Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2010., 12:03   #91
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Zabavni jesu no usporedba nema smisla kada nitko konstantno ne vozi niti jedan auto 100%, kamo Priusa. Neka naprave usporedbu normalne (van)gradske voznje pa ce Prisu trositi ako i trecinu M3ce.
Je, baterije putuju brodovima, ali putuje i nafta dok baterije kada se nadu u autu nista ne zagaduju, nafta da. Nadalje baterije se recikliraju (za to nece ni trebati preci isti put), nafta, NOT!
Kada se sprdate s Priusom, evo Dok-inga recimo - 4,5kn na 100km, 7,7s 0-100kmh, 130kmh max i 200-250km autonomije. Kako trosi i ide njegova benzinska konkurencija (Smart, IQ..)?

A za ovh par kn koga briga kada ja ne mogu nista promjeniti, koliko milijuna ljudi u svijetu misli isto? Stotine? Ako neka tvornica zagaduje vise od tebe to znaci da se ti ne moras brinuti za svoje sitno, pogotovo ako se razbacujes produktom iste?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 13:05   #92
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Svi zaboravljate da trenutno nema električnog sustava koji bude mogel puniti
desetke tisuća elektroautomobila. Svu tu proizvodnju električnih kolica
treba pratiti gradnja novih elektrana inače nam piceki nebudu radili.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2010., 13:07   #93
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
Potpis, pa nebudu ljudi sa 5-og kata spustali kabel da si napune auto lol
marko_zg je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 19:22   #94
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Svima koji imaju fobije od nuklearnih elektrana preporucam da procitaju jedan odlican clanak na tu temu ( 2. djela)

Otkrivanje tajni Černobila I. dio: Uzroci eksplozije
http://www.zvjezdarnica.com/index.php?akcija=dnm&id=402
Otkrivanje tajni Černobila II. dio: Posljedice nesreće
http://www.zvjezdarnica.com/index.php?akcija=dnm&id=409

stvarno je žalosno da dan danas ima ljudi koji zazireju od nuklearnih elektrana samo radi događaja u Černobilu... :/


nadalje ...
ko kaj su vec neki ustanovili ... danas imamo 2 frakcije ... jednu koja gura "zeleno" i predviđa smak svijeta u slucaju da se ne prejde na zeleno ... i drugu ... koja osporava utjecaj covjeka na klimu ( naftaši itd ) ... i naravno oba dve su tu samo da služe pare na ljudima ( bez da napraviju ikaj dobrog)
.... istina je negde u sredini ... prema zadnjim istrazivanjima ispada da ljudi ipak nemaju tak veliki utjecaj na klimu kak se mislilo .. vec se radi o prirodnim ciklusima klime na Zemlji ... ali to ne znaci da sad moremo svi ostaviti upaljene automobile pred kucom ... ostaviti sve aparate upaljene po kuci ... isto tak ona masovna uništavanja šuma sigurno ne donosiju ništ dobrog ... zaboravljamo da smo i mi dio prirode te da uništavanjem iste uništavamo sami sebe

btw ... kad vec govorimo konkretno o štednji elektricne energije ... da vam skrenem pažnju na sljedecu stvar
http://www.lightpollution.org/
.. uglavnom ... kad bi se sva ta ne-ekološka rasvjeta po HR zamjenila sa ekološkom .. mislim da bi mi jako brzo izašli iz krize .... al nažalost kolko god se trubilo odgovornima kaj valja a kaj ne i dalje se u vecini postavlja ne-ekološka rasvjeta :/ .. ocito se ima novca na bacanje


P.S.
kad vec stavljam linkove

http://www.astrovizija.net/ - > malo niže na pocetnoj stranici imate dva odlicna priloga na temu klime ..
1. Ledena doba
2. Globalne klimatske promjene – Kap preko ruba čaše
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 20:02   #95
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Da se nadovezem na temu (ponovnog) ledenog doba na zemlji ...

Cinjenica jest da se Zemlja zbog niza atmosferskih utjecaja trebala odavno ohladiti osjetno ispod trenutnih temperatura koje vladaju na Zemljinoj povrsini.

