Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2022., 19:19   #5731
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Intel igra kroz brute force da odrzi marketing i nada se uzet best buy i dobiti na vremenu.. i to im nekako uspjeva od 10te a pogotovo 12te generacije..
Zašto im AMD to olako dozvoljava je pitanje na mjestu. Pogotovo iz perspektive tradicionalnog amd kupca koji je navikao i na budget best buy ponudu a ne samo high end..
U svakom slučaju drago mi je da ima fajta, postoji nada da ipak bude korekcija cijena
Nije da im to AMD dopušta, već su masne pare u enterprise svijetu gdje je AMD sad itekakv izbor, a budžet procesori za mase su im ko zna koja rupa na svirali.

6C/12T procesori su postali ono kaj su nekad biti 4C/4T ili 4C/8T, a jedan 13600K ili 7900X su IMHO jako fini izbor za godine koje slijede.

Ryzen 5 7600X ne bi trebal koštati više od kakvih 150$, ali čak i uz Raptor Lake, AMD neće tak brzo složiti takvu cijenu. Nažalost.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 19:26   #5732
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
očekivano 3200 i5 13600k kod nas vani mislim caseking 2900 isto preskupo,znači isto ponavljamo do daljnjeg ili ryzen 5600/X ili i5 12400 dok čekamo cjenu i review 13400 ili drastičan pad cjena mislim na ispod 2500 za 7600x/13600k.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2022., 19:31   #5733
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova

Ryzen 5 7600X ne bi trebal koštati više od kakvih 150$, ali čak i uz Raptor Lake, AMD neće tak brzo složiti takvu cijenu. Nažalost.
To je jedino na njihovu zalost posto ce im prodaja biti katastrofalna ako ove cijene ostanu...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 19:33   #5734
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
očekivano 3200 i5 13600k kod nas vani mislim caseking 2900 isto preskupo,znači isto ponavljamo do daljnjeg ili ryzen 5600/X ili i5 12400 dok čekamo cjenu i review 13400 ili drastičan pad cjena mislim na ispod 2500 za 7600x/13600k.
Ne stavljaj 7600X i 13600K u isti kos, 13600K se usporedjuje sa 7700X tako da je cijena u odnosu na AMD vrlo konkurentna.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 21:43   #5735
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Dobiješ Intel i Intel 2
Jes...

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
"Njihova igra" - više od desetljeća stajati na mjestu i onda unutar 5 godina brže-bolje probati sve živo i neživo, proći kroz 3 generalna direktora, preći na TSMC i istovremeno tražiti državne subvencije i poticaje uz najavu nekoliko (desetaka) tisuća otkaza.
pae. I ja bi tako radio da uništim mrski AMD.

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ne znaju oni da mi uopće postojimo, kamoli da li nam pašu cijene i ponuda, a obje (tri) firme danas nude čude tehnike kakva nismo ni mogli sanjati.

Meni je do 2018-te na quad coreu sve letilo za web development. Doduše na linuksima i ssd-ju. A danas tri godine star osmojezgreni zen2 više nitko niti ne spominje u benchmarkima. Šmrc.

Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
To je jedino na njihovu zalost posto ce im prodaja biti katastrofalna ako ove cijene ostanu...
Da. Što će se vjerojatno odrazit na marketing. Na kraju će od Ryzena ostati "samo amd"


Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Ne stavljaj 7600X i 13600K u isti kos, 13600K se usporedjuje sa 7700X tako da je cijena u odnosu na AMD vrlo konkurentna.
Pa 13600K je pregazio 7700X u skoro svim produkcijskim benchmarkima. A i jeftiniji je bar ovdje kod nas.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 21:44   #5736
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nije da im to AMD dopušta, već su masne pare u enterprise svijetu gdje je AMD sad itekakv izbor, a budžet procesori za mase su im ko zna koja rupa na svirali.

6C/12T procesori su postali ono kaj su nekad biti 4C/4T ili 4C/8T, a jedan 13600K ili 7900X su IMHO jako fini izbor za godine koje slijede.

