Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2014., 14:28   #61
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kako F1 radi out of box, bez stavljanja custom ROMova?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 14:42   #62
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Kako F1 radi out of box, bez stavljanja custom ROMova?
Sa to2c srednja zalost bez roota ako se neces zezati,stalno neke kineske notifikacije i gluposti,cleaneri i antivirusi neki...

Kad sam stavio AOSP,ljudi su se preporodili.

Nazalost bez AOSP za daily usage meni osobno kram...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2014., 14:51   #63
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
@ Dakok probat ću i te romove. Isprobat ću sve, dok ne nađem neki koji me zadovoljava, a onda se nadam da sam duže vremena miran. Nije mi bed ni svaki dan mjenjat rom i volim prčkati po tome i istraživati di šta valja, ali me nervira što svaki put trebam ići u pbz po aktivacijske kodove za to glupo internet bankarstvo, a to mi se nikako neda.

@ Buger, ovisi odakle naručiš mobitel. Svaki dođe s malo prepravljenim original kineskim romom, koji je očišćen od aplikacija te je ubačen google play i tako neke sitnice. Meni je dosad najbolji mobitel i bio s original romom koji sam dobio uz njega, samo što mi ga nikako nije htio prepoznati kad ga spojim u komp. Nisam mogo prebacivati ni slike ni pjesme ni ništa, pa sam se zato prvenstveno i odlučio mjenjati rom. Dakok kaže da je moguće da je to i do drivera, ali eto ja stvarno neznam pošto meni s istim driverima to na ostalim romovima šljaka. Također se to ne pojavljuje svima i neki uopće nemaju problema s tim. Mene očito vole taka sranja Da tog problema nije bilo, ja bi ostao na original romu i bio bi sretan.
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 15:37   #64
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Točno, ovisi odakle je naručen.
Iako osobno imam coolpadov CoolUI i sve što iskače je pop-up na kineskom prilikom
instalacije nekog softvera.
Za dnevnu upotrebu radi bez greške.

Aliexpress trgovina ChigonTech ga isporučuje s AOSP-om od španjolskog developera Jonzalva koji je dotjeran s par zakrpa za kameru i drugo
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 15:38   #65
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ovako bi izgledao popis nadogradnji za F1:

Coolpad F1 8297w - "naš" mobitel

4.2 romovi
041
039
036
029
020
015

4.4 romovi
018 - službeni
019
016
014
010
009

Coolpad F1 8297 (ide uz wcdma patch)

4.2 romovi
094
092
090
086
Ostali

4.4 romovi
035 - službeni
026 - službeni
037
034
032
030
027
023
021
019
017
016
013
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 19:18   #66
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
Ovaj puta mi kod dolaznog ili odlaznog poziva ekran postane crn i jednostavno ne reagira. Poziv se prekine, a ekran ostane crn. Moram vaditi bateriju da bi se opet sve osposobilo. Kontam da je nešto sa proximity senzorom.
Ne znam kako je kod tebe ali ovaj ima HW problem sa svojim coolpad f1, odnosno proximity senzorom:

http://www.youtube.com/watch?v=PK8Z0UFLu_s
+Андрей Новиков: It was a hardware problem, i tried other roms as well.
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 20:05   #67
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Ma provjerio sam sa senzor testerima i svi senzori rade. Također mi sve oko poziva normalno funkcionira s drugim romovima..
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 09:19   #68
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
Ma provjerio sam sa senzor testerima i svi senzori rade. Također mi sve oko poziva normalno funkcionira s drugim romovima..
Ajde ako ti nije problem napisi koji ROM ti je dobar jer i meni dolazi f1 pa da ne prolazim istu torturu s njim.
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 12:34   #69
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Svaki mi ima neke mušice, samo ti moraš odlučiti šta je tebi najbitnije. Zato ti nemogu točno reći stavi taj i taj rom, kad neznam kako ćeš koristiti mobitel. Sad ću ti napisati koje sam romove koristio i pluseve i minuse pa ti odluči šta ti je najbitnije

CoolLife UI 5.5. verzija 036 - Mobitel došao s njim. Nekoliko kineskih aplikacija, odma disableao u sustavu bez problema.

Dobro - mobitel je brz, kamera je odlična, oko 4 i pol sata SOT-a, konstantno oko gigu rama slobodno. Ja sam odma stavio Nova launcher i prilagodio si sučelje kako i inače imam na mobitelima. 3D grafika odlična, preko 8000 na antutu, a 33000 mi je bio ukupni test. Nisam nigdje ni vidio da je netko više dobio od toga.