Razlog zasto jos uvijek nije tome tako je ispustanje CO2 u atmosferu (ljudski utjecaj) i stvaranje tzv. globalnog zagrijavanja, cime se prakticki opravdavaju "prirodni" ciklusi na Zemlji (a u stvari je covjekovo djelovanje na klimu daleko vece od onoga sto se da primjetiti u svakodnevnom zivotu).

Na koji nacin ce sve to na kraju zavrsiti po nas, jos uvijek se ne zna ... ali svima je jasno da dobar ishod ne moze biti zasigurno.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 20:13   #96
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Danas Paar (kojeg smatram za jako pametnog lika) u Večernjaku kaže da se čudi kako nas već nije opalilo neko poluledeno doba
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 22:08   #97
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Kolko sam čul .. nas u HR to ledeno doba nebu pretjerano zahvatilo ... tj. ledenjaci bi došli negde do polovice slovenije

evo članka od Paar-a ( makar mi se čini da je malo željan slave ... jer nema boljeg trenutka od "prodaje" takve priče nego sad kad smo svi zatrpani u snjegu )

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ci/474647.aspx
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 00:35   #98
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
baš sam razmišljao neki dan o ekologiji u redu na blagajni lidla... nećete vjerovat

mislim da ništa bolje ne može opisati trenutno stanje ekološke svijesti i interesa pojedinih lobija kao sljedeće činjenice:

- mala pvc vrećica 0.50kn
- velika pvc vrećica 1k
- velika papirnata vrećica 2kn

tu se može povuć trilijardu paralela, ali će se uvijek dolaziti na isti ishod, a to je kapitalizam i 1% svjetske elite koja drži 50% (imho izmišljenih) svjetskih bogatstva, jer po nekoj 1bitnoj logici pričamo o toni isprintanog papira koji se sastoji od par drveta i nešto potrošenog tonera.

nikakva ekologija, nikakvi zeleni neće spasit stanje stvari (čast iznimkama) jer je jednostavno novac novi "mali" zeleni... za prvi primjer sa financijske strane uzmimo micubiši miev, novo i relativno "normalno" baterijsko vozilo premalih dimenzija - 30k€.

ako uzmemo u obzir da se taj piece of junk sa današnjom tehnologijom složi za možda 1-2k€ (pitanje je tko je i te cijene sirovine i obrade nametnuo), moramo preći jaaaaaaaaaaaaako puno km kako bi rich škvadros bila u "minusu" + opet taj stroj troši neku struju koja isto tako nije besplatna i isto tako se proizvodi i distribuira po "prirodnom" toku koji ne ostaju dužni zemljinoj atmosferi.

za drugi primjer zdravog razuma uzmimo solarni panel koji se u diy varijanti složi za par-sto kn, a košta ~3k kn kao gotovo rješenje, dok se može kupiti rabljena grafička kartica za 100kn koja svojom čistom snagom može postaviti rana superračunala u drugi plan i primjena joj je generalno neiskorištena zbog nedostatka primjerene podrške (sjetite se recimo sa koliko mhz je amiga obrađivala mortal kombat 2 i to sa kakvim rezultatima, a koliko je za isti posao trebalo pc-mhz za isti posao višetruko lošijih krajnjih rezultata).

znači u finalnoj rundi imamo:

genijalnost evolucije, zemaljske sirovine iskorištene na 1000 načina u sprezi sa trilijon matematičkih formula i zakona ubačenih na 20cm pertinaksa

vs.

malo pasivnog stakla i željeza koje ne može ni na koji način evoluirat u ništa do li same svoje (početne i krajnje) svrhe.

nisam neki makroekonomist niti filozof, ali ono...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 12:52   #99
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mislim da ništa bolje ne može opisati trenutno stanje ekološke svijesti i interesa pojedinih lobija kao sljedeće činjenice:

- mala pvc vrećica 0.50kn
- velika pvc vrećica 1k
- velika papirnata vrećica 2kn
mislim da su te papirnate neke humanitarne pa su zato skuplje, nije urota
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 13:32   #100
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Da se nadovezem na temu (ponovnog) ledenog doba na zemlji ...

Cinjenica jest da se Zemlja zbog niza atmosferskih utjecaja trebala odavno ohladiti osjetno ispod trenutnih temperatura koje vladaju na Zemljinoj povrsini.