Ryzen 5 7600X ne bi trebal koštati više od kakvih 150$, ali čak i uz Raptor Lake, AMD neće tak brzo složiti takvu cijenu. Nažalost.
Uopće ne sumnjam da je tako neka analiza ih usmjerila.. ali dojma sam da su trebali ganjat oboje i ne dati intelu olako prostora za comeback..
Očito su uvjereni da imaju sve pod kontrolom, pare se vrte, a zen4x3d, zen5, zen5x3d itd. im daju tu sigurnost u godine koje dolaze..
Ne znam naravno hrpu detalja da razumijem kompromis zašto ostavljaju tu rupu, da li je veliki stock zen3 na zalihi, da li ionako prodaju sve sto imaju i dok proizvodnja ne skoci nemaju ni interes gurat zen4 itd itd itd
Ali tu su gdje jesu. Ovih zadnjih par godina nikako da poentiraju u smislu marketsharea kod nas nebitnih u desktop svijetu i nikako da ubrzaju svoju mobilnu/laptop platformu koja uvijek kasni pol godine - godinu i također je bitna za ovaj manje bitni marketshare..

Kožnatom skidam kapu, on to ne bi tako tolerirao, cipelario bi athlonima celerone ako treba, ali ne bi toliraro da je drugi jasna opcija kao sto je trenutno intel kada govorimo o ovom nekom mainstream gejmingu, koji je marketinški itekako glasan i u tom smislu Intel je itekako u igri (a ne bi trebao biti)..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 22:15   #5737
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
AMD-ov marketing je općenito loš, pa kad imaju odlične proizvode ne znaju to pravilno promovirati, a kad imaju loše proizvode, utope se u vlastitim sranjima. Intelov marketing pak lupa ko Maks po diviziji neovisno o kakvom proizvodu je riječ, a nedavni ARC GPU je najbolji primjer. I bojim se da se to nikad neće promijeniti. Mada opet AMD unatoč i usprkos svemu i samom sebi, u CPU i GPU segmentima itekako konkurira s puno većim firmama (Intel i nVidia) koje često imaju više novaca za marketing, nego je vrijednost cijelog AMD-a.

Citiraj:
Intel Core i9-13900K may be up to 25% slower on older Z690 motherboards (vs. Z790)
Citiraj:
Intel’s 13th Gen flagship may be slower when paired with the Z690s than the newly launched Z790 motherboards. Benchmarks conducted by @aschilling show that the Core i9-13900K loses up to 25% performance when coupled with the ASUS ROG Z690 Hero (BIOS 2103). In Cinebench R23 (multi-threaded), the 13900K scores 38,288 points using a Z790 board. Switching to the Z690 pushes it down to 28,911 points. A drop of precisely 25%. Blender, another rendering workload, exhibits similar results. With the 700 series chipset, it completes the task in 209 seconds which gets stretched to 209 seconds with the Z690. Finally, we have Y-Cruncher, a complex math workload. The delta between the CPU performance on the two boards is relatively minor here, albeit still measurable. The Z790 performs the calculation in 10.12 secs edging past the Z690 by 1.8 seconds. It’s worth noting that these tests include only one Z690 board, and further testing will be required to make a definite conclusion.
Citiraj:
The problem has now been confirmed by several users from the community with the same hardware combination. ASUS has been informed about it.
Izvor: HardwareLUXX
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 22.10.2022. u 22:21.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2022., 10:53   #5738
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Gelsinger takes ax(e) to Intel after chip sales slump, profit nosedives
Citiraj:
Intel plans to lay off a "meaningful number" of employees and dump some products as part of a massive reduction in spending the chipmaker expects will reach up to $10 billion annually by 2025. Intel Graphics Division’s operating loss grew to $378 million in Q3, Xeon Data Center income down by 99%. The American semiconductor giant said the spending cuts were necessary due to what CEO Pat Gelsinger said were "worsening economic conditions" that caused its PC and server processor revenues to plunge in the double digits in the third quarter of 2022. Profitability also nosedived. Gelsinger said Intel plans to reduce costs by $3 billion annually starting next year, and that will grow to between $8 billion and $10 billion annually by 2025. The chipmaker is looking to save money in other ways. This includes "portfolio cuts, right-sizing our support organizations, more stringer cost controls in all aspects of our spending, and improved sales and marketing efficiency."

