Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2017., 19:46   #391
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Bas i nije isto da se ekran sam pali kada podignem mob i da moram stiskati power button. Raise to wake je bolji u smislu ako ne zelis AOD, za sto postoje legitimni razlozi. Za AOD obicno zelis OLED ekran, a na OLED-u ne zelis bas AOD. Bar 1% baterije na sat isto nije malo ako koristis mob tako da ga inace punis svaki drugi dan. Nedostatak LED-a jest nedostatak, ali AOD ne vidim kao dobru nadopunu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 20:09   #392
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Bas i nije isto da se ekran sam pali kada podignem mob i da moram stiskati power button. Raise to wake je bolji u smislu ako ne zelis AOD, za sto postoje legitimni razlozi. Za AOD obicno zelis OLED ekran, a na OLED-u ne zelis bas AOD. Bar 1% baterije na sat isto nije malo ako koristis mob tako da ga inace punis svaki drugi dan. Nedostatak LED-a jest nedostatak, ali AOD ne vidim kao dobru nadopunu.
Govorim iz mog obrazca korištenja. Čim moram uzeti mob u ruku (ili biti blizu njega i mahnuti), to mi poništava svrhu svih ovih stvari. Ne kažem da je RtW loša stvar ali meni nije toliko korisna kao LED/AoD.
AoD na LCD-u prolazi bez problema, Nokia je sa Lumiom pokazala. Što se tiče baterije i punjenja vezano za navedeno, opet ovisi od osobe do osobe. Meni je bitno da mi mob može izdržati otprilike od 6 ujutro do ponoći. Prije spavanja mob se gasi i ide na punjenje, bez obzira kolika je napunjenost baterije, tako da je ujutro 100% baterija. Netko, s druge strane, gleda da mu jedno punjenje traje što duže. Ne vidim svrhu toga, osim što je patnja kada mob dođe na 2% a treba ti.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2017., 20:43   #393
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Potpuno se slažem s Mattom. AOD je uvijek tu i sve lijepo piše i odmah je vidljivo. A vidi se i što je stiglo. I vrijeme. U biti svodi se sve na to tko što voli a ne da AOD ne valja. Meni troši i manje od 1% po satu a da palim ekran svako malo bi imalo goreg efekta na bateriju. A spominjanje burn ina na super amoledu u 2017g je smiješno....još se i miče svako malo...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:27   #394
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Netko, s druge strane, gleda da mu jedno punjenje traje što duže. Ne vidim svrhu toga, osim što je patnja kada mob dođe na 2% a treba ti.
Svrha je upravo ono sto sam opisao. Mojim nacinom koristenja mob ide svaki drugi dan na punjac navecer. Sa AOD to ne mogu. LED + raise to wake mi daje to bez battery draina a razlike u funkciji sto se mene tice nema. Mob cu ionako podici ako namjeravam procitati sto je doslo.

Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
A spominjanje burn ina na super amoledu u 2017g je smiješno
Aha, toliko smijesno da S8 home button ima ugradjen pixel orbiter i da je Samsung zadnjim softverom potpuno onemogucio crni nav bar zbog burn-ina nego su samo dostupne svijetle nijanse sada. Izlozbene S8-ice su jednako zapecene kao sto je bio S1. Napretka na tom polju nema puno. Zakleo bih se da su mi neke AOD teme na S8 bile na istom mjestu i vise od sat vremena. Hvala ali ne hvala.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:43   #395
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Čuj ja ne kužim nikakav burn in a do tada samo ocjenjujte izložbene modele.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 21:50   #396
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Mozes razumjeti tehnologiju, ali i to tvoje je isto opcija. Svakom svoje.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 10:17   #397
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Mozes razumjeti tehnologiju, ali i to tvoje je isto opcija. Svakom svoje.
Razujmijem tehnologiju i znam što je amoled. Ali taj burn in nikako nije izražen na mobu u nekom normalnom svakodnevnom korištenju. To sam htio reći. A sve se da potencirati kad se hoće.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 18:57   #398
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Bas i nije isto da se ekran sam pali kada podignem mob i da moram stiskati power button. Raise to wake je bolji u smislu ako ne zelis AOD, za sto postoje legitimni razlozi. Za AOD obicno zelis OLED ekran, a na OLED-u ne zelis bas AOD. Bar 1% baterije na sat isto nije malo ako koristis mob tako da ga inace punis svaki drugi dan. Nedostatak LED-a jest nedostatak, ali AOD ne vidim kao dobru nadopunu.
za takvog korisnika ne treba ni aod, ni raise, ni swipe, ni nista, jer mu ocito mob nije bitan niti ga previse koristi ako mu uspjeva baterija drzati dva dana.