Razlog zasto jos uvijek nije tome tako je ispustanje CO2 u atmosferu (ljudski utjecaj) i stvaranje tzv. globalnog zagrijavanja, cime se prakticki opravdavaju "prirodni" ciklusi na Zemlji (a u stvari je covjekovo djelovanje na klimu daleko vece od onoga sto se da primjetiti u svakodnevnom zivotu).

Na koji nacin ce sve to na kraju zavrsiti po nas, jos uvijek se ne zna ... ali svima je jasno da dobar ishod ne moze biti zasigurno.
1 (riječima jedan) vulkan koji eruptira malo jače utječe na klimu više nego čovjek u puno dužem razdoblju.

A o masivnim erupcijama da ne pričam. Da nam se dogodi samo jedna velika koristili bi ove zelene teroriste kao izvor hrane. (i tu ne mislim na "supervulkane".
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2010., 14:00   #101
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Da se nadovezem na temu (ponovnog) ledenog doba na zemlji ...

Cinjenica jest da se Zemlja zbog niza atmosferskih utjecaja trebala odavno ohladiti osjetno ispod trenutnih temperatura koje vladaju na Zemljinoj povrsini.

Razlog zasto jos uvijek nije tome tako je ispustanje CO2 u atmosferu (ljudski utjecaj) i stvaranje tzv. globalnog zagrijavanja, cime se prakticki opravdavaju "prirodni" ciklusi na Zemlji (a u stvari je covjekovo djelovanje na klimu daleko vece od onoga sto se da primjetiti u svakodnevnom zivotu).

Na koji nacin ce sve to na kraju zavrsiti po nas, jos uvijek se ne zna ... ali svima je jasno da dobar ishod ne moze biti zasigurno.
Da samo šta taj efekt staklenika ne da grije nego hladi Zemlju, a i utjedaj ljudi na atmosferu je 3% pogodi koliki onda utjecaj imaju vulkani, požari...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 15:24   #102
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
mislim da su te papirnate neke humanitarne pa su zato skuplje, nije urota
prošla je ta akcija, sad su plain papirnate na kojima piše nešto štedimo zemlju u nekom zelenom fontu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 16:18   #103
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Ma nemojte se sekirat oko tog koliko zagađujete Zemlju, jedan sat leta aviona (neznam točno koji, neki veći putnički) zagađuje atmosferu kao i jedna četveročlana obitelj u godinu dana, tako da se samo brinite za svoj džep.

Evo jedan filmić koji će vas malo opusiti ako mislite da možete sami nešto napraviti.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.

Zadnje izmijenjeno od: Tomy B.. 14.02.2010. u 19:29.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 16:41   #104
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"

~ByDontKnowWho
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 18:00   #105
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mislim da ništa bolje ne može opisati trenutno stanje ekološke svijesti i interesa pojedinih lobija kao sljedeće činjenice:

- mala pvc vrećica 0.50kn
- velika pvc vrećica 1k
- velika papirnata vrećica 2kn
Ekološki gledano - najneekološkiji produkti gore navedeni su upravo i najskuplji, točno tim redom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 18:41   #106
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Što se tiče NE černobil...
Iz predavanja iz predmeta Energetika, okoliš i održivi razvoj
Citiraj:
• NE Černobil je imala RBMK-1000 reaktor.
• Kao posljedica neoprezno izvedenog eksperimenta na jedinici 4, 26.04.1986., brzi porast snage izazvao je
topljenje goriva i razaranje reaktorske zgrade. Slijedile su naknadne eksplozije, pare i vodika te požar grafita.
• Radioaktivni materijal je oslobađan u atmosferu tijekom 10 dana.

