Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2017., 21:24   #1
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Post Wannabe stolari i obrada drva

Tema za pcekspertovce koji se ne boje malo alata i drvene ljepote

Prebrusio sam drvenu stolariju i želim pokitati utore između kako okomitih elemenata tako i razmake između drva koje omeđuje staklo (ne prema staklu nego prema vanjskom drvu okvira).
Kako svi ovi kitovi za drvo na koje sam naišao govore da su za male korekcije onda sam po internetima naišao da se za veće preporučuje autokit ali naravno da i toga sranja ima nekoliko vrsta.

Ima li poseban kit baš za drvo koji bi mi pomogao i ako ne koji autokit upotrijebiti?
Ne mogu više slušati raznovrsne savjete neupućenih prodavača niti lurkati po trgovinama i čitati deklaracije- trgovci me čudno gledaju...

Napominjem da će ići lazura bilo tanko bilo debeloslojna ne lak kao završni sloj, pa ako imate iskustva uključujući uobičajene preporuke (sadolin, beltop, belton...) slobodno podijelite.Neću se žaliti ako ima jeftinijih lazura od ovih najskupljih a da valjaju.
Također stolarija je izložena svim elementima stoga UV zaštita bi bila zgodna, kao i što bih volio što svijetliju pa možda čak i bezbojnu nijansu tj boju drva, ali svjestan sam problema pa sam voljan i ustuknuti ako nema zadovoljavajućeg rješenja...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 19.07.2017. u 02:17.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 00:24   #2
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Kao prvo, sviđa m ise ideja za temu jer obožavam raditi sa drvetom, a kao drugo iako ne znam da li će ti koristiti jer se ipak radi o uskim utorima, ali ja obično površinska oštećenja drveta, mjesta gdje se dijelovi drveta spajaju šarafima ili drvenim tiplama i sl. pokitam kit masom koju sam napravim od piljevine (drveta koje kitam) i ljepila za drvo.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2017., 06:52   #3
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ne znam o kolikim rupama je riječ, al ako su velike, odeš u bilo koje Boje i lakovi i kupiš dvokomponentni auto kit. Oni kaj imaju vlakna u sebi su vrlo čvrsti poslije, no dosta su grubi te ih moraš poslije kitat s finijim kitom, recimo u tvom slučaju kitom za drvo. Postoje i finiji dvokomponentni auto kitovi, bez vlakana. Ti kitovi se brzo suše, pri ovim temperaturama možešobrađivat za petnaestak minuta. Kit za drvo ne suši tak brzo, šmirglanje je obično drugi dan (ak ima kakav brzosušeći, isprika). Kit za drvo je smeđe boje pa ako nisu velike rupetine, može i bezbojna lazura preko njega. Auto kitova ima svakavih, no dvokomponentni kojima sam ja baratao obično su bili zelenkasti. No svakako, preko auto kita preporučam fini kit za drvo, osim ak nije i fini autokit. Što se lazura tiče, gledaj da je za van sa uv zaštitom. Ja sam nedavno u bauhausu uzeo crnu za van, ubij me al ne znam koja je, belton ili tak nešto.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 08:14   #4
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Ako je riječ o rupama znači gdje je zatvorena kontura onda kombinacija ljepilo za drvo D3 i drvna prašina - sitna koja nastaje pri brušenju mi se pokazala kao najbolja za veća oštećenja koja su previše za kit za drvo - ista stvar kao što je Bertone predložio. JUB-ov kit za drvo se može brusiti poslije pola sata vremena ako je sitna rupica - crta i slično.

Što se tiče premaza, preporučio bi ti da pogledaš kombinaciju ulje sa voskom za vanjsku upotrebu, ako već želiš bezbojni premaz, a dobru zaštitu, iako moraš svake godine barem jednom nanijeti novi sloj, ali to nije pretjeran posao, ulje se nanosi običnom krpom (obavezno se riješi krpe - znaju biti zapaljive). Premaz ti je mat bez sjaja, a vosak daje određenu glatkoću površini, meni osobno odlično.

Od koje vrsta drveta je izrađena ta stolarija na kojoj radiš? Računaj da nisu baš sve vrste podložne za upotrebu vani. Naravno ako će biti izložena samo suncu, a ne kiši onda može, dok sama kombinacija sunce i kiša uništava skoro sve, a ovako iz glave znam da jela i hrast dobro prolaze samo opet kažem treba to dobro zaštiti i obnavljati zaštitu godišnje.

