Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2013., 23:01   #1
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
(riješeno) PC Problem - restart - patuljak mi čupa kabao iz struje

Ovako, nedavno su kupljene neke nove komponente, a to su:
Asrock z87m extreme4
Intel i5 4670k
Kingston hyperx 1600mhz black 2x4GB
Kingston V300 120GB SSD
i
kučište cooler master 352 silencio
sve iz uzi shop (svaka čast gazdi, super brzo, i jednostavno, toplo preporučam)
Znači te gore navedene komponente su nove, iz dučana.
Ostala stara periferija su ati hd 5850 vapor x grafička i napajanje corsair 400w cx (obe komponente stare dvije god).
Stavljeni svi moguči driveri, napravljeni svi moguči updejtevi.
Ovako, koji je problem.
Komp se bez ikakvog razloga, totalno random, nekad nakon 3 min, nekad nakon sat vremena, a nekad 3 puta za redom u 5 min RESTARTA, ko da si ga iscupao iz struje i natrag zastekao....a to sve dok sam u nekoj igri, bila to heroes of newerth koja ne zahtjeva neku konfu, ili cod ghosts koja zahtjeva, a u codu mi se najmanje resetira......
Temperatura nije, proc grafa i ostale pizdarije rade na sasvim normalnim temperaturama do 50 stupnjeva....
Metode lječenja:
Radio sam OCCT testove na grafu, proc i napajanje, svako po sat vremena full opterečenje, NEMA RESTARTA!
MEM TEST raden na obe plocice svako po 2 puta, NEMA RESTARTA!
Pokušao sam dvije verzije windows 7, sa najnovijim updejtevima i sve pizdarije, problem svejedno prisutan.
Pokusao sam windows 8.1, problem svejedno prisutan.
Pokusao sam izvadit ssd, i stavio windowse na običan HDD od 640gb, problem svejedno pristutan.
Promjenio slotove ram pločicama, problem svejedno prisutan.
Izvađena jedna pločica, pa probano samo sa jednom, isto tako nakon nje pokušao isti slučaj i s drugom pločicom, problem svejedno prisutan.
Čak sam i bio toliko blesav da sam išao i restart pin od kučišta odštekat, reko možda me on jebe, ali svejedno restart.......

Eto, ponestalo mi inspiracije, i ne znam više šta probati....sve komponente ispadaju zdrave, a problem me svejedno negdje jebe..
Neko mi govore da mi je napajanje preslabo, da bi tjeralo to sve, gledao sam najveci potrosaci su mi proc 85W i grafa 150W, sad el to znaci full opterecenje tolko trosi, ili samo kak ti standby....a neko mi pak veli da maticna je problem....vrag si ga neka zna....
HELP
evo i log


samo sam copy paste sa warezhr gdje sam postao sve to, tako da eto sve je servirano...

Ajde pomozite hehe
ElvisP je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 23:10   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kabao je kanta. Kabel je "ona crna žica" koja je uštekana u zid i tvoje računalo.
Jesi li probao neku drugu utičnicu? Ono, tek toliko da ne ispadne da je utičnica/faza/uzemljenje izvor svih problema u trenutku kad mama ušteka peglu/uključi perilicu za rublje...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2013., 23:13   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Ili se bojler/škrinja/frižider sam uključi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 23:18   #4
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Iscupaj radeona i probaj na intel grafi malo gejmati. taj hon bi trebala ganjati u dobrom frame rateu, pa probaj to i vidi ima li srece. Napajanje je dovoljno jako 100%, naravno ako je ispravno
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 23:21   #5
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
Nemam problema sa strujom u kuči, tako da to nije sigurno problem.
Do sad je svih ovih godina ta ista utičnica isti kabao tjerao komp, sve do ovog novog.
To da pokušam na integriranu grafu nisam se sjetio...naravno to cu isto onda isprobati sutra, za danas dizem ruke od tog čuda, jer već se 2 tj borim s tom nemani....
hvala na savjetima, dodatni savjeti još uvijek dobro došli.
ElvisP je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 23:26   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Vidi, sad sam se sjetio, kod frenda je komp normalno radio godinama i krenuli bas ovakvi simptomi sa random restertom.

Donese komp kod mene, svi testovi prolaze, prime95, occt, 3dmark bez restarta, up time 48h. Odnese ga doma, opet frka.

