Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2014., 20:32   #1081
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Ja sam muku mucio s njihovim multipadom. Dok nisam pokrenuo custom recovery sa sd kartice i sve rasturio,nijedan rom nije sjeo kako treba. Jedino stock ali onda nakon wizarda i gasenja i ponovnog paljenja wizard opet pita postavke. Sva memorija nedostupna,nista ne mozes instalirat.... *ebeni Rusi.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 20:50   #1082
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
molim vas ukoliko netko posjeduje v1.0.18 firmware za 4500t da ga uploada negdje, treba mi za spf tool a nigdje ga na internetu nemogu naci, hvala

Zadnje izmijenjeno od: tadeii. 07.09.2014. u 10:29.
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 21:16   #1083
Passat003
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Pleternica
Postovi: 63
Evo da se nadovezem u vezi prestigia.....prije mjesec i pol kupio sam prestigio 5455....zasad sam prezadovoljan s njime baterija izdrzi dan i pol bez problema , kamera odlicna , kao i wifi i gps. Najvise me kod tog mobitela iznenadila brzina androida ,sto god pozelim otvoriti otvara bez ikakvog zastajkivanja i stekanja , ovaj model je u plusu jer ima gorilla glass zastitu ekrana , a nedostatak je mala kolicina memorije telefona , te zadnji poklopac je od nekog mekseg materijala te se stoga treba malo bolje pripaziti na njega .... i da sad sam se sjetioo ima jos jednu manu a to je zvucnik ponekad ima nekakav traljavi zvuk kao npr kad dode poruka na vb ili slicno a inace dok se sluza muzika oke je ......zanima me sam jedna stvar ako neko zna gdje bih mogao naruciti gumenu masku za njega ???
Passat003 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 13:05   #1084
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kakva je općenito situacija sa custom ROMovima za Prestigio mobitele? Gledam ovaj PSP5453, Quad core, 1GB RAM, 4.5" za 970kn što mi se čini super cijena. Kakav je taj mobitel?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 19:32   #1085
telefon me zeza
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Rajvosa
Postovi: 2
vozdra raja,korisnik Prestigio pap 4500t multiphone-telefona
inace ja sam papak sa ove android telefone,al ajd kad vec jedan imam,sto ga ne bi koristio kako bog zapovjeda. problem je u tome sto ne mogu nista skinut sa onog google playa,jer mi izbacuje non-stop ovako isto
"Pogreška
Pogreška pri preuzimanju stavke "Clean Master Phone Boost". Na uređaju nema dovoljno prostora.
Nisam bio lijen,bacim oko na ono Uređaj>Pohranjivanje>
i tu mi izbaci znaci
"Unutarnja pohrana
" Ukupno prostora 503 MB"
Aplikacije 399MB
"Dostupno 55MB
U postavkama sam podesio da svi podatci idu direkt na memori karticu,onda isao ono "Izbrisi karticu Internal Memory Card" ono brise slike i muziku ovo ono,skidao neke cleanere i to,ma kakvi,sjedi i placi..Daj pomagajte da se sta rjesi po ovom pitanju,smori me...hvala unaprijed
telefon me zeza je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 20:56   #1086
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor telefon me zeza Pregled postova
vozdra raja,korisnik Prestigio pap 4500t multiphone-telefona
inace ja sam papak sa ove android telefone,al ajd kad vec jedan imam,sto ga ne bi koristio kako bog zapovjeda. problem je u tome sto ne mogu nista skinut sa onog google playa,jer mi izbacuje non-stop ovako isto
"Pogreška
Pogreška pri preuzimanju stavke "Clean Master Phone Boost". Na uređaju nema dovoljno prostora.
Nisam bio lijen,bacim oko na ono Uređaj>Pohranjivanje>
i tu mi izbaci znaci
"Unutarnja pohrana
" Ukupno prostora 503 MB"
Aplikacije 399MB
"Dostupno 55MB
U postavkama sam podesio da svi podatci idu direkt na memori karticu,onda isao ono "Izbrisi karticu Internal Memory Card" ono brise slike i muziku ovo ono,skidao neke cleanere i to,ma kakvi,sjedi i placi..Daj pomagajte da se sta rjesi po ovom pitanju,smori me...hvala unaprijed
Mislim da je stvar u play aplikaciji. Najbolje bi bilo da pogledaš na temi android aplikacije. Izgleda da dosta korisnika ima problema sa google play app.

