Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2006., 12:57   #1
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
windows instal

Evo frendu sam sastavio komp i evo taman mu je došo doma!

Uzeo je P4 3.0 na 64 bita, 1024 DDR2,

da ne duljim beštija od kompa!

Evo ja sam pokušo instalirat windoze, i namjestio sam u BIOSU da first boot device bude CD-ROM (DVD), i pali se komp-sve je ok, i tako dođe onaj plavi ekran i piše: to start windows press Enter
to repair windows press R (ili tako nešto)
to Exit press F3

Kliknuo sam ENTER i prikazao mi se plavi ekran "Sistem did not find eny hard drives instaled on this computer"

I sad mi nije jasno koji ku..c!
Ono izživciro sam se samo tako, nemam pojma u ćemu je stvar, a u BIOSU ga prepoznaje, neznam jeli HDD Serial ATA ili ATA, ali mislim da je serial ATA!
jedan frend mi je reko da trebam na disketu kopirat drivere od matićne ploće , i da tako pokrenem!
Nisam još pokušo jer sam sa otoka, a doma nemam disketa: hitthewa : axeman : : giljotin : sweating : nono : !!!!!!!!!!!!!

Eto ako mi možete pomoč što prije to bi bilo super....a ja idem popita tabletu za smirenje!!!!!!

Ljudi hvala!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2006., 13:03   #2
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
ako se dobije disketa za sata diskove, onda se moze sa njom. ako je na cd-u, (ako se ne varam) moze se pokrenuti i sa cd-a. ali sta nije f6 za instalaciju sata drivera?
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2006., 13:04   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
Moras staviti s-ata drivere na flopy i kod instalacije windoza stisnut f6 u zadanom trenutku i nece bit problema. Druge nema
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2006., 13:14   #4
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Tako nešto mi je rekao i frend, evo sad sam baš zvo wemil, ovaj mi kaže da trebam sa cd-a od matićne kopirat drivere za sata disk! ???????????'
Nisam ga stigo pitat da mi malo bolje objasni, i on je spomenuo F6,

Jeste vi sigurni da na cd-u od matićne imaju driveri za sata disk???
A kad da pritisnem F6? čim se pali ili???
Oće upalit ako stalno pritišćem?

Jeli trebam ugljućit u biosu da mi flopy bude firs boot device?
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2006., 17:39   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
ne boot device treba biti CD/DVD-ROM

floppy ustekat, i staviti unutra disketu...pazi nakon onoga kad ti pise inspecting hardware...nakon toga ide plavi ekran i dole ce ti pisat press F6 to install drivers...i tad moras stisnut F6
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2006., 17:56   #6
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
ccc, a da pročitaš upute... vjerovatno ti sve ljepo piše u manualu od ploče
BTW: Čim se setup Windowsa počne učitavat piše dole press F6, stisneš, ubaciš disketu.
I ako ne nađeš na CDu drivere možeš pogledat koja je ploča, pa skinut driver s neta.
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2006., 21:41   #7
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Citiraj:
Originally posted by kresimirSM

Jeste vi sigurni da na cd-u od matićne imaju driveri za sata disk???
A kad da pritisnem F6? čim se pali ili???
Oće upalit ako stalno pritišćem?
Sto posto onda imaš drivere na cedeju koji je došao s matičnom.
Sad ih samo trebaš prebaciti na floppye, a sigurno je na cedeu i readme file koji će ti pomoći kako da napraviš sve kak treba

Ostaviš da boota s CD-a / DVD-a, i onda pičiš po F6 kad se pojavi setup od Windowsa, dobro su ti rekli mudri ljudi prije mene
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2006., 23:01   #8
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Ljudi ogromna vam hvala!
Evo sad baš idem pokušat, evo donio sam njegovo kućište kod sebe doma i bacam se na rabotu hehe!