Upravo radim nešto od hrasta za vani, pa poslikam kad završim ako ima zainteresiranih.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 09:40   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
S tim da zaboraviš na UV zaštitu na ovim bezbojnim lakovima. Moraš ići bar s nijansom tamnije da bi iole UV zaštitio.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 12:28   #6
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Ima li itko ideju kako pokrpati otkrhnuti laminat? Većinom je samo površinski sloj otkrhnut na površini cca 1x1cm, većinom i manje?

Nekakav kit pa lagano pobrusiti?

Laminat je bijelocrni u jednoj sobi i tamno sivi u drugoj
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 19:29   #7
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ima kit za popravljanje laminata za kupit, znam da je bilo u lidlu, e sad gdje ima, to bih volio i ja znat
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 19:34   #8
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Pa možeši tak, samo računaj da će se vidjet razlika. Mislim da u bauhausu imaju nekakve voskove za krpanje oštećenja na laminatu.

https://www.logoclic.info/hr/materijal-za-popravak
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 19.07.2017. u 19:52.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 19:38   #9
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Ne bi se štel mešati jer nisam stolar ali mislim da će svako kitanje bilo kojim materijalom stvoriti "fleke" ako se pofarba lazurnom bojom.
Te boje su namijenjene upijanju i dubinskoj zaštiti drveta pa će svaki pokitani dio biti jasno izražen u odnosu na drvo tj isticati će se kao manje-više tamnije fleke.
I sam imam u viksi drvenu stolariji i grilje koji naravno imaju sitnih fuga i razmaka.
Uopće se ne opterećujem time.
Dve ruke Sadolina i to je to. Bitno je da dobro prodre u svaku pukotinu i drvo će biti zaštićeno što je osnovna namjena lazurnih boja.
Za ukras i sve ostalo je Luxal.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 15:34   #10
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Pitanje za stolare, nije točno drvo, ali: Potrgao mi se doma mehanizam od klizne stijene, prolaz na terasu, drvena stolarija, okov Roto. Vrata su cca 3m široka, onaj mehanizam gdje se malo izvuku prema unutra i onda kliznu u stranu. Kupio sam u željezari drugi komad one "lajsne" koja zatvara i u koju dolazi kvaka i sad to ugrađujem, skratio sam na mjeru i sve radi relativno dobro. Ne pašu mi one "školjke" u koje dolaze one bolcne za zatvaranje pa ću sad još morati malo na štoku izglodati za ugraditi nove.
Problem je što cijeli mehanizam oko vrata dosta teško ide na ostale 3 stranice, cvili i škripi. S čime da to očistim i podmažem, mislm da bi u tome mogao biti problem?
Mislio sam WD-40 dobro našpricati dok ne iscuri van smrad i nakon toga kapnuti mašinsko ulje ili možda silkonsko ulje napricati unutra.
Prijedlozi?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2017., 00:22   #11
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Hmm, osobno mi se čistač za kočnice (brake cleaner) pokazao kao odličan, inače ga koriste mehaničari, uglavnom otapa strašno, ne ostavlja nikakav trag za razliku od WD-40 kojem je to i namjena da podmaže... mene je oduševilo kako brzo isparava i ostavlja čistu površinu, a čini mi se da ne šteti gumenim dijelovima.

Imaš od više proizvođača, Wurth mi se svidio jer je tlak odličan:

tOta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 20:48   #12
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Molio bih pomoć:
konačno se počinjem polako baviti obradom drva i za početak bih htio napraviti police sa "live edge" rubom. Daske sam nabavio no muči me korištenje ulja i lakova za drvo.
Želio bih dobiti ovakav rezultat:
https://www.youtube.com/watch?v=pcIEILwU45w

1. "Mineral spirits" - vidim da to koriste za čišćenje drveta s ciljem da se vidi kako bi izgledalo u finišu da se samo premaže npr. lanenim uljem. Ono što neznam je kako se to zove na Hrvatskom? Razrjeđivač? Jer pred kraj videa koristi "wipe-on poly" što je prema njegovoj stranici poliuretanski premaz za ručno trljanje u drvo. Da li sam dobro shvatio da se s tim "mineral spirits"-ima ne oštećuje drvo?

