Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2023., 16:44   #331
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Imao sam Gigabox skoro 3 godine (do 11.2022, danas vise nemam tu uslugu). Trebalo je jedno godinu dana da me maknu s CGNAT-a iako sam moljakao, work from home, imao sam 3-4 T-com usluge, prijetio se itd... Skoro sam sve poslao u p.m. i onda, iz vedra neba, jedan agent bez jebemti poslao zahtjev prema tehnickoj sluzbi. Dobio sms da je zahtjev izvrsen i to je bilo to.

Glavna spika im je bila da je javni IP rezerviran za poslovnjake, ne privatne korisnike, i zato su me odbijali.

Na Internet posvuda kojeg koristim na drugoj lokaciji nisam uspio dobiti javni IP pa sam odustao od toga.

Nemam ti sta pametno reci, nemam trik kako ga dobiti, samo sam bio dosadan i svako malo moljakao ko crni cigan. Dok to nisam dobio, snalazio sam se sa Zerotierom/Tailscaleom.

Edit: aha, vec sam pisao o tome, bravo ja!
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3556214
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 16:48   #332
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imao sam Gigabox skoro 3 godine (do 11.2022, danas vise nemam tu uslugu). Trebalo je jedno godinu dana da me maknu s CGNAT-a iako sam moljakao, work from home, imao sam 3-4 T-com usluge, prijetio se itd... Skoro sam sve poslao u p.m. i onda, iz vedra neba, jedan agent bez jebemti poslao zahtjev prema tehnickoj sluzbi. Dobio sms da je zahtjev izvrsen i to je bilo to.

Glavna spika im je bila da je javni IP rezerviran za poslovnjake, ne privatne korisnike, i zato su me odbijali.

Na Internet posvuda kojeg koristim na drugoj lokaciji nisam uspio dobiti javni IP pa sam odustao od toga.

Nemam ti sta pametno reci, nemam trik kako ga dobiti, samo sam bio dosadan i svako malo moljakao ko crni cigan. Dok to nisam dobio, snalazio sam se sa Zerotierom/Tailscaleom.

Edit: aha, vec sam pisao o tome, bravo ja!
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3556214

Hvala na odgovoru!
madox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2023., 17:25   #333
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Na a1 ga dobiješ nakon jednog poziva.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 17:54   #334
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Istina, nisam probao kad sam uzimao A1, ali tako kazu. Cak su mi i iz szk to rekli. Jbga, otkazao sam ga nakon 5 dana jer su mu brzine kod mene bile los(ij)e.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 20:26   #335
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
preko whatsappa poslao zamolbu tehnickoj podrsci za ukidanje cgnat. kazu da je zahtjev proslijedjen i da ce biti odradjeno u 5 dana...zivi bili pa vidjeli...
javim rezultat
madox je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 17:48   #336
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
preko whatsappa poslao zamolbu tehnickoj podrsci za ukidanje cgnat. kazu da je zahtjev proslijedjen i da ce biti odradjeno u 5 dana...zivi bili pa vidjeli...
javim rezultat
Rijeseno...na gigaboxu maknut cgnat...wireshark i mikrotik deru bez problema....
madox je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 09:20   #337
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Jel netko ima neki info o ovome, citat post-a sa drugog foruma:

"t-com mjenja gigabox
promjenili nam alcatel gigabox sa ZTE 5G,bolji i stabilnija veza ali na njihovoj stranici ni riječi o tome"

Jel moguće da će Homebox ipak ove godine pustiti da se spaja na 5G pa imaju pripreme za to?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 20:25   #338
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jel netko ima neki info o ovome, citat post-a sa drugog foruma:

"t-com mjenja gigabox
promjenili nam alcatel gigabox sa ZTE 5G,bolji i stabilnija veza ali na njihovoj stranici ni riječi o tome"

Jel moguće da će Homebox ipak ove godine pustiti da se spaja na 5G pa imaju pripreme za to?
Ma ne vjerujem da su samo tako došli iz HT i donijeli MC801a i to na običnu tarifu Gigabox!
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 07:37   #339
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jel netko ima neki info o ovome, citat post-a sa drugog foruma:

