Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2023., 13:13   #67501
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kada iza sebe imam pacijenta koji mi visi na tablici, onda par puta stisnem pedalu, ali ne da zakočim nego sam da dam signal kočenja. Mnogi shvate poantu pa naprave razmak.
To nekad radim na AC kada mi se ovi ekoloski osvjesteni madjari i cesi nakaleme za guzicu i voze za moj ukus preblizu. Znaci dodjes mi s ledja sa recimo 150km/h, naseres mi se na guzicu i odjednom vozis 120 kao ja, ajde me nemoj... Ili polako spustam tempomat pa da vidim dokle ce ici (to uvijek pali) ili (rijedje) tapkam kocnicu.

Ajde, da kad ima noviji auto pa mooozda i pregrmim taj razmak (valjda ima neke senzore i p.materine), ali kad mi se naguzi krs, e pa ne zelim te u svom putnickom prostoru skupa sa tvojim thuleom i biciklima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 13:40   #67502
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To nekad radim na AC kada mi se ovi ekoloski osvjesteni madjari i cesi nakaleme za guzicu i voze za moj ukus preblizu. Znaci dodjes mi s ledja sa recimo 150km/h, naseres mi se na guzicu i odjednom vozis 120 kao ja, ajde me nemoj... Ili polako spustam tempomat pa da vidim dokle ce ici (to uvijek pali) ili (rijedje) tapkam kocnicu.

Ajde, da kad ima noviji auto pa mooozda i pregrmim taj razmak (valjda ima neke senzore i p.materine), ali kad mi se naguzi krs, e pa ne zelim te u svom putnickom prostoru skupa sa tvojim thuleom i biciklima.

Mene je prije par mjeseci ekstremno ižvicirala ženska u Rent a caru (Tiguan) koja je vozila 6-7 km u lijevoj traci, 120 km/h, siječanj ili veljača u Dalmaciji, znači na A-1 nema puno prometa.
Dođem do kraljice sa nekih 140 km/h, usporim, ne vidim da žena ikoga pretječe, blicnem da se prestroji u desnu traku, nula bodova.
Vozimo tako kilometar-dva, ja blicam, žena se ne miče.
Na kraju sam je morao preteći u desnoj traci.
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2023., 13:48   #67503
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Jedino logicno objasnjenje - gospodja je englez i lijeva traka joj je prirodnija (iako vozi rac s krivom stranom volana)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 13:48   #67504
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jel to ono ECO Pro zlo od tipke koje pretvara auto u TAM kamion?
Stisnuo sam jednom da vidim razliku i to je bilo dosta za cijeli život
Meni je simpatična jer skupljam zvijezdice ako pazim s gasom i kočnicom
Uglavnom, meni je taj eco pro + coasting super na otvorenoj cesti. Pustim papučicu gasa, a on nastavlja kao da si ga stavio u ler. A ženi je to užasno iritantno kad nema kočenja motorom.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 14:08   #67505
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,520
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kada iza sebe imam pacijenta koji mi visi na tablici, onda par puta stisnem pedalu, ali ne da zakočim nego sam da dam signal kočenja. Mnogi shvate poantu pa naprave razmak.
To sam i ja u svim dosadasnjim autima radio... No, u ovom zadnjem kojem imam sam to jednom napravio i nikad necu vise... Naime, ja lagano tapnuo po kocnici da mi se lik koji mi je bio na ledjima odmakne, kadli mi auto poceo jos dodatno kociti?!?!?!?! :/ Sve u svemu, necu to vise raditi... A6 4G 2018 inace...