pa meni nijedan mob u zadnjih 10 godina nije izdrzao 2 dana, jedino da ga zaboravim doma.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 21:05   #399
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Off:
Bome meni S7 redovito izgura 2 dana vikendom sa AOD-om upaljenim samo dok sam doma (recimo 10ak sati u prosjeku). Jest da pricam o samo ~3h sot-a, ali dva dana su dva dana (24 sata, jel).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 21:28   #400
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
za takvog korisnika ne treba ni aod, ni raise, ni swipe, ni nista, jer mu ocito mob nije bitan niti ga previse koristi ako mu uspjeva baterija drzati dva dana.

pa meni nijedan mob u zadnjih 10 godina nije izdrzao 2 dana, jedino da ga zaboravim doma.
Eto ti si ocito pravi korisnik onda a ja bih trebao imati Nokiju 3210 kad se vec ne naslikavam cijeli dan, ne visim na drustvenim mrezama, ne igram igre niti gledam filmove i buljim u ekran samo 1.5h na dan.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2017., 00:12   #401
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Pa ako to sve ne radiš dosta ti je i nokia 3310, doista.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 02:50   #402
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Eto ti si ocito pravi korisnik onda a ja bih trebao imati Nokiju 3210 kad se vec ne naslikavam cijeli dan, ne visim na drustvenim mrezama, ne igram igre niti gledam filmove i buljim u ekran samo 1.5h na dan.
Meni dan kreće u 6 ujutro, na terenu sam, pozivi, emailovi, hotspotam vezu za laptop, poruke, socijalna sranja ne palim, eventualno WhatsApp di koju poruku sa ženom. Baterija je do 4-5 popodne MRTVA.

Kad sam u uredu izdrži do 8 navečer.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 07:40   #403
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Pa ako to sve ne radiš dosta ti je i nokia 3310, doista.
Sve gore navedeno i vise od toga moze kinez od 100$. Zasto svi nemamo kineze od 100$?

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Meni dan kreće u 6 ujutro, na terenu sam, pozivi, emailovi, hotspotam vezu za laptop, poruke, socijalna sranja ne palim, eventualno WhatsApp di koju poruku sa ženom. Baterija je do 4-5 popodne MRTVA.

Kad sam u uredu izdrži do 8 navečer.
Ja sam 8h dnevno u uredu gdje je wifi. Kad sam doma takodjer je mob stalno na wifiju. Ne buljim u mob ako ne trebam i baterija uredno izdrzi do kraja drugog dana. Ne vidim po cemu si takav power user ni sto zelis reci zapravo.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 10:04   #404
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Sve gore navedeno i vise od toga moze kinez od 100$. Zasto svi nemamo kineze od 100$?
Zašto svi ne vozimo Tico?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 10:32   #405
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Zašto svi ne vozimo Tico?
Napredujemo. Sada vidis zasto Nokia 3310 nije "dosta"? Mogu i nacrtati ako jos nije dovoljno jasno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 10:48   #406
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Napredujemo. Sada vidis zasto Nokia 3310 nije "dosta"? Mogu i nacrtati ako jos nije dovoljno jasno.
Ak ti je tako jako bitna baterija i ako se ne "naslikavaš po instagramima" onda ti je i ta Nokia OK, nema burn in i baterija traje danima. BTW ima nas kojima mob s boljom kamerom dođe kao zamjena za idiota. Tu je i Mbanking i druge pogodnosti nije baš da se kupuje samo radi toga da se ima bolje. Kinez od 100 dolara ima kameru koja sigurno nemre zamjenit consumer fotić. Ima nas i kojima mob služi i za posao (net, poslovni mail itd), dok smo npr. na terenu.
Ne koriste svi mob kao ti. Ured i 8h na wifiju. Netko čak mora bit duže na netu na njemu jel je na terenu a posao zahtjeva. Neko se igra dok čeka na red. Neko je foto entuzijast i ne želi furat fotić sa sobom dok ide na neki roštilj ili obiteljsko okupljanje....Nemaju svi iste potrebe.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 17.10.2017. u 10:58.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 11:56   #407
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Nemaju svi iste potrebe.
Sto je kompletna moja poanta od samog pocetka, umjesto da meni onda "mobitel nije vazan" i da bi "mogao koristiti Nokiju 3310". Postovi su ti svaki odvojena cjelina, bez konteksta, ni na koji nacin vezani za prethodne, cak ni vlastite. EOD od mene.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 14:22   #408
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Sto je kompletna moja poanta od samog pocetka, umjesto da meni onda "mobitel nije vazan" i da bi "mogao koristiti Nokiju 3310". Postovi su ti svaki odvojena cjelina, bez konteksta, ni na koji nacin vezani za prethodne, cak ni vlastite. EOD od mene.
Neznam. Ti si nametnuo da je AOD sranje i onda u prvom licu pisao da "ne želiš AOD na AMOLEDU". Tko ne želi? Ti ne želiš. Ne mi. Tko smo mi? Vas par ne želi mi ostali želimo. Stvar kome što paše.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 16:00   #409
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Sve da i postoji burn in, zaboli me, mob kod mene nije duže od godinu dvije, nije on mene platio nego ja njega da bi se zamarao s tim, ili bio opsjednut baterijom i kad ću je puniti i dopunjavati