"Portfolio cuts" is one way of Intel saying that it plans to ax some products it makes and sells. Before and during Gelsinger's time as CEO, the company has been offloading or killing certain businesses. This includes the Optane memory business, which Intel ditched in July, and its drone entertainment unit, which the x86 giant recently sold to Elon Musk's brother. Just this week, Intel's Mobileye automotive business became a publicly traded company once again. Intel also expects to save money by decoupling its hardware and software design teams from its chip manufacturing business as part of Gelsinger's much-discussed IDM 2.0 strategy.
Izvor: The Register, AnandTech i HPCwire
EDIT:
Citiraj:
Yields of Intel Sapphire Rapids processors are low, mass production to start in 1H2023
Citiraj:
Intel's upcoming Sapphire Rapids processors have faced multiple delays over the past few years. Built on Intel 7 manufacturing process, the CPU is supposed to bring new advances for Intel's clients and significant performance uplifts. However, TrendForce reports that the mass production of Sapphire Rapids processors will be delayed from Q4 of 2022 to the first half of 2023. The reason for this (yet another) delay is that the Sapphire Rapids MCC die is facing a meager yield on Intel 7 manufacturing technology, estimated to be at only 50-60% at the time of writing. Economically, this die-yielding percentage is not profitable for Intel since many dies are turning out to be defective.

This move will stop many OEMs and cloud service providers (CSPs) from rolling out products based on the Sapphire Rapids design and will have to delay it until next year's mass production. On the contrary, AMD is likely to reap the benefits of Intel's delay, and AMD's x86 server market share will jump from 15% in 2022 to 23% in 2023. Given that AMD ships processors with the highest core counts, many companies will opt for AMD's solutions in their data centers. With more companies being concerned by their TCO measures with rising energy costs, favors fall in the hand of single-socket servers.

The source also cites that Intel has supply issues with low-end FPGA devices made by its Altera division that affect shipments of dual-socket systems. As a replacement, these dual-socket systems use Lattice CPLDs, which are also in low supply. This is why many CSPs and OEMs are now turning their heads to AMD and its solutions that are simpler to operate and have lower TCO. TrendForce thus predicts that AMD CPUs will reach a 25% market share in Q4 of 2023, with an annual growth rate of 7%.
Izvor: TechPowerUp, The Register i ComputerBase
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 01.11.2022. u 14:24.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 16:33   #5739
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Uspijeh se ne događa preko noći. Porođajne muke oko proizvodnje najmoćnijeg procesora na svijetu nisu iznenađenje. Intel će to jamačno prebroditi a moćni Xeoni će preplaviti serverski svijet.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 17:27   #5740
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Uspijeh se ne događa preko noći. Porođajne muke oko proizvodnje najmoćnijeg procesora na svijetu nisu iznenađenje. Intel će to jamačno prebroditi a moćni Xeoni će preplaviti serverski svijet.
Izgleda da se ni gramatika ne događa preko noći, piše se uspjeh...

A ta "vidoviti Milan" predviđanja slušamo na sva zvona od strane bRayana Šrota i ostale ekipe - no nikako da se ostvare.
Vrijeme će pokazati hoće li se Intel vratiti i ako se vrati, koliko će to utjecati na serversko tržište...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2022., 17:53   #5741
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
"Najmoćniji procesor na svijetu" je trebal biti na tržištu otprije dvije godine, tj. u vrijeme kada je AMD izbacil EYPC Milan, jer to mu je (bila) direktna konkurencija.

Dobro bude, ako naposljetku uopće išta izađe, jer su EPYC Zen 4 Genoa i Bergamo klasa za sebe, a već i 128C/256T ARM rješenja imaju prednost u odnosu na Xeon.