"t-com mjenja gigabox
promjenili nam alcatel gigabox sa ZTE 5G,bolji i stabilnija veza ali na njihovoj stranici ni riječi o tome"

Jel moguće da će Homebox ipak ove godine pustiti da se spaja na 5G pa imaju pripreme za to?
Mene neki dan zvali iz HTa da pitaju kako sam zadovoljan sa gigabox uslugom...dakle od 2013.g. imam njihove usluge i nikada nisu zvali da pitaju o kvaliteti.
Rekao sam im da bi bilo vrijeme da na gigabox puste 5G i da ako treba ja cu biti pokusni kunic
Agent napisao u napomenu...pa cemo vidjeti...mozda ima i neke istine u tome...
madox je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 11:45   #340
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Kako mogu provjeriti internet potrošnju prometa za gigabox ? Ima li T-com neku aplikaciju za praćenje prometa ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2023., 11:54   #341
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Usluga bi ti trebala biti vidljiva u Moj Telekom appu. Ako nije vidljiva, trebao bi je moci dodati. "Trebao" jer aplikacija je zakoorac i vrlo lako da ce te zezati. Osim toga, alternativa je poziv prema SZK. Ne znam za treci sluzbeni nacin.

Ili da pratis promet na ruteru.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 12:01   #342
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Imam T-com aplikaciju, ali mi prikazuje samo potrošnju prometa tarife mobitela. I sa istom uvijek neki problemi. Praćenje prometa preko routera mi nije praktično.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 12:25   #343
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Onda znas koliko im je app u banani. Za utjehu, imao sam Gigabox od 01.2020 do 11.2022. Taj app je radio i pokazivao neke brojke mozda godini dana sveukupno. Zadnjih godinu dana se raspadao i vise nisam mogao pratiti Internet posvuda i Gigabox promet, pa zvao pa pitao, pa se Gigabox vratio na popis usluga... Ukratko, ugasio Gigabox, upalio Max2 i na kraju izgubio prikaz trece tarife Internet posvuda. Odustao sam od pracenja prometa preko tog appa. Odustao sam od tog appa generalno.

Ako i budes natjerao Gigabox da ti se polaze u appu, promet se osvjezava valjda par puta dnevno, ako i toliko. Cisto da znas. Nisam jednom ostao bez prometa prije kraja mjeseca jer sam vjerovao appu. Primjer: danas vidim imam jos 40GB prometa, tri dana do kraja mjeseca, super prezivit cu mjesec! Sutradan vidim jos 10GB prometa a nisam nis trosio. Usporedim s podacima iz rutera - prikaz potrosnje na appu debelo kasnio i tih 40GB je bilo stanje od par dana prije. Ma komedija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 13:20   #344
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
i na kraju izgubio prikaz trece tarife Internet posvuda. Odustao sam od pracenja prometa preko tog appa.
Jel postoji ikakav nacin pracenja "Internet posvuda" prometa, osim zvanja i routera, jer router izgubi podatke kad ga se ugasi, a Mojtelekoorac aplikacija je potpuno neupotrebljiva, osim za njihove nametljive reklame?
Ta SIM kartica za "internet posvuda" mi je totalna zbunjola, jer ta data kartica nema omogucen SMS i nema upisan "telefonski" broj (kao sto ima SIM za "Visiting Croatia-Flat Surf") Broj kartice se samo nalazi u sklopljenom ugovoru, ali ne i na SIM-u
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2023., 16:00   #345
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Afaik nema, barem ja ne znam. Simica nema sms-a, koliko sam istrazivao to je data only kartica. Gigabox recimo ima sms iako je isto data usluga.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 17:51   #346
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
Mene neki dan zvali iz HTa da pitaju kako sam zadovoljan sa gigabox uslugom...dakle od 2013.g. imam njihove usluge i nikada nisu zvali da pitaju o kvaliteti.
Rekao sam im da bi bilo vrijeme da na gigabox puste 5G i da ako treba ja cu biti pokusni kunic
Agent napisao u napomenu...pa cemo vidjeti...mozda ima i neke istine u tome...
i eto...zvali da je krenuo gigabox+...5G,max brzina,600 giga...odem u tcentar i kazu ...ne moze se jos aktivirat...ne da sustav...dodjite u ponedjeljak...klasika...a mikrotik 5g nestrpljivo ceka...
madox je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 20:04   #347
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 196
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
i eto...zvali da je krenuo gigabox+...5G,max brzina,600 giga...odem u tcentar i kazu ...ne moze se jos aktivirat...ne da sustav...dodjite u ponedjeljak...klasika...a mikrotik 5g nestrpljivo ceka...
Zanimljivo je da na dnu stoji objašnjenje da nakon potrošenih 600 GB možeš i dalje surfati neograničeno, ali po danu ti daju brzinu 4 Mbps a po noći od 1-7 h max brzinu, ispada da nakon što potrošite 600 GB možete i dalje po noći skidati sav Internet

