Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2018., 12:46   #1
DiVojich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 69
PXE-61 media failure

Pozdrav,

Jedan klijent je donio i prijavio kvar na laptopu.

Računalo se upali i prijavi PXE-61 error. Nakon nekog vremena prikaže se Windows Vista ekran i zamrzne se. Prisiljen sam ručno restartati računalo.

Imate kakav savjet?

lp,

Dino
DiVojich je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 13:49   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
PXE je opcenito bootanje s mreze, tj medu opcijama bootanja medu ostalim deviceima - postoji opcija da se boot obavi i s mreze.

No, s obzirom da nakon X vremena se OS pokusa dici, ovako odokativno bi zakljucio sljedece:

OS je polumrtav i MBR mozda treba srediti
HDD je polumrtav i zahtjeva sto hitnije vadenje vanka i backup ako je moguce
Sata kontroler je poceo krepavati i generalno sranje jer je ovo jako tesko za srediti, prakticki nikada isplativo jer puno kosta naci kvar i popraviti ga.

Ali ne razumijem samo jedno i bez uvrede, no ovo je elementarna stvar po pitanju hardvera. Klijent? Jesi zaposlen negdje ili se tako izrazavas, a zapravo radis u fusu?

Jer ako je ovo drugo - onda go for it! Cijenim i opcenito ljudi vole kada osoba pokazuje volju za ucenjem, zarada je tu popratna stvar i neka je.

Ako je ovo prvo, ako si negdje zaposlen i postavljas ovakva pitanja, ne znam sto bi ti rekao osim sto te ceka mukotrpno razdoblje gdje ako nista - imat ces posla dok netko ne skuzi da ne znas raditi. NHF, samo kazem jer ovo je nista od posla.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2018., 13:58   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Rekao bih da je hdd u banani ili satran os.
Ako se da "lako" izvaditi hdd onda ga izvadi i testiraj na kompu sa alatima proizvođača, a ako ne cd boot sa tim alatom.

Taj PXE-61 error zapravo nije greška, lap pokušava odraditi (uključena opcija u Biosu) dizanje os - a sa mreže a kako to nije aktivno onda daje tu grešku.

Ako hdd prođe test proizvođača onda je bolje sve pomest i dignit W7 na čisto.
Eventualno prije brisanja / formatiranja negdje privremeno prebaciti važne podatke pa kasnije vratiti.
Ako hdd ne prođe test (otišao u vječna lovišta), znaš šta ti je činiti.

Kolega je bio brži i ubojitiji
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 17:31   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kolega je bio brži i ubojitiji
Jel' se dela? Dela se, ali kako treba .

Ma nije ubojitiji, nego jbg, iz iskustva gdje dodes, drze te neko vrijeme i ponadas se trajnom odnosu ili barem trajnijem od 3 mjeseca, te uz hrpu sranja koje inace moras znati iz svog dijela struke obavljas i tude poslove (tipa ovakvih) i sve stizes na rok, pa te odjednom doceka - ugovor se nece produzivati.

Inace imam ogromnu netrpeljivost prema ljudima koji rade posao, a ne znaju ga odraditi . Ucenje zanata je jedno, onda imas mentora i cca si na ~70% place min 6 mjeseci, ali sto sam sve radio za kikiriki pare...... Razumijes zasto napisan drugi dio odgovora, a i ja razumijem zasto ubojitiji .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 21:45   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Kako kažu sjevernije: Da bi reč rekel .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 12:43   #6
zagi2000
Banned
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 8
I ja imam isti problem s PXE-E61 Boot agent,isključio sam sve lan kartice za povezivanje na internet u bios-u,ali i dalje ne mogu napraviti instalaciju novih win7.
Probao sam s USB-om bootabilnim i dvd-om,dvaput je krenula instalacija i stane/zamrzne/ odmah na "windows is loading files".
Kako se riještiti netvork boot-a?Napravio clear CMOS.
zagi2000 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 12:58   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Opet premalo podataka, instaliraš W7 crveni ili crni - na kruški ili jabuci ?
Gore smo već napisali, to nije greška nego si krivo postavio ili odabrao u Biosu, network boot agent je došao na red prije nego ono šta si želio.
Eventualno boot / install medij nije detektiran ili ispravno napravljen.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 12:59   #8
zagi2000
Banned
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 8
Zaboravio napisati koja je matična ploča:PDSME+ Supermicro.
Tržio sam po int ,ali nema rješenja.Kako isključiti boot s interneta?
Molim pomoć ako je netko imao isti problem.Komp je iz donacije i i neznam kako je i za što korišten i ne mogu instalirati nove win7.Naštimano je da boot-a s dvd-a ili usb-a i nakon restarta pojavi se crni ekran i critca u gornjem lijevom kutu.(neda mi poruku "press any key....."
Hvala
PS kako staviti sliku u post?

Zadnje izmijenjeno od: zagi2000. 01.02.2018. u 13:31. Razlog: pravopis
zagi2000 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 14:27   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Za slike imaš u Sticky - ju, upload na neki od pic share servisa pa onda u post staviš link.
Support te mobo > http://www.supermicro.com/products/m...010/PDSME_.cfm
Za početak otvori komp i provjeri koji hdd imaš i gdje je spojen, isto tako za DVD.
Ako je unutra klasični DVD i Sata HDD trebali bi biti na Sata0 i Sata1, ako je stari IDE treba biti na odg. priključku / kanalu.
Bios te mobo ima napredne opcije i treba znati sve ispravno podesiti.
Ako je unutra SCSI HDD onda prvo treba neovisno radi li se o Raid polju prvo (kroz Bios) inicijalizirati kako bi se "pojavio" na listi za Boot.
Kada je to dobro podešeno obje trebaju biti detektirane prilikom Boot - a, na Boot tabu se uređuje raspored / prioritet.
U svakom slučaju netko sa dobrim iskustvom bi trebao to riješiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 12:40   #10
zagi2000
Banned
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 8
Smile

Riješio!!!
Promijenio sam optički uređaj i hard disk i uspio instalirati win7.
Vjerojatno DVD pržilica nije mogla čitati disk s win.
Uglavnom,riješeno!
Hvala na pomoći,ako će ovo nekome pomoći,super.
zagi2000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na