Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2023., 14:40   #331
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...ijegu-15337762

Ovaj BitLucky valjda nije povezan/vlasnik BitCoin Storea?
Citiraj:
Poslovni je model BitLuckyja bio jednostavan. Klijenti su Burazeru davali novac, a on bi taj novac dalje ulagao u kriptovalute. Najmanji je ulog, doznajemo, bio oko 15.000 kuna, ali navodno je bilo i klijenata koji su ulagali do 700.000 eura kod Burazera. On je ulagačima obećavao 5 do 25 posto mjesečne dobiti. Burazera pritom svi opisuju kao tipa koji nije odavao dojam prevaranta. Kažu da je dobro razumio kretanje novaca, stanje svjetskih financija i često uspješno predviđao uspone i padove u vrijednosti kriptovaluta. Bio je poznati član domaće kripto zajednice, česti sudionik raznih konferencija, okruglih stolova i kripto meet-upova.
Zaboravili su reći da susjedi pričaju kako je uvijek pozdravio. Luka Burazer - poznati domaći prodavač magle. Jao, ljudskoj gluposti i naivi nema premca.
EDIT:
Citiraj:
Čelnici BitLuckyja, riječke tvrtke za trgovanje kriptovalutama koja je navodno oštetila gotovo tirusću domaćih ulagača za najmanje 70 milijuna eura u kriptovalutama, nalaze se u bijegu od pravosuđa, potvrdila je policija, a tvrtka u sudskom registru uopće nije registrirana za ulaganje u kriptoimovinu. Komentirajući slučaj BitLuckyja, regulatorna agencija HANFA navodi kako je BitLucky registriran za niz djelatnosti, no ne i za trgovinu kriptovalutama, te da zbog toga nije ni bila u djelokrugu nadzora HANFA-e.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 23.05.2023. u 08:43.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 10:03   #332
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Može li neko provjerit ko koristi Metamask na mobitelu je li mu radi početna "Home" Metamask stranica.
Meni neće da je otvori.Pri svakon pokušaju ruši se aplikacija.Pokuša san i u Brave internet pregledniku u Windows 11.Neče da otvori ni tamo,piše crvenim slovima upozorenje da je to opasna internet stranica.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 12:18   #333
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Moraš dopustiti aplikaciji otvaranje takvih zabranjenih stranica.

Klikneš na onaj famozni katanac (lokot) i otvorit će ti se prozor s postavkama.
Reset permissions !
Nisam koristio Brave preglednik ali mislim da bi tako mogao riješiti problem.
cako je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 15:08   #334
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Citiraj:
Autor cako Pregled postova
Moraš dopustiti aplikaciji otvaranje takvih zabranjenih stranica.

Klikneš na onaj famozni katanac (lokot) i otvorit će ti se prozor s postavkama.
Reset permissions !
Nisam koristio Brave preglednik ali mislim da bi tako mogao riješiti problem.
U redu,fala to je moguće rješenje za Brave preglednik,ali zašto mi Metamask ne otvara početnu stranicu.Isto tako mi se Metamask ruši na Androidu kad pritisnen ponuđenu mogućnost " Return to Home page".Koristim Metamask dugo vrimena i nikad mi se ovo nije događalo prije.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2023_06_24_15.03.49.jpg‎
Views:	89
Size:	179.0 kB
ID:	26437   Click image for larger version

Name:	2023_06_24_14.57.46.jpg‎
Views:	88
Size:	187.5 kB
ID:	26438  
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 21:07   #335
cako
uvik kontra
Moj komp
 
