Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2017., 13:47   #40261
night5talker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 57
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
Jel zna netko kolko su krovni nosaci? 500kn?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
koliko para toliko muzike imas jeftinijih imas skupljih, ako nemas nikakve nosace na autu moras kupit 3 djela ukupno

ja posto vozim samo svoj bajs rastavim ga i strpam u gepek, al kontam uzeti univerzalni nosac sto se montira na zadnja vrata posto ga ne vozim nigdje dalje od 100km
night5talker je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 21:54   #40262
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Dakle kupio sam KTM bicikl i od drugog dana imam problema sa prednjim diskom, dakle prošlu subotu sam bio u shopu pa mi je čovjek koji servisira bicikl izravnao disk rukom i zavrtio i fakat je sve bilo ok tad, kaže da je jako mala tolerancija između pakni i diska i da vjerovatno pri transportu kako dolaze iz Austrije se očito malo popigao disk. Vozim se trenutno jako malo sa biciklom i najžešće šta sam vozio s njim je po bundeku i svaskom nasipu, znači nikakav downhill niti ikakva nagla kočenja nisu bila u igri, uvijek lagano kočim. Uglavnom nakon drugog dana od kako je serviser ispravio taj disk on se opet počeo čut i to ne stalno nego onako povremeno kad zakočim i pustim kočnicu se čuje struganje diska od paknu znači ko lonac da imam napred zvuk, i kad recimo opet zakočim bude ok i tako povremeno zna strugat povremeno bude ok. Pa da pitam šta da radim ima ko kakav prijedlog ? Sutra ću opet do shopa da mi pogledaju taj prokleti disk i kočnicu tu prednju, da li imam pravo da mi kompletno izmjene diska pošto je bicikl skroz nov i taj problem sam prijavio odma nakon par dana njima telefonski, ali sam došao tek u subotu jer radim po cijele dane pa tjednom ne stignem.

Zanima me još da li guma kad se zavrti treba biti skroz ravna kad je se ravno gleda ili imaju neke tolerancije malog krivudanja, jer meni i prva i zadnja krivudaju malo. Pitao sam ih da zašto mi gume tako plešu malo pa su mi rekli da je to "nesavršenstvo gume".

Također sam primjetio kad vrtim kazetu 10-i lančanik na kazeti kao da jedan ili možda više zubaca nije baš ravno nego malo lijevo desno idu i zna mi lanac kad vrtim unatrag kao da želi preći na 9-u brzinu no ne u potpunosti nego se samo onako okrzne pa ga podigne zubac malo i vrati se i to samo radi recimo od 7 pa do 10 od 7 do 1 normalno se vrti unatrag.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2017., 22:35   #40263
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Gume ti ne moraju biti ravne 100%, to je normalno. Bitno da ti to u voznji ne smeta.

Zubi na 10spd kazeti nisu svi isti, budu tako na random "iskrivljeni" tako da to ne brini.

Ovo sto ti skace lanac kod pedaliranja u prazno, jesu ti pregledali zategnutost sajle mjenjaca ili ne? Ako je zategnutost podesena dobro lanac se ne bi smio samovoljno skakati na susjedne lancanike.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 22:50   #40264
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Gume ti ne moraju biti ravne 100%, to je normalno. Bitno da ti to u voznji ne smeta.

Zubi na 10spd kazeti nisu svi isti, budu tako na random "iskrivljeni" tako da to ne brini.

Ovo sto ti skace lanac kod pedaliranja u prazno, jesu ti pregledali zategnutost sajle mjenjaca ili ne? Ako je zategnutost podesena dobro lanac se ne bi smio samovoljno skakati na susjedne lancanike.
E to me zanimalo, jedni kažu mora bit ravna, evo ti sad kažeš ne mora bit uglavnom kod vožnje mi ne smeta niti malo niti to osjetim. A šta ako je možda kojim slučajem obruč tako neravan moguće da disk pleše radi njega ?

Provjerili su i sve je ok, a očito je onda to normalno jer je rekao frajer da je to normalno nešto kad prebacuje mjenjač da je nategnuto i da to tako treba bit (da li me se htio što prije riješit ili je stvarno to to, prenov sam pa ne znam).

Mene zanima za disk ovo, da li imam možda pravo pošto je praktički prijavljeno to odma par dana nakon kupnje bicikla zahtjev za novi disk da izmjene ili opet samo ravnanje diska, pa do sljedeće subote ako opet počne zvrndat opet u nedogled tako...

