Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2013., 14:51   #1
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Wireless usb hub

Stručnjaci!



gdje u lijepoj našoj nabaviti stvarčicu iz naslova? Radi se o bežičnom USB hubu, primjerice ovakvo nešto:



Imam prijeku potrebu spajanja računalne periferije u vidu tipkovnice, miša, joysticka i volana u dnevnoj sobi kako bih istu mogao koristiti gledajući sliku na televizoru. Računalo se dakle nalazi u radnoj sobi udaljenoj cca 8 metara i trenutno je spojeno HDMI kabelom na telku tako da imam uredno sliku na televiziji i zvuk na pojačalu.

U nekim očajničkim pothvatima kupio sam USB produžni kabel od 10metara koji naravno ne radi, kako i internet sugerira.

Odgovor mi treba HITNO!!

Šalim se, samo polako, pozdrav!

Zadnje izmijenjeno od: Vasko. 03.09.2013. u 15:15.
Vasko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2013., 15:00   #2
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Otvoren sam i za opciju preko etherneta. Nešto u vidu adaptera koji bi se uštekao u router UTP kabelom i nekako virtualno povezao sa mojom mašinom koja je također kabelom spojena u router.

Ovo mi je eto nepoznatija varijanta, ali zašto ne i tako.

Sad, ako se netko susreo sa bilo čime sličnim, molio bih za savijet
Vasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2013., 15:59   #3
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Dva USB produzna kabla po 5 m i dva huba (jedan na pola puta, izmedju kablova) bi radilo, samo to je prilicno nezgrapno rjesenje u grunf stilu. A nije ni jeftino: 2 repeater kabla od 5 m, dva huba sa vlastitim napajanjem: 300+ kn. Jednostavnije odnekuda iz vana naruciti taj wireless hub.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2013., 10:00   #4
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Po komentarima onih koji su kupili, ovakve stvari rade: http://dx.com/p/usb-cable-via-rj45-e...-150-feet-6640

Ali to možeš i sam napraviti, ako imaš volje. Prerežeš običan produžni USB kabel i ubaciš kvalitetniji UTP ili S/FTP (ja sam i shield spojio sa shieldom u USB-u) kabel, za napajanje jednu paricu i data jednu paricu, ne koristiti duple nego da budu u svojima, twisted. Stvar provjereno radi na 10-ak metara, ali na kraju ti treba aktivni hub (sa napajanjem) ako misliš uštekati više uređaja. Imam samo receiver od daljinskog pa nema problema
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na