cako's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: blizu Splita
Postovi: 271
Pokušaj ih kontaktirati, metamask support . Možda im je nekakav bug ili sl.
Jesi li je pokušao deinstalirati pa ponovno instalirati aplikaciju?
Ili ako imaš neki stari mobitel pokušaj preko njega, ponovna instalacija i logiranje.
cako je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 21:34   #336
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Citiraj:
Autor cako Pregled postova
Pokušaj ih kontaktirati, metamask support . Možda im je nekakav bug ili sl.
Jesi li je pokušao deinstalirati pa ponovno instalirati aplikaciju?
Ili ako imaš neki stari mobitel pokušaj preko njega, ponovna instalacija i logiranje.
Napravija san ponovno ugrađivanje Metamask programa na android mobilnome uređaju.Ne otvara opet Metamask polaznu internet stranicu,ali sad se ne ruši Metamask program.To je do Metamaska i sigurno je da sad niko ne može njihovu polaznu stranicu otvorit.Pokusa san i u Edge internet pregledniku.Evo poveznice na polaznu Metamask internet stranicu koju ne može otvorit nijedan internet preglednik: https://home.metamask.io/
Stvar je u tome,ako ne mozes otvorit ovu stranicu,ne mozes ni otvorit najdraze stranice koje su pohranjene u Metamask android programu.Ja san sad to sve izgubija.Sad san upravo nasa da je neko prijavija isti problem koji ja iman na Metamask internet stranici,broj prijave 19748.To je vjerovatno neki bug u programu.
https://github.com/MetaMask/metamask...n/issues/19748
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 22:17   #337
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Kontaktira san Metamask podrsku,i rekli su mi da je kod njih problem i da to pokusavaju rjesit trenutno.
captainvuki je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2023., 15:04   #338
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 249
Pomoć za apsolutnog neznalicu o crypto.

Trebao bih nekako platiti s crypto pa molim vaše mišljenje da li to ovako funkcioniralo (ne zanima me trgovanje crypto valutama):

1. Instaliram android Trust wallet na mob
2. Napravim račun na trust walletu
3. Kupim crypto preko npr. Bitcoin store fizičkim plačanjem u poslovnici
4. Na trust walletu pritisnem "recieve" i pokažem 3D kod (mislim da je takav) sa Trust Walleta tj. crypto wallet adress
5. Tamo gdje sam kupio crypto skeniraju taj kod i automatski se prebaci vrijednost crypto valute koju sam kupio i odmah vidim taj iznos u svom Trust walletu

Plaćanje:
1. U trust walett stisnem send
2. Skeniram 3D kod wallet adrese prodavača
3. Unesem iznos koji želim poslati
4. potvrdim transakciju

Da li bi to sve tako funkcioniralo ili sam nešto krivo pretpostavio?
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2023., 15:30   #339
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Tako otprilike ide, samo malo zapinje.

Taj QR kod ti je wallet address, samo je tako kodiran da ga se može strojno pročitati.

Svatko slanje košta i to u nativnoj valuti. Što točno želiš slati (koji coin)? Samo da znaš, da ne bi bilo da to kupio XY solarno, a Duško manje u XY u novčanik, a onda ni ti ne možeš 100% poslati dalje jer dio će otići na fee.

Novčanika praktično imaš koliko i valuta koristiš, samo ti trust wallet to jednostavnije objedini u jedno sučelje.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2023., 17:58   #340
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Libertus hoće reći da si sve dobro napisao, ali ako moraš platiti npr. 1.0537 ETH, da kupiš u mjenjačnici barem 1.10 ETH radi mogućih troškova slanja i primanja i sl.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2023., 14:08   #341
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Nemoj ETH-om plaćat, pojest će te FEE ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2023., 14:09   #342
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Uopće nije istina. Slanje ETH-a je jeftino. I kad je najopterećenija mreža, slanje etha je uvrh glave 1 dolar.

Slanje svega ostalog na ETH mreži je druga pjesma
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 12:21   #343
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 249
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Nemoj ETH-om plaćat, pojest će te FEE ...
Radilo bi se o bit coinu.
Da li bi i tu bio FEE velik?

Hvala svim na pomoći!
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 12:27   #344
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Ovisi o datom momentu, koliko je opterećena mreža, ali uglavnom se isto radi o 2 dolara fee-ja....

