Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.07.2014., 22:39   #10171
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
+Elephone p6i. Ja ga čekam da mi dođe.
Znači daješ preporuku čovjeku na kupnju nečeg kaj nisi imal u rukama.. Krajnje neozbiljno..
@lutherus, ajd mi pokaži di ima hongmi za stotinjak $, kupil budem tucet odmah..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 17.07.2014., 23:09   #10172
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor NortonCommander Pregled postova
Stigao Xiaomi Note, bit će malo opsežnija recenzija za koji dan, za sada evo par fotki (poluoblačno vrijeme, defaultne postavke, MIUI V5 camera app):

Sve u svemu, ništa posebno, očekivao sam nijansu bolje rezultate, ali sasvim ok za moje potrebe.
Nisu to tak lose fotke. Meni se svidaju vise od fotki sa vecine telefona ovdje jer ima "zivota" u njima i nije da slike izgledaju ko da su slikane pred oluju stoljeca, niti su preostre i preobradene kak zanju bit i na kraju izgledat umjetno. Ima dosta suma i sl. al to je ipak samo mobitel. Sasvim Ok kamera za takav mobitel, cak sam i malo iznenaden..
Dobar izbor telefona, meni se taj dopada iako bi mi se dopadao i mrvicu vise da su ugurali jos malo veci ekran u to kuciste al ok..
MAGARAC je offline  
Staro 17.07.2014., 23:13   #10173
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
@kondor 1989

Taj Octa je dosta sporiji i Mi3 ima Dragon Trail zastitu koliko znam,ali ta baterija na THL je neman
ma je znam da je sporiji...i graficka bolja, ali kad odvazem biram bolju bateriju jer ne igram igre i ne koristim neke zahtjevne programe...opet s druge strane THL je manje popularan i manja podrska kolko vidim...teska ce to odluka biti
kondor1989 je offline  
Staro 18.07.2014., 00:14   #10174
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Elephone p10. p10c, p7 blade, inew v3, xiaomi hongami 1s
Apsolutno niti jedan od tih mobitela nisu DO stotinjak dolara.

iNew V3 dobar? Ne, ne i ne.
stops je offline  
Staro 18.07.2014., 00:24   #10175
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Elephone p10. p10c, p7 blade, inew v3, xiaomi hongami 1s
Šališ se, jel da? Daj nemojte tako "pomagat" ljudima.
@fishkal, ne znam za ove druge, ali iNew V3 jednostavno nemoj uzimat u obzir.

Citiraj:
Autor darmarH Pregled postova
Znači daješ preporuku čovjeku na kupnju nečeg kaj nisi imal u rukama.. Krajnje neozbiljno..
Pa znamo već unaprijed kako će recenzija izgledat
Kamera bolja od nekih profesionalnih fotoaparata, GPS preuzet od američkih podmornica koji locka 142 satelita za 0,3 sekunde s preciznošću od neloših 2cm, baterija bi mogla bit i bolja, ali 4 dana su zadovoljavajući rezultat s obzirom da fantastični ekran puno troši...
__________________
kasandro je offline  
Staro 18.07.2014., 00:37   #10176
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Zaboravio si dostavu u roku tjedan dana. I naravno bez PDV-a.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 18.07.2014. u 00:43.
akoj je offline  
Staro 18.07.2014., 03:03   #10177
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Dobar izbor telefona, meni se taj dopada iako bi mi se dopadao i mrvicu vise da su ugurali jos malo veci ekran u to kuciste al ok..
Meni se sviđa da ima malo mesa sa strane da mi nisu prsti na ekranu kad ne treba.
NortonCommander je offline  
Staro 18.07.2014., 07:29   #10178
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Šališ se, jel da? Daj nemojte tako "pomagat" ljudima.
@fishkal, ne znam za ove druge, ali iNew V3 jednostavno nemoj uzimat u obzir.