Citiraj:
HPE ProLiant Gen11 servers with AMD Genoa announced
Citiraj:
HPE ProLiant Gen11 servers featuring 4th Generation AMD EPYC processors will be available to order worldwide starting on November 10.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 01.11.2022. u 19:04.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 18:19   #5742
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Uspijeh se ne događa preko noći. Porođajne muke oko proizvodnje najmoćnijeg procesora na svijetu nisu iznenađenje. Intel će to jamačno prebroditi a moćni Xeoni će preplaviti serverski svijet.
Nick ti savrseno opisuje karakter, i fanboyizam ti je jako los, poradi na taktici.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 21:18   #5743
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Nick ti savrseno opisuje karakter, i fanboyizam ti je jako los, poradi na taktici.

Uopće nisam nikakav fanboy Intela kao što nisam ni fanboy Hajduka koji je vječno drugi. Kao i AMD na desktopu u igrama. To je jednostavno činjenica.

AMD ima ponešto brže servere ali načuo sam da Epyc Milan ima 50-ak sigurnosnih propusta samo ove godine.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 21:25   #5744
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Puno toga ti čuješ, pa tako i vijesti stare godinu dana da ih lakše protumačiš kak ti paše.
Citiraj:
Citiraj:
AMD published three security bulletins yesterday addressing the security vulnerabilities affecting its EPYC processors and the Radeon graphics driver for Windows 10. Although many are marked High severity, they are mitigated with a driver update and AGESA packages. In response to the exploits, AMD distributed the the NaplesPI-SP3_1.0.0.G, RomePI-SP3_1.0.0.C and MilanPI-SP3_1.0.0.4 AGESA updates to its OEM partners. If you're running one of AMD's EPYC chips, you should contact your OEM for the update.
Izvor: Tom's Hardware
I na kraju dana sve to ne mijenja činjenicu da Sapphire Rapids Xeon ponuda kasni do te mjere da će biti izdana reda-radi, slično kao i ARC GPU - koji se dan-danas ne može kupiti.

AMD i ARM, dok Intela nema nigdje na vidiku, jer gle čuda, nemaju ništa, obzirom da im sve kasni, a i kad stigne, nude performanse unatrag par generacija u odnosu na konkurenciju.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 01.11.2022. u 21:50.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 21:51   #5745
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Uopće nisam nikakav fanboy Intela kao što nisam ni fanboy Hajduka koji je vječno drugi. Kao i AMD na desktopu u igrama. To je jednostavno činjenica.

AMD ima ponešto brže servere ali načuo sam da Epyc Milan ima 50-ak sigurnosnih propusta samo ove godine.
Intel na dnevnoj bazi ima 50 sigurnosnih propusta, to je feature kod njih, kod AMD-a problem.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 21:57   #5746
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Klasični meltdown kod Intel fanboysa, vjerojatno prijatelj od našeg dragog kolege zwera: http://forum.pcekspert.com/showthrea...75#post3558675
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 09:27   #5747
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431


TLDR; RPL se prodaje osjetno bolje od Zen4, ali Zen3 se i dalje prodaje debelo najbolje.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 12:30   #5748
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
https://youtu.be/2ehSCWoaOqQ

Zanimljivo kako su ga pustili unutra da napravi jedan lagani Tour de Intel
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 12:34   #5749
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
https://youtu.be/2ehSCWoaOqQ

Zanimljivo kako su ga pustili unutra da napravi jedan lagani Tour de Intel
Da, čista promocija ... Btw, taj video i nije baš nov, ima cca 5-6 mjeseci da je uploadan.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 13:13   #5750
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Linus kao etalon kredibiliteta, vjerodostojnosti i objektivnosti, samo da bi na kraju cijela promo kampanja pala u vodu, jer Intel odgađa ceremoniju, sve dok država nije dala pare.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 13:22   #5751
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Nick ti savrseno opisuje karakter, i fanboyizam ti je jako los, poradi na taktici.
A da mu je nick recimo Zagrebačka posla, bi li bi mu i tada nick savršeno opisivao karakter? Čisto me zanima 🙂

