Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2018., 11:39   #1
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Problemi sa Philips 55PUS6412/12 4k UHD HDR TV

Pozdrav,
molio bi vas savjet oko problema sa gledanjem 4k sadržaja na Philips 55PUS6412/12 4k UHD HDR TV.

1. Gledao sam preko USB 2.0 Full HD 1080p filmove od 10-20gb bez problema ali pravi 4k tj. 2160p od 60gb štekaju, rade i učitavaju brzo i sve ali sami film ima glitcheve tj. slika zapinje, dali bi možda to riješio brži 3.0 USB ili što uraditi?

2. 4k film ima portugalski i engleski zvuk koji se mijenja bez problema, problem je sa titlovima, ima neke portugalske u sebi i u izborniku mi pokazuje samo njih a vanjske titlove ne.
Text
ID : 4
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Duration : 2h 43mn
Bit rate : 30 bps
Count of elements : 2038
Stream size : 36.3 KiB (0%)
Title : Português SRT@AgroBatalha
Language : Portuguese
Default : Yes
Forced : No

Ako može nekakva pomoć oko ovoga jer nisam upoznat, ovo mi je prvi 4k film?
Hvala puno!
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 13:24   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Treba ti USB 3.0 stick / disk uštekan u USB 3.0 port na TV-u.

U kojem su formatu titlovi? SRT piše u ovom što si pasteao ako dobro vidim. Provjeri u specifikacijama TV-a podržava li sve te standardne formate. U najgorem slučaju, morat ćeš naći drugi format ili prekodirati film i ugraditi mu titlove.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2018., 14:03   #3
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
imam isti TV i imao sam identican problem kada sam koristio UHD film preko usb 2.0 sticka. ( nisam imao priliku pokusati sa usb 3.0 )

sto se titlova tice zar to ne mozes rijesiti preko npr. VLC playera
kada odaberes vanjski file za titlove ( Select subtitle file ) on ti ga nece automatski pokrenuti, nego moras onda ici u
"Subtitles" i bit ce ti tamo za odabrati uz defaultni integrirani Portugalski
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 14:24   #4
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Pa i kontao sam da bi trebalo usb 3.0 da bi išlo normalno, a za titlove, taj portugalski je kao što vidiš "u filmu" ali nije forced, samo ga nekako trebam izbaciti da nije default jer tv neće da mi učita hrvatski vanjski titl, tj. uopće ga ne prepoznaje iako je obični .srt a tv inače podržava sve moguće formate titlova, učitavao mi je i .srt i .txt i svašta, ali valjda kada je neki default ove vanjske neće da učita...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 08:32   #5
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Kad kazes "TV mi nece" mislis na defaultni player?

Odi u google play store i instaliraj VLC player i pokusaj sa ovim uputama sto sam ti napisao u postu prije.
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2018., 10:03   #6
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Instalirao, ne pronalazi titl, a na kompu goom player sam pokrene HR titl vanjski, probati ću s njim...

Jedan upit oko usb-a...
Imam harda 2 usb 3.0 od 3TB ali tv ne podržava veće od 2 TB pa moram ići kupiti stick ili hard vanjski, e sad tu je stvar da kod usb-a piše brzina čitanja do 100 MB/s, 150 MB/s kako kod kojeg a hard vanjski 2.0 s kojim sam probao čita 480 MB/s, dok hardovi vanjski 3.0 čitaju do 5Gbps i sad mi nije jasno, koji vrag?? Jer htio sam uzeti baš stick ali su očito sporiji od externih hardova sa usb 3.0...

EDT:
Kad sam spojio na komp i pokrenuo goom playerom učitao je titl automatski i kad sam vratio u tv, najednom pronalazi vanjski titl, samo sam podesio kodiranje i sada sve radi osim štekanja slike, sad ne znam što je sa tim stickovima, ako su 3.0 ili 3.1 zašto se ne čitaju do 5Gbps nego manje i od usb 2.0 harda... Što s tim? A baš sam htio ići na stick jer je manji i mogu ga u džep...

