Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2023., 00:40   #6421
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Da, zaboravio si postaviti Vlan
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2023., 05:20   #6422
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
vidim iskon počeo reset ip-a radit svaka 24 sata odmah iza ponoći, izgleda nema više 72 sata
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 11:00   #6423
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
vidim iskon počeo reset ip-a radit svaka 24 sata odmah iza ponoći, izgleda nema više 72 sata
Nešto petljaju. Kod mene su trajanja veze u zadnja dva tjedna oko 35 sati, pa točno 12, pa točno 13, onda 34, pa 72. Nekad resetiraju u noći kao do sad, a nekad popodne.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 11:53   #6424
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Pitanjce u vezi analognog telefona i Iskona.

Prije par mjeseci su u kući kod babe i dede (ne mojih) su crkli svi telefoni. Nakon zvanja operatera uštekan je 1 telefon u ruter i odtad samo taj radi i koriste.

Nekidan sam išao izvidit šta bi trebalo napravit da sve proradi i skuzio da svi telefoni u kuci (a ima ih cca 4-5 komada) su bili spojeni u telefonske kutije u zidu, tj. paricu direkt, ali tu je sad signal mrtav, i sve sto dođe iz rutera na razdjelnik, ima telefonsku vezu i telefon radi.
Znaci po starim žicama 0 bodova, sve što prođe ruter i ide na telefonski razdjelnik, radi.

Sad me zanima, jel to Iskon ukinio obicne telefone na paricu na svojoj liniji i mozes imati samo preko routera ili neka druga shema u igri?

Htio bih osposobiti bar jos koji telefon (stan na kat, stariji ljudi, ne čuju baš telefon kad su u drugim sobama i sl), imam nekih ideja, ali me samo zanima status ovoga. Ako je mrtvo od strane iskona, neću ni pokušavati nego cu na drugaciji nacin dovuc telefon u drugu sobu...
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 12:08   #6425
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Već se dulje vrijeme svi pokušavaju maknuti s POTS-a i gase analogne centrale. Kako god, ne možeš ništa nego spojiti sve te utičnice na router. U jednoj takvoj situaciji sam dodao kabel od routera natrag u razdjelnu kutiju gdje su sve utičnice po kući bile spojene. Ako možeš takvo nešto izvesti - imaš mjesta u bužiru, sve utičnice vode na jedno mjesto - to je najbolje rješenje.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 12:18   #6426
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Već se dulje vrijeme svi pokušavaju maknuti s POTS-a i gase analogne centrale. Kako god, ne možeš ništa nego spojiti sve te utičnice na router. U jednoj takvoj situaciji sam dodao kabel od routera natrag u razdjelnu kutiju gdje su sve utičnice po kući bile spojene. Ako možeš takvo nešto izvesti - imaš mjesta u bužiru, sve utičnice vode na jedno mjesto - to je najbolje rješenje.
Hvala na info i idejama.
Ma, htio sam to napraviti, ali router je u drugoj sobi, pa prvo od glavne uticnice su razdjeljene sve, i iz nje ide u manju sobu, gdje je ruter, zatim iz rutera u telefon... pa bi sad trebo iz te manje sobe vratit kabel nazad do glavne, ato su sve postojece instalacije slagane, bušeni zidovi na knap jos prije cca 20-30god, pa mi se iskreno neda s tim zaj...
glavna ideja je da po stoku provucem obicni kabel iz rutera do druge sobe, ubodem u drugi prijenosni telefon i cao miki...

druge ideje su
ali kabel koji ide iz glavne kutije do te sobe je zapravo razdjelnik (ima 2 rj11 i onaj stari trostruki steker.
ovako je setupiran razdjelnik.
1. rj11 ima natpis dolazni signal (to ide u ruter za dsl vezu i to sve).
2. rj11 pise analgni (ne znam jel dolazni il odlazni, nesto pise al se ne sjecam) signal
3. je onaj trostruki stari steker, vjerujem da je to bio za telefon u toj sobi, al to ne radi...

mozda bi mogao po tim drugim zicama poslati analogni signal nazad u glavnu kutiju i do drugih, tj. ubost ovo sta sad ide direkt u telefon u te odlazne il trostruke steker, pa vidit mozda negdje zazvoni
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 12:45   #6427
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Za početak bi sve to trebao baciti u smeće jer ti vrlo vjerojatno usput ruši brzinu i stabilnost DSL-a (makar je to vjerojatno starijim ljudima nebitno, možda niti ne kuže).

