Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2019., 01:41   #1
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
RUNE Rural Network Infrastruktura

https://www.ruralnetwork.eu/hr.html


Sta kažete na ovo forumci? Dali je jedna od klasicnih priča koja ce propast ili ima nade? Vec je sve potpisano koliko vidim na portalima i na ovoj stranici i ima dosta xlsx fileova di ima preko 100k adresa za Primorsko Goransku i Istarsku županiju i sve je ljepo poslozeno i izgleda uvjerljivo.

Nadam se da ce to proradit jer znam za Primorsko Goransku da dijelovi Rijeke nemaju optiku a po slavoniji u dosta malim gradovima i selima vec se radi optika od manjih operatera tipa proping itd itd.

Nekazem da je loše sta rade prvo po malim gradovima i selima ali nerazumijem zasto prvo nerješe dijelove velikih gradova pa onda dalje.

Isto sam tako kontaktirao Šašu direktora RUNE-Adria i dobio sam odgovor "Pri kraju smo izrade web aplikacije putem koje će se na našim stranicama moći provjeriti dostupnost za svaku pojedinu adresu.
Molimo za još malo strpljenja i zahvaljujemo na podršci."

Malo više o projektu : http://novilist.hr/Zivot-i-stil/Zani...a_refresh=true

Update : Došla mapa prije par minuta : http://www.ruralnetwork.eu/maps/

Zadnje izmijenjeno od: BRLEE. 10.05.2019. u 03:23.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2019., 10:02   #2
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
bilo bi lijepo... s obzirom da ispada da će biti "free" za korištenje od strane bilo kojeg operatera, možda ćemo (ako zaživi) imati slobodu promjene providera kao šta sad imamo tu mogućnost na bakru.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2019., 10:31   #3
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Guštam u optici već skoro deset godina tako da pozdravljam svaku inicijativu njenog širenja. Ako Grobnik dobije optiku selim se nazad
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 01:32   #4
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
bilo bi lijepo... s obzirom da ispada da će biti "free" za korištenje od strane bilo kojeg operatera, možda ćemo (ako zaživi) imati slobodu promjene providera kao šta sad imamo tu mogućnost na bakru.
Nerazumijem te baš ovo za "free" korištenje ali da stavili su da kad naprave infrastrukturu da se moze birat " OPERATOR (PRUŽATELJ) USLUGA / poslovni subjekt koji na tržištu nudi usluge TV, interneta, telefona i sl. usluge putem otvorene mreže (ISP-telekom operatori usluge-HT, ISKON, VIP, OT, TERRAKOM...) "
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 01:34   #5
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Guštam u optici već skoro deset godina tako da pozdravljam svaku inicijativu njenog širenja. Ako Grobnik dobije optiku selim se nazad
I ja sam razmišljao preselit se kod bake na gornju vežicu, ima 500/120 a pali laptop svaki drugi tjedan... jbg očito moraš živjet u zgradi da dobiješ optiku..
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2019., 09:37   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Nerazumijem te baš ovo za "free" korištenje ali da stavili su da kad naprave infrastrukturu da se moze birat " OPERATOR (PRUŽATELJ) USLUGA / poslovni subjekt koji na tržištu nudi usluge TV, interneta, telefona i sl. usluge putem otvorene mreže (ISP-telekom operatori usluge-HT, ISKON, VIP, OT, TERRAKOM...) "
free u smislu - neće biti u vlasništvu jednog providera koji će svima drugima naplaćivati korištenje. kao kad t-com stavi svoju optiku, pa ako neki drugi provider želi nudi usluge putem iste, moraju t-comu plaćati xy kn mjesečno. to sam vidio već u ugovorima za gradnju optičke mreže, provider-izgraditelj uvijek ostalim providerima naplaćuje korištenje. kod ovoga mi se čini da toga nema (neće biti - futur)
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 00:26   #7
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Update : Došla mapa dostupnosti prije par minuta : http://www.ruralnetwork.eu/maps/
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:23   #8
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Ha, sjecam se da je bio raspisivan natjecaj za ono razvoj optike (govorim o kvarneru) i da su neke "slotove" uzeli veliki telekomi a vecina toga RUNE i 3T cable. E sada kada ce to biti izgradjeno zivi bili pa vidjeli.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 21:14   #9
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
na mapi su PLANIRANE zone pretpostavljam? jer niti jedna adresa iz pofarbanih zona nema dostupnu optiku.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 21:46   #10
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
na mapi su PLANIRANE zone pretpostavljam? jer niti jedna adresa iz pofarbanih zona nema dostupnu optiku.
Naravno planirano je tek. Gradnja je već počela na par lokaciju u Istri koliko sam vidio na par web portala a na Primorju nadam se da će što prije krenuti i da će prvo popunit naselja u Rijeci pa onda preči na manje gradove i sela.

