Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2023., 12:06   #43591
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Ja radim i preko 10000-15000 koraka dnevno i sjednem na ebike odvezem se cca 25km na emtb modu isti dan. Vikendom ili kada mi se čini da neću imat baterije ide eco mod i to je to. Ako se umorim ili izgubim volju ide emtb mod. Nikada ne vozim ugašen bicikl, i u 2 i pol godine možda sam ostao 5-6 puta bez struje u bateriji.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 12:09   #43592
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Ja radim i preko 10000-15000 koraka dnevno i sjednem na ebike odvezem se cca 25km na emtb modu isti dan. Vikendom ili kada mi se čini da neću imat baterije ide eco mod i to je to. Ako se umorim ili izgubim volju ide emtb mod. Nikada ne vozim ugašen bicikl, i u 2 i pol godine možda sam ostao 5-6 puta bez struje u bateriji.
A voziš šta?

Čekam nekoga s Shimano motorom da se javi...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 13:45   #43593
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Vozim Cube reaction hybrid race 625 2021g. Bosch gen4 , baterija 625Wh.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 13:50   #43594
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Stvarno sam mislio da ću uzeti nešto za 2000EUR kad sam prvi puta probao, ali vidim da ne mogu kupiti ništa za to.
Došlo je vrijeme da ne možeš običan bajk uzet za 2k €, kamoli e-bike...
Al sve je to ok, svaki hobi košta, ako je bajk u pogonu sve te cifre koje nekome sa strane možda izgledaju svemirske su ok skroz
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 14:12   #43595
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Vozim Cube reaction hybrid race 625 2021g. Bosch gen4 , baterija 625Wh.
Lepa igračka.
Nisi osjetio neku potrebu za Full-ijem?

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Došlo je vrijeme da ne možeš običan bajk uzet za 2k €, kamoli e-bike...
Al sve je to ok, svaki hobi košta, ako je bajk u pogonu sve te cifre koje nekome sa strane možda izgledaju svemirske su ok skroz
I ono što je najvažnije, nije svakome 5000EUR isto.
Netko ih zaradi za 2 mjeseca, netko za 10 dana, netko za 9 mjeseci.

Neću dati zadnje noFce za bike sigurno, ovo je stvarno igračka za mene.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 14:41   #43596
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Podrazumijeva se da se takve stvari ne kupuju, ako su nofci problem ili ako se nakon takve kupnje nema dalje za normalan život, pa se kasnije gleda svaki dinar, dok se pretače iz šupljega u prazno.

Također, takve kupnje obično sa sobom povlače i čist pristojan popust na gotovinu (tak je bar bila situacija kod mene), pa ako već nisi, pripremi si nofce unaprijed da nemaš (kartične) šetnje i najave za dolazak u banku.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 16:18   #43597
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Teško da ću dobiti popust ako kupujem direkt prek tvornice, mogu pitati za nešto, Canyon kao primarni konkurent trenutno.

Pitao sam za popust na količinu, jer imam potencialno još jednog koji će uzeti, ali eto, Canyon mi ne daje baš nešto previše otvorene ruke. Isto tako i Radon koji mi je drugi izbor trenutno.

A za sad mi kupnja kod nas nije opcija (nisam našao ništa što mi se sviđa), da idem pregovarati.

Naravno, keš je u pitanju.

Hvala puno, dobar savjet.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 17:24   #43598
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Lepa igračka.
Nisi osjetio neku potrebu za Full-ijem?

Možda na početku sam koristio full (turbo) mod, al troši bateriju a i pogon odlazi. Sad je 60-70% emtb, a 30-40% eco. S tim da preko 25km/h nema pomoći.
Dobiš neku kondiciju i nemaš potrebe za full (turbo) modom ili bilo kakvom modifikacijom motora.


