Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.02.2015., 21:31   #4591
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
cca 1580 kn, s tim da ocekujem povrat 313 kn jer sam platio tax/vat insurance. veceras nemam vremena ali u subotu bi mogao sloziti nekakvu recenziju sa slikama i ostalim
cyclone je offline  
Staro 27.02.2015., 02:34   #4592
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
USKRSNUĆE Gionee Elife-a E7.
kiksich je offline  
Staro 27.02.2015., 11:52   #4593
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Gledao sam malo review i izgleda mi malo loše kvalitete plastika na snimku zadnji dio moba (poklopac i stražnji dio poklopca) - sad ne znam kako je stvarnosti

zupy je offline  
Staro 27.02.2015., 15:25   #4594
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Meizu dobija ubuntu, Meizu MX4 Ubuntu Edition
Cijena mx4 $300 za 16GB model

5.3-inch IPS LCD display (1920 x 1152, 418ppi)
Octa-core MediaTek MT6595
2GB RAM
20.7 MP rear camera, 2MP front-facing
16GB built-in
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 27.02.2015. u 16:16.
de.fang je offline  
Staro 27.02.2015., 16:39   #4595
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Asus ZenFone 2 se pokazao kao beštija na sintetičkim testovima
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 27.02.2015., 16:52   #4596
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Asus ZenFone 2 se pokazao kao beštija na sintetičkim testovima
Ozbiljna naprava za igranje...
__________________
de.fang je offline  
Staro 27.02.2015., 16:59   #4597
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Još ako i cijena bude u rangu obećavanih 200$, mislim da ima pobjednika kod 'Kineza'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 27.02.2015., 18:30   #4598
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Još ako i cijena bude u rangu obećavanih 200$, mislim da ima pobjednika kod 'Kineza'.
Sumnjam da biti 200$ a i nije "čisti" kinez
__________________
de.fang je offline  
Staro 27.02.2015., 18:31   #4599
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
ipak će bit oko 300$...
locks je offline  
Staro 27.02.2015., 18:45   #4600
#Marko#
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
[QUOTE=zupy;2743252]Gledao sam malo review i izgleda mi malo loše kvalitete plastika na snimku zadnji dio moba (poklopac i stražnji dio poklopca) - sad ne znam kako je stvarnosti

FedEx mi ga je dopremio danas popodne.
Kvaliteta poklopca je jako dobra, kamera isto! Ostalo jos ne znam ali sve izgleda ok
#Marko# je offline  
Staro 27.02.2015., 19:07   #4601
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
FedEx mi ga je dopremio danas popodne.
Kvaliteta poklopca je jako dobra, kamera isto! Ostalo jos ne znam ali sve izgleda ok
Moze koja slika da vidimo kako taj jiayu s3 izgleda na normalnim slikama?
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.02.2015., 11:02   #4602
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
davidovski je offline  
Staro 28.02.2015., 11:08   #4603
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor davidovski Pregled postova
Zanimljivo. sad zamisli da Xiaomi napravi Nexusa i plasira se na USA tržište, EU tržište... Mislim da bi HTC, Samsung i ekipa totalno popizdili i počeli prijetiti napuštanjem Androida i razvijanja svojih OS.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 28.02.2015., 11:11   #4604
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Zanimljivo. sad zamisli da Xiaomi napravi Nexusa i plasira se na USA tržište, EU tržište... Mislim da bi HTC, Samsung i ekipa totalno popizdili i počeli prijetiti napuštanjem Androida i razvijanja svojih OS.
To bi pridonjelo samo kvaliteti smartfonova.

Pogotovo se nebi žalio da Samsung napusti Android, takav bloatware nitko ne stavlja na mobitele kao oni.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 28.02.2015., 11:22   #4605
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
U slučaju da uzmem asus zenfone 2, postoji li neki ovlašteni servis u ZG?
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline  
Staro 28.02.2015., 11:45   #4606
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
U slučaju da uzmem asus zenfone 2, postoji li neki ovlašteni servis u ZG?
Konzum!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 28.02.2015., 12:23   #4607
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Jiayu S3 Basic, 2GB RAM, MTK6752 8-core 64-bit CPU, GSM/WCDMA/4G LTE, 3000 mAh, Dual-Sim micro sim

Naručen i plaćen 4.2. na Coolicoolu kao preorder za cca 1280 kuna. Označen kao "shipped" 10.2. sa tracking brojem Nizozemske pošte. Link na tracking http://postimg.org/image/blmll672p/.

