Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2012., 22:32   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vipnet i varanje korisnika

Nakon 21mj agonije u ovoj mreži - napokon je doša kraj

Evo da opišem kako je počela moja nesreća u Vipu....

Vip je svojedobno ima akciju u 50% cijene za nove pretplatnike prvu godinu i mobitele (u to vrijeme popularni HTC Desire) za 2000kn što je onda bila super opcija za smartphone + tarifu.

Da ne idem sad u širinu puno, u svakom slučaju prešao sam dok sam još bio pod jednom pretplatom par mjeseci a ovdje plaćao samo paušal od 75kn.

Nakon što mi je stara pretplata istekla, prebacim se na Vip karticu i sve 5 - do polovice prvog mjeseca korištenja.

Prije nisam ima naviku koristiti 3G watchdog ili neki sličan software jer je T-mobile slao SMS upozorenja na 80ak % i nakon toga SMS kad se prijeđe paket, a i dodatni promet nije bio strašno skup, tako da kad bi se i preša paket za desetak MB nije bilo strašno.

Dobijem ja tako polovicom mjeseca SMS upozorenja - da mi račun za ovaj mjesec iznosi duplo više od prethodnog (~75kn) i nakon što sam pogleda stanje računa - strefilo me - ispostavilo se da sam prešao data paket za kakvih 50-60MB što su mi naplatili oko 350ak kn, tako da sam taj mjesec ukupno platija oko 560kn...
Isti tren sam otiša do prodajnog centra i đubrad mi čak nije htjela dati da uzmem onaj dodatni data paket - iako je taj promet potrošen svega nekoliko sati prije.

Ok, to sam si i sam kriv što nisam čitao sitni tisak, ali opet da mogu biti takva đubrad - bez ikakve obavjesti o prometu, a da ga u isto vrijeme tako skupo naplaćuju je stvarno vrhunac deranja kože.

Napokon došlo tih 90 dana u kojem se može zatražiti prebacivanje na bilo koju tarifu što sam ekspresno napravija (na najnižu da se mogu trajno maknut s VIPa tako da otplatim još 90 dana što sam vezan ugovorom).
Službenica mi rekla da ću dobiti SMS poruku kad mi pribace tarifu unutar 24h i sve 5.

Sutradan, nakon 24h niti P od poruke i tako ja provjerim račun kad ono piše da mi trenutna potrošnja iznosi 15ak kn i od toga 13kn za DATA promet (jer sam sad na najmanjoj tarifi u kojoj nema podatkovnog prometa), srećom samo 2.5MB koje sam potrošija večer prije na brzinu.

Sreća što taj dan (kad sam zatražija promjenu tarife) nisam koristio net jer da sam napravija nekoliko desetaka MB - opet bi me oderalo.
I to bez ikakve notifikacije da mi je tarifa promjenjena.

Eto
Vipnet mene više neće viditi, nikad mi prije nisu bili dragi - ali ovo poslovanje, iako je (nažalost) možda po zakonu nije i po moralu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 22:41   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Imam slicno neugodno iskustvo s t-mobileom. Mislim, razliciti su bili problemi, ali najbitnije je da im je odnos prema korisnicima odvratan, a cijene su previsoke. Platio sam prije par tjedana 400kn za raskid ugovora 7 mjeseci ranije i prebacio se na tomato brutalnu tarifu.

Uglavnom, ugovor na mobitelu nikad vise, t-mobile takodjer.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2012., 22:43   #3
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Deja vu.

Meni ista stvar prije godinu dana
Ukinuo data promet par dana prije kraja mjeseca,napravio update na mobu za neke aplikacije,cca 50 MB u tih par dana=interneta 700 i nešto kuna+pdv na kraju ispalo 970 kn za taj mjesec
********* zakunio da nitko od mojih živućih neće biti više član Vipa.
I ovih dana idem napokon ukinut pretplatu i prebacit se na tomato ili tako nešto...

Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 04.04.2012. u 13:46. Razlog: Može i bez psovanja
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 22:46   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja ću na Bonbon, ali pretplatu nikad više (osim možda nešto tipa Tele2 Revolucija - ali samo bez ugovora).

