Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2020., 23:56   #751
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
Nemoj updateat na novi firmware ni slucajno, meni od zadnjeg updatea gubi wifi konfekciju svakih par dana, i moram napravit factory reset i opet dodat uredjaj.

Iz Mi Home sam updjetao mozda je bolje na roborock al imam sve konfigurirano na Mi Home pa se necu prebacivat. Znaci ni slučajnost updsteat firmware radi izvrsno sa stock nema nikakve potrebe za updejtom.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 15:58   #752
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Stiga roborock ekspresno brzo. Imam problema pairanja s aplikacijom, na zadnjem koraku mi se kao faila spojit roborock na wifi. Je li tko imao slican problem?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 17:09   #753
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
WiFi je 2.4 ili 5GHz? Neke Xiaomi stvari mi nije htio spojiti ako je WiFi na 5GHz.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 17:20   #754
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
2.4 je, vec san prokopa internet i savjeti su 2.4 net, wifi pw bez cudnih znakova, i jos neke sulude stvari i nista ne pomaze.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 10:35   #755
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Rijesia. Izgleda da je bia problem do mog wifija doma cili dan, zajebava me i na mobu... Zbog toga se nije tia spojit usisivac sa wifijem na zadnjem koraku.

Izgleda da ne moze prec prag od tocno 2cm na ulazu u wc. Pri prvom mapiranju je nekako (ne znam ni sam kako) preskocia taj prag i upa u wc pa nije moga vise izac, samo se bumperom zabije jer je bumper taman na sitno <2cm. Pokusa sam danas i ne moze niti uc, pojma nemam kako je upa prvi put. Kakva su vasa iskustva s pragovima od 2 cm?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 21.10.2020. u 10:41.
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2020., 19:18   #756
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Kärcher VC 3

Gledam ciklonske usisavače i svi mi izgledaju manje-više isto a cijene variraju poprilično.

Kärcher VC 3 je trenutno 730 kn na akciji U Mall.hr
Rowenta ciklonac ( sutra moram provjeriti točan model ) je 450 kn na akciji u Plodinama.

Mislio sam dati tih ~300 kn više jer Kärcher je Kärcher ali onda naletio na masu loših recenzija na Amazon u kojima vele da je motor zadimio u roku od par tjedana pa do par mjeseci korištenja i nisu priznali garanciju.

Možda netko od ekipe ima / može preporučiti ok model cikonca, idealno sa dodatkom vodene filtracije do 100€ - postoji tako nešto da valja a ne košta ko špaker ?
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 20:49   #757
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova

Izgleda da ne moze prec prag od tocno 2cm na ulazu u wc. Pri prvom mapiranju je nekako (ne znam ni sam kako) preskocia taj prag i upa u wc pa nije moga vise izac, samo se bumperom zabije jer je bumper taman na sitno <2cm. Pokusa sam danas i ne moze niti uc, pojma nemam kako je upa prvi put. Kakva su vasa iskustva s pragovima od 2 cm?
Ja imam isto tako za kuhinju, kad je mapirao je ušao u kuhinju, prag od 2,2cm a nakon toga nikako ili sporadično, iako pokušava on 20 puta .
Ja sam jednostavno odustao od kuhinje i odvojio ju sa onim odabirom soba i sad mu ne dam da ide gore i sve 5. Ako trebam kuhinju, podignem ga na kraju u kuhinju i dam da prođe 2-3x jer imam samo 2,5 kvadrata poda.
Isto tako imam dva praga u sobe od po 5cm pa sam mu napravio od ostatka laminata male rampe da može u njih, stavio one barijere da ne pada sa strane i dela super.
Moja preporuka ti je da vidiš gdje ima problema na karti i tamo odradiš ili no go zone ili zidove postaviš i onda te dijelove sam usisaš sa štapnim usisavačem povremeno, vjeruj, život će ti biti lijepši!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 01:54   #758
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Miele Complete C3 Allergy odnosno Excelence se mogu dobiti na mailbox za 190 odnosno 200 €. Dodati k tome i mailbox shipping ~20 €. U igri je kratkotrajni popust na checkoutu, taman da prebije mailbox i malo ustede (nisu bas na akcijama ovi modeli)