Citiraj:
Prednost RMBK reaktora
-izmjena goriva tijekom pogona
-visoka raspoloživost , te mogućnost reguliranja odgora goriva u pojedinim rashladnim kanalima bez potrebe za obustavom pogona
Nedostaci:
-nema zaštitne zgrade
- pozitivan temperaturni koeficijent šupljina (najniža dopuštena termička snaga oko 22 % ukupne snage)
- sporo kretanje regulacijskih šipki (voda u kanalima jezgre ograničava njihovu brzinu kretanja)
- regulacijske šipke u svojem gornjem i donjem dijelu sadrže grafit
umjesto apsorpcijskog materijala
Citiraj:
Eksperiment – da li nakon gubitka vanjskog
napajanja električnom energijom turbina u
zaustavljanju može proizvesti dovoljno električne
energije za napajanje sustava za zaštitno hlađenje
jezgre prije starta dizel generatora
• plan je bio izvesti eksperiment na 30 % snage (nema tripa reaktora kako bi operateri imali mogućnost ponoviti eksperiment)
• eksperiment se trebao odnositi na ne-nuklearni dio elektrane
• nije bilo koordinacije između osoblja zaduženog za eksperiment i osoblja zaduženog za sigurnost elektrane
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 19:38   #107
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"

~ByDontKnowWho
Stoji, ali kad vidim da testiraju koje kakvo oružje, te rakete kao što su tu na filmu, ne pada mi na pamet da ja pazim oko potrošnje struje da bi manje zagađivao Zemlju.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 23:11   #108
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
1 (riječima jedan) vulkan koji eruptira malo jače utječe na klimu više nego čovjek u puno dužem razdoblju.

A o masivnim erupcijama da ne pričam. Da nam se dogodi samo jedna velika koristili bi ove zelene teroriste kao izvor hrane. (i tu ne mislim na "supervulkane".
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Da samo šta taj efekt staklenika ne da grije nego hladi Zemlju, a i utjedaj ljudi na atmosferu je 3% pogodi koliki onda utjecaj imaju vulkani, požari...
Samo se vi tjesite

Koliko su ceste erupcije vulkana, a onda se zapitajte koliko tvornica, pogona, termoelektrana i auta svakodnevno zatrpava atmosferu sa CO2 ...

Znam da necete priznati i iskreno me boli ona stvar, ali su ove cinjenice nepobitne i znanstveno dokazane (kao sto je Dizel rekao, rijec je o znanstvenom radu akademika Vladimira Paara).

Pozz
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 23:35   #109
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Ja se nadam da nas nece zahvatit neko ledeno doba iducih 50 god, ma 100 da i moja djeca zive kak treba... Za ostalo me uopce nije briga...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 08:42   #110
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Samo se vi tjesite

Koliko su ceste erupcije vulkana, a onda se zapitajte koliko tvornica, pogona, termoelektrana i auta svakodnevno zatrpava atmosferu sa CO2 ...

Znam da necete priznati i iskreno me boli ona stvar, ali su ove cinjenice nepobitne i znanstveno dokazane (kao sto je Dizel rekao, rijec je o znanstvenom radu akademika Vladimira Paara).
Činjenica je da zemlja ide prema novom ledenom dobu. Ali taj proces nije linearan. Isto tako se aktivnosti Sunca može predvidjeti, ali samo dugročno. Svaka skoro budala sa velikom točnosti može predvidjeti da će 8. mjesec ove godine biti jako topli. Ali ne mogu predvidjeti kakav će biti 5.8. ili 14.8. točno. Isto tako ovaj Paar je valjda tek sada odjednom skočio na ovaj vagon koji se zove "Globalne klimatske promjene".
anyway, evo oke tekst
http://pollitika.com/sveucilisni-oz-...-vladimir-paar


A vezano uz
"Koliko su ceste erupcije vulkana, a onda se zapitajte koliko tvornica, pogona, termoelektrana i auta svakodnevno zatrpava atmosferu sa CO2 ..."
A pazi sad ovo
Jako rijetko i davno
http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Toba
http://en.wikipedia.org/wiki/Population_bottleneck

i još neke stvari
http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Tambora
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Greenland_sulfate.png
http://en.wikipedia.org/wiki/Year_Without_a_Summer


_


I da se razmemo. Ja ne tvrdim da čovjek nema nikakvog utjecaja. Ali ako već moram birati stranu onda ću radije sjesti na tu stranu, nego ovu kontra.

Inače. Vezano uz "globalno zagrijavanje" pogledajte malo kakva je budućnost Afričkih zemalja, te kakva je njihova prilika za razvoj u sadašnjim uvjetima i "modernim standardima".
  Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 10:05   #111
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Kao sto svi tvrde, cinjenica jest da ce nastupiti novo ledeno doba, koje ce "nadjacati" covjekov utjecaj na atmosferske promjene.