Loše - Nije mi se htio spojiti kao USB ili Media device. Znači uopće ga se ne vidi na kompu, a samim time ne mogu prebacivati slike, glazbu i ostale datoteke.. Također ne prima SMS poruke od automata (internet bankarstvo, parking), ali preko toga bi prešao jer je ostalo bilo dobro. Mjenjao sam ga zbog toga što nemožeš prebacivati datoteke.

CoolLife UI 5.5. verzija 015 - Ovaj rom sam kratko koristio samo kao prijelaz na nešto bolje. Bježi od toga Problem je bio što nije nimalo bio očišćen od kineskih aplikacija, a u original romu ih ima brdo. Tako da ako ćeš si stavljati neki drugi CoolLife rom, preporučujem one lite verzije od ATX-a.

Pure AOSP 2.0. od Jonzalvo - Mislim da je ovo najbolji rom, ali ja ga nažalost nisam mogao koristiti. 4.2.2. čisti android, već dolazi sa nova launcherom. Uz ona 2,3 patcha s modaca dosta poboljšan.

Dobro - Kamera s patchevima dobra, baterija isto oko 4.5 sati SOT. Lagan rom i leti. 3D performanse isto odlične, konstantno slobodno preko 1.3 giga rama.

Loše - Meni se ekran zacrni tijekom poziva i to je to. Problem koji sam gore napisao. Ali se to jedino meni dogodilo, tako da to nije relevantno u cijeloj priči. Niti na modacu niti na needromu nitko nije napisao takav problem, tako da neznam u čemu je stvar. Također sprema screenshotove i downloadse sa Chromea na SD karticu, tako da ako je slučajno izvadiš nema ti gdje spremati te stvari i izbacuje error iako je namješteno da default storage bude phone memory.

AOSP V4 laek 17 Repack by Algor1thm - Trenutno koristim. Zasad samo 2 dana, ali neke dojmove imam pa ću napisati.

Dobro - Pošto je Kit Kat rom, mislio sam da će zastajkivati, ali radi bez problema i trzavica. Fluidan i jaako dobra baterija. Zasad najbolja. Trenutno je na 4 sata SOT i 1d 11 sati bez punjenja i još ima 30% baterije. Znači bez problema očekivati preko 5 sati SOT-a(neki javljaju i dosta više). Kamera po danu solidna.

Loše - Kamera u mraku sporo fokusira i usporena je općenito. Može se poboljšati stavljanjem ISO postavki na 400 ili 800, jer na automatici stavi ISO na 1400 negdje, a to je za mobitel previše. Bude dosta šuma i moraš imat mirnu ruku kad je ISO na automatic. Također 3D performanse lošije (antutu oko 6000), a općenito antutu oko 28-29000 sa isključenom štednjom baterije.


Svaki Kit kat rom zasad ima lošije 3D performanse (jedino nisam siguran za službeni kakav je), tako da ako igraš zahtjevne igrice tipa asphalt i to, drži se 4.2.2. romova.
Iskreno bi prvo probao raditi sa ovim romom koji dođe uz disableane aplikacije. Dobar je, samo provjeri jel ti radi to spajanje na komp. Nije mi loš taj CoolUI, još sa svojom kombinacijom na Nova launcheru to sve izgleda super, a ne šteka. Pa tek onda nakon par dana korištenja, ako ti se ne sviđa razmišljaj malo o romovima. Sve ovisi odakle si naručio mobitel i kako će ti prodavač srediti rom. Imaš anketu na modacu s najboljim romovima, a također možeš i na needromu pogledati ocjene korisnika.

Sorry na podužem postu al jbg, htio sam biti što detaljniji ako nekom zatrebaju informacije.
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 13:35   #70
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
Ja sam svoga uspješno zbrickao sinoć

Imao sam onaj pure aosp v2 od jonzalva i sve radilo super. Odjednom neće spremati screenshot. Zatim neće spremit sliku s chroma, ni ništa što skinem s chromea. Stalno je izbacivao error storagea neki. Ja lijepo idem phone storage formatirati (u uputama piše da se SD storage ne smije formatirati) i mobitel se ugasi i pojavi se samo Coolpad logo i gotovo. Nemožeš ništa napraviti, ni u recovery ući ni ništa.

Namučio sam se ko kreten dok sam ga odbricko pošto mi nije ni flešanje prek ygdp-a pomoglo ni preko onog coolpad službenog programa za download. Naravno da je ostao najgori način, flešanje preko SP toola prema uputama od SODE. Problem je bio što se mobitel kad je spojen na komp svakih 10ak sec pojavi kao usb device, a zatim se usb device iskopča, a da bi flešao softver mora stalno biti spojen. Također morate imati i drivere od mobitela, a i VCOM drivere.