Evo fren je baš danas bio u DB-u i kupio par disketa i JBL Creature ll, evo sam ih baš spojio na svoj komp, stvarno mogu reč lijepi zvučnici, kako izgledom tako i zvukom, i imaju sasvim solidne srednje što me fakat iznenadilo!
Evo ja se raspiso o zvučnicima hehe
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2006., 03:08   #9
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo, tuga i nevolja! : hitthewa


Uglavnom nisam uspio nač drivere sa cd-a od matične!
Na cd-u piše da imaju, ali ja ih nikako ne mogu nač!!

Popizdiću!!! Nije mi jasno zašto se to uopče treba radit na taj način, formatiro sam do sad 30 kompjutera i nikad na ovako nešto nisam naišo!
Prije 10 dana sam instaliro windowse na isto Serial ATA disku bez ikakvik problema!!!!

Poskido sam sve s nebesa!!!
tražio sam drivere tako da sam u search upisao S ata ili tako nešto, uglavnom: našo sam dosta toga, a opet od toga nije dosta moglo stat na floppy, a one koji su mogli nisu radili,
uvjek bi mi neki error izbacio: da nemože nač "txtsetup.oem" file, a onda sam upiso da traži taj file sa cd-a i na kraju je našo ponovo masu stvari a od toga ništa nije radilo!!!!


Da je moj davno bi ga ja več slomio!!
Izgleda da če se on na kraju vračat u Wemil i platiče se 300 kn da oni to srede!!!!!!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2006., 07:46   #10
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Daj mi reci molim te koja je matična?
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2006., 15:13   #11
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Originally posted by kresimirSM

Prije 10 dana sam instaliro windowse na isto Serial ATA disku bez ikakvik problema!!!!

:
Za neke matične nije potrebno stavljati sata drivere, ali uglavnom treba, ljudi su ti sve lijepo objasnili DOBRO PROČITAJ uputstva od matične, imao sam slučaj da u uputstvima piše da ne treba stavljat sata driver ali na taj način nisam uspio stavit Windowse tek nakon instalacije drivera koji su naravno na CD-u i triba ih prebacit na disketu.... instalacija Windowsa je išla glatko...
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2006., 20:30   #12
Mikeli
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Australija
Postovi: 63
Da se i ja javim sa malom pomoci:

1. Stavi m/b CD u PC, otvori My Computer > right click na CD i klikni OPEN. Pojavljuje se nekoliko zutih foldera, a ti izaberi BOOTDRV. Sada double click i potrazi MENU. Njega otvori i dobijes 10 ili mozda vise opcija. Provjeri koji cipset je na m/b (pise na kutiji) pa kada pronadjes tu opciju na onoj listi, pritisni broj ili slovo, ali prije toga stavi floppy u fdd. Kada si to napravio ubaci taj floppy u PC na kojemu radis instalaciju. Ubaci ga tek kada F6 odradi svoje. Uostalom na ekranu ti pise insert disk.....i na kraju kada komp procita tj.uprepozna driver za SATA ....ALL DONE

cheers mike
Mikeli je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 00:32   #13
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo sve sam pokušo, osim ovog zadnjeg, to ču kasnije, to bi možda moglo i upalit, jer na način na koji sam ja radio nije upalilo!
A to je bilo search pa bi upiso da traži "sata" ili slično!
Uglavnom 3 ure posla( u pravom smislu rječi) za ništa!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 00:56   #14
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Matična je MB Gigabyte 8I945P Pro



Ovaj zadnji način mi se jedini čini ok, provat ču tako, svak priča "staviš drivere na floppy" ali nitko KAKO da ih stavim, evo ovo mi se čini da je baš za to i napravljeno, sigurno je to to
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 01:05   #15
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
MB Gigabyte 8I945P Pro