Moja teorija je bila ako kupim obični bajk cca do 2000-2500kn, neću ga vozit. Ali ako dam toliko eura bit će mi sigurno žao da stoji, a i morao sam nešto poduzet u vezi zdravlja.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 17:41   #43599
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Evo vidiš kak se možete normalno razgovarati kad hoćete

Nego, tražim blatobran koji se može fiksirati na lefty vilicu.
SKS je imao nekakve adaptere navodno, ali toga više nema nigdje.

Tražim i nogicu nekakvu jer mi se ne naslanja bicikl po zidovima. Cannondale ima nekakav svoj sistem montaže koji naravno na ovaj bicikl nisu stavili pa njihovu originalnu ne mogu montirati. Imam rupu dolje po sredini ali je preuzak prostor oko nje pa sve što sam našao ne paše. Univerzalni koji idu na chainstay ne pašu jer je ovdje chainstay predebel i ništa ne nalazim a da paše gore.
Pomoć

Evo i slika, možda netko ima sličan slučaj
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 01.06.2023. u 19:03.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2023., 20:01   #43600
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Možda na početku sam koristio full (turbo) mod, al troši bateriju a i pogon odlazi. Sad je 60-70% emtb, a 30-40% eco. S tim da preko 25km/h nema pomoći.
Dobiš neku kondiciju i nemaš potrebe za full (turbo) modom ili bilo kakvom modifikacijom motora.


Moja teorija je bila ako kupim obični bajk cca do 2000-2500kn, neću ga vozit. Ali ako dam toliko eura bit će mi sigurno žao da stoji, a i morao sam nešto poduzet u vezi zdravlja.

Pod fully je mislio da full suspenziju
@Mommistake ja imam od Canyona cestovi bajk i imam dobro iskustvo s njima, ali iskreno sumnjam da bi naručivao e bike izvana (eventualne neki LBS u slo ili ita koji je blizu granici). Realno je velika mogućnost da nešto krene štekati i uopće ne zelim niti zamisliti zajebanciju pakiranja bicikla u kutiju i poštarine.
I onda čekanje... Kod običnog bicikla 99% stvari možeš sam riješiti.


Iskreno, s obzirom na iznos i kompleksnost e bikea mislim da ne vrijedi rizika.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 00:46   #43601
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Dobijem momentalno sraćku kad vidim da se biciklistički topic kontaminira e-bajkovima pa još na to i s namjerom treninga intervala na istome
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 06:56   #43602
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Dobijem momentalno sraćku kad vidim da se biciklistički topic kontaminira e-bajkovima pa još na to i s namjerom treninga intervala na istome
S oproštenjem, ali nebi smio. Puritanizam nije dobar.
Pedelec omogućuje pedaliranje ljudima koji to inače kondicijski nebi bili u stanju ili se jednostavno nebi odvažili na dulje ture. Više biciklista = više biciklističke infrastrukture = možda manje autiju na cesti i kulturnije ponašanje prema biciklistima.
To sve iz perspektive života u jedinom većem gradu u RH sa 0km biciklističke infrastrukture.
U Ri prvo moraš sjest u auto da bi se išao negdje voziti biciklom, što je jednostavno loše.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 08:23   #43603
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Yup,

pedelec je super za ujutro doci neoznojen na posao, a na povratku odraditi vožnju.

Sve što dovodi do više kilometara na dva kotača je pozitivno za biciklizam.

I to od puritanca koji je dosad imao samo čelični hardtail
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 08:30   #43604
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Yup,

pedelec je super za ujutro doci neoznojen na posao, a na povratku odraditi vožnju.

Sve što dovodi do više kilometara na dva kotača je pozitivno za biciklizam.