Ma deru nas samo tako - cijene mobitela su urnebese u pretplati, kad pogledaš uštedu naspram kupnje preko oglasnika ispadne te da ušparaš kakvih 30ak % cijene za mobitel, ali platiš kakvih 3500-4000kn više kroz 24mj u usporedbi sa sličnom low-cost prepaid tarifom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 01:26   #5
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Čekaj, ja ne kužim oko čega vi tu drobite?
Oko toga da ste vi POTROŠILI nešto, sami NISTE vodili evidenciju o tome, i da vam je NETKO DRUGI kriv zbog toga? Omfg.
Imam 3 mobitela (potrebe posla), 99,98 i 91 pretplate, od 98e godine, zadnjih 4-5 godina koristim net preko moba (mailovi i ostalo) i NIKAD nisam imao problema ni sa jednim providerom da mi naplati nešto viška ili nepotrebno. Pa moje je da ja sam vodim evidenciju o onome što ja trošim.
Mislim, ekipa ne kužim vas, šta vi dođete u dućan, kupite stvari za 1000kn a imate u džepu 750kn i trgovina je kriva što ste vi to kupili?
Ili se elektri žalite za visok račun struje, a ostavili ste el. grijalicu da radi 150h ovaj mjesec?
Mislim, stvarno...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 01:37   #6
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
ista situacija na vipu samo što nisam na pretplati bio kupim bon još dok je 35 kn bio ili je još neznam i odem na 0.facebook troši 50 lipa, poziv min više od 60 lipa, poruka oko 40 lipa, šta god napravim potroši pare, zato sam na bonbon prešao jeftin je i imaju dobre ponude za razliku od proždrljivog vipa
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 07:39   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
malo ste zabrijali, da svaki telekom ima neku svoju glupu caku i "propust" u poslovanju na štetu korisnika - ima, no *ebiga, ovdje koliko vidim nitko vam ne naplaćuje nešto što niste potrošili. Ja sam pobjegao s vipa nakon 12 ili koliko već godina ali isključivo zbog toga što sam dobio i više nego povoljnije popuste i pogodnosti za prezalak u t-mobile nego za produžetak ugovora u vipu. za 2 godine ću opet kao matora kurva otići nazad u VIP ili tko mi već ponudi bolje uvijete za prelazak u njegovu mrežu.
A s druge strane, glupo je pisati meni je požderao 50 kn na dva poziva i malo fb...pa gledajte u kojoj ste tarifi, na što i koliko trošite, odaberite tarifu koja je najbolja za vas itd.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 08:24   #8
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Deja vu.

Meni ista stvar prije godinu dana
Ukinuo data promet par dana prije kraja mjeseca,napravio update na mobu za neke aplikacije,cca 50 MB u tih par dana=interneta 700 i nešto kuna+pdv na kraju ispalo 970 kn za taj mjesec
********* i zakunio da nitko od mojih živućih neće biti više član Vipa.
I ovih dana idem napokon ukinut pretplatu i prebacit se na tomato ili tako nešto...
lol, i dalje ces davat pare vipu.

Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 04.04.2012. u 13:46.
W.Digital je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 09:05   #9
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
na vipu sam cca 11 godina od toga 5 na pretplatu i ono osim par gluposti nikad problema.

kao sto netko rece gledas sta si platio i koliko si potrosio. samo jednom sam dobio soma kn racun i to iskljucivo svojom greskom jer nisam pazio...
iskreno nevidim problem sto oni negledaju limite i odma ti salju redalert da si presao limite itd...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 09:48   #10
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ne znam kako vama, ali meni taj Tomato (brutala) nikako ne radi. Imam 3 mobitela, od toga 2 rade preko t-mobilea i Edge na t-mobileu leti, a na Tomatu, iako je pun signal - ništa. Jedva otvara Google. Smeće od mreže. Šta mi vrijedi "brutala" kad ne mogu potrajbat ni 100MB...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2012., 10:08   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
recimo moje iskustvo sa vip-om na kojem sam od debele srednje škole (prvi broj ikada)... svaki yebeni put mi promakne 50% akcija i tako i prošle godine za nekih mjesec dana.

