Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2010., 22:42   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Sutra odmah to kupujem iako već imam stari komplet... Neštu mi tu definitivno ne štima. Stari komplet je 500 kn, a novi 400 kn. Samo taj MX1100 dođe 330 kn... On može raditi i na žicu, je li tako?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 23:00   #32
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Konikom ima tak da nije problem oko toga.
Ja uzeo u pon ostala još jedna.
Dobili još? jesi zvao?

Edit: @dommy_os - da može dobiješ kabel sa kojim se i puni al je kratak tak da ti treba i usb produžni, izgleda ko onaj od nokie kaj kopčaš na komp ak si vidio
Šole je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2010., 23:02   #33
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Nisu, al rekli da će dobit(čet ili pet). Samo se nadam da po istoj cijeni.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 00:29   #34
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
On može raditi i na žicu, je li tako?
evo probao i ne radi na kabl. samo se puni baterija.
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 00:39   #35
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ona ide van ili ne ide? Ako budem poželio mijenjati...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 00:42   #36
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
ide ide.
jedna obična punjiva baterija
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 00:44   #37
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Odlično, već sam mislio da je fiksna. Kakav je miš, ima li laga? Ovaj LX8 pošteno laga, pogotovo kad ga udaljiš više od 2 m od receivera.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 00:47   #38
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
ja nisam primjetio da išta laga.
evo sad sam probao na nekih 2m od recievera i radi isto kao kad je ispred njega.

a je... neće kroz zidove
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 01:15   #39
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Znači definitivno vrijedi 400kn?

A jel ste uočili neke mane ili nedostatke?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 01:24   #40
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
ja još nisam uočio nikaku manu.
igram svaki dan aa3 preko neta i nisam uočio nikakve lagove od miša ili tipkovnice.

jedino me malo još muči F5 i ostali F ali i to se privikavam lagano
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2010., 15:24   #41
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
evo probao i ne radi na kabl. samo se puni baterija.
Ja sam probao sa kablom od nokie i radi sve normalno i puni se. Probam večeras još s ovim pa javim.
Ni ja nisam primjetio nikakve mane iako ga nisam baš ni koristio jer imam g500.
Igrao još nisam javim sve večeras.
Još kakvo pitanje pa da isprobamo?
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 15:48   #42
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
nemoj samo zaboraviti ištekati reciever kad budeš probao
mogu ga i ja puniti i koristiti ali nemože raditi bez recievera... kabl mu je samo za punjenje
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 15:53   #43
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
nemoj samo zaboraviti ištekati reciever kad budeš probao
mogu ga i ja puniti i koristiti ali nemože raditi bez recievera... kabl mu je samo za punjenje
neće bez receivera
na sve su mislili, baš mora radit zajedno i tipkovnica i miš
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 22:34   #44
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Evo dobio tipkovnicu za rođendan,cak dan prije! No nebudem je mogel sprobati dok ne dođem u zg, ovak izgleda mrak, a mis je strava...to valjda jer sam do sad koristiO ergo 525!
E da i sa velikim enterom je!
Sljedeci tjedan dobiva links cijelu posiljku, tj dobili su!
Pa navalite!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 01:13   #45
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Evo dobio tipkovnicu za rođendan,cak dan prije! No nebudem je mogel sprobati dok ne dođem u zg, ovak izgleda mrak, a mis je strava...to valjda jer sam do sad koristiO ergo 525!
E da i sa velikim enterom je!
Sljedeci tjedan dobiva links cijelu posiljku, tj dobili su!
Pa navalite!
idi vrati i traži sa malim enterom... mali enter je više pro
ps. sretan rođendan
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 13:26   #46
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
evo čitajući komentare odlučih i ja preobratiti se i kupiti set već kad je za 400 kuna u ljinksa a vi ga hvalite kao best buy...


samo da pitam je li netko gledao ako imaju U.S. and A. layout...ugl laptop mi već ima us layout pa sam navikao da je enter dugi i niski...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 13:53   #47
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
A u Linksu je s HR layoutom i velikim enterom? Naručio sam pa ćemo vidjeti kad stigne...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 23:24   #48
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
idi vrati i traži sa malim enterom... mali enter je više pro
ps. sretan rođendan
Hvala!
Ma neeee, nisam ja pro pa mi je ovaj enter čisto kul
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A u Linksu je s HR layoutom i velikim enterom? Naručio sam pa ćemo vidjeti kad stigne...
A to neznam, vjerojatno je ista ko u konikomu znači HR i big enter!


P.S- evo sad sam je instaliral i jedino kaj mogu reći je da ko ima 400kn nek ide i kupi dok još ima jer takav miš i takva tipk odvojeno se nemogu kupit ni približno tak jeftino a tu je i bitna 36mj. garancija !