Takodjer je cinjenica da su ljudi poceli smisljati nacine na koji ce proizvesti dovoljne kolicine energije za prezivljavanje tog ledenog doba.

Zatim je cinjenica da se ne mogu mjeriti ledena doba u zadnjih par stotina godina (jer je to samo po sebi smijesna metoda).

Ako se uzme u obzir zadnjih milijun godina, ledena doba su se smjenjivala i to naravno znatnom dijelom uzrokovana vecim i mocnijim faktorima (a manjim nekakvim vulkanima i atmosferlijama).

Pod definicijom ledenog doba ne mislim na pad temperature od 10-20°C, vec ozbiljan pad daleko veci od 30, 40, 50°C.

Na zemlji ne postoji objekt koji moze napraviti toliku atmosfersku promjenu, vec utjecaj mora doci "izvana" (da li utjecajem drugih/vecih planeta, tj. njihovih gravitacijskih sila ili sudarom nebeskih tijela velike mase svejedno).

Osnovno pravilo fizike jest da se sva tijela privlace i odbijaju, ovisno o svojoj masi i udaljenosti (a posto su planeti odnosno zvijezde najmasivnija tijela u svemiru, izuzev dalekih crnih rupa, vrlo je logicno za zakljuciti tko ima najveci utjecaj na zivot na Zemlji).

Dovoljno je prisjetiti se uzroka smrti dinosaura (i velike vecine ostalog zivota) prije mnogo godina, da bi cijela stvar dobila smisao (vanjski utjecaj asteroida).

Kada konacno maknemo sa puta neke kvazi-teoreticare poput onog sa linka koji si dao vrlo je jasna stvar da na temperaturu na zemlji utjece prvenstveno Sunce i nacin Zemljine izlozenosti njemu, ovisno o atmosferskim prilikama i medjusobne udaljenosti (koja se mora mijenjati, jer nista u svemiru nije savrseno i stalno - bez ozira sto bi neki to htjeli misliti).

Kao sto svi odavno znamo Sunce je glavni izvor/moderator zivota na Zemlji.

Kada smo i to zakljucili u cijelu pricu mozemo ukljuciti i neke slabije faktore poput emisije CO2 i sumpora, te povrsinskih procesa na zemlji ... koji samo blago pomicu, tj. odgadjaju neizbjezne "cikluse" lednog doba (kojih je bilo na zemlji vise puta u nekoliko navrata i opet ce nastati, sve dok je Zemlja tu gdje jest).

Slikica i link Ice Age Causes:


Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 15.02.2010. u 10:18.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 11:08   #112
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor dh41400
...Pod definicijom ledenog doba ne mislim na pad temperature od 10-20°C, vec ozbiljan pad daleko veci od 30, 40, 50°C...
Sve stoji manje-više što si rekao, ali pad od 50°C (ako misliš na prosječne temperature na Zemlji) je apsurdan, to bi bio masovan egzodus. Jer kad bi bio pad od npr. 50°C u odnosu na prosječnu temperaturu recimo na cijeloj Zemlji, u tropskoj zoni prosječna temperatura bi iznosila -25°C umjesto dosadašnjih 25°C a na polovima i u Sibiru bi se tijekom zime formirale naslage suhog leda, tj. CO2 u krutom stanju. Takva ledena doba nisu postojala, jer bi našli glacijalne naslage i na Sejšelima, a koliko znam, nisu.
Ako misliš na Vladimira Paara, kao kvazi-teoretičara, možda mu i predviđanje klimatskih promjena i nije jača strana, ali on je izvrstan nuklearni fizičar pa opet izraz kvazi-teoretičar za osobu njegovog kalibra ne stoji

Što se pak tiče nuklearnih elektrana, Černobil je neponovljiv. "Zapadnjački tip" nikad nije bio podložan problemima Černobila, a i ako netko spomene Three Mile Island, uzrok nesreće u Three Mile Islandu je odavno uklonjen i elektrane koje su danas u pogonu su imune na takve probleme.
Pa čak i RBMK reaktori koji su nastavili s radom su sigurniji jer su ih Rusi nadogradili s odgovarajućom opremom.
Zanimljivo je to što klasična termoelektrana, poput Plomina, ispusti više radioaktivnog otpada i samim time više zračenja u okoliš nego što će NE Krško i druge NE tijekom cijelog radnog vijeka
To je posljedica spaljivanja ugljena, koji sadrži radioaktivne izotope, koji onda lijepo pobjegnu kroz dimnjak elektrane.

