Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2017., 19:25   #1
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Kako detektirati kratki spoj na maticnoj?

Dakle, imam jednu laptop asusovu plocu koja kad se spoji na punjac ugasi svjetlo na punjacu, odnosno ima kratki spoj i onda se ukljuci zastita na punjacu. Punjac proradi kad sve odstekam i ponovo ga spojim na struju. Testira sam punjac multimetrom i uredan je...cak sam probao i drugi za svaki slucaj ali isto. Nasao sam boardview na internetu (nema schematic) i gledam vec kod ulaza DC ima kratkih spojeva na uzemljenju koliko hoces. Dakle, nesto sto ne bi trebalo biti spojeno u strujnu mrezu je spojeno...e sad da ne duljim dosa sam do zakljucka da je kratki spoj na liniji 19V medutim s obzirom da ne mogu pustiti struju u laptop nemoguce mi otkriti koji je mosfet ili dioda ili resistor prnio. Znam da servisi imaju uredaj koji pusta struju u maticnu bez zastite kao sto radi punjac ali labarotorijski uredaj sa podesavanjem struje nemam...pa sam razmisljao jel mogu ista drugo iskoristiti i pustiti struju u maticnu? Jel mogu nesto.iskoristiti iz kucne radinosti? Ako ima tko malo iskusniji sa savjetom bio bih jako zahvalan...
E i mozda sam malo nerazuman u pisanju ali to je zato sto sam sve uglavnom naucio po netu na engleskom pa mi se u glavi vrt pojmovi short, ground i slicno...

Zadnje izmijenjeno od: prowler. 26.02.2017. u 19:32.
prowler je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na