Nego, BTC baš nije idealan za plaćanje jer ćeš svejedno čekati dosta da lova legne. Nekad 10 min, nekad preko 1h... a onda ako želiš da bude brže (nikad neće biti brže od 10 min), možeš platiti veći fee, ali onda i drugi plate veći fee pa izguraju tebe iz reda i tako...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2023., 21:11   #345
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 191
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2023., 21:29   #346
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Vide da ide to, ak moze shibainu dogecoin, pepe coin, pond coin, zasto nebi i oni... drago mi je da prate ovi nasi domacu scenu, samo bilo bi dobro da ulazu strani investitori, bas da se ne guli nase domace ljude...

P.S. vidim kaze da je to deflatorny NFT, vise se svinja pojede nego naprinta.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 00:46   #347
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,133
bolje da pitam ovdje, nego kada bude prekasno

na netflixu sam odgledao četiri epizode indijca koji se zove ramit sethi (financijski savjetnik), ljudima pomaže, savjetuje i educira oko love,... lajkao sam ga na fejsu i evo ne prođe nekoliko minuta javlja se on (ili neko od njegovih radnika) na fejsu, bla bla... odakle si, čime se baviš, zarađuješ li još nekako sa strane,...

spoji me sa nekom svojom ženskom tredjericom bitcoina, uglavnom ne odgovaraju na moja pitanja "koliko je rizično", "koliko se točno može zaraditi u kratkom vremenskom roku", na moje pitanje odgovaraju "ne volim negativnosti kada je u pitanju investiranje" itd. itd. itd.

kaže da ako uložim 100€, za nekoliko sati mogu imati zaradu od 600-700€, u čemu je štos/fora? ta ženska trejderica me traži da instaliram trust wallet na svoj mobitel pa da krenemo dalje s koracima

da, sve smrdi na onu prevaru "sada je pravo vrijeme da uložite 2000€", pa onda kada želiš izaći i raskinuti "sa svojim agentom/brokerom", onda te traži još 5000€ kako bi izašao pa se prestane javljati na telefonske pozive/poruke

i ovdje mi nekako identično sve smrdi na to, neki začarani lanac ulaganja, bez mogućnošću izlaska kasnije vjerovatno, kada dovoljno love uzmu

samo šta je malo drugačije ovdje, radi se o poprilično poznatoj i javnoj ličnosti?

https://www.iwillteachyoutoberich.com/

u čemu je štos ovdje? kakva je njihova korist ovdje i interes? smrdi na prevaru - ali ne mogu još skužiti na kakvu? vi koji ste u tome ovdje sigurno ćete bolje prepoznati na šta me pokušavaju navući?


P.S. gledam chart bitcoina za zadnjih godinu dana, i uopće ne kužim kako bi ulogom od 100€ za nekoliko sati mogao dobiti pet ili čak šest puta veću zaradu, mislim ono c'mon... krećeočima:
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 00:47   #348
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Prevara je vjerojatno da uplatiš pare i ne vidiš ih više. Vrlo jednostavno i vrlo popularno
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 00:56   #349
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,133
čak i od strane tako neke javno poznate ličnosti? :think:

neko bi se već izlajao na netu i svugdje da je tip scammer

jako me interesira šta imaju za pisati, ali idem do one prijelomne točke kada će tražiti uplatu, šta će trejderica tražiti? da na neki njen wallet u trust walletu uplatim lovu ili?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 01:05   #350
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Pa probaj.. vidi dokle ide, kad će pitat pare... budi oprezan da skineš wallet sa službene stranice da ne završiš ko Mark Cuban... a i da pitaju 100€ što i sam kažeš nije puno pa i da spušiš. Isplati se probati. Javi kako je prošlo.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 01:22   #351
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,133
pa neću sigurno uplaćivati niti tih sto eura bez da prije pitam ovdje

samo sam pretpostavljao da već netko zna, na kojem križanju našeg dopisivanja je prijelomna točka i di čeka zaheb u grmu
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 06:54   #352
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Ne bi me iznenadilo ni da dobijes prvu zaradu. 100 eura je sica, taman dovoljno i da ti oni iz svog dzepa plate zaradu. Sve samo da sljedeci put uplatis 500, 1000... Prvi put cujem za ovako nesto i smrdi mi ko pelena na podnevnom suncu.