Kad bi trebala 9 biti predstavljena?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 16:26   #410
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Neznam. Ti si nametnuo da je AOD sranje i onda u prvom licu pisao da "ne želiš AOD na AMOLEDU". Tko ne želi? Ti ne želiš. Ne mi. Tko smo mi? Vas par ne želi mi ostali želimo. Stvar kome što paše.
Ne citas s razumijenjavem i vadis, standardno, stvari iz konteksta. Cak i kada se vratimo na taj post koji te tako pogodio, pise "meni je AOD idiotarija". Naporan si. Eto odgovori i na ovo i imaj tu zadnju rijec koju zelis.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 16:40   #411
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kad bi trebala 9 biti predstavljena?
Nemam pojma al evo rendera. Izgleda da neće imati 3mm jack.

Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 16:57   #412
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kad bi trebala 9 biti predstavljena?
Negdje sam pročitao početkom sljedeće godine, al to su samo glasine. Pretpostavljam da bi se to moglo dogodit u Barceloni, rame uz rame sa S9 i G7.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 18:22   #413
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
New Nokia phone set to be launched in China this week.
Možda u Kini za par dana ali čisto sumnjam. Nagađa se da bi mogla biti predstavljena Nokia 7 ili Nokia 8 6GB za kinesko tržište ili čak Nokia 9.Mada, negdje sam pročitao izjavu iz HMD-a da su za ovu godinu objavili što su mislili.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 06:28   #414
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Evo još jedan video N9. Ne sviđa mi se camera bump koji je dosta velik, kako visinom tako i dužinom. Po novim najavama, realno ju je očekivati početkom 2018.
https://www.youtube.com/watch?v=r12bQh17Oi0
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 09:47   #415
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Nešto novo se sprema ovih dana, možda Nokia 7

http://nokiamob.me/2017/10/nokia-7-m...zeiss-optikom/
cic je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 11:24   #416
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Ako Nokia 7 dolazi s tim specs, ne vidim poentu kupovati Nokiu 8.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 12:57   #417
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
kako ne.SD630 je samo blago nadograđeni SD625 sa starim A53 jezgrama,a Nokia 8 ima SD835 koji je daleko moćniji procesor.a to direktno utječe i na procesing slike...
N7 će imati full HD ekran ,a N8 ima 2k.iako nebitno na te dimenzije ekrana,ali vjerojatno neće ići isti panel(N8 ima 700 nit max osvjetljenje).isto tako sumnjam da će N7 imati UFS 2.1 memoriju i DDR4 Dual chanel memoriju,vjerojatnije će se radi uštede ići na eMMC i DDR3...

Zadnje izmijenjeno od: locks. 18.10.2017. u 13:04.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 15:25   #418
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor seno Pregled postova
Ako Nokia 7 dolazi s tim specs, ne vidim poentu kupovati Nokiu 8.
Tebi onda nema nikakve razlike u range-evima....low end,mid-range,flagship....sve isti qrc
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 15:45   #419
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
N7 će imati full HD ekran, a N8 ima 2k.
U cem je razlika?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 16:14   #420
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
pa nije isto 1920x1080 i 2560x1440 na istoj dijagonali ekrana.ali nije ni to toliko bitno koliko je bitna kvaliteta panela...
sumnjam da će N7 imati isti ekran kao i N8....
locks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na