Paket je stigao na adresu 26.2., ocarinjen za samo 24sata nakon slanja računa. Paket je dobro zapakiran, slično kao i sa većinom ostalih prodavača. Plaćen PDV u iznosu od 47$, no prodavač mi je obećao taj iznos vratiti kroz nekoliko dana zbog customs insurancea, više u postu http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4664.

Sam uređaj dolazi u jednostavnoj kartonskoj "eco-friendly look" kutiji. Što me iznenadilo, coolicool je dodao originalnu silikonsku zaštitnu masku i originalni Jiayu screen protector kao gift. Da sam to znao vjerojatno ne bi naručivao tempered glass i razne accessories-e. Sadržaj kutije je minimalan: Jiayu S3, baterija, kratke upute te EU punjač i USB kabel (nedostaju slušalice). Na kutiji su navedene specifikacije uređaja (jedna od fotografija). Postoji i nešto skuplja Advanced verzija Jiayu S3 sa 3GB RAM-a i dodatkom NFC-a.

Uređaj, dizajn, kvaliteta izrade:
Uređaj je malo većih dimenzija, recimo normalnih za 5.5" ekran. Kućište je plastično, solidno napravljeno bez oštrih rubova.
Ekran je Full HD rezolucije, kvalitetnog prikaza boja, nisam primjetio bad/stuck pixele niti light bleeding. Proizvođač navodi Gorilla Glass3 no ja sam ipak zalijepio tempered glass nek se nađe. Ukratko, ekran je odličan i jedan od boljih dijelova moba.
Prva zamjerka je jedan dio gdje na jači pritisak uređaj "zaškripi" a to je plastika na maski oko kamere i blica.
Druga zamjerka je što se osjeća lagano krckanje pod prstom kod tipke Vol+. Nakon malo istraživanja i rastavljanja zaključio sam da nije problem u tipki na mobu nego baš na izvedbi tipke na maski koja lagano škripucka. Naručit ću poklopac druge boje svakako pa javim hoće li se stvar poboljšati.
Postoji i notification dioda koja svijetli zeleno ili crveno. Tipke za navigaciju (Menu, Home i Back) na dnu ekrana su osvijetljene dovoljno za noćni rad, po danu se skoro ne vidi osvjetljenje jer je dosta slabo. Napominjem da uređaj sa stražnje strane raspolaže sa dva zvučnika koji su solidno glasni ali nisu po kvaliteti zvuka na nivou top modela tipa HTC M8.

Dvije fotke otvorenog mobitela, čini mi se da je netko pitao za to.
http://postimg.org/image/in6r256j5/
http://postimg.org/image/slrpomfyp/

Sve u svemu, zbog plastike i te dvije mane dao bih 8/10 za izradu.

Softver:
Android 4.4.4 sa S3W 20150123-225823 sa predinstaliranim Google aplikacijama i Play store-om. Djeluje kao da se radi o nekoj verziji ColorOS-a. Automatic update ne prolazi nikakve nadogradnje tako da razmišljam flashati sa originalnim stock ROM-om zadnje verzije, no to će malo pričekati. Od kineskog bloatwarea nisam pronašao ništa, praktički je to clean stock ROM.
Nisam siguran koja je trenutno verzija aktualna ali znam da je Jiayu u mjesec dana prodaje uređaja izbacio 3 verzije ROM-a sa raznim zakrpama i to mi se jako sviđa, a najavljen je i Android 5.0 koji će vjerojatno biti dostupan i preko OTA updatea.
Trenutno je dostupan i jedan španjolski custom ROM temeljen na baznom 4.4.4 androidu ali sa raznim tweakovima i dodanim aplikacijama i modulima, ali i TWRP i CWM recovery. Veseli što community raste iz dana u dan i moglo bi biti dobrih ROM-ova za ovaj model.
ROM koji je došao sa mobitelom ima jednostavan ROOT, uključi se superuser opcija unutar Security Settingsa. Mob radi jako fluidno i nema dugog čekanja nakon otvaranja bilo koje aplikacije. Zauzeće RAM-a je cca 1-1.1 GB što ukazuje da bi se moglo poraditi na optimizaciji ROM-a, no napominjem da nisam u niti jednom trenutku u radu osjetio usporavanje i slično bez obzira na broj otvorenih aplikacija.
Od dodatnih mogućnosti istaknuo bi Smart Wake za razne funkcije podizanja uređaja iz standby-a i pokretanja aplikacija. Postoji i gesture sensing opcija za one koji vole mahati rukama ispred ekrana. Tu je i Miravision softver za upravljanje prikazom ekrana, kvalitete boja i ostalo. Ostalo je više-manje standardno što se softvera tiče.
Par screenshotova:
About phone: http://postimg.org/image/i4fwn94i3/
Storage: http://postimg.org/image/ei5hwv8qz/

