Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2006., 22:03   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor JVC MX-GT88 Pregled postova
:confused:
kaj ti oćeš reć?
da nemaš maglovitog pojma o čemu pričaš... ako nešto ne znaš, onda to zadrži za sebe ili pitaj nekoga za savjet, a sa ovim stavom da misliš kako su tvoji savjeti najbolji jer si ih ti tako zamislio i napisao možeš vrlo lako sam sebe diskreditirati iz daljnje diskusije.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2006., 22:49   #32
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Ne bacaj pare na Sony floorstandere. Radio sam u sony servisu i servisirao ih par puta. Sama plastika i karton umijesto drveta.
Cuo sam ove bokshelf-ove u jednom kafiću i ugodno se iznenadio. Bio je i test u jednom broju T3-a gdje su dobili preporuku za kupnju:

Gotovina / kartice: 1.499,79 kn
Kredit: 1.578,73 knJamstvo: 5 god.
Opis
Model E30
Tip Magnetski oklopljeni 2-sistemski Bass Reflex
Snaga 70 Watts / 280 Watts Peak
Impedancija 8 Ohms nominal
Frekvencijski odziv 50Hz – 20kHz
Osjetljivost 88dB
Crossover točka 4000Hz
Komponente Visokotonac: 3/4" (19mm) Titanium-laminate dome, shielded
Niskotonac: 6" (170mm) PolyPlas™, shielded

Athene B1 imam godinama. Zvuce bolje od bilo kojih floorstandera do 2000kn.
Spajao sam ih sa linijom od 2x15w i zvucali su odlicno, poslije sa Sony rx70 linijom i zvučali su odlično, pa onda sa Cambridge Audio pojačalom i opet zvuče odlično. Jedna kutija mi je zbog gluposti bila pala na pod, i to da bude bolje na rub kutije, kutija je završila sa minimalnim oštečenjem, a poslije mi je postalo jasno i zašto kad sam je otvorio. Kvaliteta izrade i upotrebljenih materijala je na zavidnoj razini. Ove su još bolje od mojih:

Zvučnici Athena AS-B2.2

Gotovina / kartice: 1.499,99 kn
Kredit: 1.578,94 knJamstvo: 1 god.

Model AS-B2.2
Visokotonac 1" Teteron Dome
Magnetski oklopljen
Woofer 6-1/2" Injection Molded Polypropylene with Rubber Surround
Magnetski oklopljen
Frekvencijski odziv 50Hz - 20kHz +/- 3 dB
Snaga 150W (po kanalu)
Osjetljivost 91 dB
Impedancija 8 Ohm
Dimenzije 400 x 200 x 241.3 mm
Masa cca 6 kg (1 komad)

I nemoj se ljutiti ali nove Sony linije su smeche i zvuce užasno tako da niti jedan o ova dva para zvučnika nece ni približno postici svoj maksimum.
Ja ti preporučujem da sada uložiš u par dobrih zvučnika,a onda naknadno kupiš neki stereo pojačao od Denona, Cambridga ili sl.
Za cca 1500kn se da kupiti entry level stereo pojačalo nakon kojeg više neces htjeti cuti niti jednu liniju.
Doom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2006., 23:21   #33
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da nemaš maglovitog pojma o čemu pričaš... ako nešto ne znaš, onda to zadrži za sebe ili pitaj nekoga za savjet, a sa ovim stavom da misliš kako su tvoji savjeti najbolji jer si ih ti tako zamislio i napisao možeš vrlo lako sam sebe diskreditirati iz daljnje diskusije.
Ovaj syss je fakat pametan...Pa ajd mi ti onda, majstore, objasni kaj sam ja to krivo reko...Da možda tebe pitam za savjet???hehe
Ja nisam reko da su moji savjeti najbolji...To kaj ti iz mojih savjeta zaključuješ čisto je tvoja stvar...Ja neam maglovitog pojma...
Ma dobro, neću se sad svađat i prepucavat tu s tobom...i čovjeku spamat po threadu zato kaj ti mudrijaš tu...Ti si sigurno neki audiofil ili nešt, pa daj mu onda ti neki ''profi'' savjet iz prve ruke...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 00:33   #34
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
athene su definitivno pametniji izbor od prijenavedenih sony floorstandera.

@jvc... daleko sam ja od audiofila, ali ipak imam nešto tehničkog znanja za koje znam di je granica, pa se ne upuštam u duboke rasprave gdje ne znam plivati - ovo ti je profi savjet.

