Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.06.2012., 22:41   #1
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Windows Phone mobiteli - razni proizvođači

Announcing Windows Phone 8






Citiraj:
This new shared core—along with all the extra work we’ve done on top of it—opens up a new world of capabilities, which you don’t have to be a techie to appreciate. Here’s a taste:

Multi-core processor support: As reviewers have noted, Windows Phone runs buttery smooth on phones with a single processor. But piggybacking on the Windows core provides support for multiple cores—so we’re ready for whatever hardware makers dream up.
Bigger, sharper screens: Windows Phone 8 supports two new screen resolutions—1280x768 and 1280x720, opening the door to amazing new handsets with high-definition 720p displays.
More flexible storage: Windows Phone 8 supports removable MicroSD cards, so you can stuff your phone with extra photos, music, and whatever else is important to you, and then easily move it all onto your PC.
NFC wireless sharing: If you haven’t heard the term “NFC” yet, I’m betting you soon will. This emerging wireless technology lets phones share things over short distances. In Windows Phone 8, it helps make sharing photos, Office docs, and contact info easier—just tap your phone another NFC-equipped device. How cool is that?
Internet Explorer 10: The next version of Windows Phone comes with the same web browsing engine that’s headed for Window 8 PCs and tablets. IE10 is faster and more secure, with advanced anti-phishing features like SmartScreen Filter to block dangerous websites and malware.
Wallet: Windows Phone 8’s new digital Wallet feature does two great things. It can keep debit and credit cards, coupons, boarding passes, and other important info right at your fingertips. And when paired with a secure SIM from your carrier, you can also pay for things with a tap of your phone at compatible checkout counters.
Better maps and directions: Windows Phone 8 builds in Nokia mapping as part of the platform. Our partnership will provide more detailed maps and turn-by-turn directions in many countries, plus the ability to store maps offline on your phone so you can work with maps without a data connection.
Cooler apps and games: Basing Windows Phone 8 on the Windows core will unleash a new wave of amazing apps and especially games, for reasons I’ll touch on in a moment.
Citiraj:
Developers, developers, developers

Since we’re talking about apps, I want to tell developers a little bit about what they can expect in Windows Phone 8. Some of the exciting changes on the way include:

Native code support: Windows Phone 8 has full C and C++ support, making it easier to write apps for multiple platforms more quickly. It also means Windows Phone 8 supports popular gaming middleware such as Havok Vision Engine, Autodesk Scaleform, Audiokinetic Wwise, and Firelight FMOD, as well as native DirectX-based game development.
In-app payments: In Windows Phone 8 we make it possible for app makers to sell virtual and digital goods within their apps.
Integrated Internet calling: In Windows Phone 8, developers can create VoIP apps that plug into our existing calling feature so Internet calls can be answered like traditional phone calls, using the same calling interface.
Multitasking enhancements. Windows Phone 8 now allows location-based apps like exercise trackers or navigation aids to run in the background, so they keep working even when you’re doing other things on your phone.
This is just a taste. Later this summer, we’ll have much more for developers on the Windows Phone 8 Software Development Kit (SDK) and the new Visual Studio 11-based development tools. So stay tuned.
Baja 001 je offline  
Staro 20.06.2012., 22:46   #2
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Evo jos jedan link
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 21.06.2012. u 05:24.
nathan je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2012., 22:59   #3
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Hmm sad gledam kompletnu prezentaciju:
http://channel9.msdn.com/Events/Windows-Phone/Summit
Mislim da se upgrejd sa optimusa 7 na lumiu 710 nikako ne isplati. bojim se da mi slijedi duže čekanje, dok wp8 izađe i onda dok tmob nabavi koji uređaj (po mogućnosti nokiu :P )

Edit: na prezentaciji se jasno vidi da će wp8 podržavati hrvatski, odlična novost
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b