- jedan kabel direktno u router, bez utičnica i prespoja
- jedan kabel iz tel. utičnice na routeru vratiš do mjesta gdje su sve ostale utičnice spojene

Ako imaš bužire u zidovima (a čak su i prije ljudi za paricu znali stavljati bužire makar su struju zazidali), to je najviše sat vremena posla.

Ili, ako kabel ide po zidu do male sobe, možeš iskoristiti taj kabel ako ima 2 parice (4 žice). Ili ga zamijeniš s UTP-om pa imaš i više nego dovoljno žica za sve.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 13:05   #6428
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Hvala na idejama... Dankešn
Puno si mi pomogao, i mozda cak rjesim problem.

Necu si komplicirat zivot dodatno sa preslagivanjem i busenjem, probat cu nac neko jednostavno rjesenje i bok.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2023., 09:50   #6429
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Sta je sa Iskonovcima, na adresi nema kao optike, ali ga ima... ostavim broj da me nazovu, email da mi vrate..nista.. a internet mi treba:-) Svi na godisnjem..

krivo ulicu napisao, dosao drugi dan internet!!! sada je speedport router sa HUAWEI ONT-om
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Shuky. 13.07.2023. u 21:07.
Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 11:47   #6430
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Question Iskon (HT) optika na Jarunu ?

Pozdrav,

razmišljam se prebaciti s A1 na Iskon, jer na 2 god. ispadaju 30% jeftiniji za paket 100/50 Mbps + Iskon.Play TV + flat fon.

Nalazim se u Staglišću, sjeverno od Jaruna, u zgradi sa provučenom HT optikom - ima li netko u blizini iskustva s isporukom njihove 3play usluge ?

Hvala!
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 22:07   #6431
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ja imam Internet, podsljeme, radi mi daleko bolje od tcoma ili a1.
Prije sam bio na tcom optici, samo su dosli stavili drugi adapter i drugi router koji sam odmah drugi dan zamjenio sa svojim uredajem.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 10:19   #6432
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Thumbs up

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Prije sam bio na tcom optici, samo su dosli stavili drugi adapter i drugi router koji sam odmah drugi dan zamjenio sa svojim uredajem.
Hvala na odgovoru.

Zbog čega si mijenjao router, stavljaju li neke restrikcije na svoj uređaj?
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 12:41   #6433
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor djontra Pregled postova
Hvala na odgovoru.



Zbog čega si mijenjao router, stavljaju li neke restrikcije na svoj uređaj?
Ne koristim dyndns usluge, nego idem preko cpanela pa mi je lakse sa mojim routerom, router ima 1 wan port + 3 lan, to mi je premalo, bas mi trebaju 4 lana. Plus ne volim kad mi se resetira konfiguracija, a ja sam daleko od kuce i onda mi prebrisu pristup iz vana ili wol postavke.
Za nekog prosjecnog korisnika vjerojatno ce biti dovoljan i taj obican router.
Plus je kod Iskona sto je u cixu i ima svoje linkove, a i veza se reconnecta svakih 72 sata.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 01:55   #6434
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Plus je kod Iskona sto je u cixu i ima svoje linkove