Mapa je jako točna koliko sam proučio jer vidim da po velikim kvartovima u Rijeci tipa Škurinje i Gornja Vežica nisu stavljena za projekt jer svaka zgrada u oba ta kvarta ima več optiku.

Zasada jako obečavajuće ovo sve izgleda.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2019., 22:05   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
za jugozapad istre nisu našli izvođače? lijevo od žminja propuh.
ćemo vidit. bilo bi lipo kad bi bilo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 22:06   #12
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Ovoj puli je netko davno rekao laku noc.
Od optike ni o...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 23:05   #13
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
@jp_rv i @axo evo vam prijatelji ovo isto ako niste znali ima na stranici pa skinite i otvorite u office. Skoro sve adrese Primorsko Goranske i Istarske Županije pa pogledate ako vas zanima ima i dosta jos toga na stranici.

ADRESE link za download : http://www.ruralnetwork.eu/documents...addresses.xlsx

Ostale stvari : https://www.ruralnetwork.eu/procurement.php
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 23:24   #14
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Rijeka/mlaka ništa, prazno.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 23:36   #15
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ajde barem će vukojebine ala trget i oprtalj dobit, hahaha. više stanara kod mene u zgradi nego u cijelom trgetu. defitivno ime projekta stoji - rural. više rural od tako...

kod mene prazno, nada, zero. ne da nema adrese, nema ni grada upisano. jugozapad istre laku noć. vip je nešto kao radio, ali to više na papiru nego u stvarnosti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 23:59   #16
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Rijeka/mlaka ništa, prazno.
Pa vidis pored mene na gornjoj vežici svaka zgrada i stambena zgrada ima optiku i to sva 3 operatera. A mi u Dragi i blizu centrale nemamo ni 30/3 niti itko na hakom mapi ima dostupnost optike osim jedne firme.. A Mlaka vjv nespada bas kao ruralno naselje jer jbg veliko je naselje i doci ce kad tad tcom ili a1 sa njihovom infrastrukturom tako da nebrini.

Išao sam u EIOS i znam da sve one zgrade preko puta škole imaju optiku tako da ono nije ruralno područje

Zadnje izmijenjeno od: BRLEE. 11.05.2019. u 01:05.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 00:08   #17
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ajde barem će vukojebine ala trget i oprtalj dobit, hahaha. više stanara kod mene u zgradi nego u cijelom trgetu. defitivno ime projekta stoji - rural. više rural od tako...

kod mene prazno, nada, zero. ne da nema adrese, nema ni grada upisano. jugozapad istre laku noć. vip je nešto kao radio, ali to više na papiru nego u stvarnosti.
E to za taj dio Istre je isto jako zanimljiv vjv imaju druge firme kao A1 ili Tcom u planu jer nevidim zasto bi pokrili par selendara ovi iz RUNE a nebi Pulu i okolicu.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 09:24   #18
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Prije 3 godine su rekli da ce provuc optiku kroz pulu i okolicu al ja i dalje na homeboxu ��
S obzirom da stepenice kraj arene rade vec dobrih 2-3 mjeseca(tek su ih izbotonirali) onda mi je jasno kad ce i optika.
Optiku ima ili ce dobit sva mjesta iznad pula. Zanimljivo...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2019., 20:10   #19
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
da malo negative bacim, ja se raspitao kod pročelnika u općini zašto nisu prihvatili projekt. rekao jer : radi se o d.o.o-u sa 1 zaposlenim i samo 20 000kn temeljnog kapitala, i da prilikom javjanja na natječaj nisu mogli dati jamstva da mogu projekt realizirati u sljedećih 36 mjeseci.