GPS sam samo isprobao, bez A-GPS i interneta uspostavio je lock za cca 2min na 9 od 9 satelita sa točnošću od 1 metar. Vidim da je izašao GPS fix koji vjerojatno još malo optimizira GPS postavke no nisam ga isprobavao.
GPS Test screenshot: http://postimg.org/image/fyllsr11n/

Za ovisnike o benchmark rezultatima Antutu je dao 41737 bodova. Ostale benchmarke mogu napraviti ako baš nekog zanimaju rezultati. Antutu screenshot: http://postimg.org/image/6o4wbh0y3/

O bateriji je prerano govoriti jer sam tek jednom punio uređaj i mogu reći da se dobro nosi sa prvim danom korištenja i instalacijom sile aplikacija koje koristim za rad. Punio sam ga preko noći i stavio na punjač kada je bilo 30%, tako da ne mogu zasad ništa reći o trajanju punjenja na što su se korisnici žalili po internetu. Pokušat ću u sljedećim danima pripaziti na to, a probat ću i s drugim punjačem puniti. Dodajem da je punjač koji dolazi s njim je EU punjač bez dodatnih nastavaka, ali pišem zamjerku na USB kabel koji mi djeluje tanko, dosta savitljivo i slabije kvalitete.

Kameru nisam nešto posebno isprobavao jer nisam imao vremena, no pokušat ću kroz koji dan dodati koju sliku, a kad vidim vrijeme vani imam osjećaj da što god uslikam da će biti ružno i tmurno hehe. Kamera raspolaže sa Dual-LED bljeskalicom.
EDIT: evo pokoja fotka, sve su bez blica i onako usputno uslikane bez pripreme, sa stock camera aplikacijom i unutar zatvorenog prostora
http://postimg.org/image/uo2hp2qxr/
http://postimg.org/image/a6hjdfeu7
http://postimg.org/image/5w2vhu9r3/
http://postimg.org/image/axa9j7h7j/

Wifi radi jako dobro i hvata jednako dobro kao Xiaomi Note 4g. 4G Lte nisam isprobavao jer nemam uključenu LTE pretplatu. 3G bi prema specifikacijama trebao raditi na 900 i 2100 MHz što znači da pokriva domaće 3G mreže. Bluetooth sam isprobao sa Plantronics slušalicom i radio je uredno.


Sveukupan prvi dojam o mobitelu je jako dobar ali trebalo bi proći još neko vrijeme da otkrijem još neke stvari, najviše o bateriji na koju je išlo dosta prigovora. Sitnice koje zamjeram sam naveo gore i idu na račun izrade mobitela. Vjerujem da bi se dobio wow-efekt da je malo kvalitetnija plastika i da su dodani detalji od metala ili bar imitacije metala, no to bi sigurno podiglo cijenu uređaja koja je trenutno 189$ na većini shopova, negdje čak i povoljnije uz razne kupone.

Napominjem da ovu recenziju shvatite kao hands-on recenziju nakon cca 48 sati rada sa uređajem i nemojte mi zamjeriti ako nisam pronašao sve mane. Trudit ću se napraviti povremeni update ovog posta ako zamijetim nešto što mi je promaklo.
Ako imate kakvih pitanja ili sam nešto zaboravio, slobodno pitajte

Zadnje izmijenjeno od: cyclone. 02.03.2015. u 19:43.
cyclone je offline  
Staro 28.02.2015., 12:58   #4608
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Kamera je po svemu sudeći razočaranje, ove fotografije su vrlo loše.
GoodLooker je offline  
Staro 28.02.2015., 13:10   #4609
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Od svega baš o fotografijama i kameri koje su mi valjda najmanje važne

Vjerojatno je do mene jer sam antitalent za fotografiju, sve je slikano onako iz ruke bez ikakvih podešavanja, bez blica i samo da se okine slika. Vjerujem da bi netko mogao bolje uslikati jer ovo je u dosta tamnom prostoru bez svjetla slikano. Da se malo potrudim oko toga možda bi ispalo bolje. Al dobro, možda kolega #Marko# koji je isto dobio S3 i napisao da je kamera jako dobra može staviti koju sliku
cyclone je offline  
Staro 28.02.2015., 13:13   #4610
Eyekool_CN
n00bmate
Moj komp
 