Poslano sa A52S 5G
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 13:53   #5752
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Da li se zna kad dolaze 13400,13500? Hoće li biti ove godine ili se Intel još nije izjasnio?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 14:08   #5753
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Da li se zna kad dolaze 13400,13500? Hoće li biti ove godine ili se Intel još nije izjasnio?
Nisu niš rekli, nagađa se u prvom kvartalu '23-e.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 17:19   #5754
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisu niš rekli, nagađa se u prvom kvartalu '23-e.
Tako dakle, znači vjerojatno ništa ove godine.
Naletio baš na cpu-z od 13400

https://videocardz.com/newz/unreleas...ested-in-cpu-z

Marginalno je brži od 12400 u ST, ima 4 male jezgre tako da je MT jasno viši. Ali sad vidim da ovi Intel muljatori planiraju te slabije 13xxx procove bazirati na alder lake jezgrama, ne na raptor lake-u . Zanimljivo
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 17:50   #5755
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa to trubimo već mjesecima, sad i na socijalnom i5 moraš platiti male jezgre, kao da ti to sranje treba u životu
Ryzen 5600 za 1250 kn i prst u uho. Za par godina X3D kad mu dropne cijena na soma i pol i tjeraj dalje. Ploče se još uvijek nađu za 800 kn.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 20:58   #5756
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Nek naprave 12 P jezgri i kupujem ih bez obzira na cijenu, na ove šrot e jezgre ne želim bacat novac.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 21:31   #5757
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Meni je i dalje najbolja fora ovaj tjedan kad ih je Bulldzoid nazvao Cinebench akceleratorima
A Meteor Lake dolazi sa samo 6P.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 22:53   #5758
Dominus
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2022
Lokacija: Jura
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa to trubimo već mjesecima, sad i na socijalnom i5 moraš platiti male jezgre, kao da ti to sranje treba u životu
Ryzen 5600 za 1250 kn i prst u uho. Za par godina X3D kad mu dropne cijena na soma i pol i tjeraj dalje. Ploče se još uvijek nađu za 800 kn.
Ja tu vidim priliku, neka taj i5 13400 sjedne na mjesto sadasnjeg i5 12400, a taj 12400 neka padne na 1300kn i win win.
Dominus je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2022., 19:28   #5759
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Intel Introduces Xeon Max & Data Center GPU Max Series
Citiraj:
With SC2022 kicking off next week and AMD set to unveil their next-generation server processors tomorrow, Intel is using today to announce the Xeon Max Series and the Data Center GPU Max Series. The Intel Xeon CPU Max Series is their product branding for the CPUs formerly known as the Sapphire Rapids HBM parts for featuring onboard HBM2 memory. Intel is reaffirming today as part of the Xeon CPU Max Series that the initial parts will feature up to 56 P-cores, up to a 350 Watt TDP, CXL 1.1 support, and 20 accelerator engines built-in. Very exciting is the Xeon Max Series will feature up to 64GB of HBM2e memory using four stacks of 16GB HBMe2. The Xeon Max Series should yield around 1TB/s of effective memory bandwidth and provide more than 1GB of HBM memory per CPU core. It's also interesting Intel confirmed that these Xeon Max Series processors will be able to boot simply by themselves and do not need any DDR5 system memory attached.

The Xeon Max Series can run in HBM-only memory mode without any additional memory, an HBM Flat mode where there are two memory regions shared with the DDR5 DIMMs, and then lastly an HBM caching mode where HBM acts as a cache for the main DDR5 system memory. The Intel Xeon CPU Max Series looks very promising but no word today on pricing or availability and will be very interesting to put the hardware through its paces for a wide range of workloads for independent analysis to see how it stacks up, especially against AMD's imminent EPYC Genoa launch. The specs and performance claims are exciting while sadly lacking is the pricing and availability -- hopefully we'll learn more positive news in January.
Izvor: Phoronix i ServeTheHome (1 - 2)
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.11.2022., 15:33   #5760
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Izgleda da Intel sprema strelu za AMD...ali tek za '24 H2, do tada tko živ, tko mrtav:

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na