Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2019., 13:30   #1
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
SEO optimizacija i Squarespace Iskustva

Pozdrav svima!

Trebam pomoc i molio bi sve Vas koji se dobro razumijete ovakve stvari za savjet.

Imam 3 web stranice za razlicite vrste fotografije. Sve su na Wordpressu ( 2 Prophoto, za jednu kupljena tema ). Stranice sam sam napravio u ProPhoto a temu sam modificirao, te sve postavio na net. Međutim sve je poprilicno zastarjelo i neoptimizirano, bez dobre SEO optimizacije. Rejting na Gtmetrixu je E,F.
www.golubic-weddings.com
www.hrvojegolubic.com
www.creativedog-photo.com

Plan mi je imati 2 dvojezicne stranice ( na jednoj promjeniti ime domene) i sve napraviti novo iz temelja kako spada ( nove bolje optimizirane fotke, sadržaj ). Vrlo važno mi je da je SEO dobro “napisan”, da se stranice brzo otvaraju i budu dobro optimizirane za mobitele. Vazno mi je da sve bude kvalitetno napravljeno jer tako nalazim klijente za posao. Razumijem da dobar SEO ne dolazi preko noci ( planiram uloziti u google AdWords , facebook marketing, Mailchimp listu ).

Imam dvije opcije. Ostati na Wordpressu ili preci na Squarespace. Squarespace me privlaci jer sam skoro sve zaboravio oko web dizajna i iskreno neda mi se zezati sa kompatibilnoscu tema i plugginova. Mogu dosta brzo napravit sajt bez nekog znanja. Mana je visoka cijena ( 1512 kn ) i sto vec imam placene hostinge. Druga opcija je tražiti i kupiti teme, te pokušati sve sam postaviti iz pocetka.

Molio bih savjet za sljedece :

1. Preporuka za brz, kvalitetan i pouzdan Web hosting u Hrvatskoj. Dugi niz godina sam na Infonetu ali u zadnje vrijeme bude nekih problema

2. Preporuka za dobar sajt ili forum gdje mogu procitati\nauciti kako napisati dobre temelje za dobar SEO ( wordpress, Yoast ) i optimizaciju stranice.

3. Preporuku za osobu koja se bavi web dizajnom i SEO optimizacijom ( netko tko radi kvalitetno preporuci ) koju bi mogao angazirati ako nesto zapne ili ako necu imati vremena i zivaca da pokusam sve sam opet. Mail je hrvojegolubic@gmail.com

4. Ako netko ima iskustva sa Squarespace-om da ih podjeli.

Isprika na dugom postu!

Veliki pozdrav

Hvala
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 13:39   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Ako ti je mana što Squarespace košta 1500kn, mislim da ti se onda ostale opcije neće svidjeti.


Za WP stranicu ti treba dosta vremena da postaviš stvari kako želiš pošto si ispao iz štosa. Dosta tema ima user friendly page builder, no opet moraš uzeti par sati vremena za proučavanje dokumentacije.

Recimo da kupiš neku temu koja ti se sviđa. To je nekih 50-60$. Potrošit ćeš par dana vremena dok sve ne postaviš na noge. Za višejezičnost će ti trebati WPML koji isto košta (30-80$). Ako ideš na free varijantu, izgubit ćeš puno više kad to pretvoriš u vrijeme. Dodaš još cijenu hostinga, vrlo brzo ćeš se približiti cijeni od 1500kn. Moraš još računati da ti WP + WPML + Yoast + neka "fancy" tema nije više lightweight rješenje i gotovo sigurno će ti na običnom shared hostingu biti poprilično sporo. To možeš u najboljem slučaju riješiti s nekim caching pluginom, no nije garancija da će raditi kako treba. U suprotnom, morat ćeš uzeti bolji hosting što je dodatan trošak.


No, ako odlučiš zadržati WP, baci oko na https://yoast.com/seo-blog/, tamo možeš pročitati dosta korisnih stvari. Proguglaj još savjeta, usporedi "zajedničke" i toga se drži. Činjenica je da nema univerzalnog recepta koji će ti garantirati izninmne rezultate. Svašta pomaže, no ništa ne garantira da ćeš baš zbog toga biti prvi za određeni pojam na tražilici. Ukratko, zaboravi da će 2-3 rečenice i ključna riječ dati željeni rezultat. Kvalitetan sadržaj, oglašavanje, prisutnost na društvenim mrežama i s vremenom ćeš vidjeti skok u broju posjeta i na kraju krajeva, u konverziji tih posjeta.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2019., 13:47   #3
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
jesi probao Wix. mislim da je dosta sličan al su paketi nešto jeftiniji.
možeš prebacit domenu, a i kod plaćanja dobiješ i jednu domenu mukte.
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na