Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2023., 14:00   #1291
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
imam klimu u apartmanu, a turisti su cesto pametni pa ostave klimu na najjace i ostave prozore da ja mogu npr iskljuciti na daljinu. sta najbolje uzeti, da li staviti wifi osigurac, te da li ce pri ponovnoj aktivaciji se upaliti. ili neki wifi modul ugraditi pa ga povezati na mobitel samo?
ja sam na aliju uzeo neki IR controller.

Sasvim pristojno odraduje posao: pali gasi klimu

jedino ne znas jel upaljena ili ugasena.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 14:04   #1292
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dignes im cijenu x eura/dan ili taj trosak uracunas u ciscenje ili stogod. Nisu svi turisti takvi pa ces na kraju mozda i profitirati. Mislim, ako ne profitiras i ovako kako je sad, onda nesto krivo radis
Ma nije problem ako radi klima cijeli dan, platili su, nego ostave prozore (zaborave)a klima dere na najjace a nema ih po 12h, ugasim pa nek razmisljaju drugi dan hoce zatvoriti prozor.

Citiraj:
Autor Zeryx Pregled postova
ja sam na aliju uzeo neki IR controller.

Sasvim pristojno odraduje posao: pali gasi klimu

jedino ne znas jel upaljena ili ugasena.
nije ni to lose, cujem vanjsku jedinicu ako radi ili ne.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2023., 20:40   #1293
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
e onda ti je ovo dobra stvar.

za 50 kn nemas sta razmisljati.

ja sam uzeo tocno ovu.

https://www.aliexpress.com/item/1005...76d51802kEngm2
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 11:31   #1294
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel mogu vise klima spojit na taj kontroler? Ili jedan modul jedna klima?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 12:20   #1295
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
ovo mora imati direktan pogled na klimu jer funkcionira kao daljinski. on pretvori obicnu klimu u "smart" klimu.

i mozes upravljati sa svim uredajima koji imaju IR.

meni stoji u kutu sobe i mogu upravljati s: klimom, tvom, max tv recieverom, nekom china led trakom itd.

mozes i s dvije klime ali sta imas dvije klime u istoj prostoriji?
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 12:21   #1296
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Mozes ako su sve klime u istoj prostoriji. To je daljinski koji se programira te moze koristiti preko mobitela.
RainZG je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 12:46   #1297
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Zeryx Pregled postova
ovo mora imati direktan pogled na klimu jer funkcionira kao daljinski. on pretvori obicnu klimu u "smart" klimu.

i mozes upravljati sa svim uredajima koji imaju IR.

meni stoji u kutu sobe i mogu upravljati s: klimom, tvom, max tv recieverom, nekom china led trakom itd.

mozes i s dvije klime ali sta imas dvije klime u istoj prostoriji?

Dva apartmana, dvije klime, znaci dva takva uređaja moram uzet
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 13:06   #1298
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
da. taj uredaj ti glumi daljinski na kojeg se ti mozes spojiti preko mobitela.

znaci da trebas i internet na koji ces spojiti taj "daljinski"

pretpostavljam da imas internet u apartmanima.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 17:58   #1299
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Vi onda imate sve neke kulturne turiste kada vam ne gase to cudo iz struje

Nama se najbolje pokazala metoda spustanja osiguraca kada ovi odu na more i ostave sve otvoreno i upaljeno. Kada se par dana zaredom vrate u vruc apartman, pa nam se obrate s "klima nesto ne radi", onda im objasnimo problematiku pa shvate. Ima sigurno 3-4 godine kako to vise NE radimo jer su cijene smjestaja isle u nebo i sad nam je svejedno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 18:03   #1300
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vi onda imate sve neke kulturne turiste kada vam ne gase to cudo iz struje

Nama se najbolje pokazala metoda spustanja osiguraca kada ovi odu na more i ostave sve otvoreno i upaljeno. Kada se par dana zaredom vrate u vruc apartman, pa nam se obrate s "klima nesto ne radi", onda im objasnimo problematiku pa shvate. Ima sigurno 3-4 godine kako to vise NE radimo jer su cijene smjestaja isle u nebo i sad nam je svejedno.
To rade jer se u većini turističkih žarišta stavljaju senzori na vrata/prozore koji prekidaju klimu. Borit ćete se s tim još dugo godina jer ljude jednostavno nije briga (sve je to plaćeno i u većini slučajeva preplaćeno) ili nemaju naviku gasiti jer misle da će samo.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2023., 15:57   #1301
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Znaci imam prskalice u vrtlu koje su spojene na automatski sistem navodnjavanja, a taj sistem ima prekidac u kuci za ugasit magnetne ventile, sta mi je ok ako si trenutno u vrtlu da mozes izgasiti prskalice da te ne strapa. No problem je sto ih turisti izgase prvi dan kad dodju, i naravno da ih ne pale više.