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B...?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B...TF8&psc=1&th=1
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 14:08   #759
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
Upravo (29.10.2020) sam se vratio iz Plodina, na akciji -40% kupio sam Philips PowerPro Compact FC9334 /09 bez vrećica, za 660 kn. Za razliku od FC9331 (700kn) kojeg sam planirao kupiti, u kompletu su tri nastavka: standardni za tepih i parket, drugi samo za parket (četka), treći je turbo četka za dlake.

Tek sam raspakirao, bez korištenja, i zamjeram sljedeće: žica za stuju nije okrugla već plosnata i tanka, kao one što budu na stolnim lampama. Ovo neće trajati 10 godina, a vjerojatno će se uskoro ufrkavati oko sebe. Što nisu mogli staviti okruglu žicu?

Standardna četka je ok, kotači idu lagano i preuzimaju svu težinu ili pritisak koji bi mi sami napravili, tako da četka uvijek "lebdi" nad podlogom. Kotači se ne vrte na sitnoj metalnoj osovini što bi brzo propalo, već se vrte na plastičnim ležajevima veličine pola kotačića, što je bolje.

Turbo četka zapinje po tepihu. Kotačići su premali i teško se vrte, zglob je čudne izvedbe i mada na stolu ne dotiče podlogu, na tepihu struže po vlaknima. Trebaće doraditi skalperom, skinuti 1 cm.

Četka za pločice (ima plastične čekinje) ima zglob sa manje pokretljivosti, tako da možete silu pritiska prenijeti na pod i zaista isčetkati prljava mjesta.

Priključno crijevo je plastika koja je suviše kruta i nefleksibilna. Zavojitost od pakiranja u kutiji nije moguće ispraviti. Ostaviću ga da visi par dana, možda s vremenom bude bolje. Od tri usisavača koje imam, ovo je najkruće crijevo i baš me jako nervira.

Obzirom na akcijsku cijenu 660 kn pomiriću se sa manama. Produljenu garanciju 2+3 godine daje sam Philips nakon registracije preko weba, pa je to jedan plus.
sivonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 11:15   #760
turul1978
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 0
Dobili bon od 500kn od t coma u Santa domenici. Pa žena želi štapni baterijski usisavac. Molim neku preporuku do ukupno 2000kn... gledao sam Boschove neke.. ali ne znam se odlučiti. Ako netko ima neki savjet/iskustvo. Za stan od 50ak kvadrata. Imamo klasični Philips ali.njoj je enezgodno razvalciti kabal.. ovo kaže da bi.joj bilo praktičniji štapni. Podovi su laminat i pločice.
turul1978 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 11:51   #761
betlmaster
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Citiraj:
Autor turul1978 Pregled postova
Dobili bon od 500kn od t coma u Santa domenici. Pa žena želi štapni baterijski usisavac. Molim neku preporuku do ukupno 2000kn... gledao sam Boschove neke.. ali ne znam se odlučiti. Ako netko ima neki savjet/iskustvo. Za stan od 50ak kvadrata. Imamo klasični Philips ali.njoj je enezgodno razvalciti kabal.. ovo kaže da bi.joj bilo praktičniji štapni. Podovi su laminat i pločice.
moja preporuka ti je ovaj iz njihovog outleta (izložbeni s vidljivim tragovima korištenja - takav je i naš novi bio nakon tjedan dana korištenja - nebitno):
https://www.sancta-domenica.hr/outle...o-jamstvo.html
__________________
betlmaster
betlmaster je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2020., 13:08   #762
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
Ja sam uzeo neki electroluxov u kauflanda, 360 kuna, na duploj akciji. U nas je bio cca 1200 ok on usisava al baterija je samo 19 minuta, u knap za stan od 75m2 dok je bio solo, sad super dođe roborocku šta on ne uvati nadovršit.