I to od puritanca koji je dosad imao samo čelični hardtail
I još jedan dodatak, mišljenja sam (mišljenje nemora biti točno, nijesam doktor), da su pedeleci super za ekipu sa srčanim problemima, do neke granice. U kombinaciji sa HR monitorom mogu bit super za takvu ekipu. Dakle primjena kolko oćeš.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 08:49   #43605
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Pod fully je mislio da full suspenziju
@Mommistake ja imam od Canyona cestovi bajk i imam dobro iskustvo s njima, ali iskreno sumnjam da bi naručivao e bike izvana (eventualne neki LBS u slo ili ita koji je blizu granici). Realno je velika mogućnost da nešto krene štekati i uopće ne zelim niti zamisliti zajebanciju pakiranja bicikla u kutiju i poštarine.
I onda čekanje... Kod običnog bicikla 99% stvari možeš sam riješiti.


Iskreno, s obzirom na iznos i kompleksnost e bikea mislim da ne vrijedi rizika.
Da, na full suspension sam mislio.

Znam da, rizik postoji, ali koliko čitam i čujem Canyon dobro odrađuje povratnu logistiku, a za te novce nemam baš previše izbora u RH.

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Dobijem momentalno sraćku kad vidim da se biciklistički topic kontaminira e-bajkovima pa još na to i s namjerom treninga intervala na istome
Mene zanima zašto?
Jel nije cilj svima, neovisno o temi da pričaju o onome zašto tema postoji?
Konretno e-bike je bicikl u pravom smislu riječi, ako ne i više. I ja bi se jednog dana htio voziti s tobom, ili bilo kime, samo s obzirom na moje stanje (bilo to fizičko, mentalno, kardiovaskularno ili neko treće), ja nemam volje tjerati nekakav divlji bajk na žgance. Činjenica, jer ne mogu. Možda se to promjeni, imam doma Cube hardtail, ako će mi trebati.

Ali mene zanima, zašto je to toliki problem?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 02.06.2023. u 08:58.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 09:45   #43606
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Te glupe spike o ebikeovima mogu pričati samo oni koji ga nisu isprobali ili ne voze ga redovito.

Ebike jer u skoro svakom pogledu bolji od klasičnog (osim cijene, ali ni to nije neka velika razlika danas).

Nakon što se navikneš na ebike, nema povratka. Ne toliko zbog razlike u naporu ili kondiciji koliko u sporosti klasičnog bicikla, govorim za MTB - cestovni biciklizam je vjerojatno najgluplji sport što postoji, a to govorim kao netko tko je imao nekoliko cestovnjaka i vozio ih nekoliko godina, a šansa za izgubiti glavu od strane neke budale raste eksponencijalno protokom vremena.

Ebike je stabilniji, sigurniji u vožnji zbog dodatne mase i teže ga je izbaciti iz putanje, ne trebaš koristiti lagane (skupe) dijelove jer ti masa ne znači previše zbog pomoći motora, ne treba ti novi, skupi 12s prijenos već možeš bez problema koristiti primjerice Deore 9-10s koji bolje shifta od bilo kojeg modernog 12s i teže se raštima.

Možeš koristiti robusnu suspenziju i kočnice koje ne treba paziti i maziti, a u isto vrijeme ne tegliš enduro krme od 17kg.

Također, bilo koji trail može biti zabavan jer ti ne treba velika strmina da postigneš dobru brzinu za skok primjerice te iz svakog zavoja možeš izaći sa vrećom brzinom pridonoseći dinamici vožnje, a ako ti se da možeš se zabavljati i na ravnom ili čak manjoj uzbrdici jer možeš postići 25-30kmh uzbrdo i skočiti u "krivom" smjeru.

Da ne govorim kako se možeš voziti 2-3x više uspona/spusta u isto vrijeme kao i na regularnom biciklu i da možeš svaki dan napraviti primjerice 1000mnv bez prevelikog napora i biti svjež idući dan.

Veliki plus je i to što se može koristiti za commuting, brže nego auto po gradu i možeš natovariti torbu ili ruksak te u gradovima s brdima doći bilo gdje bez da se oznojiš previše.