E sad ja u kutiji od prekidaca imam L N i Gnd, i na navodnjavanju imam te tri zice, i ja bih htio da mogu i dalje paliti gasiti preko prekidaca, ali i da imam shelly koji ce uplaliti to nakon 2 sata ako se oni zaborave.

Kad spojim shelly 1pm na L i N i prekidac onda naravno struja ne ide do navodnjavanja jer je to ocito sve samo L zica bez obzira što je plava smeđa i zutozelena, , ako spojim na navodnjavanju ne radi mi prekidac. Ideje kako da mi radi i shelly i tipkalo?

Ako je gnd samo direktno povučena od prekidaca do tamo kako to mogu provjerit s obzirom da ima cca 5-6 mstara udaljenosti pa mi multi metar nije dovoljno dug za test.

Imam na raspolaganju shelly 1pm i plus 1pm

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 08.07.2023. u 16:29.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 18:41   #1302
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Treba nači razv. kutiju "poviše" prekidača, tu češ imati L i N i tu ubaci Shelly u paralelu prekidaču.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 19:32   #1303
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Imaš shemu jerbo san dva puta procita i jos ima upitnika 😂? Mislim na shemu postojećeg stanja.

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 21:10   #1304
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
A kad nezz ni ja tocno znaci imam taj prekidac koji znam di ide do koje razvodne, morat cu se sa tim poigrat ali mislim da ce to bit shema, imam nulu u kutiji koju mogu koristit ko SW za shelly, valjda haha. Ugl ja sam mislio da je to prekidac za ništa dok nisam skuzio da je na istom osiguracu ko navodnjavanje koje je misteriozno prestalo radit....

Zvat cu ja električara na kraju, a ovo navodnjavanje spojit direktno pa da ne mogu gasiti dok on ne dodje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 22:02   #1305
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 22:16   #1306
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Ma ta je jednostavna kad imas nulu viska, ja kad tako spojim, navodnjavanje ne radi iako ima 3 VAC na njemu nije dovoljno da otvori ventile treba mu 24vac
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2023., 22:22   #1307
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
De nacrtaj to, procitao i ja par pita i neda mi se vise citati .
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2023., 15:03   #1308
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Jedino sam pohvatao da je udaljenost 5-6m i da ne možeš testirat multimetrom. Za to postoji kabel/žica koju povučeš sa prskalice nazad, pa testiraš
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2023., 21:24   #1309
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Ae to je i meni palo napamet, jos nisam isa tamo pa ne mogu skicirati ali sam prica sa prikom koji mi je nešto tu gleda kaze ako se dobro sica

Prekidac ima kabel sa 3 zice koji ide u razvodnu kutiju. Smeđi dovodi fazu do prekidaca, plavi vraca nazad u kutiju i spaja se ponovo na smeđi koji vjerojatno ide do prskalica? Imaju dvi razvodne kutije jedna do druge u jednoj su faze u drugoj nule. Zutozelena nije spojena nigdi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2023., 21:30   #1310
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Spojeno je znaci kao o svaki prekidač. Prekida se faza, koriste se smeđa i plava.

Po zuto zelenoj u kutiji spoji nulu i spusti dolje u prekidac. I spoji po semi sto sam poslao
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2023., 23:09   #1311
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Netribas se uopce sexat, preprogramiraj sekvencu prskanja da radi u periodu od 5-6 ujutro, nitko neće biti mokar a trava ce rasti 😂

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2023., 23:34   #1312
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Spojeno je znaci kao o svaki prekidač. Prekida se faza, koriste se smeđa i plava.

Po zuto zelenoj u kutiji spoji nulu i spusti dolje u prekidac. I spoji po semi sto sam poslao
Eee to te ja pitam, to je rješenje koje meni triba

Citiraj:
Autor marko_st Pregled postova
Netribas se uopce sexat, preprogramiraj sekvencu prskanja da radi u periodu od 5-6 ujutro, nitko neće biti mokar a trava ce rasti 😂

