ko da će to pomoći, takvi siledžije kad dođu u 90% slučajeva nisu u pravu, a čak i da jesu to deranje ne pomaže nego samo takvom brđaninu odmaže jer zašto bi ti išao na ruku nekom ko se izderava na tebe?

Također, vrlo vjerojatno onaj na koga se dere nije ni kriv ni dužan.
Nixis je offline  
Staro 12.09.2018., 17:29   #41
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo to. Ali nekima je to (takvim krkanima) ispušni ventil jer ga jebu na poslu, jebu ga doma žena i punica, pa onda jedino di može bit baja je dućan/pekara/apoteka gdje olakša dušu galameći "ja sam vama ođe dao pare a vi men'...".

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline  
Staro 12.09.2018., 21:51   #42
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Tipično balkanski, odi tamo i deri se u dućanu.

Ko da će to pomoći, takvi siledžije kad dođu u 90% slučajeva nisu u pravu, a čak i da jesu to deranje ne pomaže nego samo takvom brđaninu odmaže jer zašto bi ti išao na ruku nekom ko se izderava na tebe?

Također, vrlo vjerojatno onaj na koga se dere nije ni kriv ni dužan.
Napravit scenu ne znači jebat nekome majku. Napravit scenu znači da ih dovedeš u neugodnu situaciju pred drugim kupcima, pa kad skuže da se oni počnu nećkati dal da tu kupe išta ako postoje ovakve situacije, će te pozvati sa strane i mirno riješiti problem.

Ista stvar kao kada su ljudi radili scene jer im se novi auto kvari od prvoga dana, a ovlašteni servisi ga nikako ne mogu popraviti, ili su javno zapalili svoje proizvode u znak protesta... scena znači negativna reklama, ali ako nisi debil, onda to napraviš tako da je to negativna reklama tom dućanu, a ne tebi.

Ali da, i dalje tvrdim da je ovo neoprostivo i ja bih osobno tražio od voditelja iskreno objašnjenje zašto se 5 radnih dana ne može dobiti tracking number pošiljke koja je navodno poslana. Preko toga ne bih prešao.

Osobno sam radio na customer supportu kao student, i to na najomraženijem supportu tada, i uvijek sam se trudio svima maximalno pomoći, kada nešto nisam znao bi rekao, a kada bi nešto zajebao bi se ispričao. Ali nikada nije bilo "riješiti će se to sutra..." i brigo moja pređi na drugoga i nadaj se da će sutra ulovit nekog kolegu taj problem, a ne tebe...
Elven je offline  
Staro 12.09.2018., 22:15   #43
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ovo je ili loše iskomunicirano ili nabijanje postova.
tržnice beware
tizhu je offline  
Staro 12.09.2018., 22:23   #44
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
tržnice beware
of broken laptop
Elven je offline  
Staro 13.09.2018., 00:03   #45
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Joj ljudi daj ne pišite gluposti, sancta domenica je svašta ali jeftina nije.
Jedan od skupljih dućana u HR, ako ne i najskuplji.

Jup, Sony slušalice u njih 1500 u elipsa 800 :P toliko o jeftinoći
OuttaControl je offline  
Staro 13.09.2018., 08:57   #46
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Žao mi je što ste me napali, nisam ni vidio svaki komentar odmah. Nisam lažno objavio i nisam troll nikakve vrste.



Pokušat ću to riješiti odlaskom tamo sutra nakon posla. Ne mislim radit cirkus, ali pomišljao sam i na takve stvari da budem iskren.


Ima li to što je Asus kakve razlike? Može li se obratiti zastupniku Asusa ili to sve mora biti ovako preko trgovine?



Najbolje od svega je što ne mogu dobit novac nazad jer reklamirani proizvod je kao poslan, ali nije. Još mi samo treba da mi dostava kaže da je bila kod mene kući, a žena je po cijele dane doma i očekuje poštara da donese paket.


P.S Tek sad vidim da je moderator napisao da nabijam postove. Zašto bi to radio, pa ovdje sam dugo vremena i nisam imao puno postova. Što dobivam time da pišem nepotreban tekst? Nije kao da me iskreno zanima titula pisanja po forumima, kada sam bio mlađi i dio foruma Cmar-a onda mi je bio stalo do takvih stvari, ali sada kao čovjeku koji radi na dva mjesta da zaradi za kruh zaista nemam namjeru pisati postove da bih dobio neku titulu na virtualnom forumu.