Model GA-8I945P Pro
Podržani procesori LGA775 Intel® Pentium® 4 / D / Dual Core / 64-bit
1066/800/533MHz FSB
Chipset Norht Bridge : Intel® 945P Express Chipset
South Bridge : Intel® ICH7R
T.I IEEE1394b controller
GigaRAID ITE8212 IDE RAID controller
Broadcom 5789 Gigabit Ethernet controller
Realtek ALC882 audio codec
Memorija 4 × DDRII 667/533/400 MHz 1.8V
Max. 4GB
Dual Channel podrška
Utori 1 PCI Express x 16 slot
2 PCI Express x 1 slots
3 PCI slots
I/O interni konektori 4 x Serial ATA II 3.0Gb/s connectors
1 x UDMA ATA 100/66/33 connectors
2 x UDMA ATA 133/100/66 connectors
1 x FDD connector
2 x IEEE1394b connectors (supports 3 ports)
2 x USB 2.0/1.1 connector (supports 4 ports)
3 x Cooling fan pin headers
I/O eksterni konektori 4 x USB 2.0/1.1 ports
1 x RJ45 ports
6 x Audio ports (4 x Line-out/ 1 x Line-in/ 1 x MIC)
1 x Coaxial S/P-DIF out
1 x Optical S/P-DIF out
PS/2 Keyboard/ Mouse
1 x COM port connector
1 x LPT port
Napajanje ATX, ATX12V
Dimenzije ATX 30.5cm × 22 cm
Ostalo Intel® Matrix Storage Technology
C.I.A. 2 (CPU Intelligent Accelerator 2)
M.I.B. 2 (Memory Intelligent Booster 2)
Robust Graphics Booster (R.G.B)
Xpress Recovery
DualBIOS™
Intel® High Definition Audio
GIGABYTE ShieldWare


Evo ti su podatci matične ploče, ja neznam vidit što mi treba, ako mi može netko pomoč što prije bilo bi super


Mikeli, ti bi to mogao znat, evo izglleda da je tvoj način ispravan
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 02:35   #16
Mikeli
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Australija
Postovi: 63
kresimirSM

kada kliknes MENU, otvara ti se mali DOS window sa svim opcijama. Mislim da je broj 3 sil, ali za svaki slucaj sve ih prepisi pa mi ih postaj

cheers mike
Mikeli je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 07:34   #17
Mikeli
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Australija
Postovi: 63
kresimirSM

Otvori MENU i prepisi sve ponudjene opcije. Ima ih otprilike 12. treca je sil...pa da vidimo koja je tvoja

cheers mike
Mikeli je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 14:40   #18
shadow
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 77
Evo pa tu skini pod raid dva download-a u kojima se spominje Windows from floopy i F6

http://www.gigabyte.com.tw/Support/m...A-8I945P%20Pro

Pozdrav
__________________
-------------------------
Learn this, business has no business with patriotism. For business, patriotism is just product
shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 15:08   #19
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
E decki moji, malo citanja manuala nebi skodilo nikom. Zar nitko nije pitao kresimirZM-a na koje s-ata konektore je spojio hardove. Gigabytov FAQ kaze ovako: " Based on Intel ICH5/6/7(R) controller specification, when the SATA ports that is provided by ICH5/6/7(R) works at non-RAID mode, you don't need to install specific device driver. OS will report SATA HDD works at UDMA(5) mode, but in fact, the SATA HDD will work in standard SATA mode."
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 15:08   #20
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Sorry kresimire na OT-u al morem nes pitat:
Jel se mogu instalirati ikako drajveri za taj SATAII a da ne koristim floppy ?
Naime, nemam ga u kompu!

Bi se to moglo nekak preko USB-a ili moram raditi sa nLite-om onak?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 15:37   #21
Rux
Premium
 
Rux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Bosnia
Postovi: 358
jao

ne mogu da vjerujem da to nisi skuzio do sad
ovako, imas aplikaciju, tj. software na CD-u od maticne ploce na kojem ikona je slicna plavoj disketi, pokreni tu aplikaciju, onda ce ti traziti da stavis praznu disketu, klikni Extract i pricekaj da ti prebaci potrebne fileove na disketu

ukoliko nema te plave ikone onda mozes to uraditi rucno, tj na disketi treba da se nalazi txtsetup.oem, i driver za s-atu zavisno koji ces sistem staviti al vidim da ides na xp,tako da ti je samo taj folder potreban

stvarno tu ne bi trebalo biti toliko problema, ali jednom kad skuzis o cemu je stvar smijaces se i reces sta ja nisam znao

pozdravljam,nadam se da sam bar malo pomogao
__________________
XVG Verge
Rux je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 17:36   #22
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,411
Citiraj:
Bi se to moglo nekak preko USB-a ili moram raditi sa nLite-om onak?
Možeš integrirat nLiteom, tak ja radim.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 00:33   #23
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo ja ovdje ne razumijem masu stvari da odma na početku rečem!