Btw roborock jucer ostavio veci nered nego što je dobio
kosa od drage mu se skroz zapetljala i blokirala četkicu, tako da je samo razvlačio prašinu po kući. Ali serves her right, zatvorila mu je vrata za ic do doka, pa se ima bit naljutio

e i da zna mi ispast nekad water bracket, dva puta je do sad. Doduse mozda sam ga ja neadekvatno stavio ali eto just to note
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 14:58   #763
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Gledam i ja neki štapni na baterije, muka mi više vući kabel.

Jel ima tko Samsung VS6000 da kaže dojmove?
https://www.samsung.com/hr/vacuum-cl...rstick-vs6000/

Čini mi se kao dobra kupnja, oko 1200 kn je i sad je neka Samsung promocija pa daju 5 godina jamstva što je odlično.
Ima model sa 18V baterijom i 21,6V, slični su, uglavnom oko 15 min. rada u turbo modu i oko 30-40 min. u klasičnom.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 19:04   #764
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Xiaomi Roborock S5 Max

A kako ide sa jamstvom kada je u pitanju AliExpress i Xiaomi Roborock S5 Max? U Hr je 1 god?
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 19:09   #765
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor tomios Pregled postova
A kako ide sa jamstvom kada je u pitanju AliExpress i Xiaomi Roborock S5 Max? U Hr je 1 god?
U Hr bi morala po propisima EU biti gara 2god.
A ovo s Aliexpresa, bo, vidi.
Moje iskustvo sa Roborock S50, iz aplikacije klikno na mail supportu s jednim problemom kojeg sam imao, odgovaraju u roku pola sata, i odmah pitaju ime trgovine.
https://i.imgur.com/bhR1CM9.png
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 19:15   #766
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
U Hr bi morala po propisima EU biti gara 2god.
A ovo s Aliexpresa, bo, vidi.
Moje iskustvo sa Roborock S50, iz aplikacije klikno na mail supportu s jednim problemom kojeg sam imao, odgovaraju u roku pola sata, i odmah pitaju ime trgovine.
https://i.imgur.com/bhR1CM9.png



Aha, thx.


Sad je pitanje čekati crni petak ili manje od cijene sa Malla 3300 nece ici...
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 19:18   #767
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor tomios Pregled postova
Aha, thx.


Sad je pitanje čekati crni petak ili manje od cijene sa Malla 3300 nece ici...
S5 max imaš po 2800 sa EU skladišta geekbuying.
Ja sam kod njih uzeo pred godinu dana. Sve bez greške.
U domaćim trgovinama je najniže što vidim 3100.
Nemam pojma jel ima tko iskustva s ovim dućanom što se garancije tiče.
https://www.mobileshop.eu/hr/xiaomi/...acuum-cleaner/
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 17:47   #768
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Jel netko naletio na neki dobar bežični usisavač na akciji za BF?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 21:08   #769
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Jel netko naletio na neki dobar bežični usisavač na akciji za BF?

Dyson je na akciji
RainZG je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 23:19   #770
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Samo kratko, poprilično sam zadovoljan sa Xiaomi 1c robotom, dobro usisa i dobro i opere.

Male stvari/ igračke odgura, oko većih obidje, zavuce se svugdje i popne se na sve živo. Čak sam morao maknuti jednu stolicu čija je noga polegnuta i ima nekih 2.4 cm, preskoči preko nje i otpadne mu watter tank 😂😂

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 00:23   #771
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Gledam i ja neki štapni na baterije, muka mi više vući kabel.

Jel ima tko Samsung VS6000 da kaže dojmove?
https://www.samsung.com/hr/vacuum-cl...rstick-vs6000/

Čini mi se kao dobra kupnja, oko 1200 kn je i sad je neka Samsung promocija pa daju 5 godina jamstva što je odlično.
Ima model sa 18V baterijom i 21,6V, slični su, uglavnom oko 15 min. rada u turbo modu i oko 30-40 min. u klasičnom.
Hmm zanimljiv je, svakako javi dojmove ako kupis.

