Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2023., 09:27   #31
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Domena da, hosting ti ne treba. Google podržava vlastite domene, i isto tako postoji još XY raznih dobrih e-mail providera, ali nisu ljudi naučili plaćati za email.
Slažem se da bi svi trebali imati provjeru ukucanog emaila, pogotovo za web plaćanje, ali eto, nemaju.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 20:22   #32
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pouzdanost Google-a?

Ne zelim uopce koristiti google usluge. Jedino sto me jos drzi je youtube ali posto zena ima samsung, rijesit cu to da ce pretplata ici preko njenog accounta,ja se ulogiram s nekim bezveznim google accountom u youtube i svi sretni. Mozda cak i Huawei kupim nakon toga

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 04.01.2023. u 21:03.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 05.01.2023., 12:37   #33
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Pouzdanost Google-a?

Meni je nevjerojatno da Google zaposlenici rade na Linuxu, a Google nema službenog klijenta za Google Drive na Linuxu pa si osuđen na alternative. Korisnost Drivea je upitna jer koliko vidim još uvijek nemaju mogućnost izmjene fileova nego moraš uploadati cijeli file ako si promjenio jedan character. Dropbox to ima odavno i to mi je glavni fićr.

Privatno mogu živjeti s Googleom. Poslovno ne bi mogao. Stalno bi mi nešto falilo. Recimo GPG podrška za gmail.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 13:16   #34
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
... uvijek nemaju mogućnost izmjene fileova nego moraš uploadati cijeli file ako si promjenio jedan character. Dropbox to ima odavno i to mi je glavni fićr...
Nisam znao da to postoji. Koristim Synology Drive, ali mislim da uvijek radi sync cijele datoteke, ne dijela, ali sam možda u krivu.
Dobra stvar je da ima history od zadnjih valjda 15-tak verzija.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 15:25   #35
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Meni je nevjerojatno da Google zaposlenici rade na Linuxu, a Google nema službenog klijenta za Google Drive na Linuxu pa si osuđen na alternative. Korisnost Drivea je upitna jer koliko vidim još uvijek nemaju mogućnost izmjene fileova nego moraš uploadati cijeli file ako si promjenio jedan character. Dropbox to ima odavno i to mi je glavni fićr.
Oni bi radije da editiras fileove u njihovom office setu programa. Ako imas nesto izvan toga, jebga. Doduse, postoji Google Drive file stream koji nasi trose, afaik za to ne trebas downloadati, ali to je bussines/ enterprise feature.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Privatno mogu živjeti s Googleom. Poslovno ne bi mogao. Stalno bi mi nešto falilo. Recimo GPG podrška za gmail.
Budimo realni, linux useri su velika manjina, ja sam poslovno na linuxu, ako moram nesto po google driveu (a moram ponekad neki word napisati ili excel editirati jer je firma na tome), odradim to preko weba. Ima svojih mana ali ne usporava me.

Zadnje izmijenjeno od: the_ghost. 05.01.2023. u 15:36.
the_ghost je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 15:59   #36
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
https://www.insynchq.com/



Uzeo kad je kostao 15 Eura, nisam pozalio.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 16:35   #37
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 744
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 16:49   #38
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dižem temu jer ne znam gdje ovo staviti.

Već preko godinu dana imam problem s osobom koja dijeli isto ime i prezime, ali nije osobito bistra.

Kao što znamo google ne radi razliku između maila ime.prezime@gmail.com i imeprezime@gmail.com, tj. svejedno je na koji se mail pošalje, ista osoba će dobiti mail.

Problem koji imam je da moj imenjak i prezimenjak otvara raznorazne accounte po netu sa svojim osobnim podacima, ali očito ne zna vlastitu email adresu jer uredno kao kontakt piše imeprezime@gmail.com

Imam brdo newslettera, potvrdi narudžbe gluposti preko top shopa, tečajeva i sl. i već mi je lagano dosta.

Probao sam na pristojan način i poslao čovjeku sms (naravno da ostavlja i broj mobitela pod account details i objasnio da mailovi dolaze meni, da nek provjeri koji mu je točan mail. Odgovorio je i problem je bio riješen doslovno 2 tjedna.

Mogu sve bacati u spam, ali će dolaziti i dalje.

Maloprije mi je došao mail da je čovjek otvorio account na nekoj stranici za tečajeve i dvaput neuspješno pokušao platiti po 250 eura za nešto.
Podaci su njegovi, mail je...moj.

Ne znam kako je uopće kreirao account, jer nisam dobio nikakav mail o tome da potvrdim nešto, samo sam dobio password i poruku da je account kreiran.

