Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2015., 13:22   #1
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
35x35 vent i slot 1

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje... Zapravo dva

Da li itko zna gdje se mogu nabaviti ventilatori 35x35 dimenzija, a da su naravno 12V (za hlađenje procesora) Trebao bih najmanje 2 ili 3 komada.

Slično pitanje za Slot-1 procesore, da li itko zna gdje se mogu nabaviti hladnjaci za stare Pentiume 2 i 3? Znam da ih je imala Chipoteka do negdje 2005-6 ali nakon toga im se gubi svaki trag...
  Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 14:55   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Ventove 35x35 jedino iz uvoza, ako možeš nekako adaptirati / pričvrstiti 40x40 onda probaj naći Scythe SY124010L Mini KAZE 40mm,
općenito je problem sa tim malim "šuškalicama" jer zbog malih dimenzija imaju velik br. okr. a time buku.

Zbog toga je puno bolje ako se može iskovati kakav adapter / nosač pa staviti i veći vent (npr. 80x80).

Ovo za Slot-1 ako netko ima u podrumu / na tavanu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2015., 15:11   #3
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Vjerojatno trekkie4 želi da bude što sličnije originalu, ali mogu predložiti bušenje borerom heatsinka u 4 kuta i vezanje standardnih ventilatora plasticnim vezicama, naravno lepim crnima.
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 15:31   #4
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ventove 35x35 jedino iz uvoza, ako možeš nekako adaptirati / pričvrstiti 40x40 onda probaj naći Scythe SY124010L Mini KAZE 40mm,
općenito je problem sa tim malim "šuškalicama" jer zbog malih dimenzija imaju velik br. okr. a time buku.

Zbog toga je puno bolje ako se može iskovati kakav adapter / nosač pa staviti i veći vent (npr. 80x80).

Ovo za Slot-1 ako netko ima u podrumu / na tavanu.
Ma sve ja to znam, ali kako da stavim 80x80 na Pentium 1 i/ili Slot-1 procesor? Nego, misliš ebay i/ili Amazon? Ne znam baš, nemam ni PayPal otvoren, a uz sve to bi me još dostava najvjerojatnije koštala kao suho zlato.

Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Vjerojatno trekkie4 želi da bude što sličnije originalu, ali mogu predložiti bušenje borerom heatsinka u 4 kuta i vezanje standardnih ventilatora plasticnim vezicama, naravno lepim crnima.
Tako je, želio bih da profesionalno izgleda, ali da bude i potpuno funkcionalno (i efikasno) tako da plastične vezice ne bi došle u obzir, barem za sad...

Eto, otvorio temu na tržnici... Šteta, nadao sam se da netko još prodaje takve starije komponente, znam da recimo u SAD-u postoje prodavači (i prodavaonice) koje su se specializirale za prodaju starijih komponenti kao što su Slot 1, Rambus memorije i slično.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 10.01.2015. u 16:14.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na