Nakon svega, utvrdili smo da ako je komp ukljucen na uticnicu u sobi, ide random restart.
Preko produznog, spojen je sad na uticnicu u hodniku i sve radi bez restarta.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2013., 23:35   #7
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
Pokušat ću i to, makar odem i kod buraza, skroz promjenim i kuću ako treba
mada sumljam, pošto je do sad sve super radilo, a i sve je nova instalacija tu gdje sam ja, nema 10 god...ali opet vrijedi i to pokušat, zašto ne...
ElvisP je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 18:50   #8
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
Evo status je ovak...grafička je vani, i jedno 2 sata vrtim jedno te istu igru (hon) gdje mi se najvise komp restartao....zasad nema restarta....

pitanje je sljedeće.....
izgleda da je grafička radila problem...ok...zašto sad na novoj konfi, a na staroj je sve radilo super? provjerio sam par sajtova što rade compatibilty check, i svugdje je bilo compatibility okay.
I još pitanje, šta ako ja sad kupim novu grafu, a uzet ću je sigurno (nino-uzi shop čujemo se za par dana ) što ako će mi se opet restartati, što znači da je neki problem možda u matičnoj...šta onda?

i moze preporuka grafe, do 1500-1600kn

Zadnje izmijenjeno od: ElvisP. 07.12.2013. u 18:57.
ElvisP je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 19:07   #9
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ne znam što da zaključim, OCCT bi nešto našao ako je samo grafička izvor problema.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 19:17   #10
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ne znam što da zaključim, OCCT bi nešto našao ako je samo grafička izvor problema.
a bogami niti ja, sad ću ovako par dana, sve dok se ne uvjerim da je sad stvarno sve ok...a nadam se da je jer mi je olakšanje, iako je "kvarna" jedna komponenta, ali barem nije problem sa ničim novim....
ElvisP je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2013., 00:11   #11
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
OCCT, furmark, kombustor i sl. nece uvijek ukazati na neispravnost grafe. Imao sam jednu 8800gt cini mi se koja je vrtila furmark koliko god je trebalo, ali nije mogla izdrzati par minuta igranja.
Mozes jos probati grafu u pcie slotu 3 i 4. Tesko je biti 100% siguran bez alternativnih komponenti, na zalost
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2013., 08:43   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Probaj posuditi jače napajanje od nekoga tek toliko da budeš siguran da li je grafa problem ili ne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2013., 09:41   #13
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
U 90% slučajeva ovo su simptomi prevelikih temperatura ili jednostavno napajanje. Kažeš temperature su ok, znači napajanje.

Probaj s drugim napajanjem, garantiram ti da je u tome problem!
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 20:28   #14
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
Evo situacija je sljedeča...
Zahvaljujuči članu Nino-u, ja danas imam njegovo napajanje cx600 corsair, i asus 7790 oc verziju, kojemu sam neizmjerno zahvalan i dužnik do groba, i imao sam priliku isprobati te dvije komponente i upoznat se još više sa problemom.
Znači, ostavio sam sve svoje uštekano, osim grafe, i stavio sam 7790.
S obzirom da od nedjelje nemam internet, eto sad prije pola sata uhvatio napokon da se linija drzi, uz abnormalan ping igre, nisam baš nešto previše uspio testirati, ali eto, pokrenuo sam HoN i nakon svega mozda 2-3min igranja uz enorman ping PC RESTART.
Dakle, zaključio sam da je 99% napajanje (ostale komponente isključene pošto su nove).
Izvadio sam svoje napajanje i stavio CX600, i nazalost sad dalje nemam net da bi isprobao dalje da li ču dobit restart, što se jako jako jako nadam da neču jer onda više ne znam šta misliti....
Eto, dok mi se ne pojavi net, dotle cekam...


ZLATKO-NINO JEDNO VELIKO HVALA DO NEBA!!
ElvisP je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 20:58   #15
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor ElvisP Pregled postova
Radio sam OCCT testove na grafu, proc i napajanje, svako po sat vremena full opterečenje, NEMA RESTARTA!
MEM TEST raden na obe plocice svako po 2 puta, NEMA RESTARTA!

Meni ovi simptomi najvise upucuju na problem sa CPU LLC a sad dali je procesor ocan i kako je podeseno u biosu neznam no poznato je da llc pravi problem bas kod obicnih ili manje zahtjevnih operacija a dobro se drzi kod full opterecenja.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 21:27   #16
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
A gle, na integriranoj grafi radi, a na externoj ne.
Vidjet cemo sutra, iskreno se nadam da je na kraju psu problem, kupujem novo i problem rijesen
ElvisP je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2013., 23:13   #17
HAXXOR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: KC
Postovi: 2
Ma napajanje je 100 posto. Probaj
HAXXOR je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 06:53   #18
ElvisP
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 19
Izgleda da je bilo napajanje problem...koristim ono koje mi je nino poslao, ujedno i njegovu grafu, i niti jedan restart jucer, a nisam mogao svih ovih dana probati jer nisam bio niti s vremenom bas, a niti sma imao interneta, a ove dvije igre su online based....
danas isprobam s tim istim napajanjem i sa svojom grafom, pa da vidimo kako ce danas biti reakcija...
ElvisP je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na