Otkazao sve narudžbe, promijenio password i tražio od supporta da ugasi račun.

Mail mi nije probijen jer imam 2FA.
Jel ima kakav način da se ovo riješi ili da i dalje gasim čovjeku sve što otvori dok mu ne dođe iz guzice u glavu da nešto radi krivo?
Jesi siguran u ove formate emaila?

Koliko se sjećam ime.prezime@gmail.com i imeprezime neće ići na isti account nego će ime.prezime@gmail.com i prezime@gmail.com ići na isti.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 16:57   #39
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 17:46   #40
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
nego će ime.prezime@gmail.com i prezime@gmail.com ići na isti.
To sigurno neće ići na isti mejl jer google ne zna što je "prezime" niti treba znati.
Točno je tako kako je rekao.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2023., 18:40   #41
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
https://www.insynchq.com/



Uzeo kad je kostao 15 Eura, nisam pozalio.
Odrive je isto opcija, koristio ga jedno vrijeme, ima dosta mogućnosti u free verziji
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 22:11   #42
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ma debil, pobrkao sam ime+prezime sa točkom

Alias mailove sa plusom 😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 08:58   #43
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Moj email je imeprezime@gmail.com
Poslao sam sad testni mail sa drugog maila na ime.prezime@gmail.com, i nisam ništa dobio.



Užasno me frustrira kad nekome diktiram mail pa pita ide li točka. Ovako sam se nadao zaobić problem
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 09:48   #44
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Meni je mail tipa hhorvat@gmail.com, poslao si na h.h.o.rvat@gmail.com - prolazi.

Ali ne prolazi mi vise na alias tipa test+hhorvat@gmail.com
"Your message wasn't delivered to*----@gmail.com*because the address couldn't be found or is unable to receive email."
Nekad sam te aliase cesto koristio za random forume i sl gluposti pa filtrirao da mi ti mailovi preskacu inbox itd...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 11:30   #45
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Pa kako meni sad ne dolazi na hrvoje.horvat@gmail ako je mail hrvojehorvat@gmail.com?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 11:32   #46
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Zašto tebi ne dolazi ne znam ali točka je nebitna, testirano hrpu puta.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 13:14   #47
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Upravo sam sam sebi poslao mail imeprezime@gmail.com i došao mi je. Ja imam ime.prezime@gmail.com.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 13:15   #48
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Zanimljivo, probao sam i ja poslati sad bez točke i nisam primio.

EDIT: poslao sa službenog maila i dobio sam, probao sam maknit točku i dodati točke - u oba slučaja sam primio poruku

LOL ovaj što sam poslao s gmaila na gmail otišao u spam, misli da je phishing

Zadnje izmijenjeno od: SPLiFF. 06.01.2023. u 13:20.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 13:58   #49
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Nisam znao da to postoji. Koristim Synology Drive, ali mislim da uvijek radi sync cijele datoteke, ne dijela, ali sam možda u krivu.
Dobra stvar je da ima history od zadnjih valjda 15-tak verzija.

Dropbox je još prije 10god poslao samo izmijenjeni dio filea. Vrlo korisno ako gore imaš veliki enkriptirani file tipa VeraCrypt container. Bilo bi nezgodno kada bi svaki puta uploadao gigabajte toga za svaku malu izmjenu filea.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 14:50   #50
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ja sam baš slao sa službenog koji nije ni hostan na googleu i ništa. Probat ću kasnije s drugog providera
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 16:49   #51
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Alias ide poslje emaila,


Dakle
hrvojehorvat+BILOSTA@gmail.com prolazi.

Odlicna stvar za registracije mail+ime sajta@gmail.com i povećao si sebi sigurnost masu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 17:34   #52
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 744
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 12:28   #53
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Evo još jedan oda razloga zašto polako prelazim na nešto drugo. Nije da se ne zna ali da ponovimo gradivo:

"NordVPN:

Google, notorious for data harvesting, was caught in 2017 scanning users’ emails for personal information and using it to serve targeted ads. The tech giant was accused of illegal wiretapping and stopped peeking into users’ emails after a class action lawsuit. However, to this day, Google bots still scan emails to detect spam and viruses, enable email searches, and use the auto-reply feature. It seemed like the scandal had been put to bed until The Wall Street Journal discovered that Google had been giving third-party apps access to customers’ emails.