Ebike jer po meni top stvar i svatko tko voli biciklizam ne bi trebao zazirati od njega jer su te elitističke spike djetinjaste. Ta ista ekipa koja kritizira ebike u isto vrijeme se shuttlea, koristi žičare, kupuje skupe djelove i robu, olakšava bicikle, pije razne preparate da bi imali malo brže vrijeme.

Koja je točno razlika između toga i ebikea, osim što ebikeom ne narušavaš zdravlje i jeftiniji je od gorenavedenog a nudi daleko više performansi
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 02.06.2023. u 10:34.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 18:38   #43607
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
VJa to sve ganjam već ide 3000km i još budem. Ima znakova preskakanja brzina, al nije strašno.
Vijek kazete se može produžiti ako na vrijeme mijenjaš lanac
__________________
Bez linkova u sigu...

Zadnje izmijenjeno od: Salko01. 03.06.2023. u 13:29.
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 20:41   #43608
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Mene zanima zašto?
Jel nije cilj svima, neovisno o temi da pričaju o onome zašto tema postoji?
Konretno e-bike je bicikl u pravom smislu riječi, ako ne i više. I ja bi se jednog dana htio voziti s tobom, ili bilo kime, samo s obzirom na moje stanje (bilo to fizičko, mentalno, kardiovaskularno ili neko treće), ja nemam volje tjerati nekakav divlji bajk na žgance. Činjenica, jer ne mogu. Možda se to promjeni, imam doma Cube hardtail, ako će mi trebati.

Ali mene zanima, zašto je to toliki problem?
Aeee ... Lakše je izvaliti 5soma€ nego smanjiti kasiku?! 😆

Gdje kreće spika o tim pedalinecima završava biciklizam, amen 🙏

Napravite si zaseban topic ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 13:39   #43609
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Salko01 Pregled postova
Vijek kazete se može produžiti ako na vrijeme mijenjaš lanac
Meni se to pokazalo ko ne baš idealno, barem na običnom MTB biciklu. Naime iako lanac kontroliram svako 2 tjedna te iako sam ga oba puta promjenio na vrijeme u oba slučaja novi nije idealno "sjeo" na kazetu, odnosno neki ringovi kazete su već bili potrošeni i radili su problem. Jednom sam pustio da se novi lanac "navikne" na staru kazetu, ali nisam bio oduševljen s tim rješenjem, možda samo produžio vijek kazeti (iako realno to ne mogu znati niti postoji nekakav dužinski il vremenski period koji će ić u prilog toj tvrdnji), ali tu i tamo sam imao preskakanje i ne idealno šaltanje što nije big deal, al me nervira, jako. A u drugom slučaju sam nakon par tjedana vratio stari lanac i dobio puno kvalitetniji prijenost nego sa novim te na kraju mijenjao i kazetu i lanac u kompletu.

Jedino što još nisam probao, je zamienit lanac puno prije tih famoznih 0,5mm za 12spd, recimo na 0,3? Pa onda vidjeti hoće li novi lanac kvalitetnije "sjesti" na staru kazetu. Jer mi to na 0,5 kako sam napisao ranije, nije sjelo idealno, u 2/2 slučaja...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 14:35   #43610
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
A gle,oni preporucuju treci lanac da ide nova kazeta ako se na vrijeme radi izmjena lanaca. Ali mislim da je to nemoguce tocno definirati,jer nije isto mojih recimo 10k km i nekog ko se samo po ravnom i gradu vozika
Mislim da se po pravilu i mijenja na tih 0,3 jer kad dodje do 0,5 tu su se zubcanici na kazeti vec malo razvukli
__________________
Bez linkova u sigu...
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 19:02   #43611
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Pod fully je mislio da full suspenziju
@Mommistake ja imam od Canyona cestovi bajk i imam dobro iskustvo s njima, ali iskreno sumnjam da bi naručivao e bike izvana (eventualne neki LBS u slo ili ita koji je blizu granici). Realno je velika mogućnost da nešto krene štekati i uopće ne zelim niti zamisliti zajebanciju pakiranja bicikla u kutiju i poštarine.
I onda čekanje... Kod običnog bicikla 99% stvari možeš sam riješiti.