Dobra je stvar za zelene što se trenutno razvijaju nove tehnologije prerade sirovina koje će smanjiti potrošnju energije. Prvenstveno mislim na prozvodnju aluminija, a za proizvodnju jednog kilograma aluminija treba oko 15 kWh. Puno, zar ne?
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 11:29   #113
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Vezano uz ledena doba tu ima jaaako puno faktora koji igraju ulogu
http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_age

Dati ću mali ekstrakt sa šugave wikipedije
"The causes of ice ages are not fully understood for both the large-scale ice age periods and the smaller ebb and flow of glacial–interglacial periods within an ice age. The consensus is that several factors are important: atmospheric composition (the concentrations of carbon dioxide, methane); changes in the Earth's orbit around the Sun known as Milankovitch cycles (and possibly the Sun's orbit around the galaxy); the motion of tectonic plates resulting in changes in the relative location and amount of continental and oceanic crust on the Earth's surface, which affect wind and ocean currents; variations in solar output; the orbital dynamics of the Earth-Moon system; and the impact of relatively large meteorites, and volcanism including eruptions of supervolcanoes."

Ono što me nastavlja fascinirati je koliko se jednostavnih objašnjenja plasira u medije vezano uz globalno zagrijavanje. A takve stvari nikad nisu produkt samo nekoliko stvari, već ima jako puno faktora koji utječu.

Koji god relevantni chart pogledaš vidiš da postoje generalna opća kretanja kod recimo temperatura, ali isto tako da imaš velike oscilacije na koje su svakakve stvari utjecale. Od sunca, vulkana...
Od
http://en.wikipedia.org/wiki/Medieval_Warm_Period
do
http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Ice_Age

Isto kao još veći mikro utjecaji koje sam spomenuo kao što su
http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Tambora
http://en.wikipedia.org/wiki/Year_Without_a_Summer

A o ovim nekakvim oscilacijama koje neki spominju npr:
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Pod definicijom ledenog doba ne mislim na pad temperature od 10-20°C, vec ozbiljan pad daleko veci od 30, 40, 50°C."
Neću ni komentirati.

A vezano uz
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Na zemlji ne postoji objekt koji moze napraviti toliku atmosfersku promjenu, vec utjecaj mora doci "izvana"
Ovdje ću samo još jednom ponoviti
http://en.wikipedia.org/wiki/Populat...tleneck#Humans
http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Toba
http://en.wikipedia.org/wiki/Supervolcano#VEI_8
  Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 12:00   #114
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Sve stoji manje-više što si rekao, ali pad od 50°C (ako misliš na prosječne temperature na Zemlji) je apsurdan, to bi bio masovan egzodus. Jer kad bi bio pad od npr. 50°C u odnosu na prosječnu temperaturu recimo na cijeloj Zemlji, u tropskoj zoni prosječna temperatura bi iznosila -25°C umjesto dosadašnjih 25°C a na polovima i u Sibiru bi se tijekom zime formirale naslage suhog leda, tj. CO2 u krutom stanju. Takva ledena doba nisu postojala, jer bi našli glacijalne naslage i na Sejšelima, a koliko znam, nisu.
Ako misliš na Vladimira Paara, kao kvazi-teoretičara, možda mu i predviđanje klimatskih promjena i nije jača strana, ali on je izvrstan nuklearni fizičar pa opet izraz kvazi-teoretičar za osobu njegovog kalibra ne stoji
Slazem se u potpunosti s tvojim postom, a sto se Paara tice pogledaj opet (malo bolje) kome se njegove metode ne svidjaju ovdje

BTW Za vrijeme ledenog doba bi u HR vjerojatno pala temp za nekih 20-30°C, posto je doticni akademik konstatirao da bi se Jadran zaledio najvjerojatnije sjeverno od Zadra.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Vezano uz ledena doba tu ima jaaako puno faktora koji igraju ulogu
http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_age
Slazem se, neki su vazniji neki manje ...

