Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2017., 10:08   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Smart rasvjeta prostora

Set se satoji od led zarulja (12w, 980 lm) i na jedan daljinski ih se moze spojit max 10 kom. Imaju dvije varijante, samo dimmabilne i one skuplje, kojima se moze mijenjat temperatura svjetla koje emitiraju.
Da bi imali kontrolu cijelog sistema preko telefona, trebaa za 219 kn kupiti control point, instalirat aplikaciju na telefon i u pravilu sve manje vise radi ok.

Ukupan trosak za neki prosječni stan je broj zaruljax150 kn (npr 5 kom), control point 219, i 1-2 bezična daljinska (cca 30 kn)=1029 kn.

Po reviewima koji se nalaze na netu, vecina ljudi je zadovoljna, fali nekih naprednijih opcija, neku su imali problema sa control pointom, ali obično zamjna uređaja rjesava problem pucanja konekcije.

Ima li netko konkretna iskustva sa ovim sistemom, ili nekim drugim?
-->
Otvaram temu u kojoj mozete iznijeti svoja iskustva sa bilo kakvim oblicima "smart rasvjete", odnosno rasvjete koja se moze na jednostacan način upravljat bezično.

Koncept je jako dobar, cijene su sad cak i prihvatljive, ali mislim da ce trebat jos vremena da dobijemo proizvod dorađen do kraja, i da mu je cijena normalna.

Volio bih prokomentirati, ako netko ima/koristi siroko dostupni set iz Ikee, Tradfri.
Set se satoji od led zarulja (12w, 980 lm) i na jedan daljinski ih se moze spojit max 10 kom. Imaju dvije varijante, samo dimmabilne i one skuplje, kojima se moze mijenjat temperatura svjetla koje emitiraju.
Da bi imali kontrolu cijelog sistema preko telefona, trebaa za 219 kn kupiti control point, instalirat aplikaciju na telefon i u pravilu sve manje vise radi ok.

Ukupan trosak za neki prosječni stan je broj zaruljax150 kn (npr 5 kom), control point 219, i 1-2 bezična daljinska (cca 30 kn)=1029 kn.

Po reviewima koji se nalaze na netu, vecina ljudi je zadovoljna, fali nekih naprednijih opcija, neku su imali problema sa control pointom, ali obično zamjna uređaja rjesava problem pucanja konekcije.

Ima li netko konkretna iskustva sa ovim sistemom, ili nekim drugim?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 11:24   #2
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Doma imam Phillips Hue starter kit, kupio na francuskom amazonu na 40% snizenju krajem prosle godine, ispalo me 1000 kn sa dostavom (kod nas je oko 1500kn). U Ikei sam uzeo tri ovakve lampe, tako da u kombinaciji sa zaruljama stvarno dobro izgleda.

Fora je sto npr mozes sinkronizirati Kodi i Hue, tako da primjerice kada pustas neki video, zarulje se ugase ili priguse, kada je film gotov ponovo se automatski pale, itd. Postoji vise plugina za Kodi za upravljenje Hue sustavom, u planu mi je malo se s tim poigrati, a sve zajedno spojiti sa Home Assistantom.

Kul feature je sto ga mozes spojiti sa IFTTT, pa recimo podesiti da ti prati vremensku prognozu, i ako ce npr padati kisa u narednih pola sata, da ti promjeni boju ili postepeno pojacava svjetlinu zarulja.
neumrli je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2017., 11:31   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Daš bolji link za starter kit? Ovaj ne radi, zanima i mene

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 11:48   #4
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Evo link od vendora.

Ovdje je compatibility sa raznim drugim vendorima.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 12:44   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@neumrli

Koliko su jake te Philips zarulje, deklarirane su na 9W, (cca900 lm) ali zanima me koliko mogu ozbiljno svjetilit (cca 3000K) u nekom kvalitetnom lusteru?
Meni se nako čini da je taj Philips set vise onako za ambijentalu, kao sto si i ti napravio, 3 lampe, rasporede se u prostoru i onda kad ne treba glavno svjetlo, prostor osvjetljujes preko njih.
-->
@neumrli

Koliko su jake te Philips zarulje, deklarirane su na 9W, (cca900 lm) ali zanima me koliko mogu ozbiljno svjetilit (cca 3000K) u nekom kvalitetnom lusteru?
Meni se nako čini da je taj Philips set vise onako za ambijentalu, kao sto si i ti napravio, 3 lampe, rasporede se u prostoru i onda kad ne treba glavno svjetlo, prostor osvjetljujes preko njih.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 13:59   #6
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Soba u kojoj su zarulje je cca 35m^2, rasporedjene su na cca 1m jedna od druge. Kada ih upalim na maksimalnu jacinu, nema potrebe za dodanim svjetlom u sobi (npr luster).

Ako bi stavio samo jednu zarulju u prostoriju velicine moje trenutne, mislim da ti ne bi bilo dovoljno kao zamjena za glavno svjetlo. Dvije-tri zarulje mislim da mogu zamjeniti luster sa "obicnom" zaruljom.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2017., 14:11   #7
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel imate neku preporuku za neke kvalitetne Smart RGB E27 zarulje, ali opet normalne cijene?

Prije 5-6 godina sam imao neke ebay čajna led zarulje koje su imale pripadajuci daljinski, i nije bilo lose za cca 12 baksa. Definirano kao 6w, relano 4w.


Jel ima netko iskustva sa Xiaomijem? Deklarirano kao 9W/600lm



http://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_361555.html
-->
Jel imate neku preporuku za neke kvalitetne Smart RGB E27 zarulje, ali opet normalne cijene?

Prije 5-6 godina sam imao neke ebay čajna led zarulje koje su imale pripadajuci daljinski, i nije bilo lose za cca 12 baksa. Definirano kao 6w, relano 4w.


Jel ima netko iskustva sa Xiaomijem? Deklarirano kao 9W/600lm



http://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_361555.html
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2018., 22:00   #8
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Jel ima netko iskustva sa Xiaomi prekidačim a za svijetla, zanima me razlika izmedju Xiaomi žičane verzije i Xiaomi bežične?

Koliko sam uspio izguglati skužio sam da ove wifi samo zalijepim i spojim na gateway ali onda bi morao prespojiti žicu u starom prekidaču da uvijek ima struje u žaruljama dok kod žičane to netrebam već spojim žice na prekidač. E sad dali onda taj prekidač doslovno prekida struju da uopce nemogu mobitelom upravljati ili ostavi struje u žarulji?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na