rekli da 16.6 izlazi novi natječaj za EU fondove,a za projekt su iskazali interes a1 i t-com (s time da a1 traži hrpu podataka o zonama koncentracije korisnika, dok t-com takve podatke nije tražio).
zone pokrića se dijele u nekakve boje (bijela, siva) ali ne mogu naći objašnjenje koja je razlika. Projekt bi trebao obuhvatiti zonu Rovinj-Kanfanar-Žminj-Savičenta-Vodnjan. bez pule.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 22:17   #20
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da malo negative bacim, ja se raspitao kod pročelnika u općini zašto nisu prihvatili projekt. rekao jer : radi se o d.o.o-u sa 1 zaposlenim i samo 20 000kn temeljnog kapitala, i da prilikom javjanja na natječaj nisu mogli dati jamstva da mogu projekt realizirati u sljedećih 36 mjeseci.

rekli da 16.6 izlazi novi natječaj za EU fondove,a za projekt su iskazali interes a1 i t-com (s time da a1 traži hrpu podataka o zonama koncentracije korisnika, dok t-com takve podatke nije tražio).
zone pokrića se dijele u nekakve boje (bijela, siva) ali ne mogu naći objašnjenje koja je razlika. Projekt bi trebao obuhvatiti zonu Rovinj-Kanfanar-Žminj-Savičenta-Vodnjan. bez pule.

To govoriš za dio Istre zašto RUNE nije obuhvatio te općine ili ovako inače pričas za gradove/sela koja su pokrivena na RUNE mapama?
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 22:27   #21
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
To govoriš za dio Istre zašto RUNE nije obuhvatio te općine ili ovako inače pričas za gradove/sela koja su pokrivena na RUNE mapama?
Vjerovatno za ovo drugo kakve smo mi sreće, a ja se taman mislim preseliti na grobnik negdje u 8mj
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 09:42   #22
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
To govoriš za dio Istre zašto RUNE nije obuhvatio te općine ili ovako inače pričas za gradove/sela koja su pokrivena na RUNE mapama?
nije da RUNE nije obuhvatio, nego je RUNE valjda slao svoju namjeru općinama, i onda su općine ili prihvatile ili nisu. one koje nisu prihvatile njihovu namjeru građenja, nisu na mapi. ovi koji jesu prihvatili , bi trebali tu optiku vidjeti kroz 36 mjeseci od datuma početka građenja. (kako je meni prošelnik to objasnio, a sad koliko ima istine ....).
a za početak građenja, čekaju se pare od EU-a.

ono šta mi baš nije jasno je - za EU fondove su se kandidirali i komercijalni isp-ovi, koji će onda dobiti lovu od EU-a za gradnju infrastrukture. pitanje koliko će te love biti potrošeno namjenski, a koliko za "gradnju infrastrukture"
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 14:03   #23
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nije da RUNE nije obuhvatio, nego je RUNE valjda slao svoju namjeru općinama, i onda su općine ili prihvatile ili nisu. one koje nisu prihvatile njihovu namjeru građenja, nisu na mapi. ovi koji jesu prihvatili , bi trebali tu optiku vidjeti kroz 36 mjeseci od datuma početka građenja. (kako je meni prošelnik to objasnio, a sad koliko ima istine ....).
a za početak građenja, čekaju se pare od EU-a.

ono šta mi baš nije jasno je - za EU fondove su se kandidirali i komercijalni isp-ovi, koji će onda dobiti lovu od EU-a za gradnju infrastrukture. pitanje koliko će te love biti potrošeno namjenski, a koliko za "gradnju infrastrukture"
Ako se radi o EU, nece EU na lijepe oci dati pare nikome. Oni su dobili iznos na temelju projektne prijave koja je ukljucivala 99% odredjena vlastita sredstva, ne povratna sredstva itd itd a sve na temelju nekog troskovnika. Oni jednimo mogu prikazati racune koji su fiktivni ali ne vidim da se itko od velikih igraca igra fiktivnim racunima jer se to provjeri u cas sa strane porezne.