2. Moje daske su kao i njegove tako svjetlije boje. Neznam koje je drvo jer lik od kojeg sam kupovao je nijem a meni su vizualno bile odlične (i super jeftine). Ono što me zanima je kako mogu znati da li će mi drvo potamniti od premaza kao što je njemu jer koliko vidim ne koristi pigmentirani premaz a meni je i cilj da mi postane tako tamnije.

3. Da li postoji način na koji bi godovi postali tamnije izraženi?

4. Od gore svijetlog komada drveta bih želio dobiti ovakvu boju:
https://www.kronotex.com/Collections...622383954.html
Da li je to moguće s nekim premazom ( i ako da, kojim tj. na koji način se dobija) ili to isključivo ovisi o vrsti drveta?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 21:23   #13
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Za početak uslikaj drvo koje si nabavio, pa možemo dalje. Računaj da ovo što si linkao je orah tj. najvjerojatnije ćeš morati koristiti boju tj. pigment pa tek onda zaštitu u vidu ulja.

Ovo mineral spirits mi vuče na neki alkohol, iako nisam pogledao čitav video.
Imaš ovdje raspravu o istome: http://www.stolarskaradionica.com/fo...pic.php?id=435

EDIT: Sada sam pogledao čitav proces, ovo mi izgleda kao poliuretanski lak, išao je tri premaza čisti lak, a zadnji je razrijedio sa mineral spirits tj. razrjeđivačem. Tu ti nema neke mudrosti, gledaj kakav završetak želiš, mat, polu-mat ili sjaj (visoki). Ne vidim da se ulje uopće spominje, možda mi je promaklo, a ne vidim potrebe za istim, pošto tu ima laka kao u priči.

Da vidiš kako će ti to izgledati, kao što i svi rade, uzmi neki manji komad (otpad?) i odradi čitav proces na njemu. Tek kad si zadovoljan, onda završi tako police.
Ako ne griješim ulje sa voskom bi trebalo pomoći da se istaknu godovi.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 08.10.2017. u 21:31.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 22:49   #14
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Znači nema druge neg kupovat lakove/ulja i igrati se s drvetom...
kako sam hobist, nisam mislio utući previše para, pogotovo ako mi se ne svidi nešto od tih premaza pa to neću uopće više koristiti :/

Glede razrjeđivača, dakle mogu li s njime brisati drvo bez bojazni da će ostaviti mrlje na drvetu?

Volio bih visoki sjaj ali samog drveta, dakle ne da se vidi sloj laka (ono kao da je drvo umočeno u lak) već da je samo drvo ispolirano do visokog sjaja

Glede slikanja, uslikam daske prvom prilikom al to vjerojatno neće biti prije vikenda

EDIT:
e da, može li preporuka gdje kupovati sva ta sredstva?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2019., 17:22   #15
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Question Zaštita donjeg dijela vrata od kiše i vjetra ?

Pozdrav,

na jelovim vratima sam zamijenio donjih 40 cm sa pločom od bora. Ugradio i nadstrešnicu, ali još bih donji dio, najizloženiji kiši, dodatno zaštitio i s donje strane zalijepio traku s filcom, kao zaštitu od prljavštine.

Nekad se to radilo s limom, L profil - molim savjet imate li bolji prijedlog.

Ovdje je prikazana bolja, profi izvedba, ali bojim se da taj komad drveta opet "trpi" kao i sama vrata?

Ako ipak lim, bit će u istoj tamnoj boji kao i vrata.
Koliko da ga ostavim na vertikali, dio koji ide na sama vrata?
Treba li prijeći silikonom po spoju vrata i lima?

Hvala!
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 15:33   #16
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova

Upravo radim nešto od hrasta za vani, pa poslikam kad završim ako ima zainteresiranih.

Jeli gotovo?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 19:30   #17
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Jeli gotovo?
Davno, ali sam zaboravio.




tOta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 19:58   #18
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Predobar je stol,svaka čast.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 09:40   #19
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Super, svaka čast, odličan je stol iako ja nisam ljubitelj takvih stolova, jer kad to ideš brisat svašta zapne u tim rupama.
Ali širina je prava (1m?), da stane janjac i tanjuri i posude s prilozima, komotno.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 10:11   #20
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Dimenzije su 240x100cm. Ploča je odrađena takva pošto je stol izložen vremenskim uvjetima jer se nalazi u šumi pored kuće - voda se teže zadržava na samoj površini ploče.
Da je klasična ploča, ne bi dugo izdržala.
Korišten je najbolji dobavljiv vodeni lak za vanjsku upotrebu, kupac nije htio ulje sa voskom koje je preporuka proizvođača laka (Renner) jer zahtijeva par premazivanja kroz godinu.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 10:32   #21
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
i gornju ploču si komplet radio od početka?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 10:36   #22
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Loše je to. Noge ti idu ukrivo.


