Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2018., 11:29   #61
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ajde uozbilji se. Samo u zadnje dvije godine radimo na transformaciji nekoliko nuklearki, radimo s NDA i u Audiju imamo nekoliko projekata u toj sferi.
atos se ne bavi bas modernim tehnologijama tako da me ne cudi. malo skromnosti vam ne bi skodilo...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 11:46   #62
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Iznenadio bi se.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2018. u 14:30.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 13:28   #63
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kako volim tvoje napredne postove... fenomenalno nešto.

još ako možeš objasniti zašto biznisaši imaju vga port pod normalno bilo bi super.

živimo u hrvackoj i u hrvackoj je to standard, deal with it.

lenovo nema lan? daj budi ozbiljniji čovječe.
Ako ne uzimaš ciglu kako čovjek kaže, nema. Nije da nije rješivo adapterima, dockovima, USB mrežnim itd.

Ako će Synology služiti samo za backup i veličina backupa nije tolika da ti je potreban RAID, radije kupi običan eksterni disk.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 14:18   #64
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ajde uozbilji se. Samo u zadnje dvije godine radimo na transformaciji nekoliko nuklearki, radimo s NDA i u Audiju imamo nekoliko projekata u toj sferi.
Joj Deda, pa to ti je ivo_k, on i njegovi prijatelji s Mekom i multimiljunskim poslovima su napredno koristili Google Docs jos prije 10 godina za cjelokupan biznis.

A ti i tvoja cobanska mala firma se tu nesto guzite pred nasim nobelovcem ivom_k, a on za 500$ rabljenog Meka sa strganom baterijom i besplatnim Google Docsima ima frenda koji pretura milijarde.

Source: some dude ivo_k
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 15:33   #65
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Koji kompleks vise vrijednosti, jel ti sad lakse? odi se lijeciti...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2018. u 14:31.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 15:36   #66
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Iznenadio bi se.
zapravo, najvise sam se iznenadio kad mi je covjek iz SAP-a rekao kako je krasna suradnja s hostingom za hanu...

no salu na stranu, ti bi barem trebao imati vise uvida od ovih kompleksasa koji su zadnji tehnoloski napredak vidjeli s windows xp
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 15:46   #67
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Čitam i ne vjerujem
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 16:00   #68
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Digao sam obrvu, nemoj da šaljem na 'lađenje,
kaže indijska: Kad se slonovi tuku nahebu mravi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 11:29   #69
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Ne moras ih slati na hladjenje, ne valja cenzurirati, sloboda govora bez obzira kakve gluposti valjali

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2018. u 14:31.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 12:18   #70
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
zapravo, najvise sam se iznenadio kad mi je covjek iz SAP-a rekao kako je krasna suradnja s hostingom za hanu...
Pa bilo bi dobro to znati, posebno kad takvu stratešku suradnju - nemamo.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
no salu na stranu, ti bi barem trebao imati vise uvida od ovih kompleksasa koji su zadnji tehnoloski napredak vidjeli s windows xp
Imam ja uvide, zato i govorim.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 13:35   #71
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa bilo bi dobro to znati, posebno kad takvu stratešku suradnju - nemamo.
bit ce onda da covjek iz SAP-a notorno laze.
kao i sluzbeni web:
https://atos.net/en/about-us/partners-and-alliances/sap
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 14:01   #72
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
bit ce onda da covjek iz SAP-a notorno laze.
kao i sluzbeni web:
https://atos.net/en/about-us/partners-and-alliances/sap
Imamo neko strateško partnerstvo za hosting HANA-e?
Nemamo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 15:02   #73
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imamo neko strateško partnerstvo za hosting HANA-e?
Nemamo.
Jebote. Ja sam tek sada osvijestio koliko ste vi, Atos, veliki. U PM ima vas. A kod nas u ZG, koliko vas je?
mann je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 15:06   #74
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Malo. Nema baš posla tu, posebno na "zapadnjački način".
Ali nemojmo ovdje o pojedinim firmama, mislim da to nije tema, može ako koga zanima na PM.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2018. u 14:32.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 17:11   #75
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
hp elite - nema ethernet port
lenovo thinkpad - nema ethernet port
I beg to differ...neda mi se sad traziti ostale

https://store.hp.com/us/en/mdp/elitebook-820
Citiraj:
Thin design, no adapters needed

Give portability a whole new meaning with an ultrathin design and plenty of full-size ports on the 12.5-inch diagonal HP EliteBook 820.
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne dolaze svi bez, nego svi iole moderni koji nisu cigle, koji valjaju i koje ljudi vole koristiti.
Nauči razliku između poslovnog laptopa i uređaja za šminku.