odo ja kupit novi mob i produžit ugovor, kadli za koji tjedan akcija 50% živ se htio pojest, a taman završila nekih mjesec-dva prije tadašnja aktualna 50% akcija.

ja nazvao tetu u call centar i kukao ko mali bitch kako sam sto godina na vip-u i nikak da me akcija zadesi i generalno me stvarno velika nesreća me zadešava godinama... veli teta ček malo sine i javi se ponovo - evo budeš i ti dobio akciju kad imaš tako nesretnu priču

gg
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 11:16   #12
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
nije sve tako lose,meni su jednom iskljucili sve brojeve mobitela zbog par lipa koje nisam platio,pa se fino zaprijetio jer mi nisu dolazile nikakve opomene,pa dobio 4 iphona uz ispriku
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 15:55   #13
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
"Prije nisam ima naviku koristiti 3G watchdog ili neki sličan software jer je T-mobile slao SMS upozorenja na 80ak %"

ovdje sam prestao citati.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 16:26   #14
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
lol, i dalje ces davat pare vipu.

Onda bonbon ako ga već hvale.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 16:36   #15
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ne znam kako vama, ali meni taj Tomato (brutala) nikako ne radi. Imam 3 mobitela, od toga 2 rade preko t-mobilea i Edge na t-mobileu leti, a na Tomatu, iako je pun signal - ništa. Jedva otvara Google. Smeće od mreže. Šta mi vrijedi "brutala" kad ne mogu potrajbat ni 100MB...
hmmm, nisam čuo da se ljudi žale na brzine kod Tomata, čak štoviše, nebi li trebale biti iste kao i VIPove, pošto je Tomato "njihov".


A 3G jesi probao?

Ja imam u planu do kraja mjeseca isplatiti ostatak ugovora kod Tele2 i uzeti Tomato Brutalnu tarifu.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 17:29   #16
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Što se tiče Tomata, Speeddtest pokazuje ponekad prekide u brzini, ali u real life surfanju sve radi vrlo brzo i najnormalnije.....govorim naravno o 3g i H, edge ne koristim osim kad nema ničeg drugog.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 18:09   #17
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ja nisam primjetio nikakve razlike u brzini izmedju tmobilea i tomata (3G).
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 18:11   #18
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ja nisam primjetio nikakve razlike u brzini izmedju tmobilea i tomata (3G).
Niti ja,ali smatram da to ovisi o lokaciji ocito i prijemu signala. Čak doma mi je malo bolje sad na brutalnoj tarifi i vip signalu nego prije na t-mobileu,ali generalno vrlo slično mi je.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 18:11   #19
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
evo malo tomato brutalke iz zatvorenog prostora,a zna iči i priko 10mbs.
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 19:29   #20
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
na vipu sam cca 11 godina od toga 5 na pretplatu i ono osim par gluposti nikad problema.

kao sto netko rece gledas sta si platio i koliko si potrosio. samo jednom sam dobio soma kn racun i to iskljucivo svojom greskom jer nisam pazio...
iskreno nevidim problem sto oni negledaju limite i odma ti salju redalert da si presao limite itd...

Ne trebaju "oni" ništa gledati - pa zato postoji sustav koji to radi automatski.
Ako može T-mobile, zašto ne bi mogao i Vip

Druga stvar je šta data promet u tarifi koja već ima data paket naplaćuju suludo previše (5kn+PDV za 1MB ako se ne varam) - to je kao da sa turističkom agencijom ideš na odmor i da ti za ulaznicu u neki muzej ili piće van uključenog zaračunaju 100€...