Zadnje izmijenjeno od: ogy_dogy. 20.06.2012. u 23:09.
ogy_dogy je offline  
Staro 21.06.2012., 00:25   #4
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
oce li sredit (ne postojeci) multitasking...to je pitanje
trouble je offline  
Staro 21.06.2012., 00:48   #5
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Gledao sam stream,i sividlo mi se sto sam vidio a ponajvise recenica da ce "7.8 update bit poguran od MS-a i doci do svih uredjaja a me do pojedinih (procitao na GSM-u)". Meni za pocetak dosta .
seno je offline  
Staro 21.06.2012., 08:24   #6
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Nikakvo daljnje sredjivanje nece biti za 7.x modele, 7.8 ce donijeti novi start screen i to je to od podrske, tako se bar dalo zakljuciti iz prezentacije...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 21.06.2012., 09:48   #7
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
oce li sredit (ne postojeci) multitasking...to je pitanje
Mislin da je ovo na tragu WM, samo šta jedruga filozofija. WM je bio ok, ali totalno ne mobile orjentiran. Ovo uzima ključ iz PCa a pakira u mobile friendly GUI...
Baja 001 je offline  
Staro 21.06.2012., 10:49   #8
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
oce li sredit (ne postojeci) multitasking...to je pitanje
ne provociram, samo me zanima
što točno misliš pod ovime?
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline  
Staro 21.06.2012., 11:41   #9
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
vjerojatno misli na push notifikacije.

Uglavnom:
Znači nema mogućnosti da aplikacije napravljene za wp8 rade na wp7, što je sramotno.

Nema nikakvog očitog razloga da se ne updejtaju mobiteli sa wp7 na wp8, jer nekako sumnjam da će to biti tako "težak" OS. Pa čak i kad gledam sa programerskog gledišta, ne vidim smisao takvog postupka.
Kernel je novi, drivere postojeće imaju, sumnjam da su potrebne grozne promjene za jebeni asemblerski kod. I onda još pljunu ljudima u facu i kažu: Vi ćete imati wp7.8 upgrejd, koji će izgledati kao wp8, ali sa izuzetkom da išta novog ima u sebi. Ali HEEJ, možeš razvlačiti "pločice"!! Jebote, kakva sramota.

Ne znam kako vi, ali ovo je meni besmisleni potez. Pa čak i po pitanju para. Sigurno bi više zaradili kad bi korisnici znali da ih čeka upgrejd na wp8, pa bi bez razmišljanja uzeli uređaj, ja prvi među njima.




Dođite u store svi, kupite Nokia "Legacy" mobitele za 4500 kn. Fak yea!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 21.06.2012. u 11:50.
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 21.06.2012., 11:54   #10
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
Bas me zanima kako ce izgledat ovo "portanje" igri i aplikacija sa Win8 na WP8.
Novi homescreen mi se bas svidja, i jedva cekam taj update. Skoro sve ostalo nam ne vrijedi nista jer nemamo to u mobu ( NFC, rezolucije itd ) , al ovo da aplikacije s WP8 nece radit na WP7 ce totalno ubit smisao uzimanja WP7 telefona.
Wozniak jR. je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2012., 13:23   #11
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Kakvi su izgledi da dobijemo kakav neslužben wp8 rom? meni i onako ističe jamstvo uskoro pa me ni briga
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 21.06.2012., 13:53   #12
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
pa iskreno, ne znamo još ništa, jer koda se dočepali nismo, a još nema nikakv leak OS-a.
Problem je što se ne zna točno di su driveri definirani, pa bi to moga biti problem. Ali ništa šta dva dana čačkanja pa hexu neće riješiti.

Nego, jel vi svaćate da wp8 bi treba podržavati c,c++?
Pa to će da bude odlično!¨

Prvo što vidim je namontirana kamera od Nokie PureView 808 na novu Lumiu sa wp8, budući da je cili softver pisan u c++ za tu kameru.