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
a mrezasi koji to govore melju gluposti iz neznanja ili otpora modernom.
Ja nisam upoznao mrežaša koji se kune u wireless. Svima je to nužno zlo, a znam par ljudi koji bi ti opalili jednu zidarsku da im ovo veliš u facu

Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
na kraju krajeva, kako ces spojiti mobitel i/ili tablet nego na wifi? pa poslovnjaci su vise na takvim uredjajima nego na ciglama za stolom!
O RLY? You don't say...
A opet reci mi dal na tim uređajima poslovnjaci rade ili samo budu uvijek dostupni, odnosno "rade"?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 18:42   #76
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
O da, svakako će preko WiFi radit fw update kakvog kontrolera, routera ili nešto sličnog.
To je poslovnjak a ne rođo sa "nu vid' me" + MRcedes + ..... izbrisano zbog autocenzure ....
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 09:47   #77
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
I beg to differ...neda mi se sad traziti ostale

https://store.hp.com/us/en/mdp/elitebook-820

Nauči razliku između poslovnog laptopa i uređaja za šminku.

Ja nisam upoznao mrežaša koji se kune u wireless. Svima je to nužno zlo, a znam par ljudi koji bi ti opalili jednu zidarsku da im ovo veliš u facu

O RLY? You don't say...
A opet reci mi dal na tim uređajima poslovnjaci rade ili samo budu uvijek dostupni, odnosno "rade"?
Ja govorim o ultrabookovima, odnosno top poslovnim laptopima, ne o ciglama koji se kod nas smatra poslovnim. nauci razliku.

poznam poslovne ljude (al stvarno poslovne iz globalnih kompanija, ne informaticke slosere kojima je mikrotik maksimum tehnoligije, a o antiknom ciscu vlazno sanjaju) koji bi, da im kazes da wifi nije za rad i da je nuzno zlo, te cudno gledali i zaobilazili u buducnosti.

Mislim generalno stav informaticara da su korisnici idioti i da je samo pravi posao samo ono sto oni rade (a vecina toga se sastoji od trosenja vremena na krpanje i rjesavanje problema koji ne bi trebali postojati) uzrokuje to da poslovnjacima informatika i informaticari idu na nerve opako i da su budzeti toliko niski.
Budimo realni, u vecini firmi je informatika podrska poslovanju, a ne obrnuto i u skladu s time se treba ponasati. a ne govoriti o zidarskim mjerama preodgoja kad netko kaze nesto s cime se ne slazes.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.04.2018. u 14:34.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 09:49   #78
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
O da, svakako će preko WiFi radit fw update kakvog kontrolera, routera ili nešto sličnog.
To je poslovnjak a ne rođo sa "nu vid' me" + MRcedes + ..... izbrisano zbog autocenzure ....
poslovnjaci rade update firmwarea?
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 10:13   #79
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Cijeli topic pričamo o mrežašima i ljudima koji to ustvari rade.
A ti cijelo vrijeme pričaš o ljudima koji rade što točno? Odgovoaraju na tickete i potpisuju ugovore? Kako si ti iz teme "Mreža sa serverom" došao do poslovnjaka koji rade na ipadu?

Da, mi "poslovanjci", koji to radimo, da, mi radimo update i kontrolera i routera, migracije, provisioning itd.

I da, ne radimo to preko wifi-a.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 10:17   #80
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
poslovnjaci rade update firmwarea?
Sta je po tebi poslovnjak? Lazov u odjelu, koji prica floskule? Jesi svijestan koliko je takvih u firmama? Top management 10% max. Koji k je tebi s tim poslovnjacima. Sta pricas ti?

Dali si svijestan sto stoji iza novih tehnologija clouda? Isti taj cisco, isti taj server koje ti zelis zapaliti, isti taj storage system. Pa daj se urazumi. Zato sto je netko napravio SD-WAN (I Cisco, i Velocloud i svi ostali) da vise nema mrezne opreme u prici? Seniar management je najnezahtjevniji korisnik u cijeloj kompaniji. Taj hoce lijepi tablet i novi mob. Eto ih kod mene 2000 u HQ. Das mu novi mob i miran je godinu dana.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 12:54   #81
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Cijeli topic pričamo o mrežašima i ljudima koji to ustvari rade.
A ti cijelo vrijeme pričaš o ljudima koji rade što točno? Odgovoaraju na tickete i potpisuju ugovore? Kako si ti iz teme "Mreža sa serverom" došao do poslovnjaka koji rade na ipadu?

Da, mi "poslovanjci", koji to radimo, da, mi radimo update i kontrolera i routera, migracije, provisioning itd.

