Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2008., 00:21   #1
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking Potraga za napajanjem (malo specifična)

Iako sam pristaša pristupa da treba kupovat novo ako radi staro kad se radi o kompu, u zadnje vrijeme razmišljam o zamjeni napajanja.

Sudeči po zvuku trenutno koje imam je na putu da ode kvragu...
Mislim, i ispočetka se tu čuo ton popularno opisan kao cvrčanje no iako ni sad to nije stravično sada nije potrebno 'načulit' uho na komp da bi se isti problem čuo ....a ja sigurno ne čujem bolje / upravo suprotno trebao bi mi se mozak naviknit na tako nešto....

uglavnom problem me smeta čak toliko toliko da bi prešao preko vlastite škrtosti za ulaganje u komp i kupio napajanje

Pošto sam naviknut na to da nemam vent na napajanju to bi sigurno zahtjevalo veči novac a toliko me baš ne puca ovo blagdansko sveobuhvatno trošenje ....


Tako da sam u biti dpošao do ideje da zašto nebi iskoristio provjereni sistem i smjestio novo namajanje naopako na kučište te namontirao postoječa hladila s trenutnog na novo.

A za taj postupak mi treba neko napajanje koje ima hladila koja su na vrhu ravna da bi nešto mogao iskemijat....

Da bi se lakše shvatilo na što mislim evo slikica a i topik kako je do tog došlo ako netko želi...


dobrodošla su sva iskustva /hintovi za jeftine modele koji imaju kompatibilna hladila.....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 00:48   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Hm, uvijek mozes kupit isto takvo napajanje. Pogledaj ona s 120mm ventom, ona bi trebala imati tako ravno i siroko prema gore, samo ne znam imaju li neka jos rebrica po toj povrsini koju trazis. Ali vec smo suzili potragu

I znam da ces me popljuvat zbog ovog sto ti sada pisem , ali ja ti tvrdim da bi ti vise dobio s Chieftec Deltom 350W ili Fortronom 350W , spuzvom u kucistu i tako to...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2008., 09:29   #3
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
LOL @ 'pljuvanje'

Misliš to zbog onog topika / moje reakcije kad sam tražio proc pa dobio savjete koje nisam ni tražio ili misliš opčenito u stilu 'preporučavam opciju koja mu sigurno nije dovoljno dobra' ?
Nego tko kaže da nema spužve u kučištu ....ima toliko spužve da cijela stvar izgleda skoro ko punjena plišana životinja :P
Šta se tiče kupovine istog napajanja ....gledam što se desilo s ovim pa nebi to htio i s novim. A stvar je u tom da kako vrijeme prolazi to biva više izraženije. Najradije nebi ništa kupovao jer nije to ništa zvučno stravično kao što imam dojam čitajuči reakcije raznih 'šišmiš-ljudi' ovog foruma na taj fenomen , no sama promjena zvuka napajanja me pomalo brine u kontekstu da nebi u budučnosti 'prdnilo' i potegnulo neke stvari s sobom.... :-/
Za napajanje s ventom sam otvoren međutim mislim da to nema smisla u ovoj novčanoj klasi koju gledam.
Deltu - taj specijalni spominjani model sa 2 raila je nemoguče nači a šta se Fortrona tiče ,bilo me zanjelo ovo doba opče rastrošnosti pa sam se odlučio počastit s normalnim napajanjem koji bi bio smješten na normalni način a lurkajuči po forumu sam dobio dojam da se 350w/400w spominju u nekim kontekstima: jeftino / dobro /tiho.

Osim što sam se pri kupovini osječao ko luđak zbog:

Treba mi PNF verzija !
Jel to PNF ?
Hoču PNF !
Jel tu piše PNF ?
Treba pisat PNF!!


...osječao sam se ko idiot kad sam to spojio jer sam mogao znat i bolje da je 'tiho' subjektivna stvar. Bilo mi je dovoljno 2 min da uštekam staro napajanje kad se oglasio vent od ovog novog.....Jer na taj ton mi je mozak više naviknut nego što je na šuštanje zraka kod tog Fortrona....a za to šuštanje mislim da je največi problem kod svega te da se previše pažnje usmjerava na ventove same po sebi....Zato su mi pomalo besmisleni svi modovi i mjenjanja ventova boljima/tišima kad opet ostaje da taj zrak tuče i prolazi kroz nekakva rebra koja mora ohladit....

Tako sa sam napajanje vratio jer sam sretniji s mojim :P

A bek tu topik. 12 cm vent ne mora značit plosnata hladila. Pogledaj samo baš tog Fortrona.

No nema smisla da do takvih zaključaka dolazim sam - trebaju mi hintovi na nešto određeno jer zamisli da dođem u dučan s "dajte mi sva jeftina napajanja" držeči lampicu u ruci jer želim virit u svakog " jer mi trebaju ravna hladila"
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na