To ništa ne znači kad su prije nekih godinu i pol sve preusmjerili kroz HT i nažalost uništili sve te dobre rute. Pisalo se u ovoj temi o tome tad kad je valjda cijeli dan kod svih korisnika bilo problema s vezom.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 12:16   #6435
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
To ništa ne znači kad su prije nekih godinu i pol sve preusmjerili kroz HT i nažalost uništili sve te dobre rute. Pisalo se u ovoj temi o tome tad kad je valjda cijeli dan kod svih korisnika bilo problema s vezom.
Sad vidim po rutama, nema vise premium providera za linkove, eto jedini plus je sada vix i cix. Zalosno.
Makar recimo prema telegramu, na t-comu imam vecinu vremena buffering, a na Iskonu ide punom brzinom, moguce da taj dio ide kroz vix. Zato sam se izmedu ostalog i maknuo sa tcoma.
Nakon Amisa, Iskon je bio nada za dobar ISP, ali sve vise se spaja sa T-comom.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 26.08.2023. u 12:22.
Bono je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 13:17   #6436
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
a sta su vix i cix��
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 13:38   #6437
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Cix.hr
Vix.at
Razmjena podataka sa peering partnerima, promet ne ide uobicajenin rutama nego kroz cix ili vix direktno do peering partnera.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 16:41   #6438
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Iskon

CIX je dogovorni lokalni peering između telekoma na području Lijepe naše a čvor je CARNet. Omogućuje jeftino povezivanje hrvatskih telekoma velikim brzinama koji mogu odlučivati s kime će biti u peeringu i time si drastično rasterećuju upstream linkove.

Kada ne bi bilo CIXa onda bi telekomi morali međusobno kupovati linkove jedni od drugih da se lokalno povežu a to bi bio kaos. T-Com tako radi. Oni ne žele s nikime u peering nego žele da se kupuju stalne veze od njih.

U pravilu mali telekomi žele biti povezani sa što više njih dok 100k poput T-Coma ne žele nikoga.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 21:51   #6439
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
A vix je ista stvar samo na razini eu?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 22:20   #6440
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A vix je ista stvar samo na razini eu?
Vix je bec, ali imaju jako puno peeringa.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2023., 09:09   #6441
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
promet ne ide uobicajenin rutama nego kroz cix ili vix direktno do peering partnera
Samo ispravak/nadopuna - CIX i VIX nisu ništa drugačiji od "uobičajenih" ruta, kako ih zoveš. Sav promet će u jednom trenu završiti u nekom od IXP-ova (Internet exchange point).

Preciznije bi za neki (donekle) jednostavni odgovor bilo reći da su IXP-ovi poput CIX-a u Zagrebu i VIX-a u Beču sastavni dio interneta, mjesta gdje se povezuju mreže ISP-eva i firmi koje imaju servere - tj. mjesta gdje doslovno nastaje internet. I tu ISP može uzeti i IP tranzit i peerati se s nekim.

A prednosti izravnog povezivanja (peeringa) u što više IXP-ova sa što više drugih članova IXP-a su:
- za ISP-a (ili firmu sa svojim AS-om) manji troškovi IP tranzita kroz velike providere poput DT-a, Hurricanea, Cogenta,... i redundancija
- za korisnike manji ping zbog izravnije rute

HT-ova politika ne-peeranja ih je koštala u potresu 2020. kad im je ispao link s Cogentom u Jurišićevoj, pa su kratko vrijeme čak pustili peering kroz CIX, ali to nije dugo trajalo.

Iskon je imao dobre izravne rute, ali od prošle godine su iza HT-a pa ta prisutnost u CIX-u i VIX-u više ne znači puno.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A vix je ista stvar samo na razini eu?
CIX je na razini Zagreba, VIX je na razini Beča. Bilo tko sa svojim AS-om može doći na oba mjesta (dovlačenjem svoje optike ili rentanjem dark fibera), plaćati članarinu i raditi što hoće (ono što mu uvjeti IXP-a i njegovih članova omogućavaju).
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 15:27   #6442
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Samo ispravak/nadopuna - CIX i VIX nisu ništa drugačiji od "uobičajenih" ruta, kako ih zoveš. Sav promet će u jednom trenu završiti u nekom od IXP-ova (Internet exchange point).

Preciznije bi za neki (donekle) jednostavni odgovor bilo reći da su IXP-ovi poput CIX-a u Zagrebu i VIX-a u Beču sastavni dio interneta, mjesta gdje se povezuju mreže ISP-eva i firmi koje imaju servere - tj. mjesta gdje doslovno nastaje internet. I tu ISP može uzeti i IP tranzit i peerati se s nekim.