Unaprijed se ispričavam ako sam nekoga time uvrijedio. Cijenim svaki post svakog forumaša i ne mislim da je loše ako netko puno piše i ima velik broj postova. Iskreno da nema ljudi koji ovdje pomažu nama s manje znanja onda ne znam gdje bi.



Rekao sam da ne želim imenovati dostavu i trgovinu ili imena ljudi jer i sam radim u trgovini i pokušavam (barem za sada) ostati razuman koliko to mogu. Ukoliko nekome smeta obrišite temu i ispričavam se. Možete mi poslati poruku ako znate kome se mogu obratiti oko ovakvog slučaja. U ovom trenutku mi je stalo do novca, mogao sam u Elipu na 100m od kuće kupit laptop da sam bio imalo pametan.

Zadnje izmijenjeno od: window09. 13.09.2018. u 09:04.
window09 je offline  
Staro 13.09.2018., 09:17   #47
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Da, ovo je skroz profulan komentar.

Ja mogu reći da su moja iskustva sa Sancta Domenicom izvrsna. Tako da se ovdje sigurno problem može riješiti odlaskom u najbliži dućan ili eventualno centralni i razgovara s nekim mirno tamo. Oni nisu PeroŽdero d.o.o. tko namjerno ne želi vratit lovu, nego valjda neki njihov zaposlenik koji je zadužen za ovaj slučaj izvodi nešto što samo on zna. Možda je nekome od njih taj laptop pao, pa tako postao neispravan, pa se sad natežu svi tamo šta radit, pokrivaju se.. Uglavnom, eskalirati do nekog voditelja kako je prije bilo rečeno, ali osobno u nekom dućanu, i sigurno će se riješiti.

Ma nije nam pao, jednostavno se nikad ni nakon punjenja nije upalio. Nema signal, nema struje. Doslovno ga ne možeš upalit.
window09 je offline  
Staro 13.09.2018., 09:29   #48
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
ma cijela ta priča mi je sumnjiva. Ako je kolega iz Zagreba, SD je isto iz Zagreba, da se ne može otići do njih u trgovinu i popričati s nekim 5-10 min mi nije jasno. Ovo natezanje koliko već dana je čudno u najmanju ruku.

EDIT: sumnjivo mi je jer da mene zavlače par dana otišao bih do trgovine i tražio nekog odgovornog i pričekao fantomski tracking broj pa išao dalje. Ako ga ne bi ispostavili prijava policija, inspektorat ili kaj već. Sad ili imaš visok prag tolerancije ili nekaj u priči ne štima...
alengrosevic je offline  
Staro 13.09.2018., 10:30   #49
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Ma nije nam pao, jednostavno se nikad ni nakon punjenja nije upalio. Nema signal, nema struje. Doslovno ga ne možeš upalit.
Mislio sam da je njima pao u trgovini, pa sad bi to neko od njih trebao pokriti, platiti, ali se međusobno pokrivaju. To mi je jedino logično, jer Sancta Domenica je prevelika i preozbiljna tvrtka da bi radila probleme. Takve tvrtke će ti rađe poslati novi laptop, makar i ti bio kriv, samo da nemaju negativnu reklamu.

Tako da ovo što se događa definitivno ne može biti službeni stav tvrtke (jer ovdje direktor, vlasnik, voditelj prodaje, voditelj nabave, voditelj customer supporta nisu svi jedno te ista osoba).

Nešto ne štima u toj cijeloj priči, i mora se otići do najbližeg dućana i porazgovarati tamo. Uvjeren sam da će ljudi tamo biti "WTF, kak vam nitko nije dao tracking number i zašto vam to još nije stiglo??"

A ako ništa drugo, sad kad znamo da radiš na dva posla, bar znamo zašto do sad nisi otišao u dućan... ajde sretno i javi kak je završilo.
Elven je offline  
Staro 13.09.2018., 11:13   #50
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Žao mi je što ste me napali, nisam ni vidio svaki komentar odmah. Nisam lažno objavio i nisam troll nikakve vrste.



Pokušat ću to riješiti odlaskom tamo sutra nakon posla. Ne mislim radit cirkus, ali pomišljao sam i na takve stvari da budem iskren.


Ima li to što je Asus kakve razlike? Može li se obratiti zastupniku Asusa ili to sve mora biti ovako preko trgovine?



Najbolje od svega je što ne mogu dobit novac nazad jer reklamirani proizvod je kao poslan, ali nije. Još mi samo treba da mi dostava kaže da je bila kod mene kući, a žena je po cijele dane doma i očekuje poštara da donese paket.