Problem je isto u tom šta mi Maksimir gdje se shop/servis njihov nalazi nije baš blizu, pa ne znam da li da se još vozim na takvom kakav je koji dan tako pa se možda kočnice razrade malo ili nešto pa prestane ili da ipak odem do servisa jer sam bio prošli tjedan za istu stvar.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 21.07.2017. u 23:05.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 23:31   #40265
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Na gumi koliko ja znam mozes imati neravne ripne (ovo sto ti imas) i deformiran profil gume (to su vec grbe i one vibriraju kad brze vozis).

Ravnost obruca ne gledaj prema gumi nego gledaj bas obruc. Ako je obruc kriv to nema veze s diskom i obratno, niti utjece na njega jer disk se hvata na nabu (tijelo oko lezaja kotaca).

Ako se ne varam trebao bi imati besplatan prvi servis nakon xy km pa gledaj da to odradis i onda lijepo odi do njih i na papir im stavi sve probleme.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 23:50   #40266
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na gumi koliko ja znam mozes imati neravne ripne (ovo sto ti imas) i deformiran profil gume (to su vec grbe i one vibriraju kad brze vozis).

Ravnost obruca ne gledaj prema gumi nego gledaj bas obruc. Ako je obruc kriv to nema veze s diskom i obratno, niti utjece na njega jer disk se hvata na nabu (tijelo oko lezaja kotaca).

Ako se ne varam trebao bi imati besplatan prvi servis nakon xy km pa gledaj da to odradis i onda lijepo odi do njih i na papir im stavi sve probleme.
Prvi servis besplatni je unutar 3 mjeseca od kad sam kupio bicikl znači mogu ga odradit kad god hoću, a bio sam u subotu samo da mi namjesti disk ništa specijalno iskoristit ću servis tamo početkom 10og mjeseca jer mi je to najdalji datum za rok pa da što više pređem s njim. A ništa onda neću odlazit sutra bezveze nego ću se vozit pa fuck it sve su to potrošni dijelovi i moraju se kad tad zamjenit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 01:59   #40267
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo još jednog kojeg će trgovci (ako već ne) u dućanu gdje je kupio bicikl, voljeti svaki put kad im dođe sa svojim biserima.

Bez uvrede, ali živimo u digitalno doba, znam da se znaš koristiti internetom i da si čuo za YouTube.
Posjeti ovaj kanal https://www.youtube.com/channel/UC_A...ainBikeNetwork
i tamo pogledaj pokoji video o održavanju, podešavanju, pranju, i ono najbitnije, vožnji bicikla.
Jer valjda si ga zbog toga kupio, da ga voziš, a ne da šublerom tražiš krivine na njemu.

Gume koje su neravne na kotaču mogu takve biti iz puno razloga, ali najčešće je da su nekvalitetne (čitaj, izrađuju se masovno za bajk proizvođače i nisu ni približno kvalitetne kao isti model onih koje sam kupiš u dućanu) ili su nepravilno namontirane (u što sumnjam jer to nije nuklearna fizika).
Ako ti je kotač izvan centra (ide u 8micu) onda se vozi tako dok ne ideš na prvi servis i reci im da ti i to poštelaju.
Kaj uopće imaš vrtiti pedale unazad? Pa nisi trials rider da ti treba taj manevar dok izvodiš neki trik. Vozi ravno i uživaj.
I zadnje, a meni definitivno najdraže, jer poznajem preko nekoliko servisera koji obožavaju pacijente koji dođu sa novim bajkom i kažu da im zvoni, škripi, cvili disk, TO JE NORMALNO!!!!!!!!!!!!
Disk je debel cca 1,7 do 2,5mm (rijetko koji preko toga) i normalno je da se u transportu malo možda i deformira, ali to ne znači da nije ispravan.
Postoji čak i alat za ravnanje, ali to je malte ne samo malo glorificirana klješta koja imaju samo jednu svrhu. Dakle i sam si sa podesivi ključem možeš izravnati disk.
Ono što možda nije kako se spada jest položaj klipova u čeljusti kočnice (možda je jedan malo više vani od drugog) i sami položaj čeljusti u odnosu na disk.

Isto tako uzmi u obzir da kada kočiš, disk se jako grije, pa se samim time i deformira, ali se i vrati kad se ohladi. U zavojima ti isto može "zvoniti" disk, jer se fleksa vilica i kotač.