A proslo ljeto mi se desilo to da mi se neki lik na autoputu sa Audijem nabio na guzicu pa sam ubrzao na nekih 160 da se maknem u stranu jer je bilo dosta auta u desnoj traci... Kadli ono, presretac i onda me jos kazne sa 1000kn na licu mjesta... Sam ih sterat u neku stvar htio... :/
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 14:18   #67506
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
A proslo ljeto mi se desilo to da mi se neki lik na autoputu sa Audijem nabio na guzicu pa sam ubrzao na nekih 160 da se maknem u stranu jer je bilo dosta auta u desnoj traci... Kadli ono, presretac i onda me jos kazne sa 1000kn na licu mjesta... Sam ih sterat u neku stvar htio... :/
Tako sam i ja imao pizdariju kad sam pretjecao kolonu, a u koloni presretač. Nikad više. Sva sreća što je presretač vozio iza nekog crnog bmwa rumunjskih tablica sa zatamnjim staklima. Uglavnom, taj crni bmw je vozio daleko ispod ograničenja (ironija ) i bio im je sumnjiv zbog nečeg. Zaustavili mene i njega(njih je bilo 6 u autu), ja se srećom izvukao bez posljedica jer su se bavili njima.

Sad u takvim situacijama na autocesti samo upalim desni žmigavac da dam do znanja da ću se maknuti dok ću imati mogućnosti.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 15:13   #67507
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
sve 5, ali čim se spominje stajanje, punjenje, ovo ono, zavrti mi se u glavi.. odvozim 600km u komadu s playlistom metallice na usbu, prosjek 150kmh uz potrošnju 7l
i najbitnije, živim u zgradi na 3. katu, muku mučimo s nalaskom slobodnog mjesta za parkiranje oko zgrade, di još da punim strujića uz cigane oko mene

edit: kome je EV pun pogodak, odlično
Slažem se, vjerojatno ga ne bih ni ja uzimao da nemam mogućnosti ga puniti doma.

Ali 600km u komadu... i bez punjenja ću stati svakih 200njak kilometara, protegnuti noge, odraditi nuždu.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 15:33   #67508
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Stajanje svakih 200tinjak km? Bez obzira bio li ICE ili EV, sta nije to malo too much? To je svakih 90-120 min...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 15:38   #67509
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja već dugo pokušavam shvatiti ljude koji stišću kočnicu kad za time nema nikakve potrebe. Pogotovo kad se još vozi ispod ograničenja.
Ravnica, u susret dolazi auto - kočnica
Blagi pregledan zavoj na uzbrdici - kočnica
Golub leti ispred auta - kočnica
Za sve što se događa na cesti samo je jedno rješenje - kočnica

Jel se ljudi boje da će se auto prevrnuti ako ne prođu zavoj puževom brzinom? Jel itko probao pustiti gas i vidjeti da je efekt isti?

Mislim da mi trenutno nema iritantnije stvari u prometu, pogotovo kad je fina cesta u pitanju.
Dođi kod mene petkom ili nedjeljom, dobit ćeš 3 sloma živaca za tih 12km od naplatnih do BiH granice kad idu vulgaris krkanis beč, linz ili slovenskih regi sa svojim wagenima, audijima, benvejima i mečkama na puste lizinge i kredite. Konfiguracija ceste je idealna za vulgaris debila koji je do nedavno vozio golf 2 1.6d sa 40kW, pa otišao van i digo 3.0d na lizing. Izađeš s naplatnih, imaš 3km ravne ceste, pa 1 kružni, pa cca 1km ravnog, pa zavoj, pa opet 1km ravnog, pa S zavoj, pa opet 3km ravnog, pa zavoj, pa pravac do mosta i granice.
Režim vožnje vulgaris bosanskog austrijanca (nisu svi takvi, ali brate mili 99% je, na cesti sam svaki dan nonstop), je točno ovim slijedom - svaki pravac se vozi od 100 do 140kmh, pa svaki od ta cijela TRI zavoja se koči punom snagom, i odmah po izlasku iz zavoja pun gas i ubrzanje do 100-140kmh. Ne jednom sam skoro ušao u gepek takvim debilima kad legnu na kočnicu pred zavojem, i ne jednom sam im jebao sve po spisku kad ih krenem prestizat nakon zavoja pa krkani daju gas namjerno i kese se u facu kad se poravnaju sa mnom i odu ispred mene i ne daju mi da ih prestignem, jer kako bi to u kompleksaškim glavama izgledalo da jedan sepet prestiže njihove pile na lizing pušing. Nakon 15god života uz granicu, već sam se djelomično i navikao da je velika većina idiota u prometu na granicu i s granice, ali me i dan danas ipak iznenađuje da se količina retardacije i kompleksa ne mijenja s godinama.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 19:08   #67510
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Stajanje svakih 200tinjak km? Bez obzira bio li ICE ili EV, sta nije to malo too much? To je svakih 90-120 min...