Iskreno, s obzirom na iznos i kompleksnost e bikea mislim da ne vrijedi rizika.

Tu si u pravu. Ja sam prosle godine uzeo prvi FS bike u Ljubljani pa morao u Sloveniju na garanciju jer su se lageri iza na klackalici i na main pivotu razvalili vec nakon 10mj. Bojim se zamislit uopce kaj bi bilo da sam uzeo Canyon pa slanje u Njemacku…

Nevezano za ovo: jesu li XT 1x12 pogoni ista bolji od Deore 1x12? Katastrofa mi salta brzine na sredini kazete. “Lovi ih” kak bi se reklo. Ocisti se kazeta i lanac, nastela i bude dobro tjedan dva i opet po starome. Bio kod 3 razlicita majstora, od kojih jedan ovlasten i opet isto. Stari 2x11 SLX na starom bajku se nije morao nikad cistit, radi ko urica jos dan danas -.-


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 19:37   #43612
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Što misliš da li primitivan mehanizam pogonjen sajlom i oprugom bolje mijenja ako mora pogoditi raspon u 1.1 mm ili 1.3mm?


Vezano za lance, tu se isplati kupiti najbolji i traje jako dugo. Ne možeš reći da kazeta traje 3 lanca kad ima lanaca koji traju 5k km i više i onih koji se rastegnu na 1k.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 20:53   #43613
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Salko01 Pregled postova
A gle,oni preporucuju treci lanac da ide nova kazeta ako se na vrijeme radi izmjena lanaca. Ali mislim da je to nemoguce tocno definirati,jer nije isto mojih recimo 10k km i nekog ko se samo po ravnom i gradu vozika
Mislim da se po pravilu i mijenja na tih 0,3 jer kad dodje do 0,5 tu su se zubcanici na kazeti vec malo razvukli
Ne znam tko preporučuje da nakon 3 lanca mijenjaš kazetu, ali ja u praksi to ne mogu postić. Imaš negdje takvu preporuku ili je čisto rekla kazala?
A što se milimetara tiče, baš obrnuto, savjetuje se da se lanac mijenja na 0,5 što očito (u mom slučaju) ne drži vodu, dakle logika nalaže da idući put probam prije 0,5 zamijenit pa vidit hoću li s tim išta dobiti. Sad je li to 0,4 ili 0,3... mislin mogu ga mijenajt i na 0,1, ali onda ću zamijenit 17 lanaca na istoj kazeti i financijski bit u minusu

Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Nevezano za ovo: jesu li XT 1x12 pogoni ista bolji od Deore 1x12? Katastrofa mi salta brzine na sredini kazete. “Lovi ih” kak bi se reklo. Ocisti se kazeta i lanac, nastela i bude dobro tjedan dva i opet po starome. Bio kod 3 razlicita majstora, od kojih jedan ovlasten i opet isto. Stari 2x11 SLX na starom bajku se nije morao nikad cistit, radi ko urica jos dan danas -.-
Naravno da je XT bolji od Deorea, kao šta je i SLX bolji od Deorea.
Al nevezano za to što su SLX/XT bolji, nije normalno da Deore ne šalta uredno, ako je sve ok. Pitanje za 100€ je li sve ok? A iz mog iskustva majstori u nas su uglavnom "majstori" i ono što baš hoću da radi obično napravim ili ja ili nitko...

ps. Naravno da je spd11 precizniji od spd12 kao što je i spd10 precizniji od oba, al ponavljam to ne znači da je očekivano ponašanje to što spominješ.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2023., 21:42   #43614
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Ne znam tko preporučuje da nakon 3 lanca mijenjaš kazetu, ali ja u praksi to ne mogu postić. Imaš negdje takvu preporuku ili je čisto rekla kazala?
A što se milimetara tiče, baš obrnuto, savjetuje se da se lanac mijenja na 0,5 što očito (u mom slučaju) ne drži vodu, dakle logika nalaže da idući put probam prije 0,5 zamijenit pa vidit hoću li s tim išta dobiti. Sad je li to 0,4 ili 0,3... mislin mogu ga mijenajt i na 0,1, ali onda ću zamijenit 17 lanaca na istoj kazeti i financijski bit u minusu