Dakle još jednom, umjesto da gnjaviš servisere i prodavače u trgovini gdje si kupio bajk, odi se voziti i uživaj, a za sitnice koje te smetaju, toplo preporučam onaj kanal gore sa YT-a.
Uživaj.
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 25.07.2017. u 03:00. Razlog: link krivi
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 02:43   #40268
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Čini se da je link na YT krivi jer meni otvara protis. A sa ovim što je napisano se u potpunosti slažem iako razumijem i stav kolege forumaša Thermaltakea jer kad kupiš nešto novo očekuješ da to radi kako treba i bude bez nedostataka. Evo jedan link vezan uz problematiku cviljenja dok ne proradi ovaj što je stavio kolega 2 die 4.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 05:48   #40269
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
najžešće šta sam vozio s njim je po bundeku i svaskom nasipu
Nemoj se po nasipu voziti
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 09:33   #40270
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Dodao bi samo što se tiče guma da postoji i riješenje za to, naravno ako su obruči centirani a guma malo krivuda. Ne mora značiti da je uvijek do gume. Dobio sam na biciklu no name gume pa su išle ravno pa kad sam mijenjao u Conti X king nisu sjele kakao treba dok ih nisam nasapunjao i natlačio do 6-7 bara nekad i malo više da cijela guma izađe van. Thermaltake pogledaj si gumu sa obadvije strane da li ti se ravnomjerno vidi crta uz felgu.

http://i.imgur.com/i2b5cQo.jpg

Ako ti nije sve vani kako se vidi na slici onda nije dobro montirana guma. isprazni gumu, dobro nasapunjaj i rokaj do 6-7 bara dok sve ne izađe van i naravno vrati na adekvatan tlak.

Primjer:
https://www.youtube.com/watch?v=0yJVUkUL1go

Što se tiče diska kao što su ti i rekli čuti će se tu i tamo jer se vilica fleksa pod opterećenjem. Bitno je da dok voziš ravno bez nekih opterećenja da ne struže stalno o pakne.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2017., 09:47   #40271
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
što se tiće fork flexa, sve vilice s brzim stezaćima to rade ali jako rijetko koja vilica koja ima osovinu (12mm, 15mm, 20mm) to radi.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 09:54   #40272
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Qr se fleksa još i više ako su no name ili quando zatvarači Kupiti ovakav set i smanjiš fleksanje na minimum.

http://www.ebay.com/itm/Shimano-Deor...k8AamnLxa8uEvQ
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 09:59   #40273
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Ej ljudi. Dajte mi primjer proizvođača koji radi rame sa malo manje agresivnom geometrijom: imam dugačke noge i uvijek visim na glavu jer mi je sic višlji od volana (HT modeli). Vidim da većinom fully-i imaju takvu geometriju no nemam love za fullya.

Ili da jednostavno idem isprobavati ?

Ovo mi se sviđa:

http://www.drago-sport.com/cube-ltd-...ine-2017-1473/
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 10:03   #40274
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A tu ti kombinacija rise-a na volanu i duljeg headtube-a može odigrati pozitivnu ulogu. To čak nije niti stvar agresivne geometrije, jer HT koji je za utrke napravljen će upravo radi položaja vozača bio prema napred (niski prednji dio + lulica u minus nagibu).
Možda da pogledaš trekking modele ? Oni imaju napred viši volan.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 10:10   #40275
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
@hrconja taj LTD ti isto ima kakti race geometriju, ali maltene skoro svaku ramu mozes "podignuti" s lulicom +6-12°, eventualno dodanim spacerom ili riser (uzdignutim) volanima. Jako malo podizanje lulice ili kuta dosta utjece na poziciju sjedenja i tezinu prebaci prema sredini/guzici.

Negativna strana toga je sto ces izgubiti masu na prednjem kotacu, odmah i losiji grip na rasutom terenu, ako vozis uspone imat ces losu poziciju jer ce te "bacati na ledja" itd. Ima dosta pros i cons koje trebas TI odvagati ovisno o tvom stilu voznje i terenima.

Ljudi koji imaju slab(iji) core i donja ledja najcesce teze podnose nizak volan (me included). S vremenom i utreniravanjem taj problem mozes rijesiti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 10:15   #40276
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@hrconja taj LTD ti isto ima kakti race geometriju, ali maltene skoro svaku ramu mozes "podignuti" s lulicom +6-12°, eventualno dodanim spacerom ili riser (uzdignutim) volanima. Jako malo podizanje lulice ili kuta dosta utjece na poziciju sjedenja i tezinu prebaci prema sredini/guzici.