http://forum.pcekspert.com/showthrea...07579&page=129

PS. 55mb ti je malo za instaliranje nekih većih aplikacija. Idi u postavke/aplikacije i prebaci neke aplikacije iz interne memorije na sd karticu.

http://i.imgur.com/b6yXwAZ.png

http://i.imgur.com/niptF2A.png

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 06.01.2015. u 21:36.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 00:17   #1087
telefon me zeza
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Rajvosa
Postovi: 2
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Mislim da je stvar u play aplikaciji. Najbolje bi bilo da pogledaš na temi android aplikacije. Izgleda da dosta korisnika ima problema sa google play app.

http://forum.pcekspert.com/showthrea...07579&page=129

PS. 55mb ti je malo za instaliranje nekih većih aplikacija. Idi u postavke/aplikacije i prebaci neke aplikacije iz interne memorije na sd karticu.

http://i.imgur.com/b6yXwAZ.png

http://i.imgur.com/niptF2A.png
ovaj ti link prvi ne radi,a nije fazon u google playu,jer i kad skidam sa ovih ljevih stranica,izbacuje da nisam uspio jer sam slab sa memorijom.A sto je najgore,tek kad sam uzeo ovu SD karticu,sve sam moguce prebacio na nju,chrome,viber i ostale ove sto zauzimaju malo vise prostora..ma kakvi,ne mogu app. od 2 mgb preuzet..jebaji ga,ne gine mu servis
telefon me zeza je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 11:12   #1088
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor telefon me zeza Pregled postova
ovaj ti link prvi ne radi,a nije fazon u google playu,jer i kad skidam sa ovih ljevih stranica,izbacuje da nisam uspio jer sam slab sa memorijom.A sto je najgore,tek kad sam uzeo ovu SD karticu,sve sam moguce prebacio na nju,chrome,viber i ostale ove sto zauzimaju malo vise prostora..ma kakvi,ne mogu app. od 2 mgb preuzet..jebaji ga,ne gine mu servis
Neki forumaši su imali problem, jer im je google play očitava deinstalirane aplikacije, kao da su još instalirane, a to su riješili sa cc cleanerom. Ipak tebi je ostalo malo interne memorije (55mb). Pogledaj može li se još koja app. prebacit na sd karticu.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 01:51   #1089
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,987
Imam jedno pitanje za Multiphone 5430.

Da li je moguce ugasit nekako da se prilikom paljenja ne pojavljuju reklame i da mi ne svira onu prestigio melodiju ?

Hvala
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 17:07   #1090
samba2
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: stolac
Postovi: 1
prestigio 4505 duo

pozdrav novi sam na forumu dakle ima jedan problem
u pitanju je mobitel prestigio 4505 duo nece da se spji na wi fi mrezu uvjek kad pokusam izbaciva neke greske
android proces zaustavljen ili recimo hocu nekok da nazovem i otvaram aplikaciju telefon on odmah izbaci gresku aplikacija telefon prestala sa radom to se desava bilo sta da otvorim na njemu odma te neke greske izbaciva ako netko zna sta mu je radit bio bih jako zahvalan
samba2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 13:12   #1091
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Vrati ga na tvornicke postavke.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2015., 13:20   #1092
Amaymono
Guest
 
Postovi: n/a
Firmware za (bootlock-an) Prestigio 3400

Pozdrav ljudi.

Trebao bi mi originalni firmware za Prestigio 3400 (ili ako netko ima/je voljan napraviti backup svojeg) ili ROM koji radi.

Naime, rootala sam telefon i naravno da je trenutno bootlock-an. Dani i dani googlanja me polako dovode do očaja; isprobala sam sve recovery opcije i ni jedna ne radi (uključujući i factory reset) a ne uspijevam pronaći niti originalni firmware niti ROM koji bi eventualno radio.
  Reply With Quote
Staro 14.07.2015., 23:20   #1093
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Problemi kod tih Prestigia, Alcatela i općenito low end uređaja je ta da su jako jako tanki na supportu i communityju. Kladio bih se da je 99% šansa da ne nađeš ROM.
Tako sam ja ujebao Alcatel 6030X Idol sa rootanjem i brisanjem aplikacija pa mi se sve pohebalo. No, imao sam backup svog ROMa. A to je osnova od osnova kad ideš drkarit po mobu, da treba nandroid backup napraviti.

Sad jedino da nađeš nekoga tko ima isti mobitel pa da ti da svoj ROM ili u ovlašteni servis da ga preflešaju. Na netu teško da ćeš naći. Prestigio kao brand ne postoji. To je rebrandacija kineza za srednjeeuropsko tržište.