Miš mi paše u ruku ko 100€, a tipk je odlična, posebno mi se sviđa ovaj ergonomski oblik te jastućić za dlanove, podešavanje po visini u dva koljena, tihe i mekane tipke su isto odlične.

Miš-ovo podešavanje skrola na hyper brzo skrolanje i onak da zapinje je super, te tipka za palac na dnu miša...ma milina
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 23:46   #49
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
na nabavi ima jedna firma koja je naglasila da je us layout ali je cijena ja mislim makar 10%veća nego kod linksa...sve us vemu zgodniji je us layout ali za te novce proći će i hrv. layout


EDIT : evo kupih...sviđa mi se ukratko...imam mx revolutiona i dinovo edge ali moram priznati da mi se više sviđa ova kombinacija...
ukratko komentari:

pros:
- mojoj ogromnoj šapi više paše mx1100 zato jer je visoki pa mi lijepo stane u ruku taman za razliku od revolutiona koji je ipak niži malo
- oni dolje palm restovi su stvarno od nekakve spužve pa mi se i to sviđa jer su mekani i udobni i ne klizi ruka
- cijena definitivno joj ide u prilog
- navikao na onu eject tipku na powerbooku i ovdje je također vidim (+ paljenje/gašenje kompa yaay [iako imam laptop ])
- odmah spremne za zabavu : mišonja dolazi s sanyo eneloop a tipkovnjača sa 2 duracellke koje traju do 2015
-application switcher : fak yeah...predobra stvar

pro/cons :
- nije "pro" nego "amaterska" s velikim enterom
- malo je možda preogromna (navikao na dinovo edge jbga)


cons:
- malo treba da se čovjek navikne na dizajn (duboke tipke + do sad uvijek tipkao na onim "trapez tipkama" tj da onako se šire...ove su ravno uspravne pa je malo čudno gledati u malu površinu i rupe između tipaka)
- miš istini na volju ipak ostavlja dojam jeftine plastike u odnosu na mx revolutiona...ugl ipak bi ja rekao da je razlika u cijeni zbog materijala koji je daleko bolji na revolutionu...isto vrijedi i za tipkovnicu...osim palmrestova ostavlja nekako jeftina plastika dojam (doduše kao što sam rekao imao sam do sad revolutiona i dinovo edge pa ajde možda to ipak nije usporedba neka pošto je ovo došlo ravno 5 puta više od wave-a)

Conclusion:
sve u svemu definitivno best buy i ako imate para a treba vam mišonja i tipkovnica definitivno ovo uzmite...ali pazite! malo je nespretno za gay-ming...wasd su nekako malo preblizu stavljene i još su na različitim visinama


btw je se to meni čini ili je ovaj miš u kompletu "plave boje" tj oni natpisi a u solo modu je narančaste?iskreno više mi se sviđa narančasta za miša...ova svijetlo plava jednostavno nekako nepaše...ni na tipkovnici ni na mišu

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 19.01.2010. u 09:36.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 23:51   #50
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Dodao bih i ja neke sitne razlike u odnosu na stari Cordless Wave komplet:

- tipkovnica na Pro ima on/off prekidač, na starom tu stoji connect tipka
- sive multimedia tipke lošije stoje nego stare plavkaste
- nešto manji receiver, također bez connect tipke
- nema produžni kabel sa stalkom za receiver
- nema plastičnog pokrova protiv prašine
- nešto lošije pakiranje

A sad malo o mišu, on me najviše zanimao. Logitech MX1100 je puno bolji miš nego stari LX8, ali traži privikavanje jer nije simetričan i nije za male šake.

Pozitivno:

Masa je OK, ni prelagan, a ni pretežak. Padovi su odlični, na Steelseries QCK podlozi "leti" skoro bez ikakvog trenja. Isto vrijedi i za gripove - palac, prstenjak i mali prst se taman lijepo smjeste. Veličina samog miša mi je po mjeri, možda za nijansu premali. Kotačić ima i srednji klik i dva scroll moda što je odlično za razliku od recimo VX Nano koji nema srednji klik u sebi. Laga zbog wirelessa gotovo da i nema. U bundleu se dobije USB kabel od 1.5 m za punjenje miša koji se može spojiti na adapter i gurnuti u 220 V utičnicu. Tom adapteru se pak mogu skinuti konektori i umjesto njih ubosti standardni kabel za napajanje kakav ide u male kazetofone i slično.