Zadnje izmijenjeno od: zlocesti. 19.01.2018. u 10:21.
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 03:30   #7
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Nevidljivi Pregled postova
imam isti TV i imao sam identican problem kada sam koristio UHD film preko usb 2.0 sticka. ( nisam imao priliku pokusati sa usb 3.0 )
Na preporuku prodavača kupio vanjski hard 3.0, test pokazuje brzinu čitanja 105 MB/sek (3x jače od 2.0) i opet UHD šteka... Ne kao prije, malo bolje ide ali šteka i ako čačkam postavke ruši programe, vlc, mx player i defaultni... fino bačeno 700kn...
Ne znam više što da radim s tim...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 21:37   #8
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Pokusaj tv kablom spojiti sa pc-em. ja sam tako svog samsunga i shearao sam folder sa filmovima da nemam zezanja sa stickovima. provjeri podrsku formata i bitratea za tv. meni je granica 80mbit za hevc codec, nakon toga ili ga nece ucitati ili ce stekati slika. i skini par razlicitih ripova pa ces vidit sta mu vise pase. i ja imam problema sa titlovima, ali nasao sam programcic mkvtoolnix u kojeg ubacim srt titl i rekodiram ponovo film, traje par minuta ali onda rade titlovi.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 00:30   #9
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Pokušao sam spojiti tv i komp preko neta wierless, tako sam gledao filmove na WDTV ali 4k šteka gore nego na 2.0 USB-u...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 09:13   #10
Alfonso
Premium
 
Alfonso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Jesi probao na oba dva usb-a u TV? Da li je USB na tv 3.0 ?

Probaj instalirati SMPC na play stora pa ga podesi po ovim uputama . https://github.com/koying/SPMC/wiki/...Vs-with-4K-GUI
Alfonso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2018., 01:00   #11
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Ma ima sve živo i probao sam, 2.0, 3.0 usb, podešavanje HDR, YCbCr, HDR, DTS, RGB i još koješta, sve sam probao "čačkati" i ne ide...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 06:49   #12
lomba100
Troogdooor!!!
 
lomba100's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 34
A probo si manji bitrejt neki video? Skini UHD od 5-10GB, pa probaj.
lomba100 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 20:23   #13
zlocesti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 110
Problem je usrani Android, imam kod stare 50PUS6262/12 bez Androida i sve radi ko suza...
zlocesti je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 17:57   #14
ARIAN585
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 11
Imam isti model televizora i isti problem, poskidao sam 4k HDR videe od svih mogućih enkodera, i philipsov video player je katastrofa, na njemu neke videe neče ni pokrenuti, pa sam instalirao mx player na tv, preko njega je najbolje gledati, ali i preko mx playera mi npr. od TERMINALA,HDRINVASIONA,IAMABLE,FRAMESTORA i ostalih enkodera pokrene ali video ili šteka ili ide prebrzo. Od MZABI enkodera su mi svi radili, njegove snimke ima za skinuti na torrentdayu od privatnih i mislim da na kickassu i 1337x od javnih trackera, od QXR mi isto tako radi i večina videa sa privatnog trackera TEKNO3D. Mislio sam da je problem u bitrateu, ali videi sa stranice TEKNO3D zauzimaju preko 60 gb i imaju bitrate veći od 30mbit i rade, od MZABIJA imaju bitrate po 15mbit i to su ripovi koji svi rade i ne zauzimaju puno, po 15-20gb sta nije strašno. Isto kao i ti tražim nekakvo rješenje ali do sad ga nisam uspio nači.
ARIAN585 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 20:13   #15
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
a jesi pratio mozda dal je pitanje u HEVC formatu? AVC je stariji i vecina hardveraja ce ga lakse prozvakati nego HEVC.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 01:17   #16
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
stavite si archos video player i all codecs for archos video player sa google marketa
Nema videa koji nisam uspio pokrenut s njim a imam full blurayeve hdr 4k koji teze i do 100gb.U opcijama stavit da koristi hardver i bok.Nemam philips vec sony android ali trebalo bi isto bit sa svim android telkama
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 00:54   #17
ARIAN585
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 11
Problem je u tome sto su sve 4K HDR snimke uglavnom u HEVCU.
ARIAN585 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 00:56   #18
ARIAN585
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 11
Probao ARCHOS player ali najbolje mi radi preko mx playera. Nikad više philips.
ARIAN585 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 02:01   #19
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Cek ti nemres vrtit hevc nativno na tom philipsu?
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 07:47   #20
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Prvo, ne treba usb3.0. Možda za 80mbits bitrate, ali veći suludo kvalitetni video od 40-59mbits ne. 80mbits je 10mb/s, a svaki disk i bilo kakav normalan usb stick to zadovoljava, kao i usb 2.0 standard. Meni 55gb ripovi rade bez greške na usb 2.0 disku na usb 2.0 portu (tv je sony).