88db nije dosta za što točno? single-ended lampaša? vjerovatno nije, ali bojim se da čovjek ne posjeduje takav uređaj.

pojačalo deklarirano za rad na 4, 6 ili 8 ohma? da si ikad bacio oko na graf impedancijske krivulje kroz frekvencijski spektar zvučnika, mislim da bi sam sebi post obrisao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 00:45   #35
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Nisam nikad bacio oko na graf imedancijske krivulje, al znam da otpor nije konstantan, ak si na to mislio...Ček ti oćeš reć da bi na pojačalu deklariranom za rad na 6ohma bolje radili zvučnici od 8 nego od 6?
Ne znam kak si ti s iskustvima, al prema mojim, to sigurno ne stoji!
EDIT: I slažem se s Doom-om u vezi novih Sonyevih linija...Fakat su dost loše!
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 00:55   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma kakvo deklarirano pojačalo, o čemu ti pričaš? pojačalo daje određenu količinu snage (w) kada se pred njega stavi određena količina otpora (ohm, ako gledamo nepromjenjiv otpor na recimo 1khz).

uzmi da prosječni zvučnik od 40hz-20khz ima min. otpor na 3 ohma i max. na 20 ohma kroz spektar... pa šta će to naše jadno pojačalo reći, kad ono "zna" raditi samo na 6 ohma?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 12:55   #37
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Gle, fakat previše sereš...Ja sam par postova prije dao izjavu da će zvučnik od 8 ohma radit slabije na pojačalu od 6 (u odnosu na ono od 8)...Ja ne kužim kaj tebi tu nije jasno, a nit me zanima...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 21:03   #38
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
linija manjeg otpora rulez, kaj ne?

sereš ti mali moj, a misliš da si jako pametan... kad se već moram na taj nivo spuštat.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 02:20   #39
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
ok dečki nemojmo se svađat,zanimaju me tuđa mišljenja,pa zato sam ipak došel po savjet da me ne zanima nebi dolazil.Fora je u tom kaj svak svoje tera, samo me zanima kaj treba pripazit pri kupnji da se ne za***em ok dobil odgovor,ne namjeravam skupljat lovu za neke bjesne zvučnike vrhunske marke neg mi je cilj kupit za navedenu lovu ok zvučnike,ak niš drugo bum se strpil i skupil nekaj love i poslušal vaše preporuke al do tad ču još malo okolo prošarat ak bude kaj zanimljivog priložim vama info o zvučnicima.....
@doom fala na isrcpnim podacima,al nemam namjeru komponente kupovat ova linija za kaj ja koristim je ok tj za moje potrebe...znači cilj mi je neki kupit ok zvučnike za ok cijenu,al opet ne neki šrot,naravno...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 06:09   #40
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
[QUOTE@doom fala na isrcpnim podacima,al nemam namjeru komponente kupovat ova linija za kaj ja koristim je ok tj za moje potrebe...znači cilj mi je neki kupit ok zvučnike za ok cijenu,al opet ne neki šrot,naravno...[/QUOTE]

Ma zvucati ce to ok, pogotovo u igrama. Preporuka ostaje za zvučnike jer ce i sa linijom zvučati drasticno bolje od Sony-jevih zvučnika. Ako vec imaš 1000kn strpi se još malo pa kupi neke solidne bookshelf kutije ,a ako baš moraju biti floorstanderi radije uzmi neke Magnatove ili Jamo.
Magnatovi floorstanderi su me iznenadili sa omijerom cijena/kvaliteta i svakako ti preporucujem da ih poslušaš, pogotovo ako pretežno slušaš neku elektro mjuzu.
Doom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2006., 11:49   #41
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Za sve koje vole jeftinije zvučnike...po još jeftinijim cijenama
http://www.boyin.hr/
50% popust na sve zvučnike...da dragi forumaši, i na vama omiljene subwoffere.: evil :
Navali!
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 13:23   #42
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
linija manjeg otpora rulez, kaj ne?

sereš ti mali moj, a misliš da si jako pametan... kad se već moram na taj nivo spuštat.
:clap:
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 18:57   #43
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Za sve koje vole jeftinije zvučnike...po još jeftinijim cijenama
http://www.boyin.hr/
50% popust na sve zvučnike...da dragi forumaši, i na vama omiljene subwoffere.: evil :
Navali!
da videl sam jako povoljno,znači kvaliteta ne prati zvučnike?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 22:51   #44
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
da videl sam jako povoljno,znači kvaliteta ne prati zvučnike?
Nisam čuo niti jedan model Senona i Boyina pa neću ni komentirati.
Najbolje da sam odeš i poslušaš. Ako tebi dovoljno dobro svira šta imaš slušati trabunjanje drugih.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 04:11   #45
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Najbolje da sam odeš i poslušaš. Ako tebi dovoljno dobro svira šta imaš slušati trabunjanje drugih.
slažem se s tobom,ak niš drugo zaletil bi se do tam i poslušal te zvučnike kak dišu...
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na