Evo Sreten m539 je postao o tripu u italiju s m5 E60, 250km dometa sa 70L
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2023., 19:08   #67511
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Stajanje svakih 200tinjak km? Bez obzira bio li ICE ili EV, sta nije to malo too much? To je svakih 90-120 min...
nije ono baš za svaki dan, ali evo kad sam se znao vozati autom poslije posla, znao sam ići starom cestom od Sl. Broda pa znači sve prema Novskoj, i onda nazad istom cestom ili autocestom, znači ugrubo 3 sata vožnje bez da staješ..

pravi razliku da li guštaš u onome što voziš ili voziš samo da odvoziš, onda bi i ja lagano kavica s kapućinom
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 22:24   #67512
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Imam pitanje oko uvoza automobila iz De od privatne osobe. Tj. auto je u Hr, ali na De tablicama. Ako bi kupio taj auto koji je postupak?
on ofc mora svoje auto odjavit, ako je novija tablica i prometna ima "ono srebreno" sto se sastruga, onda on moze napravit odjavu svog vozila online. Inace mora u Zulassungsbehorde (u .de) otic i odjavit auto
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 23:10   #67513
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Stajanje svakih 200tinjak km? Bez obzira bio li ICE ili EV, sta nije to malo too much? To je svakih 90-120 min...
200 km zvuči prekratko.
Na temu dugih vožnji u komadu - ako nešto možemo, ne znači da bismo nužno i trebali.

Znam da se danas svakome svuda žuri, ali istraživanja pokazuju da duge vožnje bez pauza značajno povećavaju rizik od nesreća. Nije bez vraga ona "take a break" šalica u autima namještena na 2h.

Znanost preporučuje 15 min pauze (i kavu) svakih 2 sata vožnje:

"
The UK’s Royal Society for the Prevention of Accidents (Rospa) recommends that drivers break for at least 15 minutes at least every two hours
"
i da je oko 35% nesreca uzrokovano nepažnjom i padom pozornosti uslijed umora:

https://www.brightmile.io/blog/the-s...s-when-driving

Slučajno se to poklapa s intervalima punjenja EVa na brzoj autocesti. Tako da da, dolazi se 30-40 min kasnije na 800 km udaljeni cilj, ali odmorenije i sigurnije. Meni je to OK kompromis.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 02.06.2023. u 08:06.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 06:20   #67514
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
Ta 'take a break' signalizacija mi je bilo prva stvar koju sam isključio na autu. Vozit ću koliko hoću, stati ću kad ja hoću i gdje hoću.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 06:48   #67515
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova

Znanost preporučuje 15 min pauze (i kavu) svakih 2 sata vožnje:

https://www.brightmile.io/blog/the-s...s-when-driving

Slučajno se to poklapa s intervalima punjenja EVa na brzoj autocesti. Tako da da, dolazi se 30-40 min kasnije na 800 km udaljeni cilj, ali odmorenije i sigurnije. Meni je to OK kompromis.
"Znanost"....
8 sati u komadu max - ostalo prema potrebi. Problem je da nema EV-a sa takvim Range-om pa zato ova 2 sata Osobno mrzim stajat kad nekud putujem osim ako bas moram. Tocka A > tocka B > sto prije da dodem (al po propisu sto mi nije problem jer vozim ko penzic). Pis-pauza ako treba il za tankanje na zbilja dugim lokacijama i to je to.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 07:11   #67516
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Isto mrzim stajati ali opet ovisi u kakvim se uvjetima vozi, kakav mi je dan, kakav je promet pa prema tome radim pauze.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 07:11   #67517
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
on ofc mora svoje auto odjavit, ako je novija tablica i prometna ima "ono srebreno" sto se sastruga, onda on moze napravit odjavu svog vozila online. Inace mora u Zulassungsbehorde (u .de) otic i odjavit auto
Ne mora odjaviti auto u Njemačkoj.