Pa znamo već unaprijed kako će recenzija izgledat
Kamera bolja od nekih profesionalnih fotoaparata, GPS preuzet od američkih podmornica koji locka 142 satelita za 0,3 sekunde s preciznošću od neloših 2cm, baterija bi mogla bit i bolja, ali 4 dana su zadovoljavajući rezultat s obzirom da fantastični ekran puno troši...


Ok.

Kaj s onom doogee dg310? Vidim da je na preorderu za 88 bucksa?

Do sad sam naručio 4 kineza, ima već godina dana od prvog. (zte v967s dva komada, haier w910 i isa t100) Nijedan nije kod mene, ali ljudi koji ih koriste su super zadovoljni pa sad imam upite kaj dalje preporučiti a nisam malo pratio temu podzadnje.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 18.07.2014., 08:46   #10179
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Ak već gledaš taj odron od branda, pogledaj valenciu, donekle pristojno izgleda, i jiayu g2f, evo kod mene već drugi koji sam uzel za frendove, i mogu reći da sam ugodno iznenađen izradom i kak dela.. nema problema s ekranom ko od kolege tommymana koji ima verziju za kinesko tržište, al se zna zagrijati ak nešto naslikavam dugo..
i da, odron je kao i ostali ali za cijenu od 103$ koja je skroz pristojna, dobiješ kompaktan mob sa 4.3" ogs ekranom, 1gb rama, i više nego pristojnom baterijom i 8mpix kamerom koja je dobra za dnevne slike.
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću

Zadnje izmijenjeno od: darmarH. 18.07.2014. u 08:58.
darmarH je offline  
Staro 18.07.2014., 09:13   #10180
Eyekool_CN
n00bmate
Moj komp
 
Eyekool_CN's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
@darmarH koliko ti traje baterija na g2f?
Eyekool_CN je offline  
Staro 18.07.2014., 09:22   #10181
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
2-3 dana, sa ~4h ekrana, 1.5h poziva internet i mailovi i pokoja slika.. kolegi traje po 5-6 dana jer napravi par poziva dnevno, igra malo gta i ne koristi net..
darmarH je offline  
Staro 18.07.2014., 11:02   #10182
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Evo recenzija Xiaomi Redmi Note Enhanced. Slijedio sam Dakokov primjer i formu, nadam se da se neće ljutiti.

Specifikacije:
CPU: 8-jezgreni MTK6592 @ 1.7GHz
GPU: Mali450-MP4
Memorija: 2GB RAM + 8GB ROM + vanjska (SD kartica) do 32GB
Ekran: 5.5 inčni IPS 1280 x 720 piksela + Gorilla Glass 2
Kamera: stražnja 13MP CMOS BSI s autofokusom, blenda f/2.2; prednja 5MP CMOS BSI
Mreža: GSM + WCDMA 900/2100MHz
SIM: Dual SIM (standardne veličine)
Baterija: 3200 mAh, izmjenjiva
OS: MIUI v5 (Android 4.2.2)
Dimenzije: 154 x 78.7 x 9.5 mm
Težina: 199g
Cijena (na dan 2.7.2014): USD 214,55 (oko 1.520,00 kn s PDV-om)

Uređaj je kupljen na To2C.com, stigao je na carinu u roku jednog tjedna, gdje se marinirao još 7 dana. Nadoplatio sam 2 dolara za originalno pakiranje, da bih se po kutiji mogao dodatno uvjeriti da je riječ o originalnom Xiaomiu, a ne o kopiji kojih ima jako puno. Više informacija o tome na LINK.

Unboxing:
U kutiji dolazi sam uređaj s već umetnutom baterijom, USB kabel, US punjač, EU adapter za njega i upute za korištenje. To2c je kao poklon poslao dva screen protectora i sivu silikonsku masku (boja se bira pri kupnji: plava, siva, roza ili bijela).