Od ove godine postoji obaveza prijavljivanja na mjesecnoj bazi ulazne racune poreznoj. Ovi odmah vide kome je sto fakturirano i dali je s druge strane placen pdv.

Ako je telekom dobio neke novce za izgradnju infra ja fakat ocekujem da se to i odradi.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 20:19   #24
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ako se radi o EU, nece EU na lijepe oci dati pare nikome. Oni su dobili iznos na temelju projektne prijave koja je ukljucivala 99% odredjena vlastita sredstva, ne povratna sredstva itd itd a sve na temelju nekog troskovnika. Oni jednimo mogu prikazati racune koji su fiktivni ali ne vidim da se itko od velikih igraca igra fiktivnim racunima jer se to provjeri u cas sa strane porezne.

Od ove godine postoji obaveza prijavljivanja na mjesecnoj bazi ulazne racune poreznoj. Ovi odmah vide kome je sto fakturirano i dali je s druge strane placen pdv.

Ako je telekom dobio neke novce za izgradnju infra ja fakat ocekujem da se to i odradi.
Ali neradi se o EU fondovima ako ovako piše :

"Rural Network Project time je postao prvi projekt u Europi koji će se financirati iz CEBF-a, privatnog investicijskog fonda koji je osigurao 420 milijuna eura za ulaganje u greenfield investicije i projekte proširenja širokopojasne infrastrukture na području Europe.

„Greenfield investicija / greenfield ulaganje ekonomski je naziv kojim se označuje izravno strano ulaganje pri kojemu tvrtka započinje poslovanje u stranoj zemlji tako da infrastrukturu potrebnu za poslovanje izgrađuje iz temelja.”

Ova investicija označava inicijalni projekt CEBF-a, privatnog dioničkog fonda, koji je u lipnju 2018. godine prikupio iznos od 420 milijuna eura za ulaganje u greenfield investicije i projekte proširenja u širokopojasnom infrastrukturnom prostoru Europe, a upravljanje CEBF-om povjereno je Cube Infrastructure Managers-u (Cube IM). "

Imaš još na : http://novilist.hr/Zivot-i-stil/Zani...a_refresh=true

Koliko sam ja shvatio to je sve iz privatnog fonda a ne EU fond
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 10:02   #25
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor BRLEE Pregled postova
Ali neradi se o EU fondovima ako ovako piše :

"Rural Network Project time je postao prvi projekt u Europi koji će se financirati iz CEBF-a, privatnog investicijskog fonda koji je osigurao 420 milijuna eura za ulaganje u greenfield investicije i projekte proširenja širokopojasne infrastrukture na području Europe.

„Greenfield investicija / greenfield ulaganje ekonomski je naziv kojim se označuje izravno strano ulaganje pri kojemu tvrtka započinje poslovanje u stranoj zemlji tako da infrastrukturu potrebnu za poslovanje izgrađuje iz temelja.”