Negativno:

Srednji klik je malo neprecizan, nerijetko se dogodi da kotačić pomaknem u stranu i stisnem drugu tipku. Laser su mogli smjestiti i malo bliže sredini, recimo umjesto on/off prekidača, mislim da bi onda bio još precizniji.

Tipkovnica kao tipkovnica, mislim da je nema potrebe opisivati. Sve je OK osim što mi se ne sviđa grupiranje F tipki i što nema tipke za kontekstni izbornik između Alt Gr i Ctrl.

Sad još ostaje vidjeti koliko traje baterija na mišu. U tipkovnicu sam umjesto Duracellki prebacio oko godinu dana korištene Sanyo Eneloop iz starog kompleta.

BTW, tko namjerava kupiti ovaj komplet, neka požuri, neće ih još dugo biti. U Linksu je s HR layoutom (veliki enter).
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 22.01.2010. u 00:10.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 00:42   #51
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Samo da se izjasnim oko ovoga da ne bi bilo da me neko optuži

Paket nikad nije stigao, dostava je iz nekog razloga bila preskupa i zaribalo me, no na kraju je i bolje da je bilo tako.

Kako sam u to vrijeme ima MX Revolution (kojeg i sad imam - najbolji miš ikad), kasnije sam isprobao MX1100 i Logitech Wave odvojeno.

Niti jedna od te 2 periferije mi se nije svidjela.

Miš je previsok za moj gušt i ima loše smješten back/front botun, te mu se (meni najvažnije) hyperscroll kotačić nemože uključiti "on the fly", nego je ili uključen ili nije - to mi je u biti bio dealbreaker jer sam navika na MX Revo.

Tipkovnica je ok, no ništa specijalno, a pošto sam 2-3 godine bio na UltraX flat modelu, nikako se nisam moga priviknit na duboke tipke, a i grupacije po 3 F-tipke mi ne odgovaraju, tako da sam i nju vratio

No, ja sam posebna biljka što se toga tiče, tako da je taj komplet jedan od najboljih na tržištu, pogotovo za tu cifru, samo nije za mene.

Kao što možete vidjeti trenutno sam na MX Revolutionu + diNovo edge - najbolje što Logitech može ponudit i osobno mi je ta kombinacija predobra, iako nije jeftina.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 08:47   #52
trilja
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 5
mx 1100

Da ne bi bilo sve bajno oko tog paketa moram ostaviti svoja iskustva.
Dakle kupio sam komplet prije koji dan. Do sada sam koristio nekakav Microsoftov desktop komplet kod kojeg mi je na mišu smetao gnjecavi srednji gumb ispod scroolera i samo 3 tipke na mišu.
Onda su mi preporučili ovaj komplet kao "best buy". Možda je best buy, ali ako vam treba precizan miš onda će vas ovaj dovesti do frustracija.
Miš je brz, dosta dobro leži (malo palac zapinje za bočne gumbe), lijepo klizi, punjiv je, ima dosta podesivih gumbića, ali ono najbitnije je da kad trebate odraditi nešto precizno to postaje horor.
Npr. kad trebate u igrici nekog naciljati snajperom nišan će te dovesti relativno brzo u željenu zonu, ali pogoditi pixel lijevo desno je kao da gurate kamen uz brdo. Odjednom se sav nekako "zaljepi" i to traje po par sekundi (naravno do tad ste mrtvi). Slični problemi se javljaju i kod grafičkih alata i sve se bojim kad budem počeo picajzliti po photoshopu koliko će to živaca koštati.
Eh da srednji gumb ispod scrollera je gnjecav (manje nego na MS) i scroller je klimav, pogotovo u "bezkliktavom" modu scrollanja.
trilja je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 13:57   #53
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova

BTW, tko namjerava kupiti ovaj komplet, neka požuri, neće ih još dugo biti. U Linksu je s HR layoutom (veliki enter).
Ja sam svoj komplet uzeo u Linksa, HR layout, ali mali enter.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 15:20   #54
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Mene zasad smeta samo labav skrol kad nije u klik modu, kako je več neko rekel lako se stisne ljevo desno kad klikam, al onaj hyper mod mi je super pri listanju dugačkih dokumenata ili stranica.

Tipk mi je odlična, gumbići me ne smetaju a svaka tipk je posebna po razmještaju tipaka pa je po meni to stvar navike, kad se navikneš onda je ok.

P.S- da i kod miša me smetaju malo one tipke za napred nazad, malo su krivo smještena pa mi ne pašu na palac baš.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 15:56   #55
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Samo da se izjasnim oko ovoga da ne bi bilo da me neko optuži

Paket nikad nije stigao, dostava je iz nekog razloga bila preskupa i zaribalo me, no na kraju je i bolje da je bilo tako.