Dizajn i kvaliteta izrade:
Uređaj je zbog rubova poprilično velik, čak i za 5.5" smartphone, te daje izrazit osjećaj težine. Osobno mi odgovara jer imam velike ruke, ali to definitivno treba imati na umu pri kupnji. Sam dizajn je čist, klasičan, bez ikakvih dizajnerskih izleta. Crna prednja strana i biserno bijela pozadina (iako lijepa) nije kombinacija koja mi se osobno sviđa, pa sam na Ebayu naručio crni gumirani poklopac. Plastika na samom uređaju djeluje jako solidno, što sam i očekivao od Xiaomia, a tipke ispod ekrana imaju crveno pozadinsko osvjetljenje zadovoljavajućeg intenziteta. Sve to zajedno daje dojam dosta skupljeg uređaja. Stražnja kamera je malo izbočena što leću čini podložnijom ogrebotinama, ali zaštitna maska će se pobrinuti za to. Volume i power tipke s desne strane djeluju kvalitetno i ne klackaju, al vidjet ćemo kako će se ponašati nakon par mjeseci.


Ekran:
Noteov IPS 1280x720 ekran s Gorilla Glass 2 zaštitom i kutem vidljivosti od 178° je odličan. Gustoća od 267ppi je sasvim zadovoljavajuća i osobno ne vidim potrebu za višim rezolucijama kod ove dimenzije. Xiaomi ovdje reklamira GFF arhitekturu ekrana (glass-film-film) kod koje pikseli stoje mnogo bliže staklu. To bi u teoriji trebalo rezultirati mnogo vjernijom reprodukcijom boja i boljom vidljivošću pod dnevnim svjetlom (zbog manje odsjaja). U praksi se to pokazalo djelomično točnim. Boje su vjerne i nema ni malo backlight bleeda, ali vidljivost pod sunčevim svjetlom nije ništa posebno. (iako je bolja od one kod Alcatel OT-6030D i Samsung Galaxy S-a koje sam imao pri ruci)


Kamera:
Glavna kamera na Noteu je 13 megapikselna, f/2.2, CMOS BSI kamera sa 28mm širokokutnom lećom i jakom LED bljeskalicom. Prednja kamera ima 5 megapiksela. Osobno nisam posebno oduševljen rezultatima s defaultnim postavkama, ali nisam puno više ni očekivao jer koliko znam Xiaomi ovdje nije koristio neki brand name senzor tipa Sony IMX135. Daleko od toga da su fotografije loše, dapače, sasvim su iskoristive, pogotovo dnevne i makro. Al pri slabijem osvjetljenju kvaliteta znatno opada. Uređaj ima tzv. "handheld twilight mode" koji bi trebao bar djelomično popraviti stvari u tim uvjetima, ali osobno nisam primjetio poboljšanje. Sama aplikacija za fotografiranje na sreću ima mnogo drugih opcija za podešavanje pa se vjerovatno mogu dobiti i bolji rezultati. Na kraju, možda je najbolje da moje dojmove ignorirate i pogledajte fotografije. Nisam do sada imao susreta s Kinezom ovog cjenovnog ranga pa ne mogu objektivno prosuditi.
Napomena: Trenutno nije moguće koristiti SD karticu za pohranu fotografija i videa (samo interna memorija), ali postoji workaround koji zahtjeva root.


Video:
Kvaliteta videa je prosječna. 1080p ima dovoljno detalja i framerate je stabilan, bez štucanja. Zvuk je čist (iako se to neće vidjeti u priloženom videu). 10 sekundi videa rezultira mp4 fileom od oko 20 MB. Volio bih da mogu snimati u 60fpsa makar s manjom rezolucijom jer mi ovako brzi objekti djeluju trzuckavo.
VIDEO

