Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.09.2018., 08:10   #1
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Što da radim - proizvod ne žele dostavit

Poštovani
Molim vas za hitni odgovor, pročitao sam koliko sam znao pronaći podatke o pravima potrošača, ali nisam dobio nigdje odgovor na ovo pitanje.


Laptop sam poslao na reklamaciju jer je kupljeni (novi) odmah bio neispravan. Laptop je kroz 3 dana vracen poštom trgovcu koji je nakon 2 dana putem emaila rekao kako je to tvornička greška i kako je zahtjeva za istim novim modelom napravljen i da će sutra biti poslan.


Nakon nešto više od 48h od njihova emaila kontaktirao sam trgovinu koja je rekla da je proizvod poslan da pitam gdje je paket, ali mi na upit nisu dali broj pošiljke, a kod "dostave" ne mogu bez toga broja provjeriti gdje je paket. Prošlo je od tada 7 punih dana (7 dana, 5 radnih) i proizvoda još nema, a nemam ni broj i dostava i dalje tvrdi da ne može otkriti informaciju imaju li taj proizvod predan za mene ili ne. Pa koliko ja to moram čekati zakonski? Mislim što ako mi još 20 dana ne dostave, a plaćen je uredno i došao je laptop neispravan i nakon 48h su mi mailom i kasnije isti dan telefonom rekli kako zaista je neispravan i da sutradan šalju novi.


Mogu li ja to odbit primit i tražit novac nazad sada? Pa koji je rok dostave, treba mi sinu za školu i sad već 14 dana nemamo laptop jer je prije 14 dana bio dostavljen neispravan.
window09 je offline  
Staro 12.09.2018., 08:14   #2
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Žao mi je što vam ne mogu pomoći u ovom slučaju, jer nisam pravnik... iskreno znam da ja osobno ne bih tako mirno čekao nego bi im napravio i scenu usred dućana, dok imaju gomilu kupaca.
Osim ako naravno nije riječ o webshopu (što vjerojatno je).

Ali pišem sve ovo, jer bih vas molio ime dućana. Ovo je neoprostivo. Razumijemo mi da oni čekaju drugi uređaj od proizvođača, da oni sami nemaju lager, ali nedostatak komunikacije i laganje "sutra će biti poslan" je nedopustivo. Pogotovo jer ste im vi vjerojatno rekli "ako ne može sutra, molim vas da mi vratite novac da sinu mogu kupiti drugi laptop negdje drugdje", pa je njihov (njima) prirodan odgovor na to bio "sutra će biti poslan".

NE O PRO STI VO!
Elven je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2018., 08:15   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
EDIT: Krivo sam shvatio.

Oni su tebi već kao poslali laptop poštom? Uh, to je druga priča. Jebi im mater, prijeti se novinama itd.

Uglavnom, najbolje bi ti bilo da odeš direktno u dućan i napraviš scenu. Jer ovako neće ići. Muljaju te, žestoko. Nadam se da nije Hangar...
Mommistake je offline  
Staro 12.09.2018., 08:18   #4
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Samo malo
Radi se o jednoj od najvecih trgovina u HR
Placen je proizvod pouzecem, dostava je dosla, laptop ne radi, poslan je sutra odmah uz isti dan prijavu kako ga šaljemo jer ne radi. Dostavljen je odmah dan iza, oni su provjerili i napisali kako zaista je greška iz tvornice ili nešto i da šalju novi i sada 10 dana iza tog njihovog javljanja ne šalju proizvod nazad ? Ne žele mi dat broj za pračenje i dostava tvrdi da bez toga broja ne mogu zaista saznati ništa i da nije do njih nego do trgovca da mi kaže broj i gdje je paket. Znači meni to izgleda kao da nisu oni ništa ni poslali ? Pa platili smo pouzecem za novi zapakiran neispravan laptop.
window09 je offline  
Staro 12.09.2018., 08:23   #5
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
EDIT: Krivo sam shvatio.

Oni su tebi već kao poslali laptop poštom? Uh, to je druga priča. Jebi im mater, prijeti se novinama itd.

Uglavnom, najbolje bi ti bilo da odeš direktno u dućan i napraviš scenu. Jer ovako neće ići. Muljaju te, žestoko. Nadam se da nije Hangar...



