Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2023., 21:29   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,974
Google, nepoznati uređaj u listi aktivnih

Znači danas popodne mi iskoči notifikacija na mob, ne sjećam se točno šta je pisalo jer sam je odmah kliknuo na nju i odvelo me u settingse mog Google accounta nakon čega je nestala, ali bilo je u stilu "your phone has been added to auto-verify nešto..."
Klikom na tu notifikaciju me odvelo u neke postavke koje više ne mogu naći, bila je lista mojih uređaja kraj koji je stajao onaj "on/off" switch tako da možeš uključit/isključiti to auto-verify.

Na listi je bio moj mob, kraj kojeg je switch bio na OFF, i neki nepoznati Google Pixel 4 XL kraj kojeg je switch bio na ON.

Odmah sam mu isključio to auto-verify i otišao u sigurnosne postavke accounta. Tamo našao da se taj Pixel sign-inao u moj acc 25.12.2022 (wtf, nisam dobio nikakvu notifikaciju, još imam 2fa na accountu).

Odmah sam kliknuo na njega, i "I don't recognize this device", nakon čega sam promijenio šifru.

Inače šifru Googla sam promijenio točno dan prije toga, 24.12., jer sam htio biti siguran s obzirom da sam prije toga koristio Lastpass, a oni su imali onaj hack.

Tako da mi nema nikakve logike da se taj Pixel mogao spojiti na moj acc, i to još preko 2fa i bez ikakve notifikacije, ali eto ipak je među aktivnim uređajima.

Da li je netko doživio nešto slično? Da li je moguće da je Google krivo prepoznao moj mobitel i zapisao ga kao Pixel 4? (Nemam Pixel).

I šta je uopće taj auto-verify kojeg više ne mogu naći u postavkama?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 21:46   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Auto-verify za devices you trust je dio 2-step verification procedure, pa kad dodaš novi uređaj koji je dodatno provjeren i potvrđen s tvoje strane, kasnije te više ne gnjavi svaki put s 2FA provjerom.

Nažalost ni 2FA ili MFA nisu sigurni, jer se i njih može zaobići pomoću kojekakvih phishing smicalica, lažnih aplikacija i stranica gdje se traži "provjera" sigurnosnih postavki.

Tak da čisto moguće da je netko na neku foru dodal svoj uređaj, tj. pokušal dodati svoj uređaj u svrhu daljnjih mutnih poslova s tvojim profilom.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2023., 22:09   #3
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,974
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Auto-verify za devices you trust je dio 2-step verification procedure, pa kad dodaš novi uređaj koji je dodatno provjeren i potvrđen s tvoje strane, kasnije te više ne gnjavi svaki put s 2FA provjerom.

Nažalost ni 2FA ili MFA nisu sigurni, jer se i njih može zaobići pomoću kojekakvih phishing smicalica, lažnih aplikacija i stranica gdje se traži "provjera" sigurnosnih postavki.

Tak da čisto moguće da je netko na neku foru dodal svoj uređaj, tj. pokušal dodati svoj uređaj u svrhu daljnjih mutnih poslova s tvojim profilom.
E da, to je to. Evo našao sam tu opciju, i sada je na listi samo moj mob. Ovaj Pixel je nestao
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 22:31   #4
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Super, samo dodatno sve provjeri i prati da se opet ne pojavi, da ne ispadne da netko stvarno pokušava nešto.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 23:10   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,974
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Super, samo dodatno sve provjeri i prati da se opet ne pojavi, da ne ispadne da netko stvarno pokušava nešto.
Ja kao end user sam napravio sve šta je u mojoj moći da upravo do toga ne dođe, zato mi i je najveći upitnik kako se taj uređaj uopće pojavio.

Lozinka nigdje memorirana. 2FA uključen. Notifikacije da se novi uređaj pokušava spojiti enableane... ne znam šta više od toga mogu napraviti. Imam dovoljno iskustva i godina da znam da se ne klika svašta, tako da mi stvarno nije jasno.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 23:15   #6
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
To je to, samo velim, jer nažalost u današnje vrijeme kad su takve stvari u pitanju - ništa više nije sigurno.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 17:50   #7
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,943
Google, nepoznati uređaj u listi aktivnih

Možda te netko od obitelji ili frendova dodao kao verifikatora za slučaj izgubljenog uređaja ili izgubljenog broja telefona?

Treba pogledati listu uređaja koji koriste tvoj Google account. Ako ti je netko maznuo pass i ulogirao se s njime na neki uređaj onda mu tvoj pass više ne treba jer mu je Google izdao token preko kojeg svaki puta ulazi. Promjena passworda tu ne pomaže nego brisanje tog uređaja iz accounta.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 18:21   #8
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
meni se youtube vanced prijavljuje kao pixel 4 xl, da nije u tome stvar
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2023., 18:37   #9
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,974
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
meni se youtube vanced prijavljuje kao pixel 4 xl, da nije u tome stvar
Give this man a cookie!

Bravo, riješio si misterij. Totalno zaboravio da se MicroG logira kao poseban uređaj kojem treba dozvoliti pristup, i sad provjerio, pojavio se kao Pixel 4 XL 👏🏻
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na