Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2008., 03:24   #91
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
znaci dosli smo do zakljucka da;

corsair zuji
seasonic zuji
oko tagana je priča u zadnje vrijeme da vole "eksplodirati"

pitanje: koje napajanje onda uzeti za te novce a da nemaš takove probleme?
Chieftec od 400W. Sve mogu s njim, tiho je jedino kad idlea 1-2 h. I ne zuji, ni cvrči, nego urlaaaa. Tipa onako kad puše vani, ti u kući a slušaš kak vani zavija. E da i skuplje je 3 kune nego kad sam ga kupio .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 03:55   #92
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
pa to se promijeni vent i mislim da ne bi tebalo biti problema..da, ali ako je novo onda se gubi garancija..ma uzas s tim napajanjima, izgleda da danas ako covjek bilo sta odluci kupit (posebno napajanja) mora molit Boga da ga to nece za***avat..stvarno, sta da covjek danas kupi? kakvo napajanje?katastrofa
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 09:44   #93
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne znam je li se i kod ostalih čuje cvčanje kad se napajanje malo jače dodirne/blago lupi?
NASILNIČE

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
U prvi mah sam mislio da nije neka zavojnica, ali cvrči i kad nije spojen na mrežu (???)
Nikako se ne bi trebao čut ugašen (kod Corsa su zavojnice najglasnije).... to je defekt za koji bi čak i mogao dobit zamjenu (ovisno o svojim sposobnostima uvjeravanja ).

@srale7: na bočnoj stranici Corsove ambalaže je otisnuta dB krivulja po kojoj je u idlu oko 21 dB (stvarna vrijednost je vjerojatno koji dB više, ovisno o testnim uvjetima)
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 07.01.2008. u 09:55.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 13:18   #94
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Javlja se jos jedan zadovoljan vlasnik Corsair 450 VX i moram reci da je napajanje stvarno necujno.

Svoj primjerak sam kupio u Linksu i to naravno ne bez problema. Prvi primjerak koji sam kupio je cvrcio i pri vecem opterecenju pustao smrad paljevine.
Naravno odmah sam ga sljedeci dan odnio na reklamaciju i dobio novo napajanje.

Novo napajanje vec 2 mjeseca radi besprijekorono tiho nikakvo cvrcanje, vent skoro pa necujan.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 14:28   #95
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Ja svog vx450 ne čujem od radeka 2600 xt koji je uvjerljivo nadglasao sve ostale komponente + drugi komp u sobi koji ima chiefteca 410w.

Al dobro, nakon što sam iščupao grafu tako da čujem napajanje, moram priznati da sam ostao iznenađen kako je tiho. Tiše čak i od gore navedenog Chiefa....
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 15:35   #96
noobie
Premium
Moj komp
 
noobie's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: croatia
Postovi: 157
nisam htio otvarati novu temu jer je problem slican.

daklem, napajanje cvrči kada je komp ugasen ali to nije ono st me nervira jer se gotovo i ne cuje. problem je sto se problem sa statikom cuje na slusalicama a buduci su mi vrhunske sluje na glavi 12 sati dnevno to je jednostavno neizdrzivo. uz to raditi audio obradu sa takvim smecem od signala je nemoguce.

problem je u fortronu blue storm II, mislite da bi reklamacija upalila? isprobao sam drugo napajanje i nema statičkog suma u slujama sa smecem od no name napajanja...
noobie je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 16:59   #97
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Definitivno trebaš mjenjati napajanje ako ti pušta "signal" u ploču, samo dal će ti za to uvažit garanciju nisam baš siguran...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 17:17   #98
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
ja isto imam vx450 i cujem kako cvrči jedino kad se priblizim kucistu, kuciste mi je ispod stola tako da kada i ne slusam mjuzu ne cujem ga i prezadovoljan sam napajanjem i vrijedi tih para, nisam neki noise freak
Tichma je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na