Bilo mi je 9 opcija, sve sam ih stavio na floppy i spojio njegov komp i pošao napravit to!
I niti jedna disketa nije radila, uglavnom je javljo poruku da nema tog faila "txtsetup.oem" i još nekakvih raznih poruka u smislu da nije odgovarajuči program na floppy-u i slično!

nino5, hdd je spojio čovjek u servisu tako da nemam blage veze kako je to spojeno, meni ubiti još nije ni jasno koji k... se instalira, koliko sam skonot driveri za čipset jer je hdd spojen nekim drugim načinom???? ono...nemam pojma-tako sam skonto, eto ako mi baš netko može objesnit?!


Rux, nisam skonto jer sam pokušao na sve načine i ništa, ubiti mi se čini da je jedini ispravan način košto je napiso
Mikeli, to mi je nekako logično i čini mi se da je baš napravjeno u tu svrhu-možda se varam!?

Ja sam komp odnio danas u wemil i oni su to tamo napravili za 200 kn, instaliro je OS, antivirus (NOD 32), i multimedialne programe!
Evo ovaj u Wemila mi je prebacio na floppy to što treba, barem se nadam-vidio sam da imaju neki file-ovi na flopiiju txtsetup.oem i slično tako da je valjda to ok!

Evo ljudi moram vam se zahvalit, ono...fakat ste mi pomogli makar sam ja isto nosio komp u wemila, ali sad barem odprilike znam u čemu je stvar!
Eto nek mi još netko objasni zašto se to mora instalirat, kako na nekim kompovima treba nekim ne i tako te stvari!

Ljudi, HVALA!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 00:34   #24
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo ja ovdje ne razumijem masu stvari da odma na početku rečem!

Bilo mi je 9 opcija, sve sam ih stavio na floppy i spojio njegov komp i pošao napravit to!
I niti jedna disketa nije radila, uglavnom je javljo poruku da nema tog faila "txtsetup.oem" i još nekakvih raznih poruka u smislu da nije odgovarajuči program na floppy-u i slično!

nino5, hdd je spojio čovjek u servisu tako da nemam blage veze kako je to spojeno, meni ubiti još nije ni jasno koji k... se instalira, koliko sam skonot driveri za čipset jer je hdd spojen nekim drugim načinom???? ono...nemam pojma-tako sam skonto, eto ako mi baš netko može objesnit?!


Rux, nisam skonto jer sam pokušao na sve načine i ništa, ubiti mi se čini da je jedini ispravan način košto je napiso
Mikeli, to mi je nekako logično i čini mi se da je baš napravjeno u tu svrhu-možda se varam!?

Ja sam komp odnio danas u wemil i oni su to tamo napravili za 200 kn, instaliro je OS, antivirus (NOD 32), i multimedialne programe!
Evo ovaj u Wemila mi je prebacio na floppy to što treba, barem se nadam-vidio sam da imaju neki file-ovi na flopiiju txtsetup.oem i slično tako da je valjda to ok!

Evo ljudi moram vam se zahvalit, ono...fakat ste mi pomogli makar sam ja isto nosio komp u wemila, ali sad barem odprilike znam u čemu je stvar!
Eto nek mi još netko objasni zašto se to mora instalirat, kako na nekim kompovima treba nekim ne i tako te stvari!

Ljudi, HVALA!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 00:35   #25
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo ja ovdje ne razumijem masu stvari da odma na početku rečem!