Negativna strana toga je sto ces izgubiti masu na prednjem kotacu, odmah i losiji grip na rasutom terenu, ako vozis uspone imat ces losu poziciju jer ce te "bacati na ledja" itd. Ima dosta pros i cons koje trebas TI odvagati ovisno o tvom stilu voznje i terenima.

Ljudi koji imaju slab(iji) core i donja ledja najcesce teze podnose nizak volan (me included). S vremenom i utreniravanjem taj problem mozes rijesiti.
Ovo boldano je vjerojatno problem da .

Na usponima sam ok jer me ne baca na leđa. Na spustu se bojim za život jer sam previše naprijed (uostalom prije 2 i pol tjedna sam pao u provaliju lol) . A da ne spominjem da trenutno imam v-brakes i trebao bi neke bolje i dosta jače disk kočnice

@Vuco - ne bi Trekking baš. Visok sam, relativno težak i mislim da se ne bi osjećao komotno s time u šumu skočiti tu i tamo
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 10:20   #40277
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sad bi ti još i skakao

Po meni ti trebaš baš agresivnu geometriju, ali za spust. Znači okvir koji napred može primiti 150-160mm hoda, vilicu sa promjenjivim hodom da ne gubiš na usponu i to je to.

On-one, Commencal, Stanton, Production Privee. To je prvo što mi pada na pamet, ali ima ih još! No neki nisu nimalo jeftini i zaboravi rejsanje sa njima.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 11:04   #40278
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Sad bi ti još i skakao

Po meni ti trebaš baš agresivnu geometriju, ali za spust. Znači okvir koji napred može primiti 150-160mm hoda, vilicu sa promjenjivim hodom da ne gubiš na usponu i to je to.

On-one, Commencal, Stanton, Production Privee. To je prvo što mi pada na pamet, ali ima ih još! No neki nisu nimalo jeftini i zaboravi rejsanje sa njima.
Eh to sam si i mislio. Mislim da ću se morati pomiriti sa ležanjem na bajku.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 11:57   #40279
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Zašto se pomiriti ? Pa On-one je npr. jeftini britanski čelik. Geometrija je za duže vilice, samo mislim da im je headtube kratak. Zato npr. Commencal ima HT-ove koji bi ti možda odgovarali bolje - npr. https://www.commencal-store.co.uk/me...17-c2x19265777
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 11:26   #40280
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Napravio bih izmjenu kočnica pa me zanima da li je kompatibilna izmjena Shimano M396 na shimano BR-M8000 verzija sa hladnjacima.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 12:39   #40281
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Naravno da jesu, isti je način montaže za sve hidraulične disk kočnice
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 13:15   #40282
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
Naravno da jesu, isti je način montaže za sve hidraulične disk kočnice
Aha, pitam da nebi bilo ups ne paše il nešto znači nastavak onaj sa starih samo iskoristim i za nove.

hvala.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 10:23   #40283
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jel ima netko preporuku za neki ok zenski mtb? Jel ima kaj za 300-400 eura ili su ta vremena daleko iza nas?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 07:32   #40284
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Jel baš mora biti ženski? Muških imaš puno veći izbor a ubiti to je manje više to marketing. Ja svojoj uzeo muški jer kad je vidjela ženske rekla je nema šanse da kupim takav šareni bicikl