Kako sam u to vrijeme ima MX Revolution (kojeg i sad imam - najbolji miš ikad), kasnije sam isprobao MX1100 i Logitech Wave odvojeno.

Niti jedna od te 2 periferije mi se nije svidjela.

Miš je previsok za moj gušt i ima loše smješten back/front botun, te mu se (meni najvažnije) hyperscroll kotačić nemože uključiti "on the fly", nego je ili uključen ili nije - to mi je u biti bio dealbreaker jer sam navika na MX Revo.

Tipkovnica je ok, no ništa specijalno, a pošto sam 2-3 godine bio na UltraX flat modelu, nikako se nisam moga priviknit na duboke tipke, a i grupacije po 3 F-tipke mi ne odgovaraju, tako da sam i nju vratio

No, ja sam posebna biljka što se toga tiče, tako da je taj komplet jedan od najboljih na tržištu, pogotovo za tu cifru, samo nije za mene.

Kao što možete vidjeti trenutno sam na MX Revolutionu + diNovo edge - najbolje što Logitech može ponudit i osobno mi je ta kombinacija predobra, iako nije jeftina.
FYI : imam i ja i dinovo edge i reva i wave komplet pa pogledaj što je trenutno meni u prodaji od ova dva kompleta

Wave+MX 1100 vs diNovo Edge+MX Revolution
Miš :
MX1100 vs. MX Revolution
  • - Lošija plastika
  • + Viši
  • - Forward/back tipke previše povučene
  • - Lijevi/desni klik prekratki - neidu do kraja nego zadnja 3 mm je fiksna plastika (problem s mojim šapama recimo jer sam navikao na revo)
  • - Kotačić je malo lošiji (materijal+izvedba) od revolutiona
  • + Miš je jeftiniji (cirka duplo od revolutiona)
  • + Sviđa mi se ona "skrivena tipka"-bolje rješenje nego document flip (drugi scroll) kod reva
  • - Nema "docking station"
  • + Može se istovremeno puniti i raditi
  • + Sanyo 2000mAh punjiva AA baterija (950mAh integrirana u reva
  • -/+ Nema zaseban reciever
1100 5 - 5(6) Revolution
Dakle uzevši u obzir +- podjedna k je kao i revolution...zadnji +/- je u tome što revolution se ipak samo zasebno prodaje pa ga se može i zasebno koristiti ali opet može se i 1100 zasebno kupiti pa je opet izjednačeno

Wave vs. diNovo Edge
  • - dublja slova
  • -blesavo postavljeni wasd - nije baš za gaming (doduše izvlači ih što su capslock ulegnuli pa se a može stiskati s lijeve strane)
  • - koliko nas zapravo tipka sa svih 10 prstiju pa da mu je udubljeni dizajn toliko ergonomski važan
  • - materijali su ipak bolji u dinovo edge
  • - F tipke grupirane po 3
  • - nema touchpad
  • - nije fensi ko dinovo edge
  • - nema stalak ko dinovo
  • - deblja
  • + lakša
  • + nema integrirano bateriju nego obične AA
  • + po zimi ova spužva je daleko udobnija nego hladni aluminij (a i po ljeti također...predobar je palm rest)
  • + ima num lock
  • + ima tipku za paljenje/gašenje PC-a
  • + tipka za izbacivanje cd-a
  • + otisnuti znakovi za MAC
  • + ima dvije-tri macro tipke više od dinovo edge
  • + košta daleko manje od dinovo edge
Wave 9 - 9 edge
također izjednačeno po ovako rezultatima tj li la

overall : iako su ovako rezultati izjednačeni što se tiče + i - ipak nemogu izbjeći zaključku da je edge daleko bolja tipkovnica od wave-a a revolution kvalitetniji od mx 1100. Naravno neki plusevi su daleko veći od drugih (minusi također) .

ja sam ostao na wave-u i iskreno to ću i koristiti za svoje potrebe tijekom surfanja/učenja.za večernje "matineje" ću i dalje koristiti svoju pokvarenu dinovo edge jer tipkovnica je jednostavno must have za HTPC.

sad je samo pitanje da li imate 400kn viška ili 1700.ako imate para definitivno idite na edge+revolution(tj performance mx) i nećete požaliti, ali u budget liniji uzmite wave
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 19:08   #56
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Stvarno nirvana!Tipkovnica i miš su na prvi dojam mraaaak!

Dobili su danas u Linksu u Zagrebu novu pošiljku! Požurite dok nije nestalo.