Ja bi u biti taj princip/oblik usisavaca ali sa zicom jer 15-20min baterije je malo za vece prostore.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 00:36   #772
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
Robota uzmes i miran, od kad ga imam stapnog koristim cca 5 minuta mjesečno da posisam nogo zone i eventualno ako prospem nesto. Pravog jos ni nemam a nebi ga jos ni koristio, cini mi se da ce se pravi usisavac koristit samo za veliko zimsko i ljetnog čišćenje.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 25.11.2020. u 00:46.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 00:45   #773
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Nazalost nemoze, previse namjestaja koji bi smetao (nepada mi napamet stalno podizati-micati stolice oko stolova u blagavoni i kuhinji) i debelih tepiha (3-4cm debeli shaggy na 3 mjesta) te razlika visine izmejdu kupaone, hodnika i dnevne sobe takva da je lajsna na pragu vislja oko 3cm pa su previsoki za Rumbu i slicne robote.
A i stepenice za kat bi ostale neusisane i morao bi ga nosit gore dolje kat-prizemlje pa bi se naradio ko i da koristim obicni, dobro nije da bas cesto ja usisavam ali ponekad, vecinu vremena supruga usisa ali gledam da i to pojednostavimo ako ima neki bolji/brzi/jaci od ovog electorluxa koji sad imamo (na posudu tj. bez vrecica, vrecice nikako nezelim).

Gledam Dysone ali su skupi u mp3
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 25.11.2020. u 01:13.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 00:50   #774
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
Dada steta doduse uglavnom se dobro snalazi oko namještaja ako moze proc u mm proc ce a i sa zeko tepisima nema problema, ali prag je jbg
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 06:42   #775
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Može netko preporuku zamjenskih filtera i četki za Roborock S5?
Koliko shvaćam odgovaraju S5/S50/...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 27.11.2020. u 07:07.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 12:45   #776
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Koliko znam to S5/S50 itd je sve S5, ova druga brojka samo označava koje boje je uređaj.
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 13:25   #777
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
S5 (max) je nasljednik S50 modela ako se ne varam, ali dosta roborock modela dijeli iste dijelove.

Evo post i unutra slika sa dijelovima koji se dijele. https://www.reddit.com/r/Roborock/co...ts_match_list/
https://www.reddit.com/r/Roborock/co...x_spare_parts/

Doduse mozda sam ja samo pod fibron ali iman problem iscitat ovu sliku iz posta.

A evo i shop di su navodno ok zamjenski dijelovi: https://gshopper.aliexpress.com/stor...516212471.html
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 15:47   #778
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Gledam tehničke karakteristike Roidmi X20... i trebao bi biti odličan.

Da li je ovo ok ponuda?

https://mi.hr/roidmi-cordless-vacuum-cleaner-x20
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 12:39   #779
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jel netko ima konkretna iskustva sa saugerom tipa Karcher WD 3 P
kao se on snalazi spojen na žirafu, tj električnu brusilicu za zidove?


Kod ovog konkretnog modela je super sto ima utičnicu za alat u koji se upikne alat i kad se upali alat, automatski se upali i sauger.


Konkretan model je namjenjen za "garazu" ali naravno da ubodna bila, ili hoblerica nisu problem (prasina koju rade ti uređaji) ali me zanima najzajebanija situacija, a to je fina prasina od gletmase koja nastaje nakon brusnjea zidova.


Unaprijed hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 13:33   #780
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Meni stari koristi takav za usisavanje fine prasine od brusenja parketa.
Treba redovno minjat vrecice i ispuhivat filter i bit će ok. Al nije najbolji za takve poslove.
Za bas profi upotrebu žirafe koriste se usisavači sa automatskim čišćenjem filtera (Bosch),tj ima elektromagnet koji par puta u minuti klepne po filteru da istrese prašinu, al to su već skuplje igračke
webstartm je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na