Tko nakon potrošenih 600 GB treba max brzinu i po danu, može dokupiti po 100 GB
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 07:57   #348
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
Kolika je cijena tog gigabox plusa ako je krenuo, nigdje ne vidim cijenu.
Imam u A1 hombox 5G autdor pa uspoređujem. Dignuo na krov kuće aluminijsku cijev fi50 6m visoko vanjsku jedinicu i radi ko sat. Brzina ograničena na 200/100 mbps, 1T prometa, tel fiksna linija, dosta stabilno - brzina varira + - 5 mbps tokom cijelog dana. Bez ug. obveze. Cijena je u A1 31 E mjesečno uz mozaik /imam ukupno 3 usluge u A1/.

www.speedtest.net/my-result/a/9573618064
Mjereno na wifi na mobu.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 23.09.2023. u 09:55.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 08:45   #349
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Kolika je cijena tog gigabox plusa ako je krenuo, nigdje ne vidim cijenu.
Imam u A1 hombox 5G autdor pa uspoređujem. Dignuo na krov kuće aluminijski štap fi50 6m visoko vanjsku jedinicu i radi ko sat. Brzina ograničena na 200/100 mbps, 1T prometa, tel fiksna linija, dosta stabilno - brzina varira + - 5 mbps tokom cijelog dana. Bez ug. obveze. Cijena je u A1 31 E mjesečno uz mozaik /imam ukupno 3 usluge u A1/.

www.speedtest.net/my-result/a/9573618064
Mjereno na wifi na mobu.
.
Pise 28eur/24mjeseca uz magentu 1 i 30eur/24mjeseca izvan magente...ali meni su rekli da moze i bez UO...
madox je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 09:12   #350
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
Pise 28eur/24mjeseca uz magentu 1 i 30eur/24mjeseca izvan magente...ali meni su rekli da moze i bez UO...
Skupo skupo… Ja trenutno na viksi 1TB, 5G, data only - 20 ojra mjesečno, i to mi je taman
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 09:34   #351
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
reci nam svoju tajnu
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 10:02   #352
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
reci nam svoju tajnu
Jedna jaaaako velika državna firma sa puno poslovnih korisnika nudi mogućnost sklapanja ugovora i za private da si uzmeš neku od tarifa. Ali ne plaća firma taj račun nego ti kao krajnji korisnik. I nije tak strašno, barem meni
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 10:06   #353
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
king ict?
ili HEP?

jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 10:13   #354
orozozin
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Kolika je cijena tog gigabox plusa ako je krenuo, nigdje ne vidim cijenu.
Imam u A1 hombox 5G autdor pa uspoređujem. Dignuo na krov kuće aluminijsku cijev fi50 6m visoko vanjsku jedinicu i radi ko sat. Brzina ograničena na 200/100 mbps, 1T prometa, tel fiksna linija, dosta stabilno - brzina varira + - 5 mbps tokom cijelog dana. Bez ug. obveze. Cijena je u A1 31 E mjesečno uz mozaik /imam ukupno 3 usluge u A1/.