Veliki enter! Hrvatski znakovi (naravno)

EDIT
Još jedna zanimljiva stvar. Iako na računu piše da je garancija 25 mj., na kutiji, na jamstvenom listu piše Garancija: 36 mj. I to od uvoznika (Microline d.o.d.) tako da vjerujem da 24 mj. garanciju možemo ostvariti kod Linksa, a još 12 dodatnih mjeseci kod Microline-a.

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 06.02.2010. u 14:31. Razlog: Garancija
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 12:50   #57
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Evo, kupio tu kombinaciju i pozalio, smeche obicno. Ako netko hoce kupiti od mene za 300kn saljem bilo kuda. Koristeno par dana, naljepnice s tipkovnice nisu odlijepljene.

Mis je totalno ne-precizan a kao neki laser, fulas s njim jednostavno i nemozes male korake napravit, ne znam kako bih to opisao, to se jos netko zalio na stranom nekom forumu nisam mislio da ce biti toliko iritantno, nije nikako za nikakav graficki rad, mx518 je bolji od njega nekoliko puta i prijelaz s takvog misa je ne s konja na magarca nego s konja na pjeske. Pri tome mislim samo na preciznost optike/lasera i fluidnost...
Tipkovnica mi se svida izgledom i tipkanjem ali me smeta kasnjenje, evo dok sam pisao ovaj tekst 2x se desilo da upisem slova i ona naknadno se pojave na ekranu, pises pises normalno i onda kao da se pojavi kasnjenje od cak 4-5 slova. A kasnjenja po 2 slova su redovita... Nemam nikakve pozadinske procese koji bi usporavali rad kompa..
Izgledom su kickass ali uporaba zivcira. Nekako mi smrdi da je to snizenje zbog toga jer su ovo neki falš modeli miša, nevjerojatno je koliko je u banani. Da sam to kupio i platio po staroj cijeni na*ebo bi im se ma*ke i trazio povrat novca.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 15:04   #58
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Izgledom su kickass ali uporaba zivcira. Nekako mi smrdi da je to snizenje zbog toga jer su ovo neki falš modeli miša, nevjerojatno je koliko je u banani. Da sam to kupio i platio po staroj cijeni na*ebo bi im se ma*ke i trazio povrat novca.

Vrlo moguće, ja sam bio koristio miš jedno vrijeme (nikad nisam ima komplet) i nisam ima nikakvih problema što se tiče odaziva i praćenja.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 18:20   #59
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Evo, kupio tu kombinaciju i pozalio, smeche obicno. Ako netko hoce kupiti od mene za 300kn saljem bilo kuda. Koristeno par dana, naljepnice s tipkovnice nisu odlijepljene.

Mis je totalno ne-precizan a kao neki laser, fulas s njim jednostavno i nemozes male korake napravit, ne znam kako bih to opisao, to se jos netko zalio na stranom nekom forumu nisam mislio da ce biti toliko iritantno, nije nikako za nikakav graficki rad, mx518 je bolji od njega nekoliko puta i prijelaz s takvog misa je ne s konja na magarca nego s konja na pjeske. Pri tome mislim samo na preciznost optike/lasera i fluidnost...
Tipkovnica mi se svida izgledom i tipkanjem ali me smeta kasnjenje, evo dok sam pisao ovaj tekst 2x se desilo da upisem slova i ona naknadno se pojave na ekranu, pises pises normalno i onda kao da se pojavi kasnjenje od cak 4-5 slova. A kasnjenja po 2 slova su redovita... Nemam nikakve pozadinske procese koji bi usporavali rad kompa..
Izgledom su kickass ali uporaba zivcira. Nekako mi smrdi da je to snizenje zbog toga jer su ovo neki falš modeli miša, nevjerojatno je koliko je u banani. Da sam to kupio i platio po staroj cijeni na*ebo bi im se ma*ke i trazio povrat novca.

meni je tako kasnio jedino dok je bio ukopčan direkt u komp... očito da signal ne prolazi najbolje kroz željezo.

uzeo sam produžni USB kabl i okačio ga iza stola di se ne vidi i sad leti ko zmaj... bez problema ide kroz 2 sloja drveta.
Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 16:12   #60
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Tipkovnica mi se svida izgledom i tipkanjem ali me smeta kasnjenje, evo dok sam pisao ovaj tekst 2x se desilo da upisem slova i ona naknadno se pojave na ekranu, pises pises normalno i onda kao da se pojavi kasnjenje od cak 4-5 slova. A kasnjenja po 2 slova su redovita... Nemam nikakve pozadinske procese koji bi usporavali rad kompa..

Ovo i mene malo smeta, ali ja nisam požalio što ssam je kupio, bili se ovo kašnjennje smannjilo kad bi usb prebacio na prenje usb priključke?
The Player je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na