Edit: "...writer and self-proclaimed personal finance adviser..." Oke, jos jedna financijska Ana Bucevic. Zaobidji ti to prije nego se ugovnas.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 25.09.2023. u 07:05.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 06:56   #353
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Vjerojatno ti se nije javio on nego neki scammer bot koji prati lajkove ?

On radi tečajeve a ne klasične ulažemo umjesto tebe sheme .

Garant ćeš popušiti pare ako uplatiš , to je jedini sigurno ovdje 😂😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 07:44   #354
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Baš sam htio reći što i buljaka.
Što se tiče scama, pretpostavljam da se radi farming private keya od novčanika kroz neki scam novčanik koji izgleda kao pravi. Nećeš ti ništa morati uplatiti, to je puno posla, sami će oni počistiti kada instaliraš.

Po meni, blokiraj i nastavi sa životom.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 10:15   #355
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,133
Mozes objasniti zdravoseljackim ovo zadnje? Trazi me da downloadam Trust Wallet s Google Playa, za sada jos uvijek nismo na minskom polju, zar ne? zaboravio umalo, i nakon instalacije trazi screenshot, kako bi mogli "nastaviti s koracima"
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 10:29   #356
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Znači da te nagovore da instaliraš malo modificiranu inačicu nekog popularnog walleta koja izgleda isto kao i original. Razlika je u tome što modificirana šalje njima tvoj private key sa kojim si napravio wallet.

Sa private key oni upravljaju cijelim novčanikom, samo ga isprazne i pošalju pare sebi.

Druga verzija je da ti uopće ne podmjeste modificirani, nego instaliraš original, ali te upute da daš neka odobrenja sa svojim novčanikom (na smart contract neki). Jednom kada daš, oni opet dobivaju mogućnost jednostrano povući sve iz tvog novčanika.

Itd., siguran sam da ima još kombinacija. Zato bolje ti je da se drugi uče na svojim greškama, ti uči na tuđim.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 11:13   #357
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Ako te netko traži da mu uplatiš €100 obećavajući da ćeš ti dobiti €600, on je zaradio €100.

Ako se već misliš zajebavati sa tim, onda si rađe napravi novi ETH wallet, napuni ga sa $50 vrijednosti ETH-a i odrađuj airdropove po Arbitrumu i sličnima, sada ih opet ima...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 08:19   #358
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Pa sama logika ti govori
Tko u svijetu bi ti dao mogucnost
Da ti njemu das 100€ a on tebi vrati 600€
Ne ne i ne
Pa rađe bi ja sebi takav stroj omogucio
100 unutra van 600
I hebe mi se za vas sve.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 13:11   #359
surfač
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2023
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 41
Da li je Pi kriptovaluta vrijedna pažnje i proučavanja ili je obična prevara?


https://minepi.com/
surfač je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 13:25   #360
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
O tom PI-ju se priča već godinama i nikako da ga plasiraju na tržište, tj. da otvore mrežu da se može withdrawat i trejdat kao s ostalim coinima. Da li će to ikad napraviti, ostaje za vidjeti. Kao što rekoh prije, besplatno se majna pa što da ne ako imaš volje. Ne košta niš kliknut 3 put dnevno, a jednog dana možda i može nešto vrijediti.

Sumnjam jer ih je izdano skoro ko DOGE-a, a s trenutnom (neslužbenom) cijenom bi imao veći market cap od bitcoina. Kad dođe na burze, ako ikad dođe, očekujem strmoglav pad cijene za 99.99999% i onda kad se stvari normaliziraju ćemo vidjeti koliko se to sve skupa isplatilo.

BTW. Kako išta može bit prevara ako ne traži ikakvo ulaganje, ili je ulaganje potpuno besplatno (košta samo tvoje vrijeme)?
dakky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na