Naravno da je XT bolji od Deorea, kao šta je i SLX bolji od Deorea.
Al nevezano za to što su SLX/XT bolji, nije normalno da Deore ne šalta uredno, ako je sve ok. Pitanje za 100€ je li sve ok? A iz mog iskustva majstori u nas su uglavnom "majstori" i ono što baš hoću da radi obično napravim ili ja ili nitko...

ps. Naravno da je spd11 precizniji od spd12 kao što je i spd10 precizniji od oba, al ponavljam to ne znači da je očekivano ponašanje to što spominješ.

Pa evo jedan od njih je i Zmija i kaze da to svima salta z k kad se uprlja al nitko o tome ne prica. Sto mi je cudno jer pol svijeta vozi 1x12 pa ne cujem da im tak lose salta i da bi to trebalo glancat jednom tjedno kazetu i lanac utapat u benzin. Al kazem samo na sredini kazete meni zeza. Male i velike brzine bez problema rade. Kaj to moze bit onda? Spigan hanger? Vise sam lud s time haha..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 07:06   #43615
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Kod 12 spd pogona sve je bitno jer su puno osjetljivi baš zbog malog spacinga na kazeti nego prijašnji pogoni. Treba vidjeti i poravnati nosač mjenjača jer to i tvornički u 99% slučajeva bude malo off, bužir je isto jako bitan, ako je već odvozio sezonu to se mjenja svakako zajedno sa sajlom, ako je kvačilo pretegnuto ili već malo oksidiralo isto jako utječe na kvalitetu šaltanja a shimano kvačila su po mom mišljenju općenito loša (btw kvačila su identična kod svih 12 spd mjenjača, deore, slx, xt i xtr), bužir mora ulaziti pod točno 90° u mjenjač, b tenzija i pzicija hangera moraju biti idealni, neki hangeri nisu baš idelani za 12 spd shimano mjenjače jer je shimano u toj generaciji promijenio malo kut pozicije mjenjača pa nekad treba "tweakati" sam nosač, kavezi su im isto pre mekani i lako se krive pa ih treba često i malo poravnati, deore i slx 12 spd mjenjači imaju obične bushinge u pulleyima i brzo počnu plesati lijevo/desno pa je preporuka staviti od xt-a koji ima industrijske ležajeve, dužina lanca je isto presudna za kvalitetu šaltanja i direktno utječe na b tenziju... to su neke stvari koje treba pregledati kod svakog podešavanja a to ne rade baš svi mjastori toliko detaljno. E da i kod shimano 12 spd kazeta postoje 2 spacera ispod zupčanika i nisu iste debljine pa treba pogledati da nisu možda na krivim pozicijama jer su baš na sredini kazete otprilike pa ti i zbog toga možda ne radi kako treba.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 04.06.2023. u 07:18.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 08:48   #43616
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
I onda mene pitaju zasto jos uvijek vozim 2x10, evo vam objasnjenja iznad, uz naravno preveliku cijenu - iako su sad lanci i mjenjaci napokon cjenovno spali na prihvatljive cifre, ali bome kazete jos nisu.

Frendica se ponovila s novim bajkom, i prvo sto me pitala sad na Ucki dal moze staviti 1x11 jer ovo taman ustima, ode na turu, i opet negdje struze.