A prednosti izravnog povezivanja (peeringa) u što više IXP-ova sa što više drugih članova IXP-a su:
- za ISP-a (ili firmu sa svojim AS-om) manji troškovi IP tranzita kroz velike providere poput DT-a, Hurricanea, Cogenta,... i redundancija
- za korisnike manji ping zbog izravnije rute

HT-ova politika ne-peeranja ih je koštala u potresu 2020. kad im je ispao link s Cogentom u Jurišićevoj, pa su kratko vrijeme čak pustili peering kroz CIX, ali to nije dugo trajalo.

Iskon je imao dobre izravne rute, ali od prošle godine su iza HT-a pa ta prisutnost u CIX-u i VIX-u više ne znači puno.


CIX je na razini Zagreba, VIX je na razini Beča. Bilo tko sa svojim AS-om može doći na oba mjesta (dovlačenjem svoje optike ili rentanjem dark fibera), plaćati članarinu i raditi što hoće (ono što mu uvjeti IXP-a i njegovih članova omogućavaju).
Nije drugaciji mozda sam to krivo napisao, ali ima manje hopova i dolazis do peering partnera mimo njihovog glavnog Internet linka.
Dok sam bio na t-comu nikad nisam imao non stop 250mbita prema svojoj firmi, to je bilo od 20mbita do 250mbita, ali vise je bilo daleko ispod 100mbita.
Na Iskonu idem do svoje firme preko CIX-a i znam da cu stalno imati cistih 100mbita, jer se bas ne koriste toliko linkovi prema CIX-u.
Ja sam prije 7 godina imao dosta opreme na Interoutu i to je bio uzasno skup ISP-a, flata skoro nije bilo i ping je skoro uvijek bio daleko nizi od ostalih ispova. Taj ISP je koristio i Iskon, vjerojatno dok Interoute nije kupio veci ISP i sada kada ih je T-com skroz pojeo.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 15:25   #6443
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Za početak bi sve to trebao baciti u smeće jer ti vrlo vjerojatno usput ruši brzinu i stabilnost DSL-a (makar je to vjerojatno starijim ljudima nebitno, možda niti ne kuže).

- jedan kabel direktno u router, bez utičnica i prespoja
- jedan kabel iz tel. utičnice na routeru vratiš do mjesta gdje su sve ostale utičnice spojene

Ako imaš bužire u zidovima (a čak su i prije ljudi za paricu znali stavljati bužire makar su struju zazidali), to je najviše sat vremena posla.

Ili, ako kabel ide po zidu do male sobe, možeš iskoristiti taj kabel ako ima 2 parice (4 žice). Ili ga zamijeniš s UTP-om pa imaš i više nego dovoljno žica za sve.
Bok, evo da se javim i zahvalim.
Hvala na idejama.
Uspio sam osposobit sve telefonske linije u kući, a jedan dio problema je bio što su i neke žice bile lose spojene/pokidane pa mi je to malo stvaralo problem organizacije dok nisam skuzio.

Uglavnom, dovukao sam paricu iz splittera sto je direkt spojen u razvodnu na glavne zice, to spojio u ruter i dobio DSL; zatim iz rutera vratio nazad do splittera i ubo u splitter povratno da vrati do glavne razvodne gdje su onda su svi telefoni proradili. Tj. nisu odmah, ali većina, neki su imali problema sa losim instalacijama al i to sam rijesio.

Uglavnom, malo prespajanje i uspio sam. cak radi i bolje nego sto je prije radilo što se telefonije tiće. Internet je sad skoro nebitan jer su dosta stari i ne kuže lošu vežu, nisu čak ni prebacili se na skuplji paket nego valjda imaju par megabitnu ostavštinu od prije 5-7god samo da im se ne dira ruter.