Nadalje, kako objasniti to da mi je službenica u centru rekla da ću dobiti SMS poruku kad mi prebace tarifu, a tarifa je prebačena bez ikakve obavjesti što je moglo rezultirati skupim penalima usljed korištenja data prometa jer u toj novoj tarifi 1MB = 5kn + PDV.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 20:18   #21
excel-word
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zelina
Postovi: 4
Otkako postoji 3G watchdog, ja ga koristim. Ne treba se zajebavat oko takvih stvari. Treba se pazit, a manje se oslanjat na obavijesti operatera jer operater zna da je korisnik komotan i nepažljiv, što će i iskoristit.

Ja se zapravo planiram s Tele2 prebacit na Vip.
excel-word je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 22:37   #22
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Sto se tice tog interneta preko mreze, svakako treba pratiti. Hvala Bogu pa na Xperii Arc S po defaultu imam savrsen program za nadzor prometa . Preporuka svima da instaliraju nesto za pracenje tog prometa, jer te mreze(ali sve) nenormalno deru te MB-e izvan paketa.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 22:38   #23
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@Mar, nemam pojma koju tarifu imas.
T-mobile vara korisnike u obracunu data prometa. To nisi vidio niti cuo o tome. Tako da ova tvoja prica ne drzi vodu.
3g Watchdog ne mjeri tocno niti pouzdano. Ne moram naglasiti ali ja vec imam prastaru tarifu koju vec imam 12 godina pretplate. Sim kartica je izlizana vise puta i vrijeme za novu. Do sada nemam prituzbe niti na kvalitetu usluge. Tu ima tone topica kako telekomi varaju ali prije svega najvise je kriv korisnik jer nije pazio, aktivirao posebno.

Imati Androida i Iphone bez aktiviranog data prometa je metak u glavu. Vidim da svi kukaju kako nemaju para za neku aplikaciju pa traze crack i jos cudim da svercaju javnim prijevozom a imaju mobitel vrijedan 700 eura. Mislim ono, stvarno vrhunac.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 22:55   #24
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Pa mogao si odma skratit priču i napisati da radiš u T mobile...

Da ne varaju korisnike, al koriste lopovske metode...razlike nema.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 23:04   #25
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Jedan kaže da su lopovi ovi u vipu, drugi kaže to isto za tmobile, a treći za tele2.

Kao što su već neki napomenuli, svaki korisnik treba sam voditi računa o svojim troškovima, operateri imaju stotine tisuća korisnika, najbolje da će svakom ugodit.

P.S. Mislim da bi ovaj topic trebao postojat (ako ne i sticky) ali naslov je totalno subjektivan i treba ga promjenit tako da važi za sve operatere, svako se može požalit na neke, svi na kraju krajeva 'varaju' korisnike.

Zadnje izmijenjeno od: W.Digital. 04.04.2012. u 23:10.
W.Digital je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 23:40   #26
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova

Imati Androida i Iphone bez aktiviranog data prometa je metak u glavu. Vidim da svi kukaju kako nemaju para za neku aplikaciju pa traze crack i jos cudim da svercaju javnim prijevozom a imaju mobitel vrijedan 700 eura. Mislim ono, stvarno vrhunac.

__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 23:48   #27
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Uz nepažnju i nerazumijevanje načina korištenja određenih usluga,svaki operater 'vara' korisnika koji nema vremena pročitati uvjete korištenja ili pitati. Uz neke iznimke gdje svemogući sustav zbilja pogriješi.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 00:07   #28
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@Mar, nemam pojma koju tarifu imas.
T-mobile vara korisnike u obracunu data prometa. To nisi vidio niti cuo o tome. Tako da ova tvoja prica ne drzi vodu.
3g Watchdog ne mjeri tocno niti pouzdano. Ne moram naglasiti ali ja vec imam prastaru tarifu koju vec imam 12 godina pretplate. Sim kartica je izlizana vise puta i vrijeme za novu. Do sada nemam prituzbe niti na kvalitetu usluge. Tu ima tone topica kako telekomi varaju ali prije svega najvise je kriv korisnik jer nije pazio, aktivirao posebno.