Rješenje je bilo da kad spojim mobitel moram držati tipke + i - za volume, ali ne kao što je u svim upustvima i iskustvima ljudi samo 10ak sekundi dok se na programu ne popuni status bar, nego sam morao to držati cijelo vrijeme dok se flešao rom, znači jedno 4,5 minuta. Malo je reći da sam se već tresao i da su mi se prsti ukočili, ali eto uspjelo je na sreću.

Inače taj pure AOSP rom je za preporučiti pošto vidim da se samo meni retardu ovo desilo, osim toga je super stvarno. Znači sa instaliranim Gmailom, Facebookom, Messengerom, Whatsappom, wakelockom, Viper4 android, Gravityboxom, Nova launcherom, ikonama itd itd, konstantno pokazuje slobodno 1.3-1.5 giga rama. Nije mi jasno kak tak puno, mislio sam da je neki eror u pitanju, ali eto. I da obavezno dodat patcheve za kameru i 3d performanse sa modaca. Bateriju nisam uspio istestirati do kraja pošto sam ga uspio zbrickati, ali po svemu sudeći bi SOT trebao biti preko 4 sata sa svim aplikacijama uključenima u pozadini i stalno uključenim 3g-om.


I da, imam jedno pitanje. Sad imam rom koji ne mogu lagano rootati, pa me zanima mogu li ja iako mobitel nije rootan ući u njegov recovery (ima recovery, ali nije custom) i napraviti backup starog roma koji sam spremio i koji je došao s njime? Može li se to tako ili mora biti rootan mobitel za tako šta. Nebi htio eksperimentirati, bolje da netko kaže iz iskustva






Mene je izašao 1000kn ravno preko Coolicola. Uplatio sam osiguranje za carinu i isplatili su mi pare nekidan. Mislim da još i pandawill nudi to osiguranje za mobitele. Pisalo se u temi o kineskim mobitelima pa prouči.

daj link za uputstva jer ni moj se nakon flashanja stock roma nije probudio
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2014., 13:44   #71
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Ako si ga zbrickao, sve imaš ovdje Idi redom, krenuvši od najjednostavnije metode.

http://www.modaco.com/topic/372543-c.../#entry2212206

Provjeri još jednom jel možeš ući u CWM pa neki restore odraditi ili nešto. Moj je bio baš cigla cigla.
Touni je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 16:50   #72
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Tek iz 30-og pokušaja sam ga uspio probudit sa YGDP-om, stavio sam stock 4.2 041 sad moram još počistit kinske aplikacije i nakeljit google play gore
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 21:21   #73
hEROD
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 22
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sa to2c srednja zalost bez roota ako se neces zezati,stalno neke kineske notifikacije i gluposti,cleaneri i antivirusi neki...

Kad sam stavio AOSP,ljudi su se preporodili.

Nazalost bez AOSP za daily usage meni osobno kram...
e ovo je i mene zanimalo posto sam neki dan narucio bas s to2c-a

zamolio sam ih da mi remuvaju sve te nepotrebne kineske aplikacije , sada koliko ce napraviti zamoljeno vidjet cemo

inace nisam neki android g33k , najvise sto sam napravio je rootao neki stari galaxy mini pa nisam neki zahtjevan korisnik
hEROD je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2014., 23:24   #74
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Nije ti F1 kompliciran...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 13:48   #75
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
http://www.to2c.com/coolpad-f2-2g-ram-16gb-rom.html

Evo ga 210 dolara na to2c.com !

Coolpad F2 2G RAM 16GB ROM MSM8939 Octa Core 4G FDD LTE 5.5 Inch IPS HD Screen 1280*720 Android 4.4 13.0MP Camera Mobile Phone
blava je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 15:32   #76
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Link, multilanguage rom je najavljen za sljedeći tjedan
Evo ga i na aliexpressu za $205
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 16:43   #77
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
^^

baš ga gledam ali nikako dočekat da dođe
možda rješim F1 pa zemem dvojku kad se malo raspišu sa dojmovima.