Zafrkanciju nastanu , zanimljivo je vidjet stol kod kojeg se nije išlo putem manjeg otpora te su neki spojevi pod kutevima. No obzirom da je očito da se ne baviš drvom hobistički , nebi očekivao ništa drugačije.

Inače , meni uvjek draža prirodna boja drva tako da naručujem nešto tako , htio bi to od Iroka jer bi nakon nekog vremena došla boja na slično...
Obzirom da je rađeno po naruđbi , mogu znat za koliko novaca je to otišlo? Ako ne želiš javno slobodno me PMni jer me uvijek zanima formiranje cijena rada s drvom.

Zadnje , kako je finiširano to u utorima? Prije sastavljanja ili ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 11:42   #23
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
:





-->
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
i gornju ploču si komplet radio od početka?
Ne razumijem, da sve iz početka. Baza je izrezana daska hrast debljine 5cm, a kranji rezultat na slikama.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Loše je to. Noge ti idu ukrivo.

Zafrkanciju nastanu , zanimljivo je vidjet stol kod kojeg se nije išlo putem manjeg otpora te su neki spojevi pod kutevima. No obzirom da je očito da se ne baviš drvom hobistički , nebi očekivao ništa drugačije.

Inače , meni uvjek draža prirodna boja drva tako da naručujem nešto tako , htio bi to od Iroka jer bi nakon nekog vremena došla boja na slično...
Obzirom da je rađeno po naruđbi , mogu znat za koliko novaca je to otišlo? Ako ne želiš javno slobodno me PMni jer me uvijek zanima formiranje cijena rada s drvom.

Zadnje , kako je finiširano to u utorima? Prije sastavljanja ili ?
Sebi sam radio od hrasta, ali išao sam na kombinaciju boje da sliči što više na prirodni hrast kakav je nakon obrade, znači prije bilo kakvog bojenja ili lakiranja. U tom slučaju najlakše ako ti nije frka za održavati, bijelo ulje koje hrastu daje zaštitu i ostavlja prirodnu boju. Ako misliš na šupljine unutar ploče, bočne strane su ofarbane prije sastavljanja, pa potom lakirane kada je sve u kompletu rađeno. Nisam razumio ovo došla bi boja nakon nekog vremena na slično... jedino da ostaviš potpuno nezaštićeno, ali to je baš loše, svaki otisak ostaje, a zaštita nepostojeća. Ili misliš na to kako većina lakova požuti od UV zračenja.

Sa irokom nisam imao doticaja, nisam ni upućen u cijene, ali generalno sve što je van kontinetalnog Balkana, dosta je skuplje. Dobiješ PM u toku dana.

Još koja slika, φ120cm, hrast postolje, MDF ploča:






Zadnje izmijenjeno od: tOta. 09.10.2019. u 11:55.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 05:37   #24
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Moze info kakav je to pod s zadnjih slika?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 07:54   #25
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Izgleda ko laminat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 12:41   #26
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
Presareni su godovi za laminat, ne vidi se pattern
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 12:55   #27
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Pa nije svaki isti, imaš dosta različitih patterna u paketu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 15:53   #28
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Skoro sam 100% siguran da nije laminat, jer kad su tražili postolje da bude od hrasta mislim da je naveden razlog - hrastov parket. Poslije su spomenuli gdje su ga uzeli, a koliko znam ta tvrtka prodaje samo parket - proizvođača Galeković & Pan Parket.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 16:22   #29
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Meni to vuče na onaj tzv "Seljački pod". U pravilu, kao parket samo s ogromnim komadima. Ili neka vrsta brodskog poda, to sam isto vidio slagano na taj način, kao laminat. Uz uzvjet da zaista nije laminat, na kojega ovako na prvu full podsjeća.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 16:37   #30
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,703
Nisu bas ogromni komadi, izgledaju kao 120mm siroke letve. Daleko od seljackog poda koji ide 160mm+ i jako rijetko u glatkoj izvedbi vec spazzolato ili cetkani. Sudeci po odsjaju mogao bi biti gotovi viseslojni. Iz Galekovic ponude bi rekao da je blize natur nego prvoj klasi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na