Every time someone logged into an app using their Google account, the app could ask for permission to access their emails. Many blindly accepted. You are not the only one who used an app to keep an eye on cheap flights or to plan your holidays. Google stated that they review each app’s request to access sensitive data and block those that “misrepresent themselves.” However, it seems that they do not object to third-party developers reading their customers’ emails as long as they state it in their privacy policy.

These apps took privacy intrusion one step further. Not only did their bots crawl personal emails, real human beings also read them. Return Path, one of the apps that had access to Gmail data, read more than 8,000 personal emails, which it said was necessary to train AIs and ensure the quality of their work."

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 07.01.2023. u 12:36.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 14:18   #54
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Znamo da se poruke skeniraju radi poboljšanja njihovih usluga, to uopće ne skrivaju,
ali baš da zaposlenici čitaju naše poruke...
Te usluge ne bi bile ni približno moćne kad ne bi bilo obrade podataka.

Nedavno sam se iznenadio kad sam prijavljen u alternativni google account tražio neku trgovinu, pa mi je u rezultatima napisao "posljednji put ste bili ovdje: datum i vrijeme"
Očito sam bio prijavljen s nekim uređajem na taj account, a nisam isključio praćenje lokacije. Nisam uopće bio svjestan te mogućnosti.
Na glavnom accountu mi je to sve isključeno.

Praćenje stanja u prometu u Google Maps - kad bi svi isključili to praćenje ovo ne bi bilo moguće. Nije mi ni važno što će se ti podaci koristiti radi poboljšanja usluga, samo ne želim da se privatni podaci direktno dijele trećoj strani.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 16:00   #55
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Evo još jedan oda razloga zašto polako prelazim na nešto drugo. Nije da se ne zna ali da ponovimo gradivo:

"NordVPN:

Google, notorious for data harvesting, was caught in 2017 scanning users’ emails for personal information and using it to serve targeted ads. The tech giant was accused of illegal wiretapping and stopped peeking into users’ emails after a class action lawsuit. However, to this day, Google bots still scan emails to detect spam and viruses, enable email searches, and use the auto-reply feature. It seemed like the scandal had been put to bed until The Wall Street Journal discovered that Google had been giving third-party apps access to customers’ emails.

Every time someone logged into an app using their Google account, the app could ask for permission to access their emails. Many blindly accepted. You are not the only one who used an app to keep an eye on cheap flights or to plan your holidays. Google stated that they review each app’s request to access sensitive data and block those that “misrepresent themselves.” However, it seems that they do not object to third-party developers reading their customers’ emails as long as they state it in their privacy policy.

These apps took privacy intrusion one step further. Not only did their bots crawl personal emails, real human beings also read them. Return Path, one of the apps that had access to Gmail data, read more than 8,000 personal emails, which it said was necessary to train AIs and ensure the quality of their work."

Dobrodosao u moderan svijet. Nije Google jedini koji to radi, rade to svi, budi bez brige, bez obzira sta tvrde suprotno. To je svijet u kojem zivimo i ako zelis privatnost - jebiga na internetu toga nema
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 16:45   #56
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Prije 10-tak god prešao na live mail a google acc za android mob pobrišem svako pola godine i napravim novi, malo zezanja samo oko praćenih YT kanala. Google acc ne kooristim za ništa pametno ali ipak kroz pola godine znaju sve o meni uključujući broj cipela...
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 21:38   #57
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Koristim iPhone kojeg sam baš kupio od kolege tu Živ ti meni bio, još uvijek radi Baterija na 95%

Apple ne živi od naših podataka pa je tu situacija sa prikupljanjem podataka puno bolja. Nemam niti jedan Google App na mobitelu. Gmail čitam preko Mail klijenta ugrađenog u iOS. Ne dobivam reklame, preporuke za ove-one proizvode i sl.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 21:45   #58
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Apple ne živi od naših podataka pa je tu situacija sa prikupljanjem podataka puno bolja.
Nemoj biti siguran, ja bi rekao da tek oni skupljaju sve moguće podatke i rade s njima tko zna što, jer svi ameri su na Apple proizvodima pa nema šanse da to neće netko kontrolirat.
Nema razlike između svih tih big-tech kompanija.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 23:01   #59
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,920
Ima razlike utoliko što kod Appla dosta skupo plaćaš njihove usluge
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 23:59   #60
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Dobrodosao u moderan svijet. Nije Google jedini koji to radi, rade to svi, budi bez brige, bez obzira sta tvrde suprotno. To je svijet u kojem zivimo i ako zelis privatnost - jebiga na internetu toga nema

Ima hostinga koji to ne rade. Firme iz Europe. Mislim prvesntveno na mail. Ako i rade puno manje nego google
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na