Znam, bacio sam te u bed i nisam te utješio, ali istina je takva kakva je nažalost.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2015., 09:09   #1094
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Ima za Prestigio svašta, samo treba znati gdje tražiti. Treba otići do Putina i koristiti Google translate:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=561121

Ima i custom recovery, par romova, link na stock rom bi trebao biti ovaj:
Code:
http://www.fayloobmennik.net/3529994
Sad je li to image koji se vraća putem custom recoverya ili ima neki programčić u zipu... pitaj ruse
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2015., 16:23   #1095
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Pozdrav ekipa, evo da se i ja malo pohvalim

Imam prestigio pap 7500, full hd, quad core 1.5GHz, 2GB RAMa, 32GB interne, 13/8 MP kamere, iza dual bljeskalica (slabija dosta od samsungovih recimo), prednja bljeskalica (sto sad ima i Apple, revolucionarni su opet xD).
Mobitel je odlican, zaista, ne patim na to da bude tanak ili da screen to body ratio bude ne znam kako visok, za ovaj cjenovni rang, mobitel je odlican. Nakon godinu i pol pocela je tipka za zakljucavanje/otkljucavanje stekat, tj treba je stisnut tocno na sredini normalno, ili na rubovima jako, znaci malo slabije prima. I pocelo mi se dogadjat da kad ga stavim na punjac nestane mreze. Sve ostalo radi normalno, samo sto vise nisam spojen na mrezu (vip). To cu nac sad papire i nosit ga na garanciju, ali eto,tek toliko, opcenita ocjena je 8/10 zbog te tipke, zezanja s punjenjem i mrezomi slabije bljeskalice. Slike su zaista odlicne, vrhunske.
E da, jos bi bilo odlicno da nije zadnji rom za njega original 4.4.2., a nemam iskustva sa stavljanjem custom romova gore, pa ako itko ima ideju kakvu da stavim noviji tipa 5.0 ako ima ili kitkat, bio bih mu zadovoljan Ako se uopce moze na ovakav mob =)
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2015., 16:25   #1096
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Sto se tice gubljenja mreze probaj za pocetak promijeniti sim karticu.

Sto se tice custom rom-ova, ako si zadovoljan sa kk nema smisla ici na lp, al ako te bas kopka onda pokusaj pronaci da li ima kakav podforum na xda developers forumu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2015., 14:26   #1097
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Nema logike da radi sve normalno i prestane kad se usteka nanpunjac, ako je do kartice. I 4.2. Je gore, krivo sam napisao.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 19:53   #1098
boky
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 9
Da podignem temu iz prašine...

Vlasnik sam PSP5550DUO i htio bih ga rootat, ali neće da mi se spoji na komp, tj. napiše da traži novi hardware i to je to. Tražio na netu drivere, ali ništa... šta god pokušao, bezuspješno...

Ima li ko kakvih sličnih problema ili rješenje?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

EDIT: Da dodam još jedan detalj, driver za XP.
boky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 20:11   #1099
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Jesi ukljucio uklanjanje pogreske usb?


Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 20:18   #1100
boky
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 9
Jesam, ne pomaže...
boky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 20:38   #1101
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Probaj s ovim driverima:
https://userscloud.com/6ymoo5rj7d79

Te sam ja koristio kad sam zeni rootao PAP4500.

Instaliraj prvo ADB driver.
dstenc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 00:00   #1102
boky
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 9
ADB Driver kaže da mi je instaliran driver. U Device manageru mi je stavio Android device i nazvao HTC Android interface, ali mi svejedno u other devices javlja MTP.

Driversrar.exe is not a valid Win32 application.
boky je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 02:02   #1103
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Kakav Driversrar.exe?
File kojeg sam ti shareao je Drivers.rar.
Raspakiraj WinRAR-om i onda pokreni adb instalaciju i imas jos jedan folder u kojem imas jos neke drivere za MTK chipset.
dstenc je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 08:31   #1104
boky
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 9
Nudi instalaciju driversrar.exe, to je prvo šta skida... Al uspio sam doć do drivers.rar

adb javlja status OK
installdriver javlja status successfully

ali i dalje ne radi...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Driversrar.jpg‎
Views:	261
Size:	67.7 kB
ID:	17700   Click image for larger version

Name:	apk.jpg‎
Views:	250
Size:	36.1 kB
ID:	17701   Click image for larger version

Name:	Instaler.jpg‎
Views:	246
Size:	31.0 kB
ID:	17702  
boky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na