Možeš doći sa njemačkim tablicama na tehnički.
Napraviti cijelu proceduru unosa i oni odjavljuju vozilo u Njemačkoj. Nakon toga stanica šalje pločice u MUP, a MUP ih šalje nazad u Njemačku.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 08:13   #67518
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ta 'take a break' signalizacija mi je bilo prva stvar koju sam isključio na autu. Vozit ću koliko hoću, stati ću kad ja hoću i gdje hoću.
Kad auto počne korektivno djelovati (lane keeping), to je dobar pokazatelj da treba uzeti pauzu. To je nešto što prati "take a break" aka šalica kave.

Učin umora uslijed dugog vremena za volanom je sličan vožnji pod alkoholom. Ne radi se o oduzimanju osobne slobode nego zdravoj preventivi.

U međuvremenu stajem i s dizelom svakih 300 km jer sam shvatio da mi pomaže ostati fit na putu. Stajanje ne uzrokuje osjećaje manje vrijednosti u usporedbi s gospodom kevlarskih mjehura .
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 02.06.2023. u 08:26.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 08:35   #67519
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Definitivno stajem svakih 300-tinjak kilometara, da se protegnemo, da odemo u wc, popijemo nesto i pojedemo. Namjerno pisem u mnozini jer nas je 5 i uvijek netko treba nesto od toga.
Nikada ne stvaram sebi vremenski pritisak u voznji niti bilo gdje zurim. Obicno takve duge dionice vozim kad idemo na godisnji, a tada smo na godisnjem i nigdje ne zurimo. Ne vidim smisla u iron butt voznjama od po 1000km u komadu i smatram ih izrazito opasnim.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 14:45   #67520
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Sto tocno vozite u stintovima po 300+ km? Ma stali biste da vozite neki drlog jer bi pukli na pola, ruku u vatru

Siguran sam da me u nekoj udobn(ij)oj limuzini ne bi:
- boljelo desno koljeno nakon 200km usprkos koristenju tempomata
- boljeo lijevi donji dio ledja nakon 400+ km usprkos pauzama i nastimavanju visine sjedala i naslona ruke
- zuljao lumbalni dio usprkos lumbalnom supportu
- ne bi mi se ni pisalo svakih 85-100km iako sam promjenio komplet ovjes
- boljela me ramena jer... Jebat ga, tu nema pomoci, volan jednostavno ne mogu dovoljno izvuci van.

Jbt i kada radim pauze svakih 150-200km, nakon 700-1000km izadjem van iz auta ko iz mosh pita.

ALI cinjenica je da nikada u zivotu nisam vozio auto koji mi 100 odgovara i koji mi je udoban u svakom aspektu. Vozim sto si mogu priustiti i mastam da me u lubenicaru ne bi nista boljelo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 14:48   #67521
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
Ti si k'o onaj koji se žalio da nakon 100km iz fiće izađe ubijen, a iz BMW-a svjež k'o cvjetak 'jer je ergonomija puno bolja u bembari'. To što se onda za jednu bembaru možeš kupiti 10 fića, to je nebitno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 15:43   #67522
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kakav crni tempomat na dugim turama.
To je za mladež i picice

Samo te uspava.
Bez njega i sto điđa ti je mozak non stop na oprezu i svijestan prometa.

Neudobno sjedalo?
Još bolje.
Cijelim putem pičkaraš i kuneš stoku koja ih je napravila.

Nema boga da zadrijemaš za volanom.

U stvari, auto bez sto modernih sranja i tri 10" ekrana je prava blagodat
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 15:49   #67523
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
U zadnjih godinu dana sam odradio preko 10 takvih 300+ km u komadu tura.