Ove 12 brzinske mjenace krivo pogledas i vec se bune, a kamoli kad ih propisno izudaras na nasim kamenjarima ili negdje u visokim alpama.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 09:52   #43617
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Također. Moj 2x10 pogon radi prebrutalno. Ne pamtim kad sam taknuo u njega
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 09:57   #43618
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Ja sam 3 godine na hardtailu vozio 1x10 i bio mi je sasvim ok za takvu vrstu bicikla.
Za cestu isključivo 2x11, mislim da je tesko s 1x na cesti uvijek biti u optimalnoj kandenci. Možda se može pokriti jednak range, ali preveliki su skokovi između ringova.


Makar će možda to Classified hub promjeniti, veselim se tome. Nadam se da će postati raširenije u primjeni.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 10:48   #43619
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Mislim da će za cestu 1x sistemi još dugo biti nedostatni. Možda su za neki gravel bajk ok, jer tamo bliski, omjeri "na zub" nisu potrebni, ali za "cistog" cestovnjaka je to premalen raspon brzina.
Negdje davno sam na pinkbajku mislim pročitao u nekom topicu da tip fura 52\34 i to mi je bacilo bubu u uho; i evo već dugi niz godina furam taj Frankenstein omjer na pogonu 😆
Od kazeta imam ravničarsku 11-25, i 2 brdske 12-30 i 12-36 pa ih mjenjam ovisno o terenima koje vozim
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 04.06.2023. u 11:01.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2023., 14:07   #43620
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Pa evo jedan od njih je i Zmija i kaze da to svima salta z k kad se uprlja al nitko o tome ne prica. Sto mi je cudno jer pol svijeta vozi 1x12 pa ne cujem da im tak lose salta i da bi to trebalo glancat jednom tjedno kazetu i lanac utapat u benzin. Al kazem samo na sredini kazete meni zeza. Male i velike brzine bez problema rade. Kaj to moze bit onda? Spigan hanger? Vise sam lud s time haha..
A gle... Teško je dijagnozu postavit online... Moguće da je i hanger iako, ne znam, teško. Prije bi se kladio na drugo nešto.
Ta priča da "svima radi tako kad se sprlja" je glupost, totalna. Može čovik imat neznan kakvu reputaciju, ali ne može pričat takve pizdarije.

Ti srednji lančanici su (bar meni) uglavnom oni koji su najpotrošeniji pa moguće da kombinacija nečistoće i potrošenosti dovede do preskakanja pa imaš taj efekt da 2 tjedna radi ok, a onda više ne radi. Ne znam koliko preciznu ruku imaš za sam se poigrat, ali možda kad krene preskakat da u tom momentu probaš podesit fino da sve profunkcionira pa ostavit tako i vidjet je li dugoročno bolje?

Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Ove 12 brzinske mjenace krivo pogledas i vec se bune, a kamoli kad ih propisno izudaras na nasim kamenjarima ili negdje u visokim alpama.
Ovaj mit se širi interneton otkad su došli 12spd sistemi i ono, naporan je više imho

Vozi se po kamenjaru, blatu, kiši, soli, škalji, prašini, vozi se rekreativno, voze se utrke, divlja se s kadencon na tehničkim usponima, ne održava se bajk 2 puta dnevno jer se nema vremena za to, ne mijenjaju se sajle jednom tjedno, pere ga se miniwashom, itd. Radi se samo osnovno održavanje koje je must i to je to, ne pretjeruje se ni sa ciklusima ni sa količinom vremena jer bajk je tu da služi meni, a ne ja njemu. Tri različite 12spd kombinacije sam provrtio na 2 bajka i najviše me zajebavao clutch na XT mjenjaču za koje se zna da su konstrukcijski loši i da često zajebavaju, kad sam to riješio dalje je bilo pali-vozii, a tako je i dan danas. Taj isti mjenjač sad ima preko 25k km, trenutno je instaliran na bajk sa XO kazetom i lancem i sve je pali vozi osim ove promjene lanca kou sam spominjao poviše, ali to ću sada pustit još 2 tjedna i onda odlučit ostajem li na ovome ili vraćam stari lanac. Bilo kako bilo, nastavit će radit uredno
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na