Zvuk:
Zvučnik se nalazi sa stražnje strane pri dnu uređaja i dosta je jak, jači nego kod Alcatela 6030D i Samsunga i9000. O kvaliteti samog zvuka ne bih jer se ne smatram dovoljno stručnim da o tome sudim. Jedino što mogu reći jest da nedostaje basa i malo detalja kod viših tonova. Al pretpostavljam da je to sve i očekivano kod zvučnika ovih dimenzija.
Što se tiče slušanja glazbe preko slušalica, maksimalna glasnoća mi je dostatna (slušam glazbu jako glasno), ali ni blizu Samsungu i9000 i njegovom Wolfson DAC-u (+ Voodoo Sound). Ako zanemarimo to, reprodukcija je čista i bogata detaljima. Jedna zanimljivost, ovaj Xiaomi je jedini uređaj koji sam isprobao a da da reproducira mnogo bolje preko malih Philipsovih SHE3590 in-earki od 80kn nego preko Grado SR60i on-ear slušalica. Zvuk je i čišći i jači. Zašto, nemam pojma.
Mikrofon je solidan pa uređaj može sasvim dobro poslužiti i kao diktafon. Na snimkama nema šuma i sve je savršeno razumljivo.

Performanse i benchmark testovi:
Ovdje se neću puno zadržati, jer su performanse slične kao i kod ostalih MTK6592 uređaja sa 2 GB RAM-a. Navigacija kroz menije je savršeno fluidna, čak i u galeriji sa oko 600tinjak fotografija. Reprodukcija FullHD materijala je također besprijekorna.
Rezultati testova:
Antutu: 27239
3D Mark: 6026
Quadrant: 15191
Igre na mobu me ne zanimaju pa se nisam njima bavio ali ću definitivno isprobati nadolazeći Modern Combat 5 jer je navodno optimiziran baš za ovaj procesor te bi trebao raditi fluidnije nego na novijim Snapdragonima. Sumnjam, al volio bih i to vidjeti.

GPS/2G,3G/WIFI signali:
GPS radi savršeno. U par sekundi je lockao 9 satelita, bez pomoći mreže. Wifi i 3G također rade dobro, u područjima slabije pokrivenosti imam više crtica na njemu nego na Alcatelu i Samsungu. Obavio sam nekoliko telefonskih razgovora prema različitim mrežama i nije bilo nikakvih problema ni sa jedne strane. Sve je čisto i razumljivo. Možda ne bi škodilo da se glasnoća može još malo pojačati.

Softver:
Moj Note je došao sa službenom engleskom verzijom MIUI V5 ROM-oma, baziranom na starijem Androidu 4.2.2. Na To2c.com se može odabrati i neslužbena višejezična verzija (koja ima hrvatski jezik) ali ju ne preporučam zbog otežanog updateanja i potencijalnih problema pri radu. Za one koji ne znaju, MIUI je Xiaomijeva adaptacija Androida. Jednostavan je za korištenje i s mnogo opcija za customizaciju. Ima veliki community pa postoje verzije MIUI ROMa za većinu flagship uređaja renomiranih proizvođača. Da ne ulazim u detalje, više o ROMu možete naći na LINK. Za razliku od Xiaomijevih flagship modela MI2 i MI3, za Note nisu dostupni weekly buildovi, već updatei izlaze u prosjeku jednom svakih mjesec, mjesec i pol. Trenutna verzija (25.0.0.) je jako dobro ispeglana, nisam za sada naletio na nikakav veći problem. Zapravo je jedina primjedba to što mi se desilo dva-tri puta da sam lutajući po postavkama jedne od nekoliko MIUI homemade aplikacija naletio na kineske simbole umjesto latinice. Al dobro, tu pali procedura "pritisni-pa-vidi-što-si-pokvario". Kitkat verzija ROMa je u dolasku (LINK), ali trenutno nema nikakvih detalja o datumu. Samo da napomenem, na uređaj ne dolaze predinstalirane Googleove aplikacije kao što su Google Play ili Hangouts, ali se mogu bez problema skinuti sa MIUI Storea (nakon čega funkcioniraju sasvim normalno i automatski se updateaju).