Bilo mi je 9 opcija, sve sam ih stavio na floppy i spojio njegov komp i pošao napravit to!
I niti jedna disketa nije radila, uglavnom je javljo poruku da nema tog faila "txtsetup.oem" i još nekakvih raznih poruka u smislu da nije odgovarajuči program na floppy-u i slično!

nino5, hdd je spojio čovjek u servisu tako da nemam blage veze kako je to spojeno, meni ubiti još nije ni jasno koji k... se instalira, koliko sam skonot driveri za čipset jer je hdd spojen nekim drugim načinom???? ono...nemam pojma-tako sam skonto, eto ako mi baš netko može objesnit?!


Rux, nisam skonto jer sam pokušao na sve načine i ništa, ubiti mi se čini da je jedini ispravan način košto je napiso
Mikeli, to mi je nekako logično i čini mi se da je baš napravjeno u tu svrhu-možda se varam!?

Ja sam komp odnio danas u wemil i oni su to tamo napravili za 200 kn, instaliro je OS, antivirus (NOD 32), i multimedialne programe!
Evo ovaj u Wemila mi je prebacio na floppy to što treba, barem se nadam-vidio sam da imaju neki file-ovi na flopiiju txtsetup.oem i slično tako da je valjda to ok!

Evo ljudi moram vam se zahvalit, ono...fakat ste mi pomogli makar sam ja isto nosio komp u wemila, ali sad barem odprilike znam u čemu je stvar!
Eto nek mi još netko objasni zašto se to mora instalirat, kako na nekim kompovima treba nekim ne i tako te stvari!

Ljudi, HVALA!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 15:20   #26
shadow
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 77
Evo ovako ukratko pošto se radi o novoj ploći tj intelovom ICH5/ICH7 controlleru ili GigaRaid ili Sil3112 kontroleru koji nisu sastavni dio WinXP operativnog sustava niti u SP2 izdanju. Zato prilikom instalacije moraš koristiti F6 i imati pripremljenu disketu sa oemsetup.txt u kojem piše sve o dotičnom kontroleru.

Pozdrav
__________________
-------------------------
Learn this, business has no business with patriotism. For business, patriotism is just product
shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 16:10   #27
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
Citiraj:
Originally posted by shadow
Evo ovako ukratko pošto se radi o novoj ploći tj intelovom ICH5/ICH7 controlleru ili GigaRaid ili Sil3112 kontroleru koji nisu sastavni dio WinXP operativnog sustava niti u SP2 izdanju. Zato prilikom instalacije moraš koristiti F6 i imati pripremljenu disketu sa oemsetup.txt u kojem piše sve o dotičnom kontroleru.

Pozdrav
Odgovor, doobro procitaj...

"" Based on Intel ICH5/6/7(R) controller specification, when the SATA ports that is provided by ICH5/6/7(R) works at non-RAID mode, you don't need to install specific device driver. OS will report SATA HDD works at UDMA(5) mode, but in fact, the SATA HDD will work in standard SATA mode.""
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 21:44   #28
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Aha, sad mi je masu jasnije!
Hvala!

shadow, odakle znaš to? ono...hrpa ljudi odavde bi mogli radit kao serviseri, dobro, možda i rade
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 22:23   #29
shadow
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 77
Citiraj:
Originally posted by kresimirSM
Aha, sad mi je masu jasnije!
Hvala!

shadow, odakle znaš to? ono...hrpa ljudi odavde bi mogli radit kao serviseri, dobro, možda i rade
Pa ovako već deset godina radim u jednoj omrženoj tvrtki kao IT specialist za instalaciju Servera i Desktop računala te posjedujem par MS certifikata a poćeo sam još davne 93-94 sklapati računala, Msan je bio u povojima kupovalo u sobici 2x2 a jedna od jačih firmi je bio propali Polaris. Nakon par godina sklapanja eto neko napravi Firma aka Links a neko i dalje radi u istoj tvrtki.


Pozdrav
__________________
-------------------------
Learn this, business has no business with patriotism. For business, patriotism is just product
shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 23:34   #30
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,411
Citiraj:
Originally posted by kresimirSM
Aha, sad mi je masu jasnije!
Hvala!

shadow, odakle znaš to? ono...hrpa ljudi odavde bi mogli radit kao serviseri, dobro, možda i rade
Ne zna...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na