www.speedtest.net/my-result/a/9573618064
Mjereno na wifi na mobu.
.
Imam istu uslugu.Neki dan sam u Askey 6300 stavio simicu sa savršenom tarifom i brzina mi je bila 550 Mbps!
orozozin je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 16:13   #355
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jedna jaaaako velika državna firma sa puno poslovnih korisnika nudi mogućnost sklapanja ugovora i za private da si uzmeš neku od tarifa. Ali ne plaća firma taj račun nego ti kao krajnji korisnik. I nije tak strašno, barem meni
super. i ja bi to. sto treba?
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2023., 20:41   #356
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
super. i ja bi to. sto treba?
Biti plavac
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 19:18   #357
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Aktiviran gigabox+ na mikrotik chateau 5g.
Dakle spoji primarni band na B20,B7 ili B3 onda u CA kombinaciji doda N78 i napise 5g NSA.
Sveukupno napravi dakle primarni band + jos 4 u agregaciju.
Speedtest: dl 200, up 70
Bez aktivnog N78 dl cca 160 i upload priblizno isti...
Moram se sutra malo poigrati po stanu da vidim da li je negdje bolje....
madox je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 19:28   #358
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 196
Citiraj:
Autor madox Pregled postova
Aktiviran gigabox+ na mikrotik chateau 5g.
Dakle spoji primarni band na B20,B7 ili B3 onda u CA kombinaciji doda N78 i napise 5g NSA.
Sveukupno napravi dakle primarni band + jos 4 u agregaciju.
Speedtest: dl 200, up 70
Bez aktivnog N78 dl cca 160 i upload priblizno isti...
Moram se sutra malo poigrati po stanu da vidim da li je negdje bolje....
Vidi na koji toranj ti se spaja i koliko si daleko.
Na N78 bi trebao sa svim tim agregacijama gurati 500+ Mbps pošto Gigabox+ ima limit na brzini do 1500 Mbps.

Al ako je to u ZG-u, ne bi me čudilo da je već i N78 opterećen...
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2023., 19:40   #359
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor Tirkiz Pregled postova
Vidi na koji toranj ti se spaja i koliko si daleko.
Na N78 bi trebao sa svim tim agregacijama gurati 500+ Mbps pošto Gigabox+ ima limit na brzini do 1500 Mbps.

Al ako je to u ZG-u, ne bi me čudilo da je već i N78 opterećen...
Zagreb, Dubrava, toranj n78@100Mhz earfcn: 634080 phy-cellid: 359
Ja taj ne mogu naći na karti....

EDIT: našao ga....ako je to jedini n78 toranj za dubravu nije niti cudo sto se tice brzina.....

Zadnje izmijenjeno od: madox. 30.09.2023. u 21:52.
madox je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2023., 17:25   #360
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
nakon pomalo razočaravajućeg početka i malo surfanja te testiranja na različitim mjestima sa mikrotikom i A32 5g telefonom...skuzio sam da A32 daje duplo veće brzine downloada....spojen na iste tornjeve...
Daljni google u vezi mikrotika i našao detalj... /queue type set only-hardware-queue kind=codel.
Nakon toga download oko 500, upload oko 70....
Ako se netko odluči za chateau 5g i bude muku mučio s download brzinama evo mu riješenja.

lijep pozdrav

edit: možda samo da pojasnim malo....očito je mikrotik nešto sprtljao sa WAN (LTE) i LAN konekcijom jer vidim da ljudi po forumima pišu da preko WIFI 5ghz dobiju "normalne" brzine dok preko LAN-a oko 200njak.
Support je jednom korisniku predložio riješenje koje je gore napisano i meni je proradilo...vjerojarno će ispraviti u nekom od idućih upgrade-a...iapk se radi o 600eurića+ uređaju

Zadnje izmijenjeno od: madox. 01.10.2023. u 17:54.
madox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na