Baterija:
Rano je još suditi o bateriji, ali mislim da će to biti jedan od glavnih aduta ovog uređaja. 3200mAh Li-ionku sam cijeli dan sam mučio s max. svjetlinom ekrana, always-on Wifijem, snimanjem i reprodukcijom videa, benchmark testovima i sličnim glupostima. Na kraju kad sam navečer priključio uređaj na punjač razina je došla do 25%. Napravit ću update kad odradim par ciklusa, ali već sad se vidi da će trajanje biti jako dobro. Tome u prilog ide i Xiaomijeva aplikacija kod koje se može namjestiti da se pri određenom postotku napunjenosti baterije pogasi i onemogući sve neesencijalno (Wifi, GPS, 3G i ostale power hungry komponente) da bi mob što više izdržao. Zanimljivo je što korisnik sam može odlučiti koje će se mogućnosti gasiti a koje ne.
Napomena: U postavkama, kod prikaza najvećih potrošača baterije kamera je na uvjerljivom prvom mjestu sa 40-tak posto. Riječ je o poznatom bugu kod izračuna potrošnje i radi se na otklanjanju.

Plusevi:
- Kvaliteta izrade
- Baterija
- Ekran
- GPS
- MIUI sučelje
Minusi:
- starija verzija Androida
- kamera (ponekad)
- nemogućnost direktne pohrane fotografija na SD karticu
- poneki zalutali kineski simbol u MIUI aplikacijama
- bug kod prikaza potrošača baterije

Zaključak:
Pri kupnji ovog uređaja psihički sam se pripremio na sve moguće boljke koje obično prate kineske smartphone. No, moram priznati da sam ugodno iznenađen, bar za sada. Odlučio sam se na Xiaomi jer sam čuo uglavnom samo dobre stvari o njihovim uređajima, ali iskreno nisam mislio da će kvaliteta biti na ovako visokom nivou. Ne mogu izdvojiti ni jednu izrazito negativnu stvar. Sve u svemu, ako me ovaj veliki Kinez posluži godinu i pol do dvije, smatrat ću ga jako dobrom kupnjom. Krepa li prije, javim

Zadnje izmijenjeno od: NortonCommander. 18.07.2014. u 13:31.
NortonCommander je offline  
Staro 18.07.2014., 13:04   #10183
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Fala androidu da netko kupuje kineske mobitele koji nisu namjenjeni
isključivo za europske kupce.
Dobro si složio recenziju, a i tekst nije za bacit
Probaj drugu aplikaciju za kameru pa ćeš vjerojatno dobit opciju spremanja na karticu...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 18.07.2014., 13:44   #10184
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Probaj drugu aplikaciju za kameru pa ćeš vjerojatno dobit opciju spremanja na karticu...
Da da, probao sam 360Camera app, tu se sve može, al draža mi je stock kamera (a i ne smeta mi pretjerano to ograničenje)
NortonCommander je offline  
Staro 18.07.2014., 13:45   #10185
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ovo je oko 280 usd sa eu skladišta?
Mi lajk it ali za mene tu negdje na granici koliko bi bilo max za kineza..
zupy je offline  
Staro 18.07.2014., 14:08   #10186
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ovdje ušparaš 110 USD uz malo čekanja i ništa lošiji mobitel
EDIT: s PDV-om oko 70 USD u stvari

@Darmar, nisi komentirao (ili ja nisam vidio) kakav je zapravo g2f?
Grije li se i kako sve to skupa funkcionira
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 18.07.2014. u 14:22.
Dakok je offline  
Staro 18.07.2014., 14:11   #10187
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Mene je iz Kine izašlo oko 1550kn s PDV-om (oko 270 USD) i to je bio neki max koji bih dao za mob bez prave garancije. Brand name alternative za taj novac su mi bile Moto G 16GB i Asus Zenfone 5 (jači model s 2Ghz procesorom), al oba imaju nedostatke u usporedbi s ovim (mala baterija, slabija kamera, manji ekran, lošije performanse). Tako da sam se odlučio malo kockati i uzet ovaj.
NortonCommander je offline  
Staro 18.07.2014., 14:45   #10188
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor Dakok