Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2012., 08:57   #1
flame146
Premium
Moj komp
 
flame146's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 60
Komp ima random restart pri bootanju

Bok svima!

Dakle imam problem s svojim kompom (opis možete vidjeti u "moj komp").
Pri gotovo svakom paljenju kompa mi se desi da tamo negdje pri ulasku u windowse se samo resetira,i onda kad se opet boota komp normalno uđe u win, i naravno javi mi onaj windows repair pri dizanju windowsa i tak,
prvo sam mislio da je to zbog toga što imam kloukan proc, nakon što sam klouk proca stavio na default (makar sam kloukao s softwerom di sam koristio preset kloukanja, a ne na svoju ruku čačkao i makar su mi i proc i matična namjenjeni za kloukanje), sve je bilo ok nekih tjedan dana, i sad je opet počelo.

Jedina stvar koja mi je "kloukana" iako teoretski nije, je RAM... naime imam ram DDR 3 Corsair XMS3, koji je kao 1333 mhz zbog čega sam u početku imao ogromna zamrzavanja kompa, da bih primjetio na samoj pločici upozorenje da ovaj ram, makar je 1333mhz, radi na voltaži od 1.6 (ako se dobro sjećam) koja je prikladna za ramove od 1600mhz, nakon što sam povisio voltažu, zamrzavanja kompa više nikad nije bilo
Dakle to je jedina stvar trenutno koja je "nabrijana-dignuta" na kompu

Danas ujutro je tok bootanja kompa bio ovakav:

Upalim, dođe nešto pred win - resetira se - onda se boota i dođe tam di treba windows postat vidljiv i samo crni ekran... i stoji... tu ga ja ručno restartam,
onda se boota i pokaže se windows logo i resetira se! (ovo je prvi puta da sam vidio da se na samim windowsima restart desio), i nakon tog restarta je naravno opet windows repair, reko nemoj repairat (jer sam probao i ne pomaže) i uđe u win normalno...

Nadam se da sam vam dao podosta informacija o ovom problemu...

e sad... tko ima što za reć na ovo?


Lijep pozdrav
flame146 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 09:04   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Skini Hiren's Boot CD. Na njemu imaš sve potrebne alate za testiranje komponenti. Počni sa MemTestom i to svaki keks rama posebno, a onda nastavi sa hardovima (koristi alate proizvođača), procom,...
Napomena: obavezno u BIOS-u podesi da je CD prvi boot uređaj tako da se Hiren's digne direktno sa cd-a i uopće ne uđe u winse.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2012., 09:55   #3
flame146
Premium
Moj komp
 
flame146's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 60
ok, budem to napravio, hvala ti na savjetu, javim kako je prošlo!
flame146 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na