Uf, to će biti dobar uređaj.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 21.06.2012., 16:12   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Evo vam malo tehnikalija vezanih za WP8 telefone. Na papiru zvuče vrlo solidno.
http://gizmodo.com/5920057/windows-p...plus-processor
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.06.2012., 16:46   #14
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
http://www.phonearena.com/news/HTC-W...ks-out_id31492 Interesantan informacija koja je izletila HTC-u. Najvise pogleda vuce taj najslabiji uredjaj, znaci da bi nekakav modifikovani port rom-a mogao izadji na wp 7.5/8 uredjaje (cisto nagadjanje jer ipak je on s4 qualcomm a trenutni s2/1). Ugl vidjet cemo kada sve izadje sta ce xda populacija uraditi .
seno je offline  
Staro 21.06.2012., 23:22   #15
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
jucca je offline  
Staro 22.06.2012., 00:48   #16
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
nije najbolja tema, jer vec ima tema za to tu: link

s druge strane, niti su win 8 gotovi i izasli u prodaju niti je Surface izasao u prodaju, tako da ako i ima kakvih problema bolje da se dogode ovako nego kada proizvod ode u prodaju kaj ne?
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline  
Staro 22.06.2012., 09:44   #17
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Ljudi vole malo trollati -.-
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 27.06.2012., 10:36   #18
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Ovo će biti vrlo vjerojatno veoma popularan uređaj:

http://www.bug.hr/vijesti/pureview-w...-8/116849.aspx
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 27.06.2012., 11:31   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ovisi o cijeni. Dosadašnje WP Nokie baš i nisu imale popularne cijene.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 27.06.2012., 11:48   #20
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ovo će biti vrlo vjerojatno veoma popularan uređaj:

http://www.bug.hr/vijesti/pureview-w...-8/116849.aspx
Jako dobar uređaj, kamera je fantastična za jedan mob.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ovisi o cijeni. Dosadašnje WP Nokie baš i nisu imale popularne cijene.
Ako i pogledaš opet su bili jeftiniji od konkurencije, primjerici HTC flagshipovi su priko 4k, SGS3 je isto priko 4k, a Lumia 800 ~3.8k.
Baja 001 je offline  
Staro 27.06.2012., 12:02   #21
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Da, mudro zboriš. No opet, valjda neće ići preko 3 500 kn.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 27.06.2012., 15:37   #22
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Jako dobar uređaj, kamera je fantastična za jedan mob.

Ako i pogledaš opet su bili jeftiniji od konkurencije, primjerici HTC flagshipovi su priko 4k, SGS3 je isto priko 4k, a Lumia 800 ~3.8k.
Razlika je 5%, a s obzirom na popularnost i prednosti Androida, mislim da je razlika definitivno premala, tj trebala bi biti puno veca da bi WP uređaji bili konkurentni.
__________________

srale7 je offline  
Staro 27.06.2012., 15:56   #23
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Ne vidim tu prednost androida koja bi smanjila cijenu "puno" da bi WP8 bio konkurencija. Vecina ljudi koji komentiraju "WP7" kazu da je sranje jer je milion godina iza droida... ajmo bit realni po cemu? Sta mi treba xxx widgeta za vrijeme da stoji na screenu itd.. Bluetooth (uzimam sebe kao primjer) nije mi nikada nedostajao a koristim WP7 vec godinu dana.
Da instaliram brdo aplikacija koje necu koristiti?
Da moram staviti custom ROM da mi radi normalno?
Hehe ne zelim zapoceti svadju, ali puno stvari koje se navode kao mane su rijeseni na drugi nacin (ako pocne neko o igrama nabavite sebi konzole xD). WP7 nije za svakoga, vec za ljude koji se zele gotiviti a da ne cackaju po telefonu do 3 ujutro. (nekada mi je to bilo fora vise ne). Navodim opet moja tacka gledista, 100% se nece svi sloziti (mozda niko i nece).
seno je offline  
Staro 27.06.2012., 18:07   #24
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Tebi ne treba,drugima treba. Svatko ima zelje i dati 3000-4000 kn za nesto sto ne ispunjava zelje i potrebe je glupost. Necemo u raspravu android vs ios vs wp7/8 jer ova tema je Windows Phone 8.
spawn je offline  
Staro 27.06.2012., 18:55   #25
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor daxxx88 Pregled postova
ne provociram, samo me zanima
što točno misliš pod ovime?
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
vjerojatno misli na push notifikacije.
Upravo tako....WP ima neki svoj management za mt....i sam odlučuje šta radi u backgroundu a šta se gasi....ima ja mislim ograničenje 7 ili 9 applikacija što mogu raditi u backgroundu ili čekati na push....