Za te pare bolje uzeti rabljeni jer se može dobiti daleko bolja oprema. Nažalost u tom cjenovnom rangu su novi sa opremom katastrofa.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 03.08.2017. u 08:07.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2017., 17:23   #40285
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Kupio sam u kindl sportu cube reace peak ciklokompjuter i krenuo ga uštimavat, i idem ga naštimat stišćem gumbiće jel i sve to i kad ono donji desni gumb kad stisneš tako jadno škljoca kao da košta 50kn, a ne 580kn, reko nevjerovatno stvarno nemam sreće em prvi put kupujem ciklokompjuter em prvi put nešto od Cube-a. Poslao sam odmah mail Keindl sportu rekli su nema frke dođi zamjenit ćemo, došao danas i zamjenili su mi ga i šta je stvarno razočaravajuće i na drugom isti gumb isto škljoca. Prodavač je čuo kad smo stiskali da je ista stvar na istom gumbu i na ovom drugom i rekao je da ako ću imat kakvih problema da dođem. Fakat su ljubazni i sve svaka im čast na tome, ali oni nemaju veze sa ovim problemom već je to problem firme Cube. Krenuo ja pisat žaldbu direktno Cube-u popljuvao sam im taj ciklokompjuter oni se ispričavaju vamo tamo, ali da samo official dealer može se žalit quality control techsupportu kažu, pa sam poslao mail keindl sportu sve im objasnio i pitao da li vrijedi da cube-u pošalju žaldbu neku na nekvalitetu proizvoda, odgovor još čekam to sam tek maloprije poslao pa ćemo vidit šta kažu. Ovo pišem zbog toga da ako je netko možda imao u planu kupit taj ciklokompjuter da zna.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.08.2017. u 10:35.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 10:35   #40286
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Da li je netko naručivao diskove sa aliexpress-a ili ebay-a, vidim da su po skoro 150kn jeftiniji nego najniže cijene u našim prodavaonicama pa reko da pitam ne znam da li ocarinjuju njih ili ne ako netko ima iskustvo sa kupovinom takvih stvari poput rotora, kazeta, kočnica itd. pa da javi.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 10:51   #40287
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Imaš one Shimano Deore rotore u Vivasportu po 99kn (160mm i 180mm). SLX su malo skuplji.
Ne znam koliko ti se isplati čekati ebay i kolika je razlika u cijeni naprema tome, ali čisto da znaš.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 11:42   #40288
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ovo što je vuco rekao deroe/slx diskovi su definitivno best buy za većinu vozača i za 100 kn nemaš što dalje tražiti.

Ovdje je nešto jeftinije ali imaš poštarine.

https://www.bike24.com/1.php?content...8343;orderby=2
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 13:21   #40289
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Imaš one Shimano Deore rotore u Vivasportu po 99kn (160mm i 180mm). SLX su malo skuplji.
Ne znam koliko ti se isplati čekati ebay i kolika je razlika u cijeni naprema tome, ali čisto da znaš.
Mislio sam uzet SM-RT99 diskove, znači frajer na njušci ima prodavaonicu bike dijelovi i ima ok cijena i tako čisto iz znatiželje sam išao malo gledat kako je povoljniji tako od drugih i recimo te diskove vidio da ih on prodaje po 420kn komad i to je najjeftinije šta uspio naći od svih shopova, dok na aliexpressu su 295kn komad.

BR-M8000 kočnice sa heatsinkovima su 1230kn komplet na aliju, kod nas je jedna 800kn znači par je 1600kn.

CS-M771 kazeta kod nas 430kn na aliju 360kn.

kopča za lanac 30 kn na njušci kod tog prodavača, na aliju 50 centi.


Znači uopće mi nije hitno mogu čekat ako treba mjesec dana to sve je samo upgrejd, samo me zanima da li će mi opalit carinu ipak je čajna u pitanju i možda neki od dijelova nisu tolko mali pa me zato brine, jer čak mislim za kočnice da mi i opale carinu opet jeftinije prolazim, a za ovo ostalo baš i nebi rekao da bi bolje prošao.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 13:35   #40290
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sad sam malo gledao, na bike24 su SMRT-99 oko od 380-410kn bez poštarine, a on od tamo nabavlja dijelove više manje. M8000 su 1340kn komplet bez rotora na istom site-u.

Osobno, mislim da ideš u ekstrem sa rotorima i kočnicama, no tvoj odabir. Nemam iskreno neko pozitivno mišljenje o Shimano SLX diskovima jer su mi to jedini diskovi koji su mi se "prokurili" (a imao sam Superstar, Avid G2 i G3). Jedina im je prednost cijena. Kod SMRT-99 nije niti to prednost.

Ja bih prije išao na kombinaciju Magura MT5 koja je na bike-discountu 173€. Magura HC diskovi su 41€ u setu. Ako kočnice dođu ispravne (nije niti Shimano ništa bolji oko ovoga), možeš pregrmiti velike ručice (iako, kao da sam vidio da im i one-finger ručice za kupiti!?), imaš klasu-dvije jače kočnice čiji je jedini problem što pakne odlaze brzo (13-19€ su nove). Ali po kočenju su pri samom vrhu. Imam doma par na bratovom biciklu (ja osobno vozim Shimano Zee).

Carina za shipping iz Kine je realna za očekivati, pogotovo za ove veće cifre. To je uvijek lutrija, dok za 100kn više nemaš te lutrije i imaš garanciju koja funkcionira.

Opet, ako si rekreativni weekend XC warrior po Jarunu i Dotki, set Deore kočnica sa istim rotorima je uvrh glave. S druge strane, sa MT5 kočnicama imaš skoro najjaču kočnicu na planeti.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na