Uglavnom, sve proslo bez problema, sa pokojom novom žicom iz utičnice i bez bušenja, zahebavanja sa kablovinjem i sl.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 16:51   #6444
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Jel netko uspio instalirati zadnju ili neku relativno aktualniju verziju iskon TVa na "ne tv uređaj". Probao sam dohvatiti apk preko raznih sajtova ali svi fejlaju pa pitam tu ako ima netko know how.

Trebam dignuti na neki kineski android box.

Ne ide na mobitel niti na tablet...da ide već bi odavno izvukao .apk...

Punac nije baš čitao T&C pa je sada veselje. https://www.iskon.hr/Televizija/Uredaji
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 17:23   #6445
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Jel netko uspio instalirati zadnju ili neku relativno aktualniju verziju iskon TVa na "ne tv uređaj". Probao sam dohvatiti apk preko raznih sajtova ali svi fejlaju pa pitam tu ako ima netko know how.

Trebam dignuti na neki kineski android box.

Ne ide na mobitel niti na tablet...da ide već bi odavno izvukao .apk...

Punac nije baš čitao T&C pa je sada veselje. https://www.iskon.hr/Televizija/Uredaji
Ako potpises na 12/24 mj uređaj ti daju za free. Tako mi punici uzeli.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 23:08   #6446
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
evo, na iskonu sam sad će biti 2 godine, imam samo dsl 60/10 i iskon tv.
radilo sve ok, bilo možda dvaput neki problem, nije se jednostavno ruter htio konektat.
zadnji puta je to bilo prije 4-5 mjeseci. od onda su me prebacili na ono nešto ( ne znam kako se to zove) da ne mogu više napravit port forward na ruteru (prije je radilo)..


i evo od prekjučer, puca mi veza svakih par minuta, kad se spoji, pratim brzinu koja stalno pada.. trenutno je ovako, i downstream pada, svakih nekoliko minuta dok provjerim






zvao ih, prijavio kvar, prvo mi kaže da provjerim sve žice i utičnicu, reko, sve je kako je i bilo prije... nije do mene.. ili je do rutera ili veze..


pa su mi odgovorili porukom:

U tehničkoj podršci iskona otkrili smo smetnju koja negativno utječe na rad vaše usluge. Pokušali smo je otkloniti udaljenim putem, no riješavanje će ipak morati preuzeti naš terenski tehničar.






planiram vratit iskon tv jer me opet neće biti doma previše, a internet bi ostavio... sad ili ću mijenjat operatera opet ili neznam više...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2023., 08:39   #6447
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Jel se kod Iskona može uzeti samo TV?
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2023., 11:43   #6448
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Jel se kod Iskona može uzeti samo TV?
Može sigurno ona nova platforma, Iskon.TV što ide na android os-u. Stara tv platforma nemogu tvrditi.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 09:38   #6449
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 167
Ističe mi ugovor sa T-comom 29.11.2023. Imam optiku i max-tv.
Planirao sam uzeti Iskon optiku i tv, onaj najjeftiniji paket.
Tu sam nedavno u ovom topicu naletio da T-com gasi Iskon brend, danas čitam i na indexu.
Ako uzmem taj Iskon paket, kaj se u teoriji može desiti? Da mi zadrže tu uslugu do kraja ugovora ili da me prislino prebace na neki njihov novi Magenta paket?
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 10:27   #6450
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
Ističe mi ugovor sa T-comom 29.11.2023. Imam optiku i max-tv.

Planirao sam uzeti Iskon optiku i tv, onaj najjeftiniji paket.

Tu sam nedavno u ovom topicu naletio da T-com gasi Iskon brend, danas čitam i na indexu.

Ako uzmem taj Iskon paket, kaj se u teoriji može desiti? Da mi zadrže tu uslugu do kraja ugovora ili da me prislino prebace na neki njihov novi Magenta paket?
Baš piše da ne gasi Iskon brand: "predviđeno da Iskon Internet nastavlja djelovati kao zaseban brend unutar HT-a."

Već samo pripaja Iskon d.d. u HT d.d. da bude ista firma, ali izgleda da Iskon kao brand opstaje zasad. U biti ništa bitno se neće promijeniti sad ja bi rekao jer su ionako već sve integrirali u HT.
data202 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na