A multilanguage mi ionako ne igra ulogu kad nikad ne koristim kroatistanski na njemu
samo da nisu znakiči nego engleski i ja hepi ko malo djete.
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 15:59   #78
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Pojavio se na modacu CoolUI 4.2 multilanguage i očišćen od kineskih aplikacija
Kombinacija dva novija izdanja 4.2 romova
Autor je Unix_Bosna
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 12:34   #79
Danndy
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 32
Jel netko našao dobru aplikaciju za SMS, a da podržava dual sim? Imam 4.2.2 Od jonzalva. I sad, sms aplikacija koja je došla s njime, čim poruka pređe dužinu od 3 poruke, prebaci na MMS. Ok, stavio sam Textru, problem riješen, čak i automatski prepravlja č,š,ć,ž, u c,z,s međutim kada mi netko pošalje poruku ne mogu nikako vidjet na koji je broj poslana. Čak ni kada odem u orginalnu aplikaciju koja je došla s mobitelom, više mi ne prikazuje na koji broj je poruka došla.
Danndy je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 09:02   #80
hercegm
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Metkovic
Postovi: 13
Jeste vidjeli ovo Coolpad F1 PLUS , sa 4G , Snapdragon , ali 1Gb RAM ;(

http://www.devicespecifications.com/en/model/02053098
hercegm je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 14:23   #81
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ekipa,da li je tko probao ovaj repack Coolife org.roma ( ATX ? ) od Unix Bosnia ?

Vidim da je ociscen od kineskog smeca,rootan i jos optimiziran i da je kamera bolja kao i trajanje baterije,planiram se danas prebaciti na njega sa laek.17 v4,isplati li se ?
blava je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2014., 18:21   #82
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Backup pa fleš i onda preneseš drugima utiske
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2014., 11:50   #83
constantine1
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
pozdrav narode
nije me bilo neko vrijeme i vidim da je coolpad dobio svoju temu, zasluženo, ako ništa drugo barem da se ne krči tema o kinezima općenito, a da ne pričam da je preglednije jer ja kao korisnik istoga ne čitam aktivno o drugim mobitelima.
samo da kažem da sam ponosan vlasnik Coolpad-a F1 od 8.mjeseca i nakon mukotrpne prepiske sa legendom Dakok-om (koji još uvijek ima od mene) mob je rootan i od tada radi ko vurica, ovo mi je prvi kinez i nemam ga namjeru u bliskoj budučnosti mjenjati jer za mene je avion!!!
vrijedi svake lipe...

samo nakratko da se osvrnem na osnovni rom, ja sam naručio jednoga sa coolicool drugoga sa To2c-a i oba osnovna roma su katastrofa, dosta aplikacija nakon nekog vremena prekida sa radom, malo malo neke reklame na lošem hrvatskom i dobrom kineskom. stavio na oba AOSP V3 laek 17 (valjda nisam neš krivo napisao) i od tada radi ko zmaj!
jedina primjedba na rom : da je kamera lošija za mrvu od osnovnog roma, ali ništa strašno.
constantine1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2014., 21:50   #84
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Evo F2 za 189$ pa razmišljam da li potegnuti okidač.
Da li ga je tko vidio za manje? Da li se isplati čekati ako će biti popusta za praznike?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 00:01   #85
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ima i za manje

Ovdje za 185.24 USD ako plaćanje prolazi u EURima
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 07:53   #86
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Ima samo jednu frekvenciju za 4G koja se koristi u HR - 1800. Nema 800 i 2600. Mislim da je za gradove ovo i dovoljno, ali cim se malo maknes - nema 4G (mislim na pokrivanje na 800 MHz). Ali zato ima 3G na 900. :-)

Sve u svemu za tu lovu odlicna kupnja.
matsx je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 15:50   #87
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Čitao sam nedavno nešto o problemu koji teleoperateri imaju s 800MHz (4g).
Navodno im se miješa s analognim TV signalom u susjedstvu (BiH, Srbija) pa čekaju na ukidanje najavljeno za 2015. da bi mogli postavljati 800MHz odašiljače...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 18:33   #88
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Vrlo vjerojatno, nema gore usluge od " malo radi - malo ne radi".

To nije prepreka da se ne pokrije priobalje i otoke, osobito prije turisticke sezone.

Koliko sam nedavno vidio na karti pokrivenosti T-mobile, Split je sa 4G pokriven samo s jedne pozicije. :-(
matsx je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 21:20   #89
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Da li ga je tko vidio na nekom EU skladištu? Ovako bi me koštao 1500kn s davanjima, a ipak sam odlučio da ne dam toliko za mobitel
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 21:47   #90
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Iz eu skladista bi ispao vjerojatno jos vise jer su mobovi u eu skladistu obicno dosta skuplji, a i u Hrvatsku dosta shopova naplacuje dodatnih 30 eura za dostavu.
Slav3n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na