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
E nece bas haha, pocela se susit i kazu susidi obavezno triba jedno zaljevanje po danu, i bar jedno po noci ili rano ujutro
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2023., 13:02   #1313
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Bežični alarm, doduše s obzirom na koronu i ostalo se nije godinama skoro palio, montiran 2018 godine.
Senzori koriste CR123A baterije.
Jel moguće da isti dan, isti sat, u razmaku od 35 minuta odu baterije na 4 od 6 senzora?
Konkretno prvi senzor otkazao poslušnost u 03:16, idući 03:37, idući 03:42,idući 03:50.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 20:35   #1314
jaspasitelj
Registered User
 
jaspasitelj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 7
[QUOTE=Colop;3686775]Bežični alarm, doduše s obzirom na koronu i ostalo se nije godinama skoro palio, montiran 2018 godine.
Senzori koriste CR123A baterije.
Jel moguće da isti dan, isti sat, u razmaku od 35 minuta odu baterije na 4 od 6 senzora?
Konkretno prvi senzor otkazao poslušnost u 03:16, idući 03:37, idući 03:42,idući 03:50.
[/QUO
Moguće je. Ja isto imam alarm konkretno ovaj https://s.click.aliexpress.com/e/_DnodaZl Isto sa senzorima, i jako sam zadovoljan a pored toga sam si uredio i kompletan smart smart home sa senzorima za curenje vode kvalitetu zraka itd... Sve to uglavnom ide na baterije pa sam si uzeo ovaj tester za baterija https://s.click.aliexpress.com/e/_DnodaZl da ne bacam bez veze baterije ako su još dobre. Dva puta mi se dogodilo da senzor za curenje vode bude van mreže, prva pomisao je bila da je baterija potrošena a ustvari je taj senzor daleko od rutera pa ga je samo trebalo restartirati a baterije su bile dobre. Zato je dobro imati tester baterija da se ne bacaju ako su još dobre.
jaspasitelj je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 12:36   #1315
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Pozdrav! Kupili smo novi bojler za centralno Bosch ZWB28-3 CE S7400 pa bih htio uzeti pametni termostat i termostatske glave. Bosch CT200 s 3 glave košta oko 500 eur. E sad me zanima ima li nešto kvalitetno na aliexpress, a da radi s ovim bojlerom jer tamo bih mogao za manje para uzeti s više glava
simba je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 21:11   #1316
jaspasitelj
Registered User
 
jaspasitelj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 7
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Pozdrav! Kupili smo novi bojler za centralno Bosch ZWB28-3 CE S7400 pa bih htio uzeti pametni termostat i termostatske glave. Bosch CT200 s 3 glave košta oko 500 eur. E sad me zanima ima li nešto kvalitetno na aliexpress, a da radi s ovim bojlerom jer tamo bih mogao za manje para uzeti s više glava

Kolega je za vailant uzeo ovo. https://s.click.aliexpress.com/e/_DEmbtK3 Uzeo je prošli tjedan, kad mu bude došlo i kad postavi mogu ga pitati kako je prošlo i napisati njegove dojmove. Uzeo je wireles hub i šest crnih termo glava a programiraju se preko aplikacije na mobitelu, Kaže da planira povezati s googl asistentom tako da može glasom upravljati. Ako sve dobro prođe planira uzeti i neki controler kao ovo https://s.click.aliexpress.com/e/_DDxisMT
jaspasitelj je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 13:18   #1317
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Baš te sam i ja gledao, samo ne znam jel to funkcionira s Boschom. Negdje sam naišao da ti s aliex baš i ne idu s njim pa bih volio čuti ako netko ima provjerenu kombinaciju
simba je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 13:43   #1318
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ček pa termoglave su odvojene od bojlera i ne ovise o njemu... Razlika između ovih pametnih i onih običnih je jedino u tome što se ne podešava ručno nego preko aplikacije...
Za termostat treba paziti kakav izlaz ima i da li je moguće spajanje...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 14:31   #1319
jaspasitelj
Registered User
 
jaspasitelj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 7
Slažem se da su odvojene. I nisu nikako povezane s njim ni žičano ni bežično. Ovo je način da se obični uređaj učini pametnim i da se može njime upravljati na daljinu. Ne vidim ni jedan razlog da ovo ne radi s Boschom. Tako sam ja svoju staru klimu napravio pametnom, uzeo broadlink https://s.click.aliexpress.com/e/_DmvI7RN i svaku tipku s daljinskog umemorirao u broadlink i sad ju mogu paliti od bilo gdje a mogu se i scenariji napraviti. Sve što ima daljinski se može unijeti u broadlink i upravljati na daljinu.
jaspasitelj je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2023., 08:00   #1320
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Pa zapravo ima smisla to što kažete, glave nisu problem onda. Jedino (možda) sami termostat
simba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na