Eyekool_CN's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Ma njemu ni jedan "kinez" nema dobru kameru
Eyekool_CN je offline  
Staro 28.02.2015., 13:17   #4611
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Ne znam definiciju dobre kamere, pogotovo jer kameru na mobu koristim max 30 puta u godini dana i to većinom kada mi kvaliteta nije važna (tekst i slično).
cyclone je offline  
Staro 28.02.2015., 13:19   #4612
Eyekool_CN
n00bmate
Moj komp
 
Eyekool_CN's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Nema veze koliko je puta koristiš ili ne koristiš, jednostavno nije dobra
Eyekool_CN je offline  
Staro 28.02.2015., 13:33   #4613
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Dobro to su osobne preferense, netko treba kameru, a netko ne. Ja definitivno trebam kameru, imam klince i koristim ju svakodnevno (ne samo radi klinaca). Koliko vidim ugrađuju kamere na uređaje, dakle i to je jedan od parametara o kojem razgovaramo.
Ovo što si napisao o uređaju je polu-razočaravajuče, prosječna kvaliteta plastike, prilično loš GPS (2 minute do locka) i fotografije koje su razini jeftinih kineskih no-name odrona.
Izvrsne gole performanse.

Da dodam, još uvijek ne razumijem da kinezi ne mogu dostići kvalitetu kamere na npr. Galaxy S3, uređaju starom 3 godine. Uključujući i kineske perjanice.
GoodLooker je offline  
Staro 28.02.2015., 13:44   #4614
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Plastika je kvalitetnija od "odrona" koje sam dosada susretao (Tronsmart TS7, Mlais MX28, Iocean X7 i razni Cuboti) i u rangu je mid range modela renomiranih proizvođača na tržištu. Radi se o prvom locku GPS-a koji traje toliko koliko sam naveo, sada kad ga upalim za 10-15 sekundi je spreman. Za softver stvarno nemam zamjerke.

Može li bolje? Naravno da može, ali to u pravilu i košta osjetno više. Ispunjava li ovaj mob moje potrebe? Ispunjava
cyclone je offline  
Staro 28.02.2015., 13:46   #4615
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Kamera je po svemu sudeći razočaranje, ove fotografije su vrlo loše.
Nisu vrlo loše nego su recimo osrednje, vrhunske nisu svakako ali su solidne. Ipak je to uređaj sa cijenom ispod 200$. Za 1250 kn kod nas ne možeš kupiti ništa ni približno ovom telefonu.
Uostalom čovjek se potrudio prenijeti i plusove i minuse uređaja a vjerujem da je sa istim zadovoljan pogotovo što ima možda još dva ili tri kineza koje se isplati gledati u tom rangu i sa tim specifikacijama a da nisu "odron".
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.02.2015., 13:57   #4616
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Nisam rekao da se radi o odronu, imao sam velika očekivanja od S3 ali čini mi se da osim sirove snage i baterije nema neke značajne adute, možda se varam ali ova kratka recenzija mi ukazuje na to.
Svaka čast na trudu za recenziju, nisam te mislio popljuvat, ali moram biti iskren.
GoodLooker je offline  
Staro 28.02.2015., 14:05   #4617
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ciklonle, hvala za review, odlično si odradio.
No, I'll pass. Ovo definitnivno nije Sonyjev senzor koji reklamiraju. Ovo nije ništa bolje/lošije od slika koje je davao moj bivši Jiayu G4C.
Očito je Jiayuu i dalje kamera ahilova tetiva. Nikako na zelenu granu sa njom. OK, veliš da ti nije bitna, sve 5. No, ja nekada bi htio opalit donekle kvalitetnu sliku kad nemam fotić uza se, pa mi je ovo neprihvatljivo, čak i za 1200kn.
Brko je offline  
Staro 28.02.2015., 15:02   #4618
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
@cyclone - Lijepo odrađeno.

Imam molbu (znadem da je subjektivno). Kakav je izlaz zvuka na 3,5mm na neke bolje slušalice, subjektivan dojam može.
keyser_s()ze je offline  
Staro 28.02.2015., 15:18   #4619
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Jel može mala pomoć? Gdje kupiti Coolpad F1? koliko sve skupa to izađe?
elzel je offline  
Staro 28.02.2015., 15:21   #4620
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Jel može mala pomoć? Gdje kupiti Coolpad F1? koliko sve skupa to izađe?
Imaš provjerene shopove u prvom postu ili posluzi se trazilicom.
Mene je izašlo oko 1300 kn u 8/2014. sad je jeftinije cca 100-200 kn
__________________
blava je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na