I da, ne radimo to preko wifi-a.
tema je bila mreza sa serverom za malo love da ljudi mogu podijeliti par dokumenata.
medjutim, za podijeliti par dokumenata nema nikakvog smisla sklepati mrezu i server.
dakle, imas poslovni zahtjev kojeg trebas ispuniti, i to sto prije, pa sam ja umjesto mlacenja prazne slame predlozio rjesenja za produktivnost.
i onda drvlje i kamenje jer je zanimljivije se zezati i slagati neko groblje nego nesto napraviti korisno za poslovanje.
pa onda wifi kao sveta vodica za informaticara vulgaris koji si je umislio da je glavni u firmi, a svi ostali su stoka sitnog zuba koja se igra na ipadu.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 13:00   #82
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Sta je po tebi poslovnjak? Lazov u odjelu, koji prica floskule? Jesi svijestan koliko je takvih u firmama? Top management 10% max. Koji k je tebi s tim poslovnjacima. Sta pricas ti?

Dali si svijestan sto stoji iza novih tehnologija clouda? Isti taj cisco, isti taj server koje ti zelis zapaliti, isti taj storage system. Pa daj se urazumi. Zato sto je netko napravio SD-WAN (I Cisco, i Velocloud i svi ostali) da vise nema mrezne opreme u prici? Seniar management je najnezahtjevniji korisnik u cijeloj kompaniji. Taj hoce lijepi tablet i novi mob. Eto ih kod mene 2000 u HQ. Das mu novi mob i miran je godinu dana.
poslovnjak je onaj koji radi u core businessu. to sto si ti alergican na njih, to je druga stvar. vjerujem da imas razloga, no moras znati svoje mjesto, jer na kraju krajeva, biznis vodi pricu, ne mrezni admini.
da se ne ponasate ko da sve znate i ne mistificirate IT, vec pruzate informaticku podrsku poslovanju u skladu s vremenom i tehnologijama, onda bi imali i drugaciji tretman i razumijevanje.
ovakvi napadi na mene su cisti dokaz zasto biznisu IT precesto ide na nerve.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 13:33   #83
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
poslovnjak je onaj koji radi u core businessu. to sto si ti alergican na njih, to je druga stvar. vjerujem da imas razloga, no moras znati svoje mjesto, jer na kraju krajeva, biznis vodi pricu, ne mrezni admini.
da se ne ponasate ko da sve znate i ne mistificirate IT, vec pruzate informaticku podrsku poslovanju u skladu s vremenom i tehnologijama, onda bi imali i drugaciji tretman i razumijevanje.
ovakvi napadi na mene su cisti dokaz zasto biznisu IT precesto ide na nerve.
Kod nas, core business su inzinjeri, filed inzinjeri, operativa te njihovi line manageri, ne senior managmenet koji se bavi rukovodstvom. Samo dio senior managementa spada u core. Po toj definitiji moras shvatiti da nas inzinjer u energetici, oil i gasu ne tipka po tabletu dok senior management tipka po njima. Poslovnjak ti nije dobar termin za core business zaposlenika.

Ja sam veliki pobornik core businessa, poprilicno alergican na VP-e (vice presidente) HR-a, compliance, organization, environmental, public relations i tako dalje. Neda mi se razmisljati o hrvatskim terminima pa pisem ovako. Tako da kada me netko nazove iz cora, pretvorim se u uho.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 16:28   #84
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Ajmo ovako onda, kad neki ne razumiju zašto svatko normalan kuzi da je wireless samo nuzno zlo

Uzmimo za primjer pravnu službu neke tvrtke.
Da, radi se većinom s excelicama, word dokumentima i raznoraznim hardverski nezahtjevnim stvarima.
Međutim, te stvari radi sigurnosnih razloga u pravilu ne drže na cloudu niti na samom računalu već se koristi private cloud.
Nemojmo zaboraviti da takvi korisnici moraju imati i neku vrstu backupa sustava.
Dok to sve počne roštati po wirelessu, i još ako je 20 ljudi spojeno na isti AP, propusnost je skoro pa jednaka 56k modemu.

Hoćeš da krenemo s marketingom koji ima malo drugačije zahtjeve, ali puno multimedijalnih sadrzaja? Opet te wireless zakoči.

Također, u gradnji zgrada, znaju se koristiti materijali koji upijaju wireless ili ga nespretno reflektiraju pa dobiš loš signal.

Citiraj:
jer na kraju krajeva, biznis vodi pricu, ne mrezni admini.
Tu se slažem s tobom i zato se treba baš njima omogućiti spajanje kablom, makar i port replikatorom
domis je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 17:26   #85
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a na kraju svih krajeva, kad sam čuo prvi put za private cloud... šta je to?



ali je bilo fora te godine izgovarati.
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na