P.S Tek sad vidim da je moderator napisao da nabijam postove. Zašto bi to radio, pa ovdje sam dugo vremena i nisam imao puno postova. Što dobivam time da pišem nepotreban tekst? Nije kao da me iskreno zanima titula pisanja po forumima, kada sam bio mlađi i dio foruma Cmar-a onda mi je bio stalo do takvih stvari, ali sada kao čovjeku koji radi na dva mjesta da zaradi za kruh zaista nemam namjeru pisati postove da bih dobio neku titulu na virtualnom forumu.


Unaprijed se ispričavam ako sam nekoga time uvrijedio. Cijenim svaki post svakog forumaša i ne mislim da je loše ako netko puno piše i ima velik broj postova. Iskreno da nema ljudi koji ovdje pomažu nama s manje znanja onda ne znam gdje bi.



Rekao sam da ne želim imenovati dostavu i trgovinu ili imena ljudi jer i sam radim u trgovini i pokušavam (barem za sada) ostati razuman koliko to mogu. Ukoliko nekome smeta obrišite temu i ispričavam se. Možete mi poslati poruku ako znate kome se mogu obratiti oko ovakvog slučaja. U ovom trenutku mi je stalo do novca, mogao sam u Elipu na 100m od kuće kupit laptop da sam bio imalo pametan.
Pa nemaš se kaj ispričavat, nisi nikog uvrijedio..
Pošto je u početku falilo dost informacija, normalno da se počelo nagađat u nedostatku datih inofrmacije, potonje je najbolje odmah izložit sve do kraja da se svede na minimum svako daljnje nagađanje, odnosno da komunikacija ne krene u drugom smjeru od strane forumaša, a onda znamo kud to sve vodi, primjera u ovoj temi ne manjka.

Ljudi svašta pišu dok ne znaju o čem se radi, zato iznesi u startu sve informacije s kojim raspolažeš, pretpostavljam da nisi došao ovdje bezveze pisat, zar ne.
Došao si s ciljem da ti se pomogne, tj savjetuje, a ljudi te ne mogu savjetovat kad se ne zna točno o čem se radi.
zvonac je offline  
Staro 13.09.2018., 11:43   #51
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ovo s pravljenjem scene u ducanu je nesto najgluplje i najjadnije sto moze napraviti. Ti ljudi u ducanu nit odlucuju o toj reklamaciji nit o povratu nit nista. Nemojte biti smjesni.
Ak trgovina ima kanal za zalbu, zalit se, ak ne, onda potrosacki i sluzbeni prigovor.

Edit: sad vidim da je Asus a za njih je ovlastwni System One. Valjda najgori servis koji postoji.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 13.09.2018., 12:30   #52
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo s pravljenjem scene u ducanu je nesto najgluplje i najjadnije sto moze napraviti. Ti ljudi u ducanu nit odlucuju o toj reklamaciji nit o povratu nit nista. Nemojte biti smjesni.
Ak trgovina ima kanal za zalbu, zalit se, ak ne, onda potrosacki i sluzbeni prigovor.

Edit: sad vidim da je Asus a za njih je ovlastwni System One. Valjda najgori servis koji postoji.



potpis na sve a osobito "System One. najgori servis koji postoji"
Munjara je offline  
Staro 13.09.2018., 13:31   #53
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Kad sam vidio asus prvo sam pomislio da imaju onu foru sa povratom love ako je neispravan + popravak računala. Ali nema više toga

Definitivno System One je najgora ikad firma
tskarda je offline  
Staro 13.09.2018., 20:30   #54
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
MOD: Umjesto da pomognete čovjeku vi se tu prepirete psovkama i kome je veći.

Tema za Sanctu je ovdje

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=266262

pa ako se već pišu takve stvari onda se pišu tamo di si kupio pa da i trgovina i svi ostali vide i lakše riješe situaciju. Ako nećeš pisati o kojoj se trgovini radi nemoj niti se javljati da tražiš pomoć. A u ostalom imamo i ovu temu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=49355

Za ovakvo otvaranje postova a i za psovke i vrijeđanja ćemo dijeliti kartone.


@window09

Odi u trgovinu ako si u ZG te vidi s njima što se može napraviti u svezi toga. Ako ne dobiješ laptop do sutra napravi online raskid ugovora

https://www.sancta-domenica.hr/Stran...=RaskidUgovora

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 13.09.2018. u 20:35.
FRipper je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na