Ova investicija označava inicijalni projekt CEBF-a, privatnog dioničkog fonda, koji je u lipnju 2018. godine prikupio iznos od 420 milijuna eura za ulaganje u greenfield investicije i projekte proširenja u širokopojasnom infrastrukturnom prostoru Europe, a upravljanje CEBF-om povjereno je Cube Infrastructure Managers-u (Cube IM). "

Imaš još na : http://novilist.hr/Zivot-i-stil/Zani...a_refresh=true

Koliko sam ja shvatio to je sve iz privatnog fonda a ne EU fond
Set up by the European Commission and the European Investment Bank (EIB) the Connecting Europe Broadband Fund (CEBF) is the first investment platform to support broadband infrastructure.
https://ec.europa.eu/commission/news...2018-jun-27_en

Nije govno nego se pas posro. Sve je to EU. Da nema EU investicije bi nam bile na razini Gabona... Jedina razlika je sto je CEBF otvoren i za druge investitore.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 23:11   #26
BRLEE
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 58
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Set up by the European Commission and the European Investment Bank (EIB) the Connecting Europe Broadband Fund (CEBF) is the first investment platform to support broadband infrastructure.
https://ec.europa.eu/commission/news...2018-jun-27_en

Nije govno nego se pas posro. Sve je to EU. Da nema EU investicije bi nam bile na razini Gabona... Jedina razlika je sto je CEBF otvoren i za druge investitore.
Da u članku se navodi da se projekat RUNE financira iz CEBF-a privatnog investicijskog fonda što je totalno druga grana od financiranja iz EU fonda za regionalni razvoj.

Možda griješim ali mislim da nije ista stvar kao šta država čeka već 100 godina taj EU fond.
BRLEE je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 13:08   #27
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 219
Može itko baciti oko na ovo, posebice P/O u vezi 40mbps/4mbps?

https://strukturnifondovi.hr/wp-cont...1_5.7.2019.pdf

Dal oni to nama pokušavaju uvaliti VDSL, bakar??
Kojeg već odavno imaju svi bliži centralama.

Ovdje se inače radi o "mrežama sljedeće generacije", a sve ovo traje od kraja 2017./početka 2018., kad su pobrali 400 000kn za "NGA"...
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 13:53   #28
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Može itko baciti oko na ovo, posebice P/O u vezi 40mbps/4mbps?

https://strukturnifondovi.hr/wp-cont...1_5.7.2019.pdf

Dal oni to nama pokušavaju uvaliti VDSL, bakar??
Kojeg već odavno imaju svi bliži centralama.

Ovdje se inače radi o "mrežama sljedeće generacije", a sve ovo traje od kraja 2017./početka 2018., kad su pobrali 400 000kn za "NGA"...
Nema ti to veze sa RUNE-om. To što si ti linkao ima veze sa nacionalnim NGN planom izgradnje infrastrukture sufinanciranim iz EU fondova.

Vezano za brzine i infrastrukturu koja će se graditi. U nacionalnom NGN planu je određeno da 100% korisnika mora biti omogučeno barem minimalno 40/5mbps i 50% korisnika minimalno 100mbps.

Taj plan se odnosio prethodno za razdoblje 2014-2020.g. no cijeli se projekat vremenski pomakao na 2023.g. a EU je već u novom cilju navela da bi 100% korisnika do 2025.g. trebalo imati omogučeno m,inimalno 100mbps a 50% 1gbps.

Tako da po mome mišljenju nema smisla graditi FTTC/VDSL do 2023. i onda dvije godine kasnije graditi FTTH/FTTB/FTTDP kako gdje.

Valjda su pametni majku im njihovu. Cak je to I HT skuzio pa odustao od prethodnog plana da gradi FTTC u ruralnim krajevima i gradit ce FTTH.

Eh da i još nitko nije pobrao ništa jer se do sredine 2020. moraju odabrati projekti koji će biti sufinancirani tako da taj proces još traje.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 14:16   #29
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Valjda su pametni majku im njihovu.
Nisu, po dosadasnjim iskustvima
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 15:35   #30
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 219
Nisu da, a sudeći prema prigovorima, baš se T-com nekak bori za tih 40/5, kaj je zapravo njihova VDSL usluga, koja bi mi bila dostupna da sam nekih 700m bliže centrali...

Ma skoro sam siguran da samo namjeravaju dodati još koju takvu centralu i isporučiti max. iz bakra, a općina i njen centar dobili budu kakav-takav net.

equality malo sutra.
Armor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na