Whatsapp i Viber,te FB messenger su neupotrebljivi u večini slučajeva na sadašnjim WP modelima....mislim na stanje s pushom..... pun net oko toga...

Good luck WP8
trouble je offline  
Staro 27.06.2012., 21:14   #26
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Razlika je 5%, a s obzirom na popularnost i prednosti Androida, mislim da je razlika definitivno premala, tj trebala bi biti puno veca da bi WP uređaji bili konkurentni.
Misliš, odličan design kod L800, uporabljiv je OS, dosta ispoliran (što se performansi tiče)... Drugi telefoni su i jeftiniji (pa Iphone 4 koji je sličan, ima sličnu cijenu)
Citiraj:
Autor seno Pregled postova
Ne vidim tu prednost androida koja bi smanjila cijenu "puno" da bi WP8 bio konkurencija. Vecina ljudi koji komentiraju "WP7" kazu da je sranje jer je milion godina iza droida... ajmo bit realni po cemu? Sta mi treba xxx widgeta za vrijeme da stoji na screenu itd.. Bluetooth (uzimam sebe kao primjer) nije mi nikada nedostajao a koristim WP7 vec godinu dana.
Da instaliram brdo aplikacija koje necu koristiti?
Da moram staviti custom ROM da mi radi normalno?
Hehe ne zelim zapoceti svadju, ali puno stvari koje se navode kao mane su rijeseni na drugi nacin (ako pocne neko o igrama nabavite sebi konzole xD). WP7 nije za svakoga, vec za ljude koji se zele gotiviti a da ne cackaju po telefonu do 3 ujutro. (nekada mi je to bilo fora vise ne). Navodim opet moja tacka gledista, 100% se nece svi sloziti (mozda niko i nece).
Android je dobar i loš, osobno meni je jako dobar, velik comunity, open source i sve šeme, ali out of box je dosta problematičan, čak i na nekim flag shipovima tipa One X.
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Upravo tako....WP ima neki svoj management za mt....i sam odlučuje šta radi u backgroundu a šta se gasi....ima ja mislim ograničenje 7 ili 9 applikacija što mogu raditi u backgroundu ili čekati na push....

Whatsapp i Viber,te FB messenger su neupotrebljivi u večini slučajeva na sadašnjim WP modelima....mislim na stanje s pushom..... pun net oko toga...

Good luck WP8
iOS mi je isto sranje radio, kao da nije ima push koliko je kasnilo, i zajebavalo.

Šta se tiče WP8 tu očekujem jako veliku prednost zbog kompatibilnosti s W8, a to je jako veliko tržište + opet su zadali "kote" znači neće bit kao u Androida xx različitih uređaja i specifikacija.
Baja 001 je offline  
Staro 31.08.2012., 09:44   #27
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Samsung predstavio Samsung Ativ S
Iako nisam baš veliki ljubitelj sammyevih plastičnjaka moram priznati da su specifikacije ovog čuda... respektabilne. Iako imho prevelik display, ali to je subjektivno...
http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_s-4960.php
Ugl ovo pokazuje nove horizonte koje je otvorio wp8, mislim da će konačno biti na razini s droidom u aspektu na hw, u aspektu na sw je uvijek bio...
Mene sad zanima što će nam Nokia predstaviti 5.9.
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Staro 31.08.2012., 10:26   #28
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
To je isti hardver kao US verzija SGS3.
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4960
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 31.08.2012., 10:27   #29
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
jedva čekam Pureview Nokie na WP8! ali ono, to je definitivno uređaj za mene, napokon nešto šta će mi zadovoljiti apetit.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 31.08.2012., 11:04   #30
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
To je isti hardver kao US verzija SGS3.
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4960
Točno tako, samo nema androida, kud ćeš bolje
@ivo nagađanja su da će biti pureview lumia samo sa manje megapiksela, navodno ovaj chipset ne podržava 41mp, ali mislim da će i dalje biti brutala, nešto cca 20mp...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na