Drugo, VLC mi je uvijek trzakao, ali Kodi je progutao doslovno sve što sam stavio u njega. Nikad problema. Podrška za titlove savršena, čak ih sam skida kad se tako konfigurira. Iskreno ga preporučujem. Zbog tog programa mi je drago da imam android u tv-u
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 10:28   #21
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Sto se tice prijevoda, mislim da Phillips tv-i "preferiraju" .sub u odnosu na .srt
Dovoljno je jednostavno preimenovati ekstenziju, tako je bar radilo na mom starom Phillipsu...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 16:35   #22
ARIAN585
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 11
Updateom softwera problem stekanja 4k hdr videa je rjesen,barem sto se tice gledanja preko mx playera,sad mi rade sve snimke,dekoder mora bit postavljen na hw+,sto se zvuka tice da bi radili svi formati treba skinuti codec i u postavkama mx playera ga ucitat,titlove najnormalnije cita ako video i titl imaju isti naziv, i to je uglavnom to,sad napokon sve radi kako treba.
ARIAN585 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 08:32   #23
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Dobro je , popravili su nakon 6 mjeseci
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 12:05   #24
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ja imam identičnu telku već godinu dana i nikad ovavih problema nisam imao.
Prvi dan kad sam ju uzeo sam napravio update softa, valjda je u tome bila stvar.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2018., 17:19   #25
ARIAN585
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 11
Ja sam taj tv kupio u 2mj ove godine i odmah napravio update,ali nije mi i dalje radilo,prije nekoliko dana mi se pojavila obavijest na tv-u za update,updateo ga i proradilo. Zao mi je sto nisam sony uzeo umjesto philipsa, jer koliko god namjestam boje,kontrast i ostrinu,nisam zadovoljan sa kvalitetom slike,boje su blijede,isprane, ili sam mozda ja presvise ocekivao za tv od 5500kn.
ARIAN585 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2019., 13:41   #26
jovandekabab'ć
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: požega
Postovi: 1
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
Pokusaj tv kablom spojiti sa pc-em. ja sam tako svog samsunga i shearao sam folder sa filmovima da nemam zezanja sa stickovima. provjeri podrsku formata i bitratea za tv. meni je granica 80mbit za hevc codec, nakon toga ili ga nece ucitati ili ce stekati slika. i skini par razlicitih ripova pa ces vidit sta mu vise pase. i ja imam problema sa titlovima, ali nasao sam programcic mkvtoolnix u kojeg ubacim srt titl i rekodiram ponovo film, traje par minuta ali onda rade titlovi.
Pozdrav ! Vidim da imaš Šmasunga i da je bio problem s trzanjem, zamrzavanjem. Kako si riješio taj problem. Štekaju mi 4k filmovi (rijetko koji ne), a nekada čak i 1080. Spojen mi je žicom na router. Ako imaš kakav dobar prijedlog, zahvaljujem se unaprijed !
jovandekabab'ć je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na