Citiraj:
Dati ću mali ekstrakt sa šugave wikipedije
"The causes of ice ages are not fully understood for both the large-scale ice age periods and the smaller ebb and flow of glacial–interglacial periods within an ice age. The consensus is that several factors are important: atmospheric composition (the concentrations of carbon dioxide, methane); changes in the Earth's orbit around the Sun known as Milankovitch cycles (and possibly the Sun's orbit around the galaxy); the motion of tectonic plates resulting in changes in the relative location and amount of continental and oceanic crust on the Earth's surface, which affect wind and ocean currents; variations in solar output; the orbital dynamics of the Earth-Moon system; and the impact of relatively large meteorites, and volcanism including eruptions of supervolcanoes."
Ovo si "zaboravio" podcrtati ...

Citiraj:
Ono što me nastavlja fascinirati je koliko se jednostavnih objašnjenja plasira u medije vezano uz globalno zagrijavanje. A takve stvari nikad nisu produkt samo nekoliko stvari, već ima jako puno faktora koji utječu.
Ima ih i vise nego sto bilo tko od ljudi zna ...

Citiraj:
Koji god relevantni chart pogledaš vidiš da postoje generalna opća kretanja kod recimo temperatura, ali isto tako da imaš velike oscilacije na koje su svakakve stvari utjecale. Od sunca, vulkana...
Od
http://en.wikipedia.org/wiki/Medieval_Warm_Period
do
http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Ice_Age

Isto kao još veći mikro utjecaji koje sam spomenuo kao što su
http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Tambora
http://en.wikipedia.org/wiki/Year_Without_a_Summer
Opet zaborav na Milkovića

Citiraj:
A o ovim nekakvim oscilacijama koje neki spominju npr:

Neću ni komentirati.
Kao sto sam odmah i napisao u prvom postu, znam da se necete sloziti i boli me opanak za to, ali cinjenice su znanstveno potkrijepljene.

Prava ledena doba nisu uzrokovana vulkanskim erupcijama (premda ih mogu potpomagati, ali nisu glavni uzrok).

Opet je djelomicna amnezija u pitanju ... zanimljivo

http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_age#Variations_in_Earth.27s_orbit_.28Milankovitch_cycles.29


To je sve sto imam reci EOD.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 13:13   #115
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
dižem temu iz pakla...

koja bi bila najefikasnija grijalica na struju? prisiljen sam grijat mjesto boravka isključivo el grijalicama. Imam one sa šarnim nitima ali one su oko 2000w imam i jednu od "coconuta" sa žarnom niti i ventilatorom. Gledao sam i da uljni prenosni radijatori su isto deklarirani na 2000w šta je onda najbolje?
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 13:30   #116
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vrlo vjerovatno uljni jer fajn drže temperaturu... makar ja doma imam vailantove konvektore (nemaju veze sa onim 50kn drekom iz peveca) i čist nam je toplo.

najekonomičnije i ugodnije su oni konvektori kaj ih možeš apgrejdat sa raznim modulima (mislim da je danfoss) i onda fino zabiješ na njega tajmer da se isključi/uključi kad si/nisi doma i wireless modul da pričaju svi skupa i drže konstatno temperaturu kroz cijeli stan.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 13:33   #117
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Mjesto boravka ? Stan / ured ? Kako misliš "isključivo el grijalicama" ?
Bolje bilo koja klima (logično sa grijem) nego ove "spirala", kalorifer, uljni radijatori.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 13:35   #118
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Koliko sam čuo, Glamox radijatori su super što se tiče grijanja i potrošnje. Jedina mana im je viša cijena.
Druga solucija je klima sa inverterom. Za tvoju prostoriju min. 4,5kW.

btw, tu puhalicu ćeš mi morati vratiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 25.11.2010. u 13:42.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 13:51   #119
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
ja imam doma i kalorifer i uljni radijator, i rekao bih da je ovaj drugi puno puno bolji.. sto se tice klime, treba pazit, moja recimo ne grije (uopce) ako je vani 0°c, ili manje, samsung klima..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 13:54   #120
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa zato inverter zemeš neki kvalitetniji.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na