Tako je, poslali pouzecem prvi put pa nakon reklamacije rekli poslano je, ali mi ne 2mogu dat broj" i tako danima, a kao poslano je. Za nemamo mi pravo 14 dana nakon primanja prvi put tražit raskid ugovora i novac nazad, pogotovo ako su već priznali kako uređaj nije ispravan, a očito da drugi neće stic sutra kada je 14 dana otkako smo primili prvi uređaj neispravan? Imamo dokazan, sve fotkano, sve kopirano.
window09 je offline  
Staro 12.09.2018., 08:30   #6
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Samo malo
Radi se o jednoj od najvecih trgovina u HR
Placen je proizvod pouzecem, dostava je dosla, laptop ne radi, poslan je sutra odmah uz isti dan prijavu kako ga šaljemo jer ne radi. Dostavljen je odmah dan iza, oni su provjerili i napisali kako zaista je greška iz tvornice ili nešto i da šalju novi i sada 10 dana iza tog njihovog javljanja ne šalju proizvod nazad ? Ne žele mi dat broj za pračenje i dostava tvrdi da bez toga broja ne mogu zaista saznati ništa i da nije do njih nego do trgovca da mi kaže broj i gdje je paket. Znači meni to izgleda kao da nisu oni ništa ni poslali ? Pa platili smo pouzecem za novi zapakiran neispravan laptop.
OK obavezno ime trgovine, ako nije samo webshop idem ja osobno tu u Zagrebu (pretpostavljam da imaju poslovnicu) u poslovnicu, možete mi poslati sve podatke o tome na PM, i idem se svađati s njima i ne idem dok mi ne kažu iskreno koj k se događa i vrate vam novce (laptop očito nećete vidjeti, jer ga čekaju sigurno).

Edit: ali ako to želite rješiti mirnijim putem, obavezno nazvati udrugu Potrošač ili HUZP i pitati ih na koje članke zakona da se pozovete kad ih sljedeći put kontaktirate i zatražite novac nazad uz prijetnju tužbom.
Naime vi ste taj laptop platili, dakle on je vaš. Vi imate pravo znati gdje se on nalazi i bullshit da vam ne mogu dati tracking number je samo to, bullshit.

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 12.09.2018. u 08:36.
Elven je offline  
Staro 12.09.2018., 08:47   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Tako je, poslali pouzecem prvi put pa nakon reklamacije rekli poslano je, ali mi ne 2mogu dat broj" i tako danima, a kao poslano je. Za nemamo mi pravo 14 dana nakon primanja prvi put tražit raskid ugovora i novac nazad, pogotovo ako su već priznali kako uređaj nije ispravan, a očito da drugi neće stic sutra kada je 14 dana otkako smo primili prvi uređaj neispravan? Imamo dokazan, sve fotkano, sve kopirano.
Muljaju te, na žalost.
Nisu ti ništa poslali. Moraš eskalirati to.
Mommistake je offline  
Staro 12.09.2018., 08:54   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
No, daj napisi o kojoj trgovini se radi.
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.09.2018., 09:05   #9
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jebi im mater, prijeti se novinama itd.
Uglavnom, najbolje bi ti bilo da odeš direktno u dućan i napraviš scenu.
Čemu retardirani savjeti? Da pravi scene tamo pred nekim zaposlenicima koji možda ni ne znaju o čemu se radi niti su upućeni u njegov slučaj niti imaju veze s webshopom te trgovine.
De vrati se u pećinu.

Fino telefon u ruke, zoveš trgovinu, tražiš voditelja, objasniš situaciju i sve će se riješiti, očito je običan nesporazum u pitanju ili je paket preuzo Oversease koji trenutno ne zna gdje mu je pola paketa.
panasonic je offline  
Staro 12.09.2018., 09:14   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A jesi trol, čudo...

Retardiran savjet? Pa gdje ti živiš? Nesporazum da ga ljudi jebu i lažu preko telefona? Kakav mrtvi nesporazum?
Pročitaj što čovjek piše, pa razmisli prije nego nešto kažeš.
Mommistake je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2018., 09:16   #11
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Retardiran savjet?
Da, najgluplji mogući savjet, bolje nemoj ništa ni pisati nego čovjeku savjetovat da radi scene po trgovini i da im j. mater.
panasonic je offline  
Staro 12.09.2018., 09:20   #12
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Najbolje da čovjek lijepo zove po deseti puta, i proba riješiti nesporazum, ne?
Živiš ti u RH ili si s Marsa pao?

Ne mora raditi on nikakve scene, ali otići tamo i "lijepo" pričati može, i vjeruj mi riješiti će prije problem nego s tvojim priglupim stavom.
Mommistake je offline