Gdje god otputujemo, uvijek se iznajmi auto i obiđe maksimalno moguće. Zadnja tri auta su bila Fiat 500x, Chevrolet Spark limuzina i Citroen C Elysee. Ništa me ni u jednom nije boljelo ili žuljalo, a ništa specijalno uzbudljivi, udobni ili ergonomski nije nijedan od njih. Ne znam u čemu je problem kod vas par. Možda ste jednostavno prestari
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 15:53   #67524
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Volvo S40 2001. godina:
Zagreb - Poznan u dva navrata, pauze nakon 450, 350 km pa jos 300 do kraja (znaci ukupno 1100 km)
Zagreb - Hockenheim u vise navrata (oko 950ak km), pauza na Chimsee i malo nakon njega da natankam (Chimsee je na cca 450 km od Zagreba)

Volvo C70 2010:
Roadtrip po Europi (11k km u 35 dana), ovisno koji je cilj bio (gustat u krajoliku ili stici od A do B)... u ovim "stici od A do B" bi stajao svakih 400tinjak km, ak je taj dan ruta od A do B bila kraca od 400 km, uglavnom bi u komadu.

Bitno je dobro namjestit sjedalo i volan. Sto se tempomata tice, na S40 ga nemam, na C70 ga ne koristim. Al da, obozavam vozit, i nema mi draze nego spustit krov i staron cestom. Split - Zagreb sam u par navrata odradio u komadu bez stajanja starom cestom, i uvjek me rastuzi kad stignem doma prebrzo.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 16:02   #67525
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
U mom slučaju se radi o 850 km turama.
Da je ne znam kakav auto naporno je.

Ne normalna vožnja ali uvjek je šansa barem 50% da budeš uletio u stau i 80 km vozio dva sata.
Ako nemaš sreće i duže.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 16:21   #67526
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pa evo moram priznati da sam razočaran sjedalima u monte carlo opremi u kamiqu tako da mogu shvatiti kako neki auto može biti premali.

Danas sam jahao po novim škodama dok sam čekao svoju na servisu.

Fabia osnovna oprema - užas. Nema ni automatsku klimu plastika horor. Mjesta ajde ima.

Kamiq - sjedala preuska horor. Eventualno za neuhranjene momke prije puberteta ili žene/cure.

Karoq - sve ok.

Kodiaq - faking autobus. Ogromno veliko udubno, gepek ajde fino. Na žalost sa 1.5 TSI. Bilo bi bolje da je 2.0 TSI ili još bolje 2.0 TDI.

Octavija - sve ok i moram priznati da je uz kodiaq jedina bila onak "kvaliteta" filing.

Scala - sve super samo ne u clever opremi.

Bio je neki na struju ali to nisam gledao jer je gay i to greta voli.

Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 16:57   #67527
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Kakav crni tempomat na dugim turama.
To je za mladež i picice

Samo te uspava.
Bez njega i sto điđa ti je mozak non stop na oprezu i svijestan prometa.

Neudobno sjedalo?
Još bolje.
Cijelim putem pičkaraš i kuneš stoku koja ih je napravila.

Nema boga da zadrijemaš za volanom.

U stvari, auto bez sto modernih sranja i tri 10" ekrana je prava blagodat
Fiat Panda 100hp, od Splita do Nice i nazad.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 17:36   #67528
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
U mom slučaju se radi o 850 km turama.
Da je ne znam kakav auto naporno je.
Hm, i ja sam mislio da se tu prica o postenim turama. Mi kad idemo u Hercegovinu imamo nekih 1300km u jednom smjeru. Ove ture od 200-300km se rade u komadu naravno.

Citiraj:
stau
Pricaj bre srbski da te ceo svet razume!
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 17:40   #67529
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ja 500km odradim uz jedno stajanje za obavit fizioloske potrebe, godisnje bar 8-10 puta Nemam tempomat, nemam radare, assiste i sta vec ne, imam 105 konja i fali mi 6ta brzina/zvucna izolacija

Izadjem skroz uredan iz auta, nikakvi bolovi, poteskoce, umor
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 20:42   #67530
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ne mora odjaviti auto u Njemačkoj.

Možeš doći sa njemačkim tablicama na tehnički.
Napraviti cijelu proceduru unosa i oni odjavljuju vozilo u Njemačkoj. Nakon toga stanica šalje pločice u MUP, a MUP ih šalje nazad u Njemačku.
Thx, nisam to znao
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na