Imati Androida i Iphone bez aktiviranog data prometa je metak u glavu. Vidim da svi kukaju kako nemaju para za neku aplikaciju pa traze crack i jos cudim da svercaju javnim prijevozom a imaju mobitel vrijedan 700 eura. Mislim ono, stvarno vrhunac.
Meni za razliku od Vipa, t-mobile nikad nije naplatija ovakav račun niti sam ikad potrošija više MB nego u paketu a da to nisam znao.

Poanta drugog dijela originalnog posta je ta da su svjesno lagali (da će doći obavjest koja nikad nije stigla) i da su rekli da mogu slobodno nastaviti koristiti tarifu (koja je uključivala data promet) do promjene na drugu (koja ne uključuje) - da sam nastavija koristiti net kao do prije u iščekivanju obavjesti o promjeni tarife i da sam napravija računa za data paket od nekoliko stotina kuna u to vrime - ko bi onda bio kriv? Ja?

Zaboravija sam napomenut da ti vip uredno skine 40 lipa za provjeru potrošnje (preko SMS-a). Ovo je čak vrlo vjerojatno i nelegalna metoda - kao da imaš brojilo za vodu/struju/plin, ali neznaš koliko si potrošija bez da platiš za obavjest o tome.
Koliko znam, sve druge mreže imaju mogućnost provjeravanja trenutne potrošnje bez naknade.

3G watchdog mi promet broji vrlo solidno - nije najprecizniji, ali je uvik unutar megabajt-dva.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 00:35   #29
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni za razliku od Vipa, t-mobile nikad nije naplatija ovakav račun niti sam ikad potrošija više MB nego u paketu a da to nisam znao.

Poanta drugog dijela originalnog posta je ta da su svjesno lagali (da će doći obavjest koja nikad nije stigla) i da su rekli da mogu slobodno nastaviti koristiti tarifu (koja je uključivala data promet) do promjene na drugu (koja ne uključuje) - da sam nastavija koristiti net kao do prije u iščekivanju obavjesti o promjeni tarife i da sam napravija računa za data paket od nekoliko stotina kuna u to vrime - ko bi onda bio kriv? Ja?

Zaboravija sam napomenut da ti vip uredno skine 40 lipa za provjeru potrošnje (preko SMS-a). Ovo je čak vrlo vjerojatno i nelegalna metoda - kao da imaš brojilo za vodu/struju/plin, ali neznaš koliko si potrošija bez da platiš za obavjest o tome.
Koliko znam, sve druge mreže imaju mogućnost provjeravanja trenutne potrošnje bez naknade.

3G watchdog mi promet broji vrlo solidno - nije najprecizniji, ali je uvik unutar megabajt-dva.
SMS parking - VIP naplacuje poruku skoro 70 lipa, ja sam otisao s VIP-a jer svaki put kad sam prelazio granicu su mi ukljucili sekretaricu i morao sam slati poruku da je iskljuce. A ako bi me netko zvao i ja se ne bi javio u roamingu po svakom pozivu bi me to kostalo 10kn.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 01:03   #30
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Oho, TPO odavno ne koristim. Tko prati TPO , taj je živčan bez kontrole.
Još dalje ne znam koju tarifu točno imaš. Pokušavam te razumijeti ali moram vidjeti u čemu stvar.
VIP nije dužan da ti upozori koliko prekoračiš limit. To radiš na svoju odgovornost. ( A da obavještava ,onda bi korisnici bi rekli da su dosadni ) Ali opet, lako je reći lopov, prevarant, prljav i ružan. To je presmiješno u svim naslovima i postovima.

Ja tebe razumijem da si ljut, ogorčen i da ti je teško davati krznatih životinja viška ali priznaj da si pogriješio. Bit će ti lakše.

Brojilo vodu,struju i plin moraš osobno vidjeti a ne preko mobitela. :P A kad trebaš provjeriti stanje, provjeri doma na računalu.

edit.



Citiraj:
Jadni. Od tarife od 350kn ne iskoristim ni pola a ni 100mb prometa godinu dana i sad kad sam slomljen i nemam jos net u novom stanu oni